Kasiino terminid

Kasiino terminid – tutvu ja jäta meelde

Esmakordselt kasiinos mängides võivad mõned kasiino poolt kasutatavad terminid alguses silme eest mustaks võtta – millest nad ometi räägivad? Seetõttu proovimegi anda vähemalt mingi ülevaate kasiinos kasutatavatest terminitest, mille teadmine su online kasiino külastused pisut lihtsamaks võiks teha. 

Pärast kasiino terminoloogiaga tutvumist võid uurida neid termineid ka praktikas näiteks väga mängijasõbralikus Pafis või näiteks ägeda boonusega kiirkasiinos Boost Casino:

€ 10 läbimängimise nõudeta boonus ja 25 läbimängimise nõudeta tasuta spinni.
€ 1 000 boonus ja 100 tasuta spinni.

Kasiino üldised terminid

Online kasiinodes on kasutusel erinevad terminid, mida võiks teada lihtsalt vaid seetõttu, et erinevatest kasiino lehel olevates tekstidest, boonuste tingimustest ja nõutetest, paremini aru saada.

Boonusraha (bonus money)

Boonusraha on sulle kasiino poolt antud raha kas siis liitumise eest, mõne sissemakse eest, või siis antakse seda mõne muu kampaania raames. Kui kasiino midagi juba boonusrahaks nimetab, tähendab see reeglina seda, et tegemist ei ole hetkel ei päris- ega ka mängurahaga. Tegemist on rahaga, mille pärisrahaks muutumiseks, mida sa kasiinost ka välja oma pangakontole kanda saaksid, tuleb see kõigepealt mingi kindel arv kordi läbi mängida. Seda nimetatakse läbimängimise nõudeks.

Läbimängimise nõue (Wagering requirement)

Kasiino poolt saadud boonusrahele rakendub tavaliselt mingi läbimängimise nõue. Näiteks kui sa saad kasiinolt 100 eurot boonusraha ja selle läbimängimise nõue on 10x, siis enne, kui sul on õigus seda raha kasiinost välja kanda, tuleb sul selleks vähemalt 1000 euro eest mängida. Näiteks teha 1000x ühe eurost keerutust mõnel slotil.

Maja eelis (House edge)

Kasiinol on alati sinu ees maja eelis, ehk siis nagu me kõik teame – kasiino võidab alati. Pokkeris võtab ta reiki, blackjackis on lähtuvalt sellest, kuidas mäng on üles ehitatud, kasiinol sinu ees ka väike, protsendi kuni kahene eelis. Spordiennustute puhul antakse sulle 3-10% väiksem koefitsient kui nende arvates see tegelikult peaks olema. See kõik on maja eelis. Samuti on maja eelis sisse kirjutatud kõikidesse mänguautomaatidesse, seda võib alati näha vaadates mängu RTP-d ehk keskmist tagasimakse protsenti (maja eelis = 100 - RTP).

Tagasimakse protsent ehk RTP (Return to Player)

Mänguautomaadi keskmine tagasimakse protsent ehk RTP näitab seda, kui palju mänguautomaat keskmiselt mängijale sisse pandud rahast tagasi maksab. See küll ei tähenda kindlasti seda, et see RTP mängija jaoks kuidagigi tajutav on. Mänguautomaatide väljamaksed on täiesti juhuslikud, ja see keskmine RTP on välja arvutatud lähtuvalt simulatsioonidest miljonite või isegi miljardite spinnidega. Seega seda keskmist on mängijal isegi tuhandete spinnidega suhteliselt keeruline näha. Pisut lihtsam on mängijal aru saada sellest, kui volatiilne slott on.

Sloti volatiilsus (volatility, variance)

Mänguautomaadi volatiilsus ehk väljamaksete tihedus. Erinevad mänguautomaadid on väga erineva volatiilsusega. Mõni slott teeb pidevalt väikseid väljamakseid, samal ajal kui mõne teise puhul pead ühte võitu ootama mõnikord sadu spinne. Esimese näite puhul on tegemist madala volatiilsusega automaadiga, ja teise puhul kõrge volatiilsusega mänguautomaadiga.

Boonuse eeldatav väärtus (EV)

See ei ole termin, mida kasiinod ise väga mängijaga suheldes kasutavad, küll aga on see termin oluline mängijale. Termin EV on kasutusel spordiennustuses, aga EV-d on võimalik kasutada ka otsustamaks, kas pakutav kasiino boonus on sinu jaoks potentsiaalselt kasulik või mitte. Loe kasiino boonuse tegeliku väärtuse kohta siit.

