Kuidas oma mälu treenida?

Mälu treenimiseks on rohkem kui küll võimalusi, enamik neist, nagu matemaatiliste ülesannete lahendamine või entsüklopeedia lugemine, on aga üsna üheülbalised. Küll aga leidub mälu treenimiseks ka põnevaid alternatiive. Hiljutised uurimused on tõestanud, et oma vaimu saab värskena hoida ka meelt lahutades –võtmesõnaks on kaardimängud! Lisaks sellele, et kaarte on odav mängida, ei tule selleks ka kodust välja minna!

Kaardimängude boonuseks loetakse selle mälu treeniv aspekt ning oskuslikkuse arendamine. Kaarte mängides hakkab aju tööle kui imeväel. Kaardi- ja lauamänge peetakse ajutoiduks, kuna need hoiavad su mõistuse erksana tänu paljudele otsustele, mis sul mängus vastu tuleb võtta.

Miks mitte õppida bridži mängima? Ilmselt tekitaks see sinus esialgu tohutult segadust, ent see on vaid positiivne, kuna nii treenid oma vaimu. Oled ehk täheldanud, et enamik bridžimängijaid ei saavuta isegi edasijõudnu taset enne, kui nad on aastaid harjutanud. Just nii nagu me käime jõusaalis, et enda keha treenida, on bridž meie vaimseks trenažööriks, millel saab kasvõi 10 aastat järjest harjutada!

Teine kaarimäng, mis on ajule kui torm on pokker. Niisamuti kui bridž, pole ka pokker neile, kel puudub võitlusvaim. Mängus tuleb teha palju matemaatilisi ning strateegilisi otsuseid. Samas on mängu eelduseks hea mälu. Mänguvõlu ja himu võita petavad tihti mänguri ära nii, et ei saada arugi, et tegelikult on ajule treeningu näol tohutu teene tehtud. Sobivad mängud aju treenimiseks on ka blackjack ning craps.

Ka sõnamängud on vaimu toiduks. Need arendavad inimese võimet informatsiooni kiiresti töödelda. Nii saavad inimesed oma mõttevälkust ning sõnamoodustamise oskust arendada. Sõnamängud aitavad kaasa ka kognitiivsele protsessile nagu keeletaju, keelestruktuuri mäletamine ning tunnetamine.

Arvutimängud nõuavad oma olemuselt aga navigatsioonioskusi ning pole seega just parimaks vitamiiniks ajule. Mängud aitavad arendada nii kognitiivset kontrolli kui ka reflekse, samuti paraneb keskendumisvõime. Ülesanded nagu sõitmine ning navigeerimine on kindlasti nauditavad ning nii saad suurendada oma visuaalset tähelepanuvõimet.

Mälutreeningust rääkides on parim aga see, et tänapäevane internetilevik tagab tasuta mängud. Miks siis lasta oma vaimul teleri ees vaibuda, kui sa saad blackjacki lauas hoopis kaarte laduda? Selle asemel, et oma telekanalite eest maksta, teeni hoopis oma meelelahutusega raha!

Treeni oma vaimu ühes lõbusa meelelahutusega!


https://www.eestikasiino.com

Eesti Kasiino annab sulle ülevaate Eestis tegevusluba omavatest online kasiinodest, mida oleme ise proovinud ja julgeme soovitada. Pakume sulle ülevaadet parimatest internetikasiinodest Eestis, suurimatest tasuta raha pakkumistest ja parimatest tasuta spinnide boonustest. Keeruta uutel videoslottidel ja loe lähemalt, mis toimub Eesti kasiinomaasikul.

Loe edasi...

Eestikasiino.com kasiinodes mängimine pakub põnevat meelelahutust, kuid teadvustame ka mängimisega kaasneda võivaid võimalikke hasartmängu riske. Probleemse mängurluse korral saab abi nõustamiskeskuse abiliini telefonilt 15410 või nende veebilehelt.

Loe lähemalt...