Jalgpalli MM

Jalgpalli MM 2022 – esimest korda Kataris

22. Jalgpalli maailmameistrivõistlused toimuvad 2022. aastal Kataris. Toimumisajaks on 21. november kuni 18. detsember. Kuigi tavaliselt toimub Jalgpalli MM suvel, kõige tihedamini juunis ja juulis, siis tänu Katari ülikuumale ilmale (päevane temperatuur võib suvekuudel vabalt olla kuni 42 kraadi, ja õine kuni 30 kraadi) toimuvad seekordsed maailmameistrivõistlused talvel. Seni on kõik MMid toimunud juunis ja juulis, mõni on alanud mai lõpus.

Kellel on huvi jalgpalli MM ennustuse vastu, siis võib-olla on selline muudatus midagi head ja annab tegevust ka külmadeks talvekuudeks. Või siis täpselt vastupidi, ja edukas jalgpalli MM ennustamine muutub sellega pigem keerulisemaks, kuna tegemist on siiski kuudega, kus inimesed peavad tööd tegema, ja aega piisava kodutöö tegemiseks jalka ennustuste tegemisel napib. Kuidasiganes see kellegi jaoks on, fakt on see, et esmakordselt FIFA poolt organiseeritud jalgpalli maailmameistrivõistluste ajaloos toimub turniir talvel.

Jalgpalli ennustuste tegemiseks kasuta järgnevaid spordiennustusportaale:


€ 100 boonus.

€ 50 boonus ja 5 tasuta spinni.

€ 100 läbimängimise nõudeta boonus ja 20 tasuta spinni.

€ 100 boonus ja 20 läbimängimise nõudeta tasuta spinni.

Jalka 2022 MMi finaalturniirile pääseb 32 meeskonda – kuigi FIFA president Gianni Infantino tegi ettepaneku suurendada edasi saavate meeskondade arvu 48ni juba järgmisel FIFA World Cupil, saab ka seekord finaalturniirile siiski vaid 32 meeskonda. Meeskondade arvu suurendamine 48-le toimub suhteliselt kindlalt 2026. jalka MMil.

Jalgpalli MM 2022

Korraldajamaa valikus 2022. aasta Jalgpalli meistrivõistlusteks oli lisaks Katarile veel USA, Lõuna Korea, Jaapan, ja Austraalia. Miks valik just Katari kasuks langes peab igaüks ise otsustama. Veel 2019. aasta märtsis oli väike võimalus, et MM ei toimu mitte üheski mainitud riikidest, vaid hoopis Omaanis, aga nüüdseks on selge, et sellist muudatust siiski ei tule. Katari asendamise idee tulenes ümbruskonna poliitilisest situatsioonist – mitmed riigid, nende hulgas on Bahrein, Egiptus, Saudi Araabia, ja Araabia Ühendemiraadid, süüdistavad Katari terrorismi toetamises. Arusaadavalt riik ise eitab kõiksugu selliseid seoseid. Mohammed Khalfan, Araabia Ühendemiraatide spordijuht, pakkuski seetõttu välja, et jalgpalli maailmameistrivõistlused võiksid korraldada kolm riiki koos - AÜE, Kuveit, ja Omaan.

Arvestades, et MMi maa valik toimub kindlate reeglite järgi, ei saa tõenäoliselt küll seda varianti väga tõsiselt tõenäoliselt võtta - kuna neid mainitud riike ei olnud algselt isegi mitte valikus. MMi asukoha muutmisel oleks tunduvalt tõenäolisem selle liikumine näiteks USAsse (või lähtuvalt 2026. aasta MMi toimumise asukohast, USA jääks küll siiski valikust välja) või Lõuna Koreasse, arvestades et just need kaks riiki said järgmise MMi toimumise koha hääletusel pärast Katari kõige rohkem hääli.

Eeldusel et järgneva paari aastaga uusi muudatusi ei tule, on Katar esimene Lääne-Aasia riik, kus Jalka MMi peetakse. Samuti oleks tegemist kõige väiksema riigiga, kus FIFA World Cup kunagi toimunud on. Viimane on tõenäoliselt ka üheks põhjuseks miks sellel korral veel meeskondade arvu 32-lt 48-ni ei tõstetud – Katar ei pruugi sellega lihtsalt hakkama saada. Meeskondade arvu tõstmine juba järgmisel jalgpalli Mmil olekski eeldanud seda, et Katar jagab korraldajakohustusi vähemalt ühe teise riigiga. Pärast põhjalikku analüüsi ja konsultatsioone otsustati siiski meeskondade arv 32 peale jätta. Vähemalt selleks korraks.

