Hasartmängur Charles Wells

Charles Wells (sündinud 1841. aastal) oli ekstravagantne põlislondonlane ehk kokni ning üks kõige kuulsamaid hasartmängureid läbi ajaloo. Mees olla inspiratsiooniks Fred Gilberti laulu “The Man Who Broke the Bank at Monte Carlo" loomisel. Legend räägib, et nii pea, kui Charles öölokaali sisenes, hakkas meelelahutust pakkuv bänd alati just seda lugu mängima! Pole ka ime, kuna nägus mees nautis oma suurlinna elu täiel rinnal – lõbutsemise juurde kuulus ka frivoolne rahakasutus.

Wells läks 1981. aastal Monte Carlosse ning kirjutas end seal ajalukku. Mees rahastas end investoritelt väljapetetud rahadega – nimelt rääkis ta endast kui leiutajast. Wells suutis ruletiga umbes 4000 inglise naela tervelt miljoniks frangiks mängida. Charles sai pangast jagu kaheteistkümnel korral. Hoolimata tõigast, et tema tegudele jälile jõudmiseks olid palgatud eradektektiivid, suutis Wells siiski veel sel samal aastal oma teise reisi jooksul taaskord miljoni jagu franke võita. Kõik see toimus kolme päeva jooksul. Charles teadis, mida teha. “Kõik võivad tunda ent vabalt, et mu mängu järgida ja seda ka imiteerida, ent üldine viga seisneb selles, et tavalisel kasiinomänguril puudub vaprus," rääkis mees.

Sellegipoolest jälgisid paljud Charles'i mängu kui kullid ning proovisid tema meetodeid ka enda mängudes rakendada. Inimestehordid hoidsid kiivalt oma silma igal mehe liigutusel, kopeerides võimalusel Wellsi panuseid.

1892. aastal läks Wells veelkord Monte Carlosse. Ta seilas Monte Carlosse ühes oma armukese Joan Burn'iga luksusjahil Palais Royal. Paljud inimesed investeerisid taaskord Charles'I tegevusse, kuna mees rääkis, et ta testib aurulaevade kütusesesäästmise seadeldist. Seekord tegi mees kuuel korral pangale ära. Küll aga oli Charles'i võidujooks lõpule jõudmas, kuna varsti kaotas ta oma raha, Isegi Wellsi rikkad sõbrad Londonist andsid lisaraha, et kaotus tasa teha, ent ka selle raha suutis ta kaotada.

Õige pea pärast pöördunud õnne arreteeriti Wells Le Havre's ning anti välja Inglismaa ametivõimudele. Mees saadeti pettuste eest kaheksaks aastaks vangi. Kokku pettis ta Britannia jõukamatelt inimestelt kokku $150,000.

Kui Charles lõpuks vanglast vabanes, vahetas ta oma perekonnanime Wells Davenporti vastu ning jätkas oma vanade heade trikkidega. Vähemalt seni kuni ta taas pokrisse pisteti – seekord kolmeks aastaks. Pärast viimast kinni istumist põgenes mees Prantsusmaale, Süüdimatult jäädes truuks oma “andele" suutis mees ka seal 60 000 inimest väga põhjalikus fintantspetuskeemis haneks tõmmata. Tegude eest saadeti mees veel viieks aastaks vanglasse.

Charles Wells suri Pariisis 1925. aastal kui väga vaene mees hoolimata oma hullumeelsetest petuskeemidest ja kunagisest pillavast Londoni elustiilist. Mehe veidrused panid aga paljusid teda idealiseerima.


Eestikasiino.com