Kasiino mängude pilt

Kasiino mängud – milline on sinu lemmik?

Nii traditsioonilistes kasiinodes kui ka internetikasiinodes on võimalik mängida üsna erinevaid kasiino mänge, vanadest ja teada-tuntud mängudest kuni uute ja poppideni. Kõige lihtsamalt võiks kasiino mängud jagada kolme (tinglikult kuni viie) erineva kategooria alla – lauamängud (mängud, mida mängitakse lauas), elektroonilised mänguautomaadid (internetis slotid), ja juhuslike numbrite mängud.

Lauamängud

Lauamängud on üldine termin õnnemängudele, näiteks pannakse lauamängude alla blackjack, täringud, rulett, bakaraa, õnneratas (wheel of fortune). Lauamängude läbiviimiseks on tihtipeale olemas live kasiinodes ka krupjeed. Aga samade mängude elektrooniliste versioonide puhul saab hakkama ka ilma. Lisaks muudele mängudele võib öelda, et siia kategooriasse kuuluvad kõik kaardimängud. Kasiino lauamängude eeliseks mitmete teiste kasiino mängude ees on kindlasti maja eelise suurus. Maja eelis nendes mängudes on reeglina väiksem kui näiteks mänguautomaatide puhul. Mis tähendab, et vähemalt teoorias on sinu võiduvõimalused siin suuremad kui teistes mängudes.


500€ boonus
10€ live kasiino boonus

Tegelikult on lauamäng ka pokker, küll aga panevad kasiinod pokkeri tavaliselt täiesti eraldi kategooriasse.

Pokker

Kuigi enamikule inimestele, kes kasiino mängudega pole väga sinasõber, meenub pokkerist vaid see versioon, mida aastaid kodus pere ja sõpradega mängitud on, on tegelikult termin "pokker" laiahaardelisem ja hõlmab endas mitmeid erinevaid kaardimänge, milles võitmiseks on vajalik nii õnn, oskused kui ka olukorrale vastav strateegia valik. Kuigi pokkeri variante on mitmeid, siis neist kõigi puhul on lahutamatuks osaks panustamine (betting) erinevate ringide jooksul ja milles võitja otsustatakse mängijate kaartide kombinatsioonist lähtuvalt. Ja reeglina, olenemata täpsemast pokkeri versioonist, mingid kaardid on teada vaid igale mängijale endale (n-ö tasku kaardid või kinnised kaardid).


€ 200 boonus ja 600 tasuta spinni.

Pokkeri mängud jagatakse tavaliselt kolme erinevasse kategooriasse – Draw poker, Stud poker, ja Community card poker. Draw poker on pokkeri liik, kus mängijatele jagatakse välja kõik kaardid kinniselt (nii, et teised mängijad neid näha ei saa), ja kus mängija saab neid vajaduse korral vahetada. See on ka tõenäoliselt see mäng, mida kõik lapsepõlves kodus mänginud on. Kõike tüüpilisem Draw Poker mäng on five-card draw. Stud pokkeri puhul saab iga mängija iga mänguraundi jooksul nii kinniseid kui ka avatud kaarte. Populaarsemad Stud pokkeri mängud on five-card stud ja seven-card stud. Community card poker on pokkeri variant, kus lauale pannakse ühised kaardid, mida kõik mängijad võivad koos enda kaartidega oma käe moodustamiseks kasutada. Kõige populaarsemad pokkeri mängud siin kategoorias on Texas Hold’em ja Omaha. Muidugi on olemas veel pokkeri variante, mida on raske panna mõne kindla kategooria alla. Näiteks Hiina pokker. Kõiki mainitud pokkeri versioone on võimalik mängida ka online kasiinos. Samuti saab neist mitmeid lisaks päris inimeste vastu mängimisele mängida ka kui puht kasiino mänguna mõnes videopokkeri mänguautomaadis.

Videopokker

Videopokkeri võiks tinglikult panna ka täiesti erineva kasiino mängude kategooria alla. Siia sobivad siis kõik pokkeri mängud, mida mängitakse videoslottidele sarnases mänguautomaadis arvuti vastu, mitte krupjee või teiste inimeste vastu. Tuntuimad videopokkeri variandid kasiinos on Bonus Deuces Wild, Bonus Poker, Deuces Wild, Bonus Poker Deluxe, Double Jackpot Poker, Jacks or Better, Joker Poker, ja Loose Deuces.

Mänguautomaadid

Aastaid tagasi võis neid reeglina kasiino mänguna tuntud hasarti tekitavaid automaate näha ka mitmetes Eesti bussijaamades. Nüüdseks on regulatsioon pisut muutunud, ja eelkõige on füüsilised mänguautomaadid üles seatud nii offline kui online kasiinodes ja ka näiteks laevadel, mis seilavad Eesti ja Soome, Eesti ja Rootsi vahel. Lihtsalt vahekommentaarina võiks ära mainida, et Tallinki laevades pakub mänguautomaate ja muid hasartmänguvõimalusi Paf kasiino, mis on olemas ka meie online kasiinode nimekirjas.


€ 100 boonus ja 5 tasuta spinni.
€ 100 boonus ja 100 tasuta spinni.
€ 100 boonus ja 300 tasuta spinni.

Internetis on mänguautomaatide levik olnud viimastel aastatel vägagi kiire, ja uusi mänguautomaate, slotimasinaid lisandub kui mitte igapäevaselt, siis kindlasti igakuiselt.

