Koefitsient

Koefitsient spordiennustuses – mis see on?

Sisenedes esimest korda online kasiino spordiennustuste lehele ja soovides hakata kohe erinevatele meeskondadele panuseid tegema, võib esmane pilt silme eest üsna kirjuks võtta. Suur hulk erinevaid spordialasi, iga spordiala all mitmed liigad, iga liiga alla lugematu arv mänge, ja iga mängu all hunnikutes erinevaid numbreid, millest sa esmavaatlusel üldse aru ei saa. Need numbrid on loomulikult koefitsiendid spordiennustuse tegemiseks kas ühe või teise meeskonna poolt või koefitsiendid panuse tegemiseks millelegi palju konkreetsemale. Olgu selleks siis jalgpalli ennustuses esimese värava koefitsient – ehk mis minutil see värav lüüakse, punaste kaartide arv mängus, või hoopis midagi veel spetsiifilisemat.

Tee oma esimene spordiennustus siin

Mis aga koefitsient täpsemalt on? Kuidas koefitsiente lugeda? Millised koefitsiendid on head, ehk millised annavad sulle suurima võiduvõimaluse? Ja millised koefitsiendid annavad sulle võimaluse võita suurimaid summasi?

Mis on koefitsient?

Koefitsient on tõenäosus või matemaatiline kordaja. Spordiennustuste puhul tähendab see spordiennustusportaali poolt paika pandud tõenäosust ühe või teise sportlase või meeskonna võiduks. See on küll vaid üks kõige lihtsam ennustamise võimalus, aga koefitsiendi termini lahti seletamiseks on see ideaalne.

Kasiino poolt mõnele spordisündmusele määratud koefitsiendid on kasiino või siis selle poolt palgatud inimese arvamus erinevate võimalike mängutulemuste tõenäosustest. Kõige paremad panused saad sa spordiennustuses teha siis kui sinu arvates on mõne konkreetse meeskonna võiduvõimalus tegelikult suurem kui sulle nähtav koefitsient.

Online kasiino spordiennustuste lehele minnes näedki sa koheselt hulgaliselt erinevaid numbreid. Need on kihlveokontori, kelleks siinkohal on online kasiino, poolt määratud toimumise tõenäosused iga erineva resultaadi kohta, mille peale panustada saab.

Koefitsiendid spordiennustuses

Spordiennustuses tegelevad tõenäosuste, koefitsientide leidmisega oma ala professionaalid, kelle inglise keelne nimetus on sports trader, kes siis leiab neid koefitsiente bookmakerile (ehk siis kasiinole), kes omakorda edastab neid sinule kui spordiennustajale.

Selleks, et sports traderid oleksid võimelised adekvaatseid koefitsiente paika panema, peavad nad teadma piisavalt spordialast, millele nad koefitsiente määravad, ja loomulikult teadma ka konkreetsemate liigade, meeskondade, mängijate, treenerite iseärasusi. Võtame kasvõi mängu kahe jalgpallimeeskonna vahel – adekvaatse koefitsiendi määramiseks on vaja arvestada meeskondade koosseise ja erinevate mängijate praegust füüsilist vormi, treenerit, varasemate omavaheliste mängude statistikat, mängu asukohta (kas meeskonnal on kodumeeskonna eelis või mitte) ja veel mitmeid erinevaid asju.

Lihtsalt vahemärkusena võiks mainida seda, et sa panustad spordiennustajana teoreetiliselt küll ühe või teise mängu resultaadile, aga tegelikkuses panustad sa kasiino poolt palgatud sports traderi vastu, öeldes justkui et „sinu koefitsient on vale ja minu kalkulatsioonide kohaselt on ühe või teise meeskonna võidu tõenäosus suurem/väiksem”. Ning sellest lähtuvalt on eduka spordiennustuse tegemiseks oluline läbi töötada mainitud info meeskondade kohta ka sinul.


Unibet Sport € 50 boonus ja 5 tasuta spinnid.

|

Betsafe Sport € 100 boonus.

|


Koefitsient ütleb sulle seda, kui suur on kihlveokontori arvates ühe või teise sündmuse võimalus. Mida madalam koefitsient on, seda tõenäolisemaks on kihlveokontor selle sündmuse realiseerumist pidanud. Mida kõrgem on koefitsient, seda ebatõenäolisemaks selle sündmuse aset leidmine kihlveokontori arvates on.

Kujutame ette, et kohe on algamas mäng Eesti ja Venemaa jalgpallikoondiste vahel. Eesti meeskonna võidukoefitsiendiks on pandud 4:1 ja Venemaa koondise koefitsiendiks 1.6:1. See tähendab, et kihlveokontori arvates on Venemaa favoriit ja Eesti võiduvõimalus on vaid 4:1. Kui sina hindad Eesti võiduvõimalust suuremaks, siis on sul mõistlik Eesti võidule ka panus panna. Kui sa hindad aga näiteks Venemaa koondise võiduvõimalust väiksemaks kui 1.6:1, näiteks kui peaks sinu arvates see võimalus olema 2.5:1, siis olenemata sellest, et sa võib-olla usud, et Venemaa on mängus favoriit, ei ole kihlveokontor sulle selleks siiski piisavalt head koefitsienti andnud, millest lähtuvalt ei ole Venemaale panustamine tõenäoliselt mõistlik.

Arvestada tuleks muidugi sellega, et koefitsiendid on alati 3-7% kihlveokontori kasuks viltu. Ehk siis kui tegelik koefitsient nende arvates peaks olema 1.5, siis pärast maja eelise lisamist võib selleks saada näiteks 1.425.

Sinu võidud lähtuvalt koefitsiendist

Oma võimalikke võite on väga lihtne välja arvestada. Näiteks olles panustanud 1 euro Venemaa võidule, mille koefitsient oli 1.6:1, võidad sa 1.6 eurot. Panustades Eesti võidule, oleks sinu võit mainitud eelpool mainitud koefitsiendist ja ühe euro suurusest panusest lähtuvalt 4 eurot. Valesti ennustamise korral kaotad aga mõlemal juhul oma panuse, milleks oli 1 euro.


Paf Sport € 100 läbimängimise nõudeta boonus ja 20 tasuta spinnid.

|

Betsafe Sport € 100 boonus.

|

Unibet Sport € 50 boonus ja 5 tasuta spinnid.

|

 


Eestikasiino.com