Mängurlus meestele või naistele

Aastaid on eksperdid vaielnud selle üle, mida nais-või meessugu pool teisest paremini oskab. Lõputud on olnud juurdlused temaatikal, kas on ikka mehed need, kes juhivad autosid paremini ning naised need, kes kaotavad edukamalt kaalu või mitte? Küll on aga laiemast arutelust jäänud välja hasartmängude temaatika. Tegu on aga põneva küsimusega, kuna just mängumaastikust rääkides on paljude jaoks välja kujunenud selged stereotüübid. Tegelikkus on aga näilisusest tihtilugu erinev.

Stereotüübid

Pole mingi saladus, et nii naised kui ka mehed armastavad kasiinomänge. Ajalooliselt on aga välja kujunenud sedasi, et füüsiliselt on harjutud just enam mehi kasiinodes nägema, mis on kaasa aidanud arusaamale, et kasiinod ongi pigem meestele ning et mehed on seetõttu ka võimekamad. Küll aga oli mehi rohkem kui naisi kasiinodes näha mõned dekaadid tagasi, nüüd on ka naised tihedad kasiinokülastajad.

Teine stereotüüp on see, et mehed on lauamängudes kõvemad tegijad, kuna usutakse, et naised antud tegevust ei harrasta. Tegelikkuses mängivad aga naised slotse, videopokkerit ja bingot ajal, mil nende mehed ümber laua istuvad ja kaarte panevad.

Kolmandaks usutakse, et naised, et suuda mängus oma rahadega piisavalt efektiiselt majandada, kuna keskmine naine ei tea just palju kasiino mängudest.

Taoline stereotüpiseerimine tundub aga kitsarinnaline ning ebatõene, kui lugeda järgnevalt, mida teadlased on avastanud.

Harvardi uuring

Harvardi Meditsiinikool viis läbi uuringu, milles osales 40 499 inimest. Ettevõtmise eesmärk oli välja selgitada, kas hasartmängudes on tüüpiliselt paremad mehed või naised.

Richard LaBrie koos oma uurijatega üle kogu maailma andsid mõlema soo esindajatele teatud summas eurosid nii, et osalejad saaksid rahaga kasiinomängudes kihla vedada. Uuring näitas, et naisted on spordi kihlvedudes tihti meestest oskuslikumad. Nimelt on naised agressiivsemad kõrgetele panustele mängimises, riskides keskmiselt viieteistkümne enama euroga ning võites seejuures 15% suuremaid summasid.

Reaalsus

Me ei ela1950ndates aastates, mistõttu on naised hakanud hasartmängudele oluliselt tihemini panustama. Enam ei mängi naised vaid slotse ega videopokkeri mänguaparaatidega, vaid teavad täpselt kuidas ka lauas mängida. Õrnem sugupool ületab võimekuse poolest mehi, kui rääkida oma panuste majandamisest.

Mida uuring aga ei näita on see, et naised on online mängurluses niisama aktiivsed kui mehed. Teadur Larry Tewander tõi välja: “On näha, et naised on end tänu internetile antud alal järkusuutlikult harivad ning teavad tänu eelnevale, kuidas hasartmänge mängida. Paljud naisted ongi oma oskusi just virtuaalselt arendanud ja lihvinud, mängud selgeks õppinud ning seejärel läinud oma kogutud teadmistega kohalikku kasiinosse."

Naiste oskused on aga saanud õiglase tasu, kuna antud temaatika maailma mastaabis suurim uurimus tõestab just seda, et naised on hasartmängudes meestest paremad.

Oleks huvitav, kui taolisi teaduslikke uuringuid viidaks enam läbi, ent nüüd tõestavad mitmed näitajad, et naised võivad tõepoolest suurustada tõigaga, et võrreldes meestega on just nemad oskuslikumad.


https://www.eestikasiino.com

Eesti Kasiino annab sulle ülevaate Eestis tegevusluba omavatest online kasiinodest, mida oleme ise proovinud ja julgeme soovitada. Pakume sulle ülevaadet parimatest internetikasiinodest Eestis, suurimatest tasuta raha pakkumistest ja parimatest tasuta spinnide boonustest. Keeruta uutel videoslottidel ja loe lähemalt, mis toimub Eesti kasiinomaasikul.

Loe edasi...

Eestikasiino.com kasiinodes mängimine pakub põnevat meelelahutust, kuid teadvustame ka mängimisega kaasneda võivaid võimalikke hasartmängu riske. Probleemse mängurluse korral saab abi nõustamiskeskuse abiliini telefonilt 15410 või nende veebilehelt.

Loe lähemalt...