Bingo loto

Bingo Loto – Mängi igal kolmapäeval!

Bingo loto on Eesti kõige populaarsem loto, mille loosimised toimuvad igal kolmapäeval TV3’s kell 21.30. Kui viimased kümme aastat maksis Bingo loto pilet 1 euro, siis alates 2019. aasta 1. augustist on pileti hind 2 eurot. Aga koos sellega kasvas ka Bingo loto garanteeritud jackpot 100 000 euro pealt 200 000 euroni.

Bingo loto tuli esmakordselt Eestis müügile juba 1996. aastal ning juba siis toimusid loosimised otseülekandena TV3 ekraanil. Juba aasta hiljem tõusis mängu auhinnafond 1 miljoni kroonini (praeguses rahas enam kui 60 000 eurot). 2008. aastal sai telemängunimeks Suur lotokolmapäev ja sama nime kasutab bingo loto loosimise TV-saade siiani. Esimesteks Bingo loto saatejuhtideks olid Mart Mardisalu, Mart Sander ning Pille Minev. 

Mängi bingot internetikasiinodes

Kui sa kolmapäevast Bingo loto loosimist ära oodata ei suuda, siis on sul alati võimalik erinevaid bingo mänge mängida internetikasiinodes. Bingo on olemas näiteks Pafis, Unibetis ja Maria kasiinos.

€ 10 läbimängimise nõudeta boonus ja 25 läbimängimise nõudeta tasuta spinni.
€ 100 boonus ja 5 tasuta spinni.
€ 100 boonus ja 100 tasuta spinni.

Kust Bingo loto piletit osta saab?

Bingo loto pileteid on võimalik osta nii Eesti Loto müügikohtadest üle kogu Eesti kui ka internetist Eesti Loto kodulehelt. Piletit ostes on võimalik otsustada, mitme mänguväljaga sa mängida soovid. Korraga on võimalik pilet osta vaid üheks loosimiseks.

Milline Bingo loto pilet välja näeb?

Bingo piletil on 5x5 ruudustik, mis on täidetud numbritega 1-75. Ruudustiku ülemises osas on iga tulba peal ka tähed, mis vasakult paremale lugedes annavad kokku BINGO. Mänguvälja esimeses tulbas ehk B tulbas võivad olla numbrid vahemikus 1-15, teises ehk I tulbas numbrid 1-30, kolmandas ehk N tulbas 31-45, neljandas ehk G tulbas 46-60 ning viiendas ehk O tulbas numbrid 61-75.

Kuidas Bingo lotot mängida?

Bingo loto numbreid on valida võimalik kas pliks-plaks meetodil ehk siis lasta arvutil sinu eest numbrid valida või siis saad kõik numbrid ise valida. Viimasel juhul on seda võimalik teha vaid internetis.

Kuidas Bingo lotoga võita?

Bingo lotoga võitmiseks on sul seitse erinevat võimalust.

 1. N-palli mäng. Täida esimese loositud N-palliga bingoruudustiku keskmine ruut.
 2. Nurkademäng. Saa esimese 33 numbri loosimisega Bingo loto piletil täis kõik neli nurka.
 3. Diagonaalidemäng. Saa esimese 38 numbriga täis mõlemad pileti diagonaalid.
 4. Täismäng. Täida bingo piletil kõik ruudud ehk saa täismängu võit.
 5. Jackpot. Kui saad kõik ruudud täis enne esimese 41 kuni enama palli loosimist (täpne pallide arv oleneb sellest, millal viimane jackpot võideti), võidad jackpoti.
 6. Üks-puudu-mäng. Juhul kui sul jääb täismängust puudu üks ruut.
 7. Stuudiomäng. Lisaks on võimalik saada võimalus osaleda ka stuudiomängus.

Kui enamike võitude puhul oleneb sinu võidu suurus konkreetse mängu auhinnafondist ja võitjate arvust, siis esimese N-palliga keskruudu täitmine annab sulle fikseeritud 2 euro suuruse võidu. Ehk siis selle eest saad pileti raha tagasi.

Fikseeritud võit on sulle kindlustatud ka juhul, kui sul jääb piletil vaid üks ruut täismängust puudu, aga sellisel juhul on su võidu suuruseks 200 eurot.

Loosimise pikkus ei ole kindlaks määratud. Bingo loto loosimine kestab seni, kuni vähemalt üks mängija on võitnud täismängu võidu.

