Händikäp panustamine

Händikäp – mis see on?

Spordiennustuste tegemisel või alles spordiennustuste tegemist tundma õppides oled tõenäoliselt otsa komistanud terminile händikäp. Millega on aga tegu, mis peitub selle sõna taga? Ja miks inimesed sellest räägivad ja miks see üldse hea on? Või kas on?

Mis on händikäp?

Kõige lihtsamalt öeldes on händikäp teistest nõrgemale võistlejale või meeskonnale konkurentsi tasakaalustamiseks antav soodustus, mida antakse selleks, et erinevate tugevustega sportlaste või meeskondade võistlus oleks huvitavam. Tihti on nii, et ühel või teisel põhjusel mängivad omavahel täiesti erineva tasemega mängijad või meeskonnad. Näiteks mängivad tennist meeste tennise maailma edetabeli esimene koht ka keegi, kes ei ole isegi mitte esimeses tuhandes. Või miks mitte jalgpallimäng Eesti Premium Liiga ja kolmanda liiga jalgpallimeeskonna vahel. Spordiennustuses on händikäpi eesmärgiks erineva tasemega võistlejate koefitsientide ühtlustamine.

Tee händikäpiga panus Olybetis

Händikäp spordiennustuses

Händikäpi mõistega puutud edaspidi spordiennustuste tegemisel tõenäoliselt kokku üsna tihti. Spordiennustusportaalid kasutavad händikäppi mängus osalejate suure tasemevahe kompenseerimiseks ja tasakaalustavad sellega meeskondade võiduvõimalusi ehk koefitsiente. Kui päriselt on kaks meeskonda täiesti erineva tasemega, siis händikäpi kasutamisel võivad spordiennustuse tegemisel mõlema meeskonna võiduvõimalused olla põhimõtteliselt samad.


€ 100 boonus.
€ 50 boonus ja 5 tasuta spinni.
€ 100 läbimängimise nõudeta boonus ja 20 tasuta spinni.

Händikäp võib olla kas positiivne või negatiivne, ehk siis lõppskoorist kas lahutatakse midagi või lõppskoorile lisatakse midagi juurde. Toome ühe positiivse händikäpi näite. Oletame et nüüd mängivadki kahe täiesti erineva tugevusega jalgpallimeeskonnad täiesti erineva tugevusega jalgpalliliigadest. Spordiennustuse tegija jaoks mängu huviavamaks muutmiseks lisatakse spordiennustusportaali poolt juba mängu alguses nõrgemale meeskonnale kaks väravat. Ehk siis mäng ei alga mitte 0:0 seisust, vaid 0:2 nõrgema meeskonna kasuks. Nüüd on selleks, et tugevam meeskond ka spordiennustuse mõttes võidaks, vaja tugevamal meeskonnal lüüa vähemalt kolm väravat. Lüües vaid ühe värava, nad kaotavad, kuna kuigi reaalne mänguseis oleks 1:0, aga koos händikäpiga on seisuks 1:2.

Seega händikäp annab nõrgemale meeskonnale mängu alguses eelise.

Händikäpi tüübid

Kuigi händikäpi mõte jääb samaks, on lähtuvalt võimalikest panustamise viisidest olemas kaks erinevat händikäpi tüüpiEuroopa händikäp ja Aasia händikäp.

Aasia händikäp

Aasia händikäppi kasutatakse eelkõige jalgpallis ning panustada on võimalik aasia händikäpiga ainult võidule või kaotusele. Juhul, kui mängu tulemuseks tuleb viik, siis tagastatakse panustajale tema mängule tehtud panus.

Lisaks täisarvudele kasutatakse Aasia händikäpi puhul ka pool-, veerand- ja kolmveerandarvudega händikäppi. Seda selleks, et välistada viigi võimalus täielikult.

Euroopa händikäp

Euroopa händikäpi puhul on võimalik lisaks võidule panustada ka viigile, seetõttu nimetatakse seda ka 3-way-betting händikäpiks. Ja võrreldes Aasia händikäpiga kasutatakse siin ainult täisarve. Euroopa händikäp ei ole nii populaarne kui Aasia händikäp.

Händikäpi tulemus vs reaalne tulemus

Kuigi koos händikäpiga sinu spordiennustus võib võita, ei tähenda see aga kindlasti seda, et sinu poolt välja valitud favoriit ka päriselt oleks võitnud. Tegemist on väga spordiennustuse spetsiifilise asjaga, ja händikäp reaalselt siiski kaotajat võitjaks ei tee. Oma lemmikmeeskonnale händikäpiga +2 panustades ja panuse võites sinu konto suurus küll kasvab, küll aga ei pruugi sinu meeskonna statistilised näitajad paremaks muutuda, olenevalt reaalsest tulemusest võib-olla pigem vastupidi.

Miks händikäp hea on?

Mõnikord võib kahe täiesti erineva tasemega mängija või meeskonna mängu üsna igav vaadata olla, kuna võitja on juba enne mängu algust teada. Kui sa aga oled mängule eelnevalt händikäpiga panuse teinud, siis sinu jaoks võib mängu sellegipoolest olla huvitav jälgida, kuna isegi kui reaalsuses on tulemus mingi hetk 7:0, võib see sinu jaoks olla hoopis 7:6.

Ehk siis händikäp on eelkõige mõeldud mängu huvitavamaks tegemiseks.


€ 50 boonus ja 5 tasuta spinni.
€ 100 boonus.

 


https://www.eestikasiino.com

Eesti Kasiino annab sulle ülevaate Eestis tegevusluba omavatest online kasiinodest, mida oleme ise proovinud ja julgeme soovitada. Pakume sulle ülevaadet parimatest internetikasiinodest Eestis, suurimatest tasuta raha pakkumistest ja parimatest tasuta spinnide boonustest. Keeruta uutel videoslottidel ja loe lähemalt, mis toimub Eesti kasiinomaasikul.

Loe edasi...

Eestikasiino.com kasiinodes mängimine pakub põnevat meelelahutust, kuid teadvustame ka mängimisega kaasneda võivaid võimalikke hasartmängu riske. Probleemse mängurluse korral saab abi nõustamiskeskuse abiliini telefonilt 15410 või nende veebilehelt.

Loe lähemalt...