Põnevad faktid Eesti pokkerimängijate kohta

  • Eesti valitsev pokkerimeister Madis Müür on maailma edetabelis 1651. kohal ja Euroopa omas 538. kohal.

"Pokker on nagu äri: tuleb teha plaan ja sellest kinni pidada!" – Madis Müür Õhtulehele, 2014

  • Eesti kümme parimat mängijat kokku on teeninud 3 475 848 dollarit (umbes 2,9 miljonit eurot). Kui kõik selle raha oleks võitnud üks mängija, ei jõuaks ta üldises tabelis isegi mitte esimese 200 hulka.
  • 31. detsembril väljastatud Global Poker Index ning GPI Player Of The Year ränkingu põhjal on eestlastest kõrgeimal kohal Madis Müür (vastavalt 307. ning 244. koht). Madise koht ülemaailmses "enimjälgitud mängijate" edetabelis on 603, läbi aegade populaarseimate mängijate edetabelis on temast aga eespool Imre Leibold, kes paikneb kuskil esituhande piirimail.
  • Nii Madis Müür kui ka Vallo Maidla cashisid 2014. aastal kuues erinevas riigis. Sellega jagavad nad ülemaailmses edetabelis 81. kohta (möödunud aasta edukaim "matkamees" oli hispaanlane Inaki Santos 12 riigiga).
  • Enim cashe mängijakarjääri jooksul (82) on üldtabelis Vallo Maidlal. Eestlastest on selle edetabeli tipus eranditult suure kogemusega pokkerimängijad - Vallole järgnevad Imre Leibold, Henri Käsper ja Olympic Casinos enam kui kahel tuhandel turniiri osalenud Aleksandr Klepatš. Uue põlvkonna tähtedest on edukaim Raigo Aasmaa (6. koht, 33 cashi).
  • Parim naine on endiselt kahekordne Eesti pokkerimeister Kairit Leibold, kelle leiame 18. kohalt (79 184 dollarit). Õrnemast soost pokkerimängijatest on Eesti esiviiekümnes ka 2013. aasta parim naismängija Natalja Manuyko, eelmisel aastal enim cashinud Mirjam Jalakning, Katri Käsper, Kelly Limonova ja Jane Topkin.
  • 50 Eesti parimat pokkerimängijat on teadaolevalt elus. Meie seast lahkunud pokkerimängijatest hoiab kõrgeimat positsiooni Valentin Raikov (51.), lisaks talle on esisajas ka 2013. aasta 25. aprillil surnud kolmekordne Eesti pokkerimeister Ivo Jurno (85.)
  • Raigo Aasmaa on üldtabelis juba aastaid stabiilne esikolmiku mees, kuid kus on teised "noored püssid"? Matthias Tikerpe on 12., Markku Koplimaa 15. ning enam üldsegi mitte nii noor Sander Laprik 21. Valitseva Eesti pokkerimeistri Ranno Sootla leiame näiteks 28. kohalt.

Faktid on refereeritud PokerNewsi lehelt.


https://www.eestikasiino.com

Eesti Kasiino annab sulle ülevaate Eestis tegevusluba omavatest online kasiinodest, mida oleme ise proovinud ja julgeme soovitada. Pakume sulle ülevaadet parimatest internetikasiinodest Eestis, suurimatest tasuta raha pakkumistest ja parimatest tasuta spinnide boonustest. Keeruta uutel videoslottidel ja loe lähemalt, mis toimub Eesti kasiinomaasikul.

Loe edasi...

Eestikasiino.com kasiinodes mängimine pakub põnevat meelelahutust, kuid teadvustame ka mängimisega kaasneda võivaid võimalikke hasartmängu riske. Probleemse mängurluse korral saab abi nõustamiskeskuse abiliini telefonilt 15410 või nende veebilehelt.

Loe lähemalt...