Jackpoti võitmiseks kasutada olev maksimaalne pallide arv oleneb sellest, millal viimane jackpot võideti. Kui viimane jackpot võideti alles eelmises mängus, siis on kasutada 41 palli. Kui üle-eelmises, siis 42 palli. Kui kaks mängu tagasi, siis 43 palli ja nii muutub see nädalast nädalasse kuni taas uus peavõit välja antakse.

Oluline on tähele panna, et erinevate Bingo loto mängude võitmiseks on sul kasutada vaid kindel arv palle. Näiteks nurkade mänguga võitmiseks on sul kokku 33 palli, diagonaalidemängu võitmiseks aga 38 palli. Kui saad nurkade mängu kokku alles näiteks 34nda palliga või võtab sul diagonaalide täis saamisekne enam kui 38 palli, siis selle mängu võitu sa ei saa.

Bingo loto stuudiomäng

Bingo loto mängijatel on võimalik osaleda ka stuudiomängus, kus on taas võimalik võita suuri auhindu. Tegelikult on koguni 20% Bingo loto auhinnafondist mõeldud stuudiomängu tarbeks.

Kuidas Bingo Loto stuudiomängu saada?

Bingo loto stuudiomängu saamiseks tuleb osta reedel, laupäeval või pühapäeval vähemalt kahe mänguväljaga Bingo loto pilet. Neil päevil märgistab Eesti Loto süsteem juhuslikult 250 bingo loto piletit TV-märkidega. Juhul, kui ka sina said TV-märgiga pileti, tuleb sul nädalavahetusele järgneval esmaspäeval enne kella 14.00 saatesse registreeruda kas telefoni või e-posti kaudu. E-posti aadress ja telefoninumber on kirjas sinu piletil.

Pool tundi hiljem valitakse loosimise teel registreerunute hulgast 10 stuudiomängu kandidaati. Seejärel võetakse kandidaatidega loosimise päeval ühendust, et leida kaks kandidaati, kes on valmis stuudiomängus osalema. Kandidaatidega võetakse ühendust vastavalt väljaloosimise järjekorrale.

Kui suur on Bingo loto auhinnafondi suurus?

Bingo loto auhinnafondi suurus on pool (50%) piletite müügist saadud summast ning sellest omakorda 20% läheb stuudiomängu auhinnafondi. Samal ajal peaks ära mainima, et bingot on võimalik mängida ka online kasiinodes ja seal on mängu RTP ehk siis kui palju keskmiselt piletite ostmiseks kulutatud rahast mängijatele tagasi makstakse 75-90%.

Bingo loto tõenäosused ja statistika

Eeldusel, et välja loositakse vähemalt 48 palli, on Bingo loto võidutõenäosused järgmised:

 • Bingo loto keskruudu mängu ehk N-palli mängu võidu tõenäosus on 1:15.
 • Bingo loto nurkademängu võidu tõenäosus on 1:30.
 • Bingo loto diagonaalidemängu võidu tõenäosus on 1:770.
 • Bingo loto üks-puudu-mängu võidu tõenäosus on 1:6700.
 • Bingo loto jackpoti võitmise tõenäosus on 1:1,7 mln.

Bingo loto strateegiad

Kas on olemas strateegiaid, mis sinu Bingo loto võiduvõimalusi suurendada võiks? Arvamusi selles küsimuses on erinevaid, aga kindlasti on võimalik välja tuua mõned soovitused mängimiseks. Kõige lihtsam soovitus omale suuremate võiduvõimaluste andmiseks on lihtsalt rohkem pileteid osta. Samuti on mõistlik valida umbkaudu sama arv paaris ja paarituid numbreid. Samas tuleb muidugi tõdeda, et ka neid soovitusi kasutades ei ole reeglina oma võiduvõimalusi just liiga palju võimalik tõsta. Seega soovitame kõigil Bingo loto piletit ostes siiski realistik olla ja arvestada sellega, et tegemist on siiski õnnemänguga, kus erinevad stateegiad sinu võiduvõimalusi just palju ei suurenda.

Mõned mängijad loodavad n-ö kuumadele numbritele ja eeldavad, et kuna mingeid numbreid on ajalooliselt rohkem tulnud kui teisi, siis neid tuleb rohkem ka edaspidi. Teised mõtlevad antud teema puhul aga täpselt vastupidiselt. Kui mingeid numbreid on viimasel ajal väga palju tulnud, siis tõenäoliselt edaspidi tuleb neid vähem.

Sama arvatakse ka n-ö külmade numbrite puhul. Ehk kui mingeid numbreid pole ammu tulnud, siis üks osa mängijatest eeldab, et tõenäoliselt ei tule neid ka edaspidi. Teine osa mängijatest arvab aga täpselt vastupidi.