ROI (Return on Investment)

Return on Investment ehk ROI näitab seda, kui palju sa oma investeeringult lisa teenid. Termin on kasutusel nii investeerimises, kasiinonduses, kui ka igasuguses muus äritegevuses.

Slottide terminid

Mänguautomaatidega seotud terminid

Nii mõnigi juba eelnevalt mainitud termin on samuti eelkõige seotud just mänguautomaatidega, aga järgnevad terminid on mänguautomaatidega veelgi tugevamalt seotud. 

Rullik

Igal mänguautomaadil on mingi arv rullikuid (ülevalt alla jooksvaid ridu). Vanadel ühekäelistel bandiitidel oli neid rullikuid 3, uuematel videoslottidel on neid 5 või rohkem.

Võiduliin

Võiduliin on võimalik samade sümbolite asetus, mis sulle võidu tooks. Erinevatel slottidel on erinev arv võiduliine, kümnest kuni sadadeni. Ja näiteks Megaways slottidel võib võiduliinide arv ulatuda lausa sadade tuhandeteni.

Wild ehk asendussümbol

Rullikutel asetsev Wild ehk asendussümbol asendab mistahes teist sümbolit, mille Wildi asukohal paiknemine sulle võidu võiks tuua. Wild sümboleid võib olla mitmesuguseid, tutvu Wildide tüüpidega siin.

(Võidu)Kordistaja

Mõnel slotil võid näha sõna kordistaja, mis mingitel tingimustel kasvada võib. Kordistaja näitab, mitmekordse tavapärase võidu sa saada võid. Näiteks kui sa 1x kordistajaga võid kolme JJJ-ga võita 10 senti, siis näiteks 10x kordistajaga saaksid sa siinkohal võita hoopis 1 euro.

Scatter

Scatter-sümbolid on tasuta spinnide ehk tasuta keerutuste sümbolid. Saades mõnel slotil kolm või enam scatter-sümbolit, avaneb tasuta spinnide boonusmäng. Mõnes mängus peavad Scatter sümbolid tasuta spinnide funktsiooni avamiseks ilmuma kindlatel rullikutel, teistes mängudes nende täpsem asukoht ei ole oluline.

Boonussümbol

Tavaliselt kolm boonus-sümbolit avavad slotis mingi boonusmängu. Boonusmängud võivad olla erinevad – õnnerattad, minimängud, või mõnes mängus kasutatakse Boonus-sümbolit lihtsalt tasuta spinnide funktsiooni avamiseks.

Klassikaline slott

Klassikaline slott on reeglina 3 rulliku ja kolme reaga slott, mida aastaid tagasi nimetati maapealsetes kasiinodes ka ühekäeliseks bandiidiks. Taolisi slotte eksisteerib ka tänapäeval, aga tasapisi hakkavad nad välja surema, kuna tegemist on suhteliselt igavate mängudega.

Videoslot

Tänapäevased slotid on vähemalt 5 rullikuga, neis on tunduvalt rohkem võiduliine, tunduvalt rohkem boonusfunktsioone (klassikalistel slottidel on boonusfunktsioonide lisamine keeruline või isegi võimatu), ja nad näevad ka välja tunduvalt paremad.

Megaways slott

Tegemist on ühest küljest tavapärase videoslotiga, teisest küljest on tegemist kerge edasiarendusega, kuna rullikute arv võib olla siin suurem, aga mis peamine, võrreldes tavaliselt slottidega, millel ehk on mõnisada võiduliini, võib võiduliinide arv Megaways slottidel ulatuda kuni sadade tuhandeteni.

Spinni tuhandetel mänguautomaatidel Eesti tipp-kasiinodes Betsafe ja Optibet:

500€ boonus
10€ live kasiino boonus
€ 1 000 boonus.

 


https://www.eestikasiino.com

Korduma kippuvad küsimused

Eesti Kasiino annab sulle ülevaate Eestis tegevusluba omavatest online kasiinodest, mida oleme ise proovinud ja julgeme soovitada. Pakume sulle ülevaadet parimatest internetikasiinodest Eestis, suurimatest tasuta raha pakkumistest ja parimatest tasuta spinnide boonustest. Keeruta uutel videoslottidel ja loe lähemalt, mis toimub Eesti kasiinomaasikul.

Loe edasi...

Eestikasiino.com kasiinodes mängimine pakub põnevat meelelahutust, kuid teadvustame ka mängimisega kaasneda võivaid võimalikke hasartmängu riske. Probleemse mängurluse korral saab abi nõustamiskeskuse abiliini telefonilt 15410 või nende veebilehelt.

Loe lähemalt...