Uus pokkerivõrgustik Eesti kasiinodes

Neli Eesti kasiinot vahetavad pokkerivõrgustikku

Toimumas on suur pokkerivõrgustike vahetus ning uue pokkeriplatvormi saavad endale lähinädalatel lausa neli erinevat kasiinot. Võrgustikku vahetavad Betsafe, Olybet, Paf ning Coolbet.

Seni on kõik mainitud kasiinod kasutanud MPN-i ehk Microgaming Poker Networki, kuid see lõpetab 18. mail 2020 tegevuse. See on ka põhjus, miks pokkerivõrgustikku samal ajal nii mitmed kasiinod vahetavad.

Millised on nende kasiinode uued pokkerivõrgustikud?

Betsafe liitub iPoker võrgustikuga

Betsafe on oma mängijatele teada andnud vaid sellest, et neil on tulemus suured muudatused ja et Betsafe liitub seoses MPN-i sulgemisega uue pokkeri võrgustikuga. Mängijatele saadetud teates on vaid öeldud, et „Ametlik teadaanne tuleb peatselt.” Küll aga on erinevates hasartmänguportaalides juba teada antud, et Betsafe on käed löönud iPoker võrgustikuga ja juba üsna pea saavad Betsafe’i pokkerimängijad just selles pokkeritoas mängida.

Paf liitub iPoker võrgustikuga

Paf kasiino andis oma mängijatele sõnumi teel teada iPoker võrgustikuga liitumisest 30. aprillil ja lähtuvalt nende poolt jagatud infost töötavad nende tehnikud hetkel nobedalt uue pokkeripakkuja integreerimise kallal.

Coolbet liitub samuti iPoker võrgustikuga

iPoker võrgustikuga on otsustanud liituda ka Coolbet ning 19. maist 2020 saavad Coolbeti mängijad mängida juba uues pokkeritoas.

Olybet läks üle GGNetworki

Olybet ei läinud sama teed nagu teised kolm kasiinot ja Olybetis on juba praegu võimalik mängida uues pokkerivõrgustikus GGNetwork. Tegemist on sama pokkerivõrgustikuga, mida juba pikemat aega kasutab ka Optibet. Ning kui teised kolm kasiinot vahetavad oma pokkeritoa uue vastu välja alles tõenäoliselt 19. mail või peale seda, siis Olybet on selles osas kiirem olnud ja uuele pokkerivõrgustikule juba praeguseks üle läinud.

Miks MPN suleti?

MPN pokkerivõrgustik avati 2003. aastal, mil selle nimeks oli algselt Prima. Enne sulgemise teadet kasutas MPN-i tarkvara ja võrgustikku 16 erinevat brändi.

Microgamingu tegevjuht John Coleman andis Microgaming Poker Networki sulgemisest teada juba 2019. aasta septembris, lisades aga et tegemist ei ole pokkeri lõpuga Microgamingus. Pigem on ettevõttel mingil hetkel plaanis välja tulla eraldiseisva pokkeritarkvaraga ning praegune võrgustiku mudel nende jaoks enam lihtsalt ei tööta.

Microgaming pole kaugeltki ainus pokkerioperaator, kes pärast pokkeribuumi lõppemist selle kümnendi alguses tegevuse on lõpetanud. Aastate jooksul on mängijaid vähemaks jäänud, pokkeriga seotud sissetulekud on seetõttu vähenenud, ning see on ka tegelik põhjus, miks MPN oma pillid kotti pani.

iPoker pokkerivõrgustik – miks just see?

Kolm neljast kasiinost läks üle samasse võrgustikku, aga miks? iPoker võrgustik ei ole küll tõenäoliselt maailma kõige suurem pokkerivõrgustik, küll aga on ta üsna esireas. Tegemist on Eesti ettevõtte Playtech poolt loodud pokkeritarkvaraga. Ja tõenäoliselt on kasiinodel sellega liitumine kõige lihtsam. Samuti on võrgusikus juba korralik mängijatebaas, mistõttu ei ole karta tühjasi pokkeriruume. iPoker tarkvara on eraldi olemas nii arvutis mängimiseks kui ka Android ja iOS operatsioonisüsteemiga nutitelefonide ja tahvite jaoks. Samuti on iPoker võrgustikus võimalik mängida läbi internetilehitseja ehk brauseri kaudu.

Unibet lahkus MPN võrgustikust juba 2014. aastal

Aastaid tagasi kasutas Microgamingu pokkerivõrgustikku ka Unibet, aga nemad otsustasid luua hoopis enda pokkeritarkvara, ja omalt poolt võime öelda, et tegemist oli väga õige otsusega, kuna Unibeti enda poolt loodud pokkeriruum on väga kiire ja piisavalt funktsionaalne.

Miks rohkem kasiinosi enda pokkerituba ei loo?

Enamik online kasiinosi kasutab oma mängijatele pokkeritoa loomisel mõne olemasoleva võrgustiku abi, miks? Põhjusi selleks on eelkõige kaks. Esiteks on enda pokkeritoa loomine kulukas nii aja kui raha poolest. Teiseks aga on pokkeritoas hea mängukogemise pakkumiseks oluline piisava hulga teiste mängijate olemasolu ning pokkