Koefitsient

Koefitsient spordiennustuses – mis see on?

Sisenedes esimest korda online kasiino spordiennustuste lehele ja soovides hakata kohe erinevatele meeskondadele panuseid tegema, võib esmane pilt silme eest üsna kirjuks võtta. Suur hulk erinevaid spordialasi, iga spordiala all mitmed liigad, iga liiga alla lugematu arv mänge, ja iga mängu all hunnikutes erinevaid numbreid, millest sa esmavaatlusel üldse aru ei saa. Need numbrid on loomulikult koefitsiendid spordiennustuse tegemiseks kas ühe või teise meeskonna poolt või koefitsiendid panuse tegemiseks millelegi palju konkreetsemale. Olgu selleks siis jalgpalli ennustuses esimese värava koefitsient – ehk mis minutil see värav lüüakse, punaste kaartide arv mängus, või hoopis midagi veel spetsiifilisemat.

Tee oma esimene spordiennustus siin

Mis aga koefitsient täpsemalt on? Kuidas koefitsiente lugeda? Millised koefitsiendid on head, ehk millised annavad sulle suurima võiduvõimaluse? Ja millised koefitsiendid annavad sulle võimaluse võita suurimaid summasi? Samuti uurime kuidas käib koefitsiendi arvutamine ja kuidas arvutada spordipanuse tegemisel väärtust.

Mis on koefitsient?

Koefitsient on tõenäosus või matemaatiline kordaja. Spordiennustuste puhul tähendab see spordiennustusportaali poolt paika pandud tõenäosust ühe või teise sportlase või meeskonna võiduks. See on küll vaid üks kõige lihtsam ennustamise võimalus, aga koefitsiendi termini lahti seletamiseks on see ideaalne.

Kasiino poolt mõnele spordisündmusele määratud koefitsiendid on kasiino või siis selle poolt palgatud inimese arvamus erinevate võimalike mängutulemuste tõenäosustest. Kõige paremad panused saad sa spordiennustuses teha siis kui sinu arvates on mõne konkreetse meeskonna võiduvõimalus tegelikult suurem kui sulle nähtav koefitsient.

Online kasiino spordiennustuste lehele minnes näedki sa koheselt hulgaliselt erinevaid numbreid. Need on kihlveokontori, kelleks siinkohal on online kasiino, poolt määratud toimumise tõenäosused iga erineva resultaadi kohta, mille peale panustada saab.

Koefitsiendid spordiennustuses

Spordiennustuses tegelevad tõenäosuste, koefitsientide leidmisega oma ala professionaalid, kelle inglise keelne nimetus on sports trader, kes siis leiab neid koefitsiente bookmakerile (ehk siis kasiinole), kes omakorda edastab neid sinule kui spordiennustajale.

Selleks, et sports traderid oleksid võimelised adekvaatseid koefitsiente paika panema, peavad nad teadma piisavalt spordialast, millele nad koefitsiente määravad, ja loomulikult teadma ka konkreetsemate liigade, meeskondade, mängijate, treenerite iseärasusi. Võtame kasvõi mängu kahe jalgpallimeeskonna vahel – adekvaatse koefitsiendi määramiseks on vaja arvestada meeskondade koosseise ja erinevate mängijate praegust füüsilist vormi, treenerit, varasemate omavaheliste mängude statistikat, mängu asukohta (kas meeskonnal on kodumeeskonna eelis või mitte) ja veel mitmeid erinevaid asju.

Lihtsalt vahemärkusena võiks mainida seda, et sa panustad spordiennustajana teoreetiliselt küll ühe või teise mängu resultaadile, aga tegelikkuses panustad sa kasiino poolt palgatud sports traderi vastu, öeldes justkui et „sinu koefitsient on vale ja minu kalkulatsioonide kohaselt on ühe või teise meeskonna võidu tõenäosus suurem/väiksem”. Ning sellest lähtuvalt on eduka spordiennustuse tegemiseks oluline läbi töötada mainitud info meeskondade kohta ka sinul.


€ 50 boonus ja 5 tasuta spinni.
€ 100 boonus.

Koefitsient ütleb sulle seda, kui suur on kihlveokontori arvates ühe või teise sündmuse võimalus. Mida madalam koefitsient on, seda tõenäolisemaks on kihlveokontor selle sündmuse realiseerumist pidanud. Mida kõrgem on koefitsient, seda ebatõenäolisemaks selle sündmuse aset leidmine kihlveokontori arvates on.

Kujutame ette, et kohe on algamas mäng Eesti ja Venemaa jalgpallikoondiste vahel. Eesti meeskonna võidukoefitsiendiks on pandud 4:1 ja Venemaa koondise koefitsiendiks 1.6:1. See tähendab, et kihlveokontori arvates on Venemaa favoriit ja Eesti võiduvõimalus on vaid 4:1. Kui sina hindad Eesti võiduvõimalust suuremaks, siis on sul mõistlik Eesti võidule ka panus panna. Kui sa hindad aga näiteks Venemaa koondise võiduvõimalust väiksemaks kui 1.6:1, näiteks kui peaks sinu arvates see võimalus olema 2.5:1, siis olenemata sellest, et sa võib-olla usud, et Venemaa on mängus favoriit, ei ole kihlveokontor sulle selleks siiski piisavalt head koefitsienti andnud, millest lähtuvalt ei ole Venemaale panustamine tõenäoliselt mõistlik.

Arvestada tuleks muidugi sellega, et koefitsiendid on alati 3-7% kihlveokontori kasuks viltu. Ehk siis kui tegelik koefitsient nende arvates peaks olema 1.5, siis pärast maja eelise lisamist võib selleks saada näiteks 1.425.

Sinu võidud lähtuvalt koefitsiendist

Oma võimalikke võite on väga lihtne välja arvestada. Näiteks olles panustanud 1 euro Venemaa võidule, mille koefitsient oli 1.6:1, võidad sa 1.6 eurot. Panustades Eesti võidule, oleks sinu võit mainitud eelpool mainitud koefitsiendist ja ühe euro suurusest panusest lähtuvalt 4 eurot. Valesti ennustamise korral kaotad aga mõlemal juhul oma panuse, milleks oli 1 euro.


€ 100 läbimängimise nõudeta boonus ja 20 tasuta spinni.
€ 100 boonus.
€ 50 boonus ja 5 tasuta spinni.

Kuidas käib koefitsiendi arvutamine?

Koefitsiendi arvutamine kihlveokontori jaoks või sinu enda jaoks on ühest küljest väga sarnane, teisalt on siin olemas ka teatud olulised erinevused.

Kuidas kasiino koefitsiente arvutab?

Spordiennustusportaalid on palganud koefitsientide paika panemiseks eraldi sports trader'id või siis ostavad nad selle info teenusena mõnelt teiselt ettevõttelt sisse. Kihlveokontoritel on tavaliselt koefitsiendi arvutamiseks omad statistilised mudelid, mis lähtuvad võitude arvust, värvatest, jms. Samas, nagu juba mainitud, ei ole nende portaalide koefitsidendid n-ö päriskoefitsiendid, kuna neile lisatakse arvutamise lõpus ka maja eelis, mis olenevalt spordialast või liigast võib erinevate spordiennustusportaalide puhul varieeruda 2 ja 7 protsendi vahel. Seega kui nende statistiline mudel näitab, et koefitsient ühele või teisele tulemusele peaks olema 1.5, saab sellest pärast maja eelise lisamist 1.43. Näiteks.

Lisaks pärast esmaseid vastu võetud panuseid hakkab kasiino koefitsiente muutma ka vastavalt sellele, kui palju ühele või teisele poole on panuseid pandud. Seda tehakse selleks et (näiteks) mõlema jalgpalli meeskonna panuste väärtus balansis hoida ja selle läbi välistada suured kaotused spordiennustusportaali jaoks. Kuigi kihlveokontorid reeglina teavad mida nad teevad, on spordis siiski 100% õigesti pakkumine praktiliselt võimatu. Nii et ühele ja teisele poole tehtud panuste väärtuste tasakaalus hoidmine on kasiinode jaoks mõistlik.

