Kasiino müüdid

Populaarsed hasartmängudega seotud müüdid ja tegelikkus

Kasiinos mängimine on järjest populaarsust koguv meelelahutus, mis aeg-ajalt õnne korral annab võimaluse kasiinost ka kasumiga lahkuda. Küll aga tasuks meeles pidada, et kasiinol on alati maja eelis, ja erinevad kasiinos mängimise ja kasiinos võitmisega seotud müüdid ongi just seda – müüdid. Järgnevalt vaatamegi mõningaid levinuimaid müüte hasartmängude kohta, mis võiks pea selge hoidmise nimel pigem ära unustada.

Müüt: Võit on kohe tulemas

Kasiinos mängides, seda olenemata mängust, olgu selleks siis slotid, pokker, blackjack või midagi muud, ja järjest kaotades, hakatakse tihti arvama, et kuna võitu pole tükk aega tulnud, siis nüüd kohe-kohe peaks sulle suur võit tulema. Aga tegelikkuses, kui millegi tõenäosus on näiteks 20%, ja neli korda ei ole sa võitnud, ei ole sinu võidu tõenäosus sellega suuremaks läinud. Sinu järgneva mängu tõenäosus jääb siiski samaks. Mängides pokkerit ja kui sa ei sa näiteks 100 käe jooksul kordagi ühtegi paari näe, siis tõenäosus et sa järgmise käega paari saad jääb siiski samaks nagu see tavaliselt on. Sama kehtib ka blackjacki puhul – kui sa ei ole 21 kahe kaardiga tükk aega saanud, siis järgmise käe puhul jääb tõenäosus siiski samaks – see ei suurene. Ka slottidel keerutades ei ole pärast mitmetunnist kaotuseperioodi võiduvõimalus tingimata suurem.

Unusta müüdid ja mängi Eesti online kasiinodes:


500€ boonus
10€ live kasiino boonus

Lihtne ja boonusevaba Eesti kasiino

Samuti peaks piisava skepsisega suhtuma n-ö külmadesse ja kuumadesse mänguautomaatidesse, laudadesse, ja krupjeedesse.

Müüt: Mänguautomaadid maksavad välja lähtuvalt kindlatest tsüklitest

See müüt on seotud eelnevaga, mille puhul sa eeldad, et kui masin on n-ö külm olnud, siis kohe-kohe peab tulema kuum hetk, pärast mida masin jälle n-ö nullist alustab. Mänguautomaadid ei tööta tsüklitena, vaid nende väljamaksed lähtuvad juhusest. Kuigi sa võid mõnikord tähele panna mingit tüüpi tsüklilisi kordusi, siis need on vaid juhused.

Müüt: Pärast suurt väljamakset teist suurt väljamakset kohe ei tule

Suurte väljamaksete tõenäosus mänguautomaatides on alati väike. Küll aga ei sõltu need sellest, kas masin on just suure väljamakse teinud või mitte. Mänguautomaatidel ei ole vaja n-ö rahakogumise perioodi. Eelmised mänguvoorud ei mõjuta nii otseselt järgmisi mänguvoore – mõnikord võib juhtuda ka nii, et kaks jackpotti võidetakse üsna üksteise järgi.

Müüt: Sloti RTP on tajutav ja konkreetne

Kuigi mänguautomaadi RTP ehk keskmine tagasimakse protsent on iga mängu puhul paika pandud, siis mängides seda tegelikult tajuda ei ole võimalik. Samuti ei tähenda näiteks mõne mängu 96% RTP seda, et sa kindlasti või isegi tõenäoliselt just 96% oma panustatud rahast tagasi saaksid. RTP on paika pandud läbi miljonite või miljardite simulatsioonide, ehk siis tehes isegi 10 000 spinni mõnel slotil ei pruugi sa RTP-ga võrdelist tulemust näha.


€ 10 läbimängimise nõudeta boonus ja 25 läbimängimise nõudeta tasuta spinni.

€ 100 boonus ja 5 tasuta spinni.

See on ka üks asi, mis slottidel mängimise põnevaks teeb – sa ei tea kunagi millal, kui palju, või kas, sa võita võid.

Müüt: Kasiinod ja hapnik

Aastaid on tavakasiinodes mängijate seas levinud müüt, et kasiinod pumpavad mängusaalidesse lisahapnikku, et mängijaid ärkvel hoida. Tegelikkusega ei ole sellel müüdil mingit pistmist. Alustades sellega, et see oleks kasiinole liigne lisakulu ja jätkates sellega, et sellel oleksid ka omad legaalsed tagajärjed.

Müüt: Kaartide lugemine on illegaalne

Kes meist ei oleks kuulnud kaartide lugemisest kui võimalusest maja eelis enda kasuks keerata. Ja kes seda teha suudab, see võib eelise enda jaoks ka saada. Samas see eelis on umbkaudu 0.5-1.5%. Kuigi kasiinodele see ei meeldi, ja kui nad avastavad sind kaarte lugemas, võivad nad sind lauast eemaldada, on see siiski vaid äriline otsus, illegaalset pole selles aga midagi.


€ 1 000 boonus.

€ 100 boonus ja 300 tasuta spinni.

