Milliseid dokumente kasiino võib küsida?

Milliseid dokumente kasiino oma mängijatelt küsib?

Mängijad, kes juba veebikasiinodes mõnda aega mänginud on, on reeglina teadlikud sellest, et internetikasiinod küsivad mingil hetkel oma mängijatelt ka teatud dokumente nende isiku tuvastamiseks. Uue mängijana võib see aga alguses üllatusena tulla. Ja ära peaks muidugi ka mainima selle, et dokumentide küsimise osas ei ole kõik kasiinod võrdsed. Järgnevalt räägimegi sellest, miks kasiinod sult üldse mingeid dokumente küsivad, milliseid dokumente nad reeglina näha tahavad, kuidas sa neid tavaliselt esitama pead, ning räägime dokumentide nõudest ka erinevates Eestis litsentsi omavates kasiinodes. Mitte kõik online kasiinod ei nõua sinult dokumente.

Miks kasiinod dokumente küsivad?

Mitte keegi meist ei taha oma ID-kaarti või passi, krediitkaarti, või oma pangaväljavõtet, jagada mitte ühegi kolmanda isikuga, ja see on täiesti arusaadav. Ja kui kasiino sinult midagi neist küsib, on loomulik soov esimese hooga neile kohe ei öelda. See aga tähendab tavaliselt seda, et sa kas ei saa antud kasiinos siis mängida, või siis ei saa sa sealt oma võidetud raha välja võtta. 

Lihtne põhjus miks kasiinod mängijalt teatud dokumente küsivad on turvalisus. Samuti reguleerivad kasiinode tegevust erinevad seadused, millest lähtuvalt neil on teatud dokumente vaja küsida juba ainult seadusest lähtuvalt.

  • Kasiinodel on vaja kindlaks teha, et sa ei ole alaealine – Eestis näiteks võib kasiinos mängida alates 21st eluaastast. Spordiennustusi võib teha alates 18ndast eluaastast.
  • Samuti on kasiinodel vaja kindlaks teha see, et inimene kes endale konto registreerib, on tegelikult ka see inimene kes seal mängib.
  • Lisaks on kasiinod kohustatud välistama rahapesu võimaluse. Kui kasiino mingeid neile ette antud määrusi rikub võivad nad koheselt oma litsentsi kaotada.

Valik Eestis litsentseeritud kasiinosi:


500€ boonus
10€ live kasiino boonus

€ 100 boonus ja 300 tasuta spinni.

Loomulikult soovitame oma dokumente jagada vaid Eestis litsentsi omavate kasiinodega, kuna nendes on sinu info turvaline. Eestis litsentsi omavate kasiinode nimekirja leiad näiteks EMTA lehelt, aga samuti on Eestikasiino.com lehel tutvustatavad kasiinod Eesti hasartmängulitsentsi omavad ettevõtted.

Dokumentide või õigemini isiku kontrolli nõude puhul kasutatakse tihti inglise keelset terminit KYC, mis on lühend väljendist Know Your Customer, ehk eesti keeles TOK - Tunne Oma Klienti.

Millal kasiinod mängijatelt dokumente küsivad?

Erinevad kasiinod küsivad sinult dokumente erineval ajal. Näiteks Kingswin kasiino küsib sinult dokumente juba kohe pärast sinu esimest sissemakset. Kuigi sissemakse saad sa seal lihtsalt ära teha, on sul enne mängimise alustamist, või raha välja võtmist, vaja koheselt KYC protsess läbida. Lisaks on sul seal pärast iga uue sissemakse meetodi kasutamist ja sellele hiljem raha väljavõtmist alustades ka selle kohta eraldi dokumente saata.

Mõnes kasiinos võidakse sult dokumente küsida esimesel raha välja võtmisel, mõnes täiesti suvaliselt hetkel (reeglina umbes sel hetkel, kui sa oled kokku välja võtnud 2000 eurot).

Ja kontovabades kasiinodes, kus sa tuvastad ennast kasiinos juba „registreerimisel” läbi panga, võidakse sult dokumente küsida alles mõne suurema väljamakse tegemisel. Aga reeglina ei küsi kontovabad kasiinod sinult lisdokumente kunagi.