Muud probleemid Katari kui võõrustajariigiga

Lisaks Katari ilmale ja muudele probleemidele on palju räägitud ka ehitustöölistest, kes Katari olemasolevaid staadioneid eelseisvaks sündmuseks ette valmistavad või uusi staadioneid nullist üles ehitavad. Probleemiks on olnud võõrtööjõu kohtlemine ja inimõiguste teemad. Lähtuvalt The Guardiani artiklist koheldakse võõrtööjõudu suhteliselt nagu orje ning selleks ajaks kui MM pihta hakkab, on ehituste käigus surnud juba tõenäoliselt 4000 töölist. See number lähtub sellest, et väidetavalt on 522 töölist Nepaalist ja üle 700 töölise Indiast juba surma saanud. Seda küll mitte tingimata just nende ehituste käigus – vaid tegemist on teiste allikate väitel siiski kogu riigis kõigil töödel töötavate võõramaalaste statisikaga. Teise statistikana ongi välja toodud, et Kataris töötab umbes pool miljonit inimest Indiast ja iga aasta sureb neist umbkaudu 250. Samas keskmine Inglismaal 25-35 aastaste meeste hulgas on 300. Ehk siis selles võrdluses on kõik okei.

Kõik päris korras seal kindlasti muidugi ei ole – 2015. aastal arreteeriti Kataris neli ajakirjanikku, kes uurisid töötingimusi Kataris. Ja kui töötingimusi isegi uurida ei tohi, siis millest me üldse räägime.

Jalgpalli MM 2022 kvalifikatsioonid

Kuus FIFA kontinentaalset konföderatsiooni korraldavad kõik omad karikavõistlused, ehk siis nende võistluste käigus selgub see, kes pääseb edasi Jalgpalli maailmameistrivõistlustele. Ehk siis meeskonnad Euroopast, Aasiast, Aafrikast, Põhja Ameerikast (k.a. Kesk-Ameerika ja Kariibid), Ladina Ameerikast, ja Okeaaniast võistlevad alguses kõik oma kontinendi meeskondadega. Kokku on FIFAl 211 liiget/koondist üle kogu maailma.

Fifa World Cup 2022

Katar korraldajamaana kvalifitseerub turniirile automaatselt. Ehk siis erinevate kvalifikatsiooniturniiridega saavad edasi 31 meeskonda pluss Katar.

Igalt kontinendilt pääseb edasi kindel arv riike. Aafrikast pääseb edasi 5 koondist, Aasiast 4.5 riiki (pluss Katar), Euroopast 13, Põhja- ja Kesk-Ameerikast ning Kariibidelt 3.5 riiki, Okeaaniast 0.5 riiki, ning Ladina Ameerikast 4.5 riiki.

Kui nüüd midagi segaseks jäi ja tekkis küsimus, et kuidas saab mõnest kohast poolik koondis edasi pääseda, siis parimatest meeskondadest viimased mängivad play-offides, ehk siis näiteks Okeaania 0.5 tähendab seda, et Okeaania parim koondis peab play-offides mängima nii või naa ja nende parima turniirile pääsemine ei ole kaugeltki mitte garanteeritud.

Esimesed kvalifikatsioonid mängiti juba 2019. aasta juunis Aasias, kui Mongoolia alistas Brunei 2:0.

Jalgpalli MM kvalifikatsioonide tabel (seisuga 30. okt. 2019)
  Kohti finaalis Koondisi  Välja Langenud

Võimalusega koondisi

Finaalis Kval. algus Järgmine mäng Kval. lõpp
AFC (Aasia) 4 või 5 (pluss Katar) 45 pluss Katar 6 39 1 (Katar) 6. juuni 2019 14. november 2019 Märts, 2022
CAF (Aafrika) 5 54 14 40 0 4. september 2019 23. märts 2020 November, 2021

CONCACAF (Põhja- ja Kesk- Ameerika ja Kariibid)

3 või 4 35 0 35 0 31. august 2020 31. august 2020 Märts, 2022

CONMEBOL (Ladina-Ameerika)

4 või 5 10 0 10 0 23. märts 2020 23. märts 2020 Märts, 2022
OFC (Okeaania) 0 või 1 11 0 11 0 2020 2020 Märts, 2022
UEFA (Euroopa) 13 55 0 55 0 25. märts 2021 25. märts 2021 Märts, 2022
Kokku 31 (pluss Katar) 210 (pluss Katar) 20 190 0+Katar 6. juuni 14. november Märts, 2022

Erinevate kontinentide kvalifikatsioonide formaat ei ole täpselt sama, kasutada on võimalik liigaformaati või siis knockout formaati.