Seega loe kaarte palju tahad – politsei sinu vastu sellepärast huvi tundma ei hakka. Küll aga ei vaata kasiino sellele positiivselt. Ja tavaliselt kasutatakse korraga kaheksat pakki kaarte, mis teeb kaartide lugemise üsna keeruliseks. Mitte küll võimatuks.

Müüt: Kaarte on võimalik lugeda ka online kasiinos

Kuigi mõned inimesed on väitnud, et kaartide lugemine on võimalik ka online kasiinos, siis see ei vasta kohe kindlasti tõele. Kui tavakasiinos mängitakse näiteks 8 või kasvõi vaid 4 paki kaartidega, siis segatakse neid mingil kindlal ajal. Samas online kasiinos segatakse kõik need 8 pakki kaarte iga käe alguses, mis teeb kaartide lugemise mõttetuks.

Müüt: Kasiinomängud ei ole ausad

Kui mängijal ei lähe nii hästi kui ta tahaks, või siis kaotab ta näiteks parema käega halvemale käele pokkeris, siis aeg-ajalt süüdistavad mängijad kasiinot ebaaususes. Arvestades tänapäeva kasiinode litsentse ja kontrolli nende üle, siis see ei ole just liiga tõenäoline. Olgu mänguks siis pokker või midagi muud. Ka videoslottidel kasutatakse juhuslike numbrite generaatoreid, mis vastavad etteantud standarditele.

Lisaks kõigele muule – kasiinodel ei ole vaja petta. Kasiino maja eelis on juba piisavalt suur ning mängijad ise teevad piisavalt palju vigu, mis annab kasiinole mõnikord veelgi suurema eelise.

Ja kui mõni kasiino tahakski mängijat petta ja leiaks selleks hea võimaluse, siis tuleb mängu konkurents. Kasiinode seas on konkurents väga suur ja kui midagi sellist peaks välja tulema, siis taolised uudised mõne kasiino kohta lõpetaksid koheselt selle kasiino tegevuse – kuna esiteks mängijad ei tuleks sinna enam kunagi tagasi, ja teiseks kaotaks nad oma litsentsi koheselt niikui nii.

Müüt: Jackpoti võiduvõimalus populaarses kasiinos on suurem

Suurimaid kasiino võite jackpot-slottidel saadakse tihedamini just suuremates kasiinodes ja see vastab tõele. Aga selle põhjus ei ole mitte see, et seal kasiinos kuidagi peavõitude võitmise võimalus suurem oleks, vaid lihtsalt seal mängib rohkem mängijaid. Sinu võiduvõimalus jääb hoolimata sellest aga täpselt samaks.

Müüt: Olemas on võitvad kasiino strateegiad ja kihveosüsteemid

Olenemata sellest, millisest konkreetsest mängust me räägime (jättes kõrvale teiste mängijate vastu mängitavad oskusmängud nagu näiteks pokker), siiani ei ole teada ühtki strateegiat ega kihlveosüsteemi, mis kasiinos mängides sulle kindla võidu tooks. On selleks siis Martingale’i süsteem või midagi muud, erinevaid strateegiaid kasiino üle trumpamiseks ja kindlate võitude saavutamiseks on välja mõeldud sadu. Aga see, et neist ükski ka päriselt reaalaelus töötab, on vaid müüt.

Kasiinos mängides kasuta oma pead, ja ära arva, et ükski strateegia, mis kellegi jaoks ühel korral töötas, ka sinu jaoks kindlasti töötama peaks.

Pokkeri võib selgeks õppida igaüks

Kuigi teoreetiliselt vastab see müüd tõele, pokkeri kui mängu võib baastasemel selgeks õppida igaüks, siis praktikas eeldab ükspuha mille korralikult selgeks õppimine esiteks inimese huvi selle asja vastu, ja teiseks ka mingeid kindlaid eeldusi ja oskusi. Ja kui palju oskusi on võimalik selgeks õppida, siis mitmete omaduste puhul peavad need sul juba eelnevalt olemas olema. Pokkeri puhul on üheks väga oluliseks eelduseks näiteks distsipliin, ja mitte kõik inimesed ei oma seda piisaval määral.

Kasiino müüdid ja tegelikkus

Paljud mainitud kasiino müütidest ei ole midagi muud kui kellegi vaatluse tulemused lähtuvalt lühiajalisest kasiinos mängimisest. Ja tegemist ei ole mitte millegi muuga kui lihtsalt müütidega – reaalsusega pole paljudel neist mitte mingit pistmist.


https://www.eestikasiino.com

Eesti Kasiino annab sulle ülevaate Eestis tegevusluba omavatest online kasiinodest, mida oleme ise proovinud ja julgeme soovitada. Pakume sulle ülevaadet parimatest internetikasiinodest Eestis, suurimatest tasuta raha pakkumistest ja parimatest tasuta spinnide boonustest. Keeruta uutel videoslottidel ja loe lähemalt, mis toimub Eesti kasiinomaasikul.

Loe edasi...

Eestikasiino.com kasiinodes mängimine pakub põnevat meelelahutust, kuid teadvustame ka mängimisega kaasneda võivaid võimalikke hasartmängu riske. Probleemse mängurluse korral saab abi nõustamiskeskuse abiliini telefonilt 15410 või nende veebilehelt.

Loe lähemalt...