Kokkuvõttes tuleks aga tegelikult lihtsalt loota, et sul on piisavalt õnne. Tegemist on siiski õnnemänguga, kus iga numbri loosimisel on täpselt sama suur tõenäosus ja seda igal loosimisel. Samuti tuleb meelde jätta, et juba sekund pärast pileti ostmist oled sa ühe euroga miinuses, kuna auhinnafondi läheb sinu kahest eurost vaid üks.

Kui sa satud internetis peale lehele, mis väidab, et on välja töötanud Bingo loto strateegiad, mis päriselt töötavad, ja nende eest raha küsivad – neist soovitame kindlasti kaugele eemale hoida ja nendele "strateegiatele" mitte raha kulutada. Kordame veel üle – Bingo loto on õnnemäng.

Bingo Loto suurimad võidud

Bingo loto siiani suurim võidetud jackpot Eesti Krooni ajal anti välja 2009. aastal ja selleks oli 9.4 miljonit krooni (~603 000 eurot). Aga ajast, mil Eesti Eurole üle läks, on võidetud ka suuremaid võite. Kui reeglina jäävad bingo loto peavõitude suurused 300 000 ja 400 000 euro vahele ning selliseid võite antakse keskmiselt välja vähemalt viis-kuus korda aastas, siis juba ainuüksi 2020. aasta esimese kuue kuu jooksul on välja antud juba kolm suurt võitu.

2020. aasta bingo loto võitudeks on olnud 570 826,70€, 393 719,40€ ning 907 269,60€. Need võideti vastavalt 15. jaanuaril, 20. mail ning 8. aprillil. Viimane neist on Eesti suurim Bingo lotoga saadud võit üldse. Lisaks võideti tegelikult suuremaid võite 2020. aastal vähemalt kolm korda veel.

Kuidas bingo loto võidud kätte saab?

Ostes pileti Eesti Loto müügipunktist saab kuni 35 eurosed võidud alati kätte igast lotomüügipunktist. Võimalusel makstakse välja ka kuni 650 eurosed võidud. Suuremate võitude kätte saamiseks tuleb võit elektrooniliselt vormistada. Soovi korral saab võite vormistada ka Eesti Loto kontoris.

Kui sinu võitnud pilet on ostetud internetist, siis kuni 2000 eurosed võidud makstakse sinu pangakontole automaatselt 10 tööpäeva jooksul. Neist suuremate võitude kättesaamiseks on võit taas vaja elektrooniliselt vormistada.

Oluline oleks tähele panna ka seda, et pärast võitmist on sul aega võitude vormistamiseks vaid 90 päeva.

Mis vahe on Bingo Loto ja online bingol?

Peamine vahe online bingo ja bingo loto vahel on auhinnafondi suurus. Bingo loto jackpot on pea alati suurem kui enamike online bingode peavõidud. Samal ajal on online bingo puhul võimalik mängida väiksema rahaga. Tavaliselt algavad piletihinnad vaid kümnest sendist. Samuti on netis võimalik bingot mängida igal ajal, mitte ainult kolmapäeviti.

Lisaks ei saa ära unustada ka keskmise tagasimakse protsendi massiivset erinevust. Bingo loto puhul läheb võidufondi vaid pool sinu poolt pileti ostmiseks kulutatud summast ja ka sellest läheb 20% stuudiomängu auhinnafondi. Ehk siis tegelikkuses moodustab tavapärase Bingo loto auhinnafondi vaid väga väike osa sinu poolt kulutatud rahast.

Seega ära oota kolmapäeva - mängi bingot kohe.


https://www.eestikasiino.com

Korduma kippuvad küsimused

Eesti Kasiino annab sulle ülevaate Eestis tegevusluba omavatest online kasiinodest, mida oleme ise proovinud ja julgeme soovitada. Pakume sulle ülevaadet parimatest internetikasiinodest Eestis, suurimatest tasuta raha pakkumistest ja parimatest tasuta spinnide boonustest. Keeruta uutel videoslottidel ja loe lähemalt, mis toimub Eesti kasiinomaasikul.

Loe edasi...

Eestikasiino.com kasiinodes mängimine pakub põnevat meelelahutust, kuid teadvustame ka mängimisega kaasneda võivaid võimalikke hasartmängu riske. Probleemse mängurluse korral saab abi nõustamiskeskuse abiliini telefonilt 15410 või nende veebilehelt.

Loe lähemalt...