Koefitsiendi arvutamine sinu jaoks

Aga kuidas koefitsienti arvutada? Koefitsiendi arvutamine üldiselt ei ole liiga keeruline. Selleks on sul kõigest vaja enda jaoks paika panna kui suure tõenäosusega üks või teine meeskond mängu võidab, või kui suur tõenäosus on viigil. Lähtuvalt sellest, kui palju eeltööd sa oled teinud, ei pruugi nende protsentide umbkaudne paika panemine väga raske olla. Protentide koefitsientidesse arvutamine on samuti suhteliselt lihtne. Näiteks kui sa arvad et millegi tõenäosus on 50%, siis koefitsiendina esitades oleks see 1. Kui sa arvad näiteks et ühe meeskonna võidu tõenäosus on 75% ja teise meeskonna võidu tõenäosus 25 protsendi, siis nende vastavad koefitsiendid oleksid 1 ja 3. Kui soovida siin mingit valemit kasutada, siis valemiks oleks tõenäosus miinus 1. Ehk siis kui tõenäosus on 10% ehk 0.1, tuleks tulemuseks -0.9, ehk 90% tõenäosusega või 0.9 koefitsiendiga võidab teine meeskond. Reeglina küll sellised tõenäosusi ei näe, ja pigem on need korrutatud kümnega. Ehk siis tulemuse, mida kasiino lehel näed, oleks 9 ja 1.

Kuidas arvutada väärtust?

Edukaks spordiennustajaks saamiseks on lisaks koefitsientidest aru saamisele väga oluline õppida arvutama enda kihlvedude oodatavat väärtust (inglise keelne kasutatav lühend EV, tuleb sõnadst Expected Value). 

Valem spordipanuse oodatava väärtuse arvutamiseks on lihtne ja loogiline - EV = (võidu tõenäosus) x (võidusumma) – (kaotuse tõenäosus) x (kaotuse summa).

Selle valemi kasutamiseks peaksid sa eelnevalt loomulikult olema enda jaoks sünduste tõenäosused paika pannud. Näiteks kui mängib Eesti jalgpallikoondis ja Saksamaa koondis, Eestile on antud koefitsient 1.3 ja Saksamaale 7.8, viigi tõenäosus on näiteks 5.9. 

Väärtuse arvutamise näide

Sina oled omalt poolt paika pannud, et Eesti koondise võidu tõenäosus on 20% (0.2) ja oletame et sinu poolt välja arvutatud Saksamaa võidu tõenäosus on 60% (0.6) ning viigi tõenäosus 20% (0.2). Sinu panuse suurus on 50 eurot. Sellisel juhul näeks eelpool välja toodud võrrand numbrites välja järgmine.

EV = (0.2 x 340*) – (0.8** x 50)
EV = 68 - 40
EV = 28

Ehk siis sellise panuste tegemisel, eeldusel et sinu poolt välja pakutud tõenäosused vastasid paremini tõele kui kasiino tõenäosused, oleks sul keskmiselt iga 50 euro panustamisel võimalik teenida 28 eurot lisaks. Tänapäeval on küll tõenäosus!, et sa suudad kasiinost nii palju paremini mängude tõenäosusi välja arvutada, väike. Samas mitte võimatu.

*Kui kellelgi jäi arusaamatuks, kust see 340 tuleb, siis see on 7.8x50-50 ehk siis oodatav kasum.
*Sinu panuse kaotuse tõenäosus on Saksamaa võidu tõenäosus pluss viigi tõenäosus, ehk 0.6+0.2.

Spordile on sul võimalik panustada järgmistes Eeesti spordiennustusportaalides:


€ 100 boonus.

€ 50 boonus.

€ 100 läbimängimise nõudeta boonus ja 20 tasuta spinni.

€ 30 läbimängimise nõudeta boonus.

€ 100 boonus ja 20 läbimängimise nõudeta tasuta spinni.

 


https://www.eestikasiino.com

Eesti Kasiino annab sulle ülevaate Eestis tegevusluba omavatest online kasiinodest, mida oleme ise proovinud ja julgeme soovitada. Pakume sulle ülevaadet parimatest internetikasiinodest Eestis, suurimatest tasuta raha pakkumistest ja parimatest tasuta spinnide boonustest. Keeruta uutel videoslottidel ja loe lähemalt, mis toimub Eesti kasiinomaasikul.

Loe edasi...

Eestikasiino.com kasiinodes mängimine pakub põnevat meelelahutust, kuid teadvustame ka mängimisega kaasneda võivaid võimalikke hasartmängu riske. Probleemse mängurluse korral saab abi nõustamiskeskuse abiliini telefonilt 15410 või nende veebilehelt.

Loe lähemalt...