e/jalgpalli euroopa meistrivõistlused

UEFA eEURO 2020 – midagi e-spordi huvilistele

Jalgpalli Euroopa meistrivõistlused on nurga taga, aga paralleelselt n-ö päris jalgpalliga toimub ka midagi erinevat - UEFA eEURO 2020. Tegemist on e-jalgpalli Euroopa meistrivõistlustega, kus on võimalik osaleda kõigile 55 UEFA riigil, nende hulgas loomulikult ka Eestil.

Mis on eEURO 2020?

eEURO 2020 näol on tegemist esimese sellisel tasemel ja nii suure haardega rahvuskoondiste e-jalgpalli võistlusega. Arvestades et e-sport on kogumas populaarsust üle kogu maailma, siis kindlasti ei jää need viimasteks e-jalgpalli meistrivõistlusteks.

Tõenäoliselt osalevad nendel e-jalgpalli Euroopa meistrivõistlustel kõik UEFA liikmesriikide koondised, aga kohe kindlasti võtab osa rohkem kui 50 riiki.

Turniiri formaat on sarnane EURO 2020’le – toimuvad valikmängud millele järgneb finaalturniir.

Võisteldakse Playstation 4 peal ja mänguks on Konami eFootball Pro Evolution Soccer 2020 (PES 20).

Ainuüksi Euroopas mängib e-jalgpalli tänapäeval kümneid miljoneid inimesi ja nüüd on kõigil võimalik proovida esindada eEURO võistlustel ka oma riigi koondist.

Iga riik valib välja kaks kuni neli mängijat, kes nende e-koondise eest mängib, ning seejärel võistlevad koondised online kvalifikatsiooni turniiridel. Kui ka sina soovid Eesti riigi koondist esindada, siis mine eEURO2020.com lehele, vali Eesti, ning registreeru.

Kuidas kvalifikatsioonid toimuvad?

Alagruppide loosimine toimub 2020. aasta jaanuaris, ja selle kaudu jagatakse koondised kümnesse gruppi. Alagruppide mängud toimuvad märtsist kuni mai kuuni. Iga riigi koondis mängib kaks mängu iga samas grupis oleva meeskonna vastu. Seega väga sarnane tavapärase UEFA turniiriga.

eEURO finaalmängud

Valikmängudega pääseb edasi 16 meeskonda, mis jagatakse nelja alagruppi. eEURO 2020 finaalmängud toimuvad Londonis hetk enne 12. juulil toimuvat EURO 2020 finaali, ehk 9.-10. juuli 2020.

Mille peale mängitakse?

Loomulikult käib mäng au ja kuulsuse peale, nagu ikka, aga lisaks õhule ja armastusele on turniiril ka $100 000 suurune auhinnafond, millest esikoha saavutanud koondis saab $40 000, ja ülejäänu jagatakse neljandikfinaalidesse jõudnute vahel. Turniiri võitnud koondis saab lisaks rahalisele võidule ka tasuta piletid UEFA EURO 2020 finaalmängule.

Kus on võimalik eEURO mänge vaadata?

eEURO finaalmänge on kõigil huvilistel võimalik vaadata UEFA eSports Twitchi kanalil ning samuti UEFA YouTube’i kanalil.

Rahvuskoondised PES 20 mängus

Kõigil koondistel on mängu sisestatud täpselt see vorm mida nad kasutasid ka EURO 2020 valikmängudes. Samuti on mängu sisestatud vastavate koondiste mängijad ja ka nende kõige uuemad statistilised näitajad, seda kõik selleks et mäng võimalikult reaalsel infol põhineks. 

Eesti e-jalgpalli Euroopa meistrivõistlustel

Eestit esindavad mängijad selguvad juba novembris, mil toimub e-jalgpalli Eesti vooru esimene etapp. Kõigil, kellel on huvi oma oskused proovile panna, on võimalik ennast registreerida eEURO 2020 lehel. Esimese etapi kuupäevaks on 10. november 2020 ja kellaajaks 18:00, teine etapp toimub 18. novembril kell 18:00.

Selleks, et osaleda, 

  • peab sul olema eFootball PES 2020 mäng
  • peab sul olema võimalus mängida seda internetis
  • peab sul olema vanust vähemalt 16 aastat

Parimad Eesti e-jalgpalli mängijad hakkama esindama Eesti koondist ning neil avaneb võimalus rinda pista teiste riikide esindajatega juba novembris algavatel valikmängudel ning heade tulemuste korral osaleda ka juba finaalturniiril, mis toimub 9.-10. juuli Londonis.

Kui soovid osaleda, registreeru siin - https://www.eeuro2020.com/estonia

Olulised eEURO 2020 kuupäevad

  • 20. august 2019 – UEFA kuulutab välja eEURO 2020
  • 10. november 2019 – esimene etapp „Eesti koondisse” saamiseks
  • 18. november 2019 – teine etapp „Eesti koondisse” saamiseks
  • November 2019 - Jaanuar 2020 – kõik riigid valivad välja oma parimad mängijad, kes siis oma riiki esindama saadetatakse. 
  • 2020. jaanuar – gruppide loosimine
  • 2020. märts - mai – online kvalifikatsioonid
  • 9.-10. juuli 2020 – finaalturniir Londonis

https://www.eestikasiino.com

Eesti Kasiino annab sulle ülevaate Eestis tegevusluba omavatest online kasiinodest, mida oleme ise proovinud ja julgeme soovitada. Pakume sulle ülevaadet parimatest internetikasiinodest Eestis, suurimatest tasuta raha pakkumistest ja parimatest tasuta spinnide boonustest. Keeruta uutel videoslottidel ja loe lähemalt, mis toimub Eesti kasiinomaasikul.

Loe edasi...

Eestikasiino.com kasiinodes mängimine pakub põnevat meelelahutust, kuid teadvustame ka mängimisega kaasneda võivaid võimalikke hasartmängu riske. Probleemse mängurluse korral saab abi nõustamiskeskuse abiliini telefonilt 15410 või nende veebilehelt.

Loe lähemalt...