Jalgpalli MM 2022 UEFA (Euroopa) kvalifikatsioonid

Euroopas on kasutusel tavapärane alagruppide voor ja play-offide voor. Esmalt jagatakse 55 meeskonda viie kuni kuueliikmelistesse alagruppidesse. Kõigi kümne grupi võitjad pääsevad edasi. Kõigi gruppide teised kohad lähevad play-offidesse ja sinna lisandub veel kaks Rahvuste Liiga kaudu edasi saanud meeskonda. Seejärel mängivad need koondised poolfinaalid ja finaalid, ja järgi jääb vaid kolm koondist, kes siis Euroopat MMil esindama hakkavad.

Jalgpalli maailmameistrivõistlused 2022

Võrdluseks - Ladina Ameerikas näiteks mängivad 10 meeskonda üksteise vastu kodus ja võõrsil. Neli parimat saab edasi MMile ja viies koht mängib interkontinentaalsetes play-offides.

Interkontinentaalsed play-offid

Interkontinentaalsetes play-offides mängivad kohalikus raundis napilt välja jäänud meeskonnad Aasiast, CONCACAFist, Okeaaniast ja Ladina Ameerikast, ehk siis igalt poolt kust edasi saab x.5 meeskonda. Ja parimad pääsevad play-offidest siis MMile.

Katari jalgpalli MMi staadionid

Arvestades, et ilm Kataris on päris palav, siis uued staadionid ehitatakse mõeldes ka sellele, kuidas neid jahutada oleks võimalik -  eesmärgiga hoida nende keskmine temperatuur 20 kraadi peal. Kas sel viisil staadionitel kliimat muuta ka mõistlik on, on muidugi iseküsimus. Väidetakse küll, et jahutussüsteemid, mis sinna paigaldatakse on keskkonnasõbralikud, aga arvestades, et tegemist on siiski lahtiste staadionitega, siis kui keskkonnasõbralik üks kliimaseade sellises kohas saab olla, on juba iseküsimus.

2022. jalgpalli MM Kataris toimub tõenäoliselt kaheksal staadionil – võib-olla ka kaheteistkümnel staadionil, seda infot veel täpsustatakse. Kindlad väljakud on hetkel Lusail Iconic Stadium, mis mahutab 80 000 pealtvaatajat; Al Bayt Stadium, mille mahutavus on 60 000 pealtvaatajat; Al Wakrah Stadium, mis mahutab 45 350 pealtvaatajat; Al Rayyan Stadium, mis mahutab 44 740 pealtvaatajat; Al Janoub Stadium, Ras Abu Aboud Stadium, Al Thumama Stadium, ja Khalifa International Stadium on kõik 40 000 kohaga. Huvitav oleks ära märkida, et neist viite alles ehitatakse. Ning lisaks kaks on korralikult jalka MMi tarbeks ümber tehtud või sellega alles tegeletakse.

Jalgpalli Mmi otseülekanded

Kuna Eestis on hoolimata Eesti jalgpalli koondise mitte just liiga märkimisväärsetest tulemustest siiski ülipopulaarne, siis pea kõikide jalgpalli maailmameistrivõistluste jooksul tehakse mängude otseülekandeid ka mõnes Eesti telekanalis.

Kataris toimuvate Jalgpalli maailmameistrivõistluste otseülekannete õiguse omandas endale ERR, ehk jalgpalli Mmi otseülekandeid saab vaadata nii ETVs kui ka tõenäoliselt ETV leheküljel internetis.

Jalgpalli MMi 2022 ajakava

Arvestades, et jalka MM on veel paari aasta kaugusel, siis täpset jalgpalli MMi ajakava ei ole veel paika pandud. Küll aga täiendame käesolevat lehekülge kohe kui seda infot avaldama hakatakse.

Jalgpalli maailmameistrivõistluste ajalugu

Algselt pidi esimene jalka MM toimuma juba aastal 1905. Küll aga ei olnud võistlustele registreerimise viimase päeva lõpuks sinna registreerunud mitte ühtki koondist. Aega läks veel 25 aastat, enne kui asjaga algust suudeti teha.

Alates sellest toimuvad Jalgpalli maailmameistrivõistlused iga 4 aasta tagant ja esimene turniir toimus 1930. aastal. Arusaadavatel põhjustel 1942 ja 1946 turniiri muidugi ei toimunud. Siiani on turniir õnnestunud võita vaid kaheksa riigi koondisel. Enim võite on FIFA World Cupilt õnnestunud siiani võtta Brasiilial, kes on senisest 21 turniirist võitnud lausa viis. Brasiilia näol on tegemist ka ainsa koondisega, kes on senini osalenud absoluutselt igal turniiril. Järgnevad Itaalia ja Saksamaa (k.a. Lääne-Saksamaa), kes on võtnud mõlemad neli võitu; Argentiina, Prantsusmaa ja Uruguay on seda teinud kõik kaks korda; Inglismaa ja Hispaania on jalgpalli maailmameistriks tulnud mõlemad ühel korral.

Jalgpalli MM 2018 Venemaal

Eelmised jalgpalli maailmameistrivõistlused toimusid Venemaal 14. juuni kuni 15. juuli 2018 ning need jalgpalli meistrivõistlused  olid esimesed, kus kasutati VARi ehk videokohtuniku abi.

Venemaa MMi hind

Venemaal toimunud jalka MM on teadaolevalt kõige kallimalt korraldatud MM üldse, väidetavalt maksis see vähemalt 14.2 miljardit dollarit. Kuigi olenevalt allikast võis selle korraldamiseks kuluda ka mõned miljardid vähem (mis viiks Brasiilia MMi kõige kallimaks) või siis koguni paar korda rohkem. Enne Brasiilia ja Venemaa MMi on sellel milleeniumil toimunud MMide korralduskulud jäänud 3 ja 7 miljardi dollari vahele. 

Selleks, et MM hästi korda läheks, oli Venemaal palgatud korraldusmeeskonnal veel abiks ka 35 000 vabatahtlikku.

Venemaa MMi statistika

Venemaal toimunud maailmameistrivõistluste jooksul mängiti kokku 64 mängu ja löödi 169 väravat, ehk keskmiselt 2.64 väravat mängu kohta. Nende seas löödi kokku ka 12 omaväravat, mis duubeldas endise omaväravate rekordi aastast 1998.

Probleemid

Nii nagu oli probleeme Venemaal toimuvate võistlustega, on erinevaid probleeme välja juba toodud ka Kataris, olgu tegemist siis keskkonnasõbralikkuse, võõrtööjõu teemade, või raha ja pististega. Ja tõenäoliselt kuuleme neist teemadest seoses Katariga veel korduvalt enne ja pärast MMi toimumist.

Eelmised Jalgpalli maailmameistrivõistlused ja jalgpalli MMI tulemused

Jalka MMi on peetud juba 21 korda ja 17 erinevas riigis. Esimene jalka MM toimus Uruguays ja esimene jalgpalli maailmameister oli samuti Uruguay.

 • 1930. Uruguay Jalgpalli MM – maailmameistriks tuli Uruguay. Võistkondi osales kokku 13 ja turniir toimus kolmel väljakul. MM toimus juulis
 • 1934. Itaalia Jalgpalli MM – maailmameistriks tuli Itaalia. Võistkondi oli 16 ja seekord mängiti kaheksal väljakul. Jalka MM Itaalias toimus 27. maist kuni 10. juunini.
 • 1938. Jalgpalli MM Prantsusmaal – jalka maailmameistriks tuli nüüd juba teist korda Itaalia. Võistkondi oli 15 ja mängiti kümnel väljakul. MM toimus juunis.
 • 1950. Jalgpalli MM Brasiilias – esimeseks jalgpalli maailmameistriks pärast sõda tuli teistkordselt Uruguay. Kokku jõudis MMile taas vaid 13 meeskonda ja mängiti kuuel väljakul. Turniir toimus 24. juuni kuni 16. juuli.
 • 1954. Jalgpalli MM Šveitsis – maailmameistriks tuli Lääne-Saksamaa. Mängiti kuuel staadionil. Jalka MM toimus ka seekord juunis ja juulis.
 • 1958. Jalgpalli MM Rootsis – võitis Brasiilia. Tegemist on seni ka ainsa Euroopas toimuva MMiga, kus ei võitnud mõni Euroopa koondis. Mängiti kaheteistkümnel staadionil. MM toimus taas juunis.
 • 1962. Jalgpalli MM Tšiilis – võitjana lõpetas turniiri teiskordselt Brasiilia. Finaalturniirile jõudis 16 meeskonda. Mängiti vaid neljal staadionil ja toimumisajaks oli 30. mai kuni 17. juuni.
 • 1966. Jalgpalli MM Inglismaal – jalgpalli maailmameistriks tuli samuti Inglismaa. Võistkondi oli 16 ja mängiti viiel väljakul. Toimus mai lõpust kuni 21. juunini.
 • 1970. Jalgpalli MM Mehhikos – võitjaks tuli kolmandat korda Brasiilia. Finaalturniirile pääses taas 16 meeskonda ja mängiti viiel staadionil. Toimus täpselt samal ajal kui eelmine MM.
 • 1974. Jalgpalli MM Saksa Liitvabariigis – turniiri võitis Lääne-Saksamaa. Võistkondi osales 16 ja mängiti üheksal staadionil. See jalka MM toimus juunis ja juulis.
 • 1978. Jalgpalli MM Argentiinas – võitja Argentiina. Osales 16 meeskonda ja mängiti kuuel väljakul. Toimumisajaks juuni.
 • 1982. Jalgpalli MM Hispaanias – oma kolmanda maailmameistri tiitli võttis endale Itaalia. Võistkondi osales finaalturniiril kokku 24 ja mängiti 17-l staadionil. Toimus juunis ja juulis.
 • 1986. Jalgpalli MM Mehhikos – Argentiina sai oma teise tiitli. Osales 24 meeskonda, kes mängisid 12-l staadionil. MM toimus 31. mai kuni 29. juuni.
 • 1990. Jalgpalli MM Itaalias – võitis Lääne-Saksamaa, sedakord juba kolmandat korda. Finaalturniirile pääsejate arv ja ka väljakute arv oli sama mis eelmisel korral. Toimus 8. juuni kuni 8. juuli.
 • 1994. Jalgpalli MM Ameerika Ühendriikides – maailmameistritiitli võttis endale taas Brasiila (4).Osales 24 meeskonda ja mängiti üheksal väljakul 17. juunist kuni 17. juulini.
 • 1998. Jalgpalli MM Prantsusmaal – esikoha saavutas võõrustaja Prantsusmaa. Võistkondade arv kasvas 32ni ja mängiti kümnel staadionil. Taaskord toimusid võistlused juunis ja juulis.
 • 2002. Jalgpalli MM Lõuna Koreas ja Jaapanis – võitis Brasiilia, kes sai siit omale juba viienda tiitli, mis senini on jäänud Brasiiliale ka viimaseks. Osales 32 meeskonda ja mängiti kahekümnel staadionil. Toimus mai lõpust juuni lõpuni.
 • 2006. Jalgpalli MM Saksamaal – võitis Itaalia. Osa võttis 32 meeskonda ja mängiti 12-l väljakul. Toimumisajaks 9. juuni–9. Juuli.
 • 2010. Jalka MM Lõuna Aafrikas (ehk vuvuzela MM) – jalgpalli maailmameistriks tuli Hispaania. Finaalturniiril mängis 32 meeskonda kümnel väljakul. Toimumisajaks 11. juuni–91. Juuli.
 • 2014. Jalka MM Brasiilias – võitis Saksamaa, kes vahepeal turniiri jooksul ka korraldajamaa Brasiilia 7:0 hävitas. Osales 32 meeskonda ja mängiti kaheteistkümnel staadionil juunis ja juulis.
 • 2018. Jalka MM Prantusmaal – jalgpalli maailmameistriks tuli Prantsusmaa, kes võttis endale siit teise tiitli. Võiskondi ja väljakuid sama arv nagu eelmine kord. MM toimus juunis ja juulis.

Nagu näha, siis 2022. aastal Kataris toimuvad maailmameistrivõistlused toimuvad esmakordselt talvel...või üleüldse väljaspool mai, juuni, või juuli kuud.

Tulevased FIFA jalgpalli maailmameistrivõistlused

Lisaks aastal 2022. aasta MMile on vähemal või suuremal määral üht-teist paika pandud ka juba järgmiste MMide toimumine.

Jalgpalli MM 2026

Aastal 2026 toimub MM taas normaalsel, või siis ütleme nii, et tavalisel ajal, juunis ja juulis. Esmakordselt võõrustavad jalgpalli MMi kolm erinevat riiki – Kanada, Ameerika Ühendriigid, ja Mehhiko. Ja sel korral toimuvad mängud 16s erinevas Põhja-Ameerika linnas. Ja kuigi seda taheti teha juba Kataris, siis vähemalt 2026. aastal on juba suhteliselt kindlalt finaalturniirile pääsevate meeskondade arvuks 48. Äkki pääseb sel korral jalgpalli MMile juba ka Eesti koondis? Eesti koondisel on nendeks maailmameistrivõistlusteks piisavalt aega, et välja koolitada täiesti uus koondis.