Kontovabad Eesti kasiinod:


Lihtne ja boonusevaba Eesti kasiino
Uued pakkumised iga päev
€ 1 000 boonus ja 100 tasuta spinni.

Dokumendid

Milliseid dokumente kasiinod mängijatelt küsivad?

Nõutavad dokumendid võivad sõltuda sinu sissemakseviisist. Ehk siis kui sinu esimene sissemakse oli tehtud Skrill e-rahakoti kaudu, võidakse sult küsida kuvatõmmist sinu Skrillis tehtud makse kohta. Sama kehtib ka näiteks krediitkaardi puhul. Krediitkaardi puhul võidakse küsida ka pilti nii sinu makse tegemiseks kasutatud krediitkaardi esiküljest kui ka tagaküljest - keskmised kaardi numbrid ja turvakood peaks piltidel muidugi kaetud olema. Aga lisaks sellele küsitakse reeglina ka pilti sinu ID-kaardist või passist. ID-kaardi puhul on vaja tavaliselt saata kaks pilti – üks esipoolest ja teine tagapoolest.

Samuti võidakse sinult küsida selfie’t ehk eestikeeli enekat, kus pildil on lisaks sinu näole ka sinu id-kaart või pass.

Lisaks mainitud dokumentidele on kasiinol õigus ka lisadokumente küsida, aga see ei ole just väga tavapärane.

Dokumentide saatmisel saada kasiinole ALATI õiged dokumendid, kuna vastasel korral võivad nad sinu konto sulgeda ja raha külmutada.

Võtame veel kiirelt kokku, millised on erinevad dokumendid mida kasiinod sinult küsida võivad:

  • ID kaardi või passi koopia
  • Pilt, millel oled nii sina kui ka sinu ID-kaart või pass
  • Sissemakse kuvatõmmis (pank, krediitkaart, skrill või midagi muud, olenevalt mida sa kasutasid)
  • Mõne arve koopia, kus on olemas ka sinu elukoha aadress

Mitte alati ei pea sa kasiinole saatma kogu seda infot. Küll aga küsitakse reeglina vähemalt ühte kuni kahte neist.

Kuidas sa neid dokumente kasiinole saatma pead?

Tavaliselt on kasiinole dokumentide saatmiseks kaks võimalust. Esiteks on nende lehel pea alati olemas vorm, mille kaudu sul on võimalik oma dokumendid kõik nende lehe kaudu üles laadida. Seejärel need kontrollitakse üle, ja sinu konto ongi kinnitatud. Mõnikord võib kontrollimine aega võtta päeva jagu, reeglina võtab see aga vaid paar minutit kui mõni tund.

Teine variant kasiinole oma dokumentide saatmiseks on kasutades e-posti.

Kasiinoga dokumentide jagamine

Kuigi enda dokumentide jagamine kasiinoga on jube tüütu ning alguses võib meil peas põlema minna ka tuluke, et kas me ikka peaksime nendega oma dokumente jagama, siis tea, et seni kuni sa jagad oma dokumente Eesti litsentseeritud kasiinodega, on sinu andmed turvalised. Samuti jäta meelde, et neid dokumente küsitakse sinult lähtuvalt seaduses kasiinodele antud kohustusest. Samuti aitab isikukontroll tagada kõigile turvalise mängukogemuse.


https://www.eestikasiino.com

Korduma kippuvad küsimused

Eesti Kasiino annab sulle ülevaate Eestis tegevusluba omavatest online kasiinodest, mida oleme ise proovinud ja julgeme soovitada. Pakume sulle ülevaadet parimatest internetikasiinodest Eestis, suurimatest tasuta raha pakkumistest ja parimatest tasuta spinnide boonustest. Keeruta uutel videoslottidel ja loe lähemalt, mis toimub Eesti kasiinomaasikul.

Loe edasi...

Eestikasiino.com kasiinodes mängimine pakub põnevat meelelahutust, kuid teadvustame ka mängimisega kaasneda võivaid võimalikke hasartmängu riske. Probleemse mängurluse korral saab abi nõustamiskeskuse abiliini telefonilt 15410 või nende veebilehelt.

Loe lähemalt...