50% eestlastest mängib lotot

Lotot mängivad ligi pooled eestlased

Eelmisel aastal ostis vähemalt ühe arvloterii pileti 421 781 mängueas eestlast ehk umbkaudu 40 protsenti täisealisest (loto mõistes vähemalt 16-aastasest) elanikkonnast. 2020. aastal on see arv aga veelgi suurenenud ning Eesti Loto juhi Riina Roosipuu sõnul läheneb sellel aastal loto mängijate arv juba ligemale pooleni Eesti mänguealisest elanikkonnast.

Kõige enam mängitakse hetkel Bingo lotot, sellele järgneb populaarsuselt Vikinglotto, Eurojackpot ning kõige vähem mängitakse Keno lotot. Lähtuvalt viimasest statistikast mängib Bingo lotot 85 protsenti mängijatest, Vikingit 72 protsenti, Eurojackpoti pileteid ostab 69 protsenti ning Keno lotot vaid umbkaudu 20 protsenti kõigist lotomängijatest.

Kuna mängijate arv on suur, siis keskmise mängija profiil on väga kirju. Enim ostavad arvloteriisi aga eestlased vanuses 26-55. On neid mängijaid, kes mängivad korra kuus, aga on ka neid kes mängivad iga nädal. Lisaks on Eestis ka 18 sellist mängijat, kes kulutasid eelmise aasta jooksul lotopiletitele enam kui 25 000 eurot.

Kuigi Eesti Loto arvloteriisi on võimalik osta müügipunktidest üle kogu Eesti, siis nüüdseks ostab umbkaudu 70% kõigist mängijatest oma pileti pigem internetist ja tõenäoliselt on internetist lotopileti ostmise lihtsus loteriisi ka populaarsemaks muutnud.

Arvloteriide populaarsusest hoolimata ei tohi aga ära unustada nende arvloteriide peavõidu võitmise tõenäosusi - Vikinglotto peavõidu võitmise tõenäosus on 1:98 172 096, Eurojackpoti puhul on see 1:95 miljonile, Bingo loto puhul 1:1,7 miljonile ning Keno loto puhul 1:819 855. Tõenäosus üldse mõni võit saada on arvloteriide puhul maksimaalselt kuni 12 protsenti, reeglina aga tunduvalt madalam. Seega kuigi kõikide nende lotode peavõidud on märkimisväärsed, siis sama märkimisväärne on nende võitmise tõenäosus. Ka Eesti loto juht Riina Roosipuu ütleb, et "Me müümegi unistusi, sest võite saavad väga vähesed."

Eesti Loto arvloteriide puhul tuleks lisaks meelde jätta ka see, et igalt sinu pileti ostuks kulutatud eurolt läheb auhinnafondi vaid pool. Ehk siis nende arvlotode keskmine tagasimakse protsent on maksimaalselt 50%. Internetikasiinodes peab see protsent olema aga vähemalt 80%, mistõttu mõnikord on mõistlikum näiteks bingot mängida pigem Unibetis või Pafis.


https://www.eestikasiino.com

Eesti Kasiino annab sulle ülevaate Eestis tegevusluba omavatest online kasiinodest, mida oleme ise proovinud ja julgeme soovitada. Pakume sulle ülevaadet parimatest internetikasiinodest Eestis, suurimatest tasuta raha pakkumistest ja parimatest tasuta spinnide boonustest. Keeruta uutel videoslottidel ja loe lähemalt, mis toimub Eesti kasiinomaasikul.

Loe edasi...

Eestikasiino.com kasiinodes mängimine pakub põnevat meelelahutust, kuid teadvustame ka mängimisega kaasneda võivaid võimalikke hasartmängu riske. Probleemse mängurluse korral saab abi nõustamiskeskuse abiliini telefonilt 15410 või nende veebilehelt.

Loe lähemalt...