Mis eristab slotte mitmetest teistest kasiino mängudest on see, et neid mängib reeglina vaid üks mängija korraga.

Online mänguautomaate või slotte on väga erinevaid, ja esimesed erinevused võib välja tuua juba kasvõi lähtuvalt täpsemast terminist. On olemas slotid, mis olid algselt eelkõige bussipeatustes tuntust kogunud mänguautomaadid. Lapsepõlvest on siiani meeles, et Pärnu bussijaamas bussi oodates slotimasinal keerutada proovides õnnestus mul pea iga kord elektrit saada. See küll ei olnud (vist...loodetavasti) mänguautomaatide puhul reegel. Slotid on tavaliselt kolme rullikuga ja ühe võidureaga kasiino mängud, ja seda olenemata sellest kas tegemist on internetis mängitavate mängudega või füüsiliselt eksisteerivate kasiino mänguautomaatidega. Lisaks slottidele on internetis palju rohkem populaarsust kogunud videoslotid. Kasiino videosloti mängudel on reeglina viis rullikut ja 25 võidurida. Ja slotid, videoslotid – see on vaid üks võimalik mänguautomaatide eristamisviis.

Lisaks on olemas tavalised videoslotid, jackpot slotid, progressiivse jackpotiga slotid. Neid ei ole tõenäoliselt vaja lahti seletada, kuna nimed ütlevad ilmselt juba piisavalt. Lisaks on erinevatel slottidel erinevad teemad, erinevad boonused, erinev disain, ja kindlasti on võimalik need jagada ka erinevatesse kategooriatesse. Üks kategooria, millele meie meelest suhteliselt vähe tähelepanu on pööratud nii mängutootjate, kasiinode, kui ka mängijate poolt, on lauamängu slotid. Ja kui kasiino mängudest rääkides mõtleme me lauamängude all tihtipeale lihtsalt lauas mängitavaid mänge, siis hetkel peame me silmas tõesti justnimelt lauamänge. Ühe hea näitena (üks vähestest, mida me leida oleme suutnud), on Jumanji videoslott, mille puhul saades kolm Jumanji mängukarpi suunatakse sind boonusmängu, kus sul on vaja täringuid veeretada ja kus sul on mängulaual liikudes võimalik saada erinevaid auhindu, olgu nendeks siis X korda sinu eelnev panus või 5-10 erinevat tüüpi tasuta spinni.


Uued pakkumised iga päev
€ 1 000 boonus.

Tegelikult, olenevalt konkreetsest kasiinost, võib tõsistele slotikeerutajatele pakkumises olla ka selline võimas asi nagu Mega Spin Slot, mille puhul soovijatel on võimalik korraga mängida kuni ÜHEKSAT mängu. Tihtipeale on mänguks kolme rullikuga slott, aga mõnikord võib saada mängida ka 5 rullikuga videoslotte. Mega Spin Slotil mängimiseks peab muidugi tõsine keerutuste entusiast olema, kuna korraga oleks sul keerlemas kuni 45 rullikut.

Mänguautomaatide alla käib ka kasiino mäng nimega Pachinko. Pachinko on pinballi või siis eesti keeles löökkuulimängu tüüpi kasiino mäng, mis on online kasiinodes üsna suurt populaarsust kogunud.

Juhuslike numbrite mängud (random number games)

Neid mänge võib mängida kas lauas, nagu näiteks rulett (mis on samal ajal ka kasiino lauamäng), või siis ostes pileti nagu näiteks keno ja bingo puhul. Kasiino mängude keno ja bingo ja teiste sarnaste lotode puhul on sul võimalik valida numbrid, mida arvad sulle võitu toovat, kas ise, või siis valib arvuti numbrid sinu eest. Bingo lotost on internetikasiinodes võimalik mängida nii 30-palli kiirbingot, 75-palli bingot, 80-palli bingot kui ka  90-palli bingot. Kuidas üht või teist bingo mängu mängida, selle oleme sinu jaoks lahti kirjutanud eestikasiino.com bingo tutvustuse lehel.

Samuti käivad siia online kasiino mängude kategooriasse ka erinevad loteriid, kraapekaardid (scratch cards) jms.

Spordiennustused kasiinos

Kuigi tegemist ei ole just kasiino mänguga vaid lihtsalt millegagi, mida kasiinod ka pakuvad, siis spordiennustused on kasiinodes üsna tähtsal kohal, kuna spordiennustuse huvilisi on kohati tunduvalt rohkem kui neid, kes tahavad slottidel keerutada. 


€ 100 boonus.
€ 50 boonus ja 5 tasuta spinni.
€ 100 läbimängimise nõudeta boonus ja 20 tasuta spinni.

 


https://www.eestikasiino.com

Eesti Kasiino annab sulle ülevaate Eestis tegevusluba omavatest online kasiinodest, mida oleme ise proovinud ja julgeme soovitada. Pakume sulle ülevaadet parimatest internetikasiinodest Eestis, suurimatest tasuta raha pakkumistest ja parimatest tasuta spinnide boonustest. Keeruta uutel videoslottidel ja loe lähemalt, mis toimub Eesti kasiinomaasikul.

Loe edasi...

Eestikasiino.com kasiinodes mängimine pakub põnevat meelelahutust, kuid teadvustame ka mängimisega kaasneda võivaid võimalikke hasartmängu riske. Probleemse mängurluse korral saab abi nõustamiskeskuse abiliini telefonilt 15410 või nende veebilehelt.

Loe lähemalt...