Ja siinkohal soovimegi edu kõigile väiksematele ja suurematele Eesti jalgpalliklubidele, kust need uued mehed tulema peaksid!

Jalgpalli MM 2030

Kuigi need maailmameistrivõistlused on veel päris kaugel, on juba mitmed riigid avaldanud huvi just enda riigis turniir korraldada. Näiteks Maroko on selleks huvi avaldanud – eriti arvestades, et nad proovisid saada ka 2026. aasta MMi korraldajaks. Tõenäoliselt korraldaks Maroko turniiri mitte üksi vaid koos Alzeeria ja Tuneesiaga. Samuti on huvi avaldanud Argentiina ja Uruguay, kes tahaksid jagada võõrustaja kohustusi. Nendega liitus hiljem veel ka Paraguay ning hiljem veel Tsiili. Tegemist on esimese korraga, kus neli riiki tahavad turniiri koos korraldada. Samuti on turniiri korraldamisest huvitatud Inglismaa – nemad üritaksid asja küll omaette ajada.

Huvi on 2030. aasta jalka Mmi korraldamise vastu ka Aafrika riikidel nagu näiteks Kongo, Gabon, Kamerun, Nigeeria, Angoola, ja Kesk-Aafrika Vabariik.

Lisaks soovivad MMi koos võõrustada Rumeenia, Bulgaaria, Serbia, ja Kreeka.

Hispaania ja Portugal soovivad samuti koos 2030. aasta jalka MMi korraldada ning ka Egiptus on avaldanud selleks huvi.

Tõenäoliselt on järgmise võõrtustaja valikus olemas ka Kolumbia koos Ecuadori ja Peruuga.

Ehk kuigi Jalgpalli MM 2030 on veel kilomeetrite kaugusel, ei ole teemad sellega seoses enam kaugeltki mitte tabud.

Põhjus, miks väga palju pakkumisi on mitme riigi ühisrindelt tulnud, on lihtne – praeguse 32 meeskonna asemel saab olema juba alates 2026. aastast 48 meeskonda, ja tegemist saab olema tunduvalt suurema organiseerimisega.

Jalgpalli MM 2034

See MM on veel 15 aasta kaugusel, aga ka selle korraldamise vastu on huvi juba suur. Näiteks soovivad ASEANi riigid korralda MMi üheskoos. Ehk siis esmakordelt toimuks MM kümnes riigis korraga. Riigid oleksid siis Tai, Malaisia, Indoneesia, Singapur, Filipiinid, Vietnam, Brunei, Kambodza, Myanmar, ja Laos.

Samuti on huvi avaldanud Egiptus.

Kus teha jalgpalli ja jalgpalli MM ennustusi?

Kuigi MM on kaugel, on juba praegu võimalik teha nii mõnegi Eesti spordiennustusportaali kaudu jalka mm ennustusi. Ja lisaks mm ennustustele on neis võimalik loomulikult panustada juba 2020. algavale EURO 2020-le või selle raames juba praegu toimuvatele kvalifikatsioonimängudele. Olenemata sellest, milliste täpsemate jalgpallivõistluste raames toimuvatele mängudele sa panustada soovid, seda saad teha näiteks järgmistes spordiennustusportaalides:


€ 100 boonus.

€ 100 läbimängimise nõudeta boonus ja 20 tasuta spinni.

€ 50 boonus ja 5 tasuta spinni.

€ 50 boonus.

https://www.eestikasiino.com

Eesti Kasiino annab sulle ülevaate Eestis tegevusluba omavatest online kasiinodest, mida oleme ise proovinud ja julgeme soovitada. Pakume sulle ülevaadet parimatest internetikasiinodest Eestis, suurimatest tasuta raha pakkumistest ja parimatest tasuta spinnide boonustest. Keeruta uutel videoslottidel ja loe lähemalt, mis toimub Eesti kasiinomaasikul.

Loe edasi...

Eestikasiino.com kasiinodes mängimine pakub põnevat meelelahutust, kuid teadvustame ka mängimisega kaasneda võivaid võimalikke hasartmängu riske. Probleemse mängurluse korral saab abi nõustamiskeskuse abiliini telefonilt 15410 või nende veebilehelt.

Loe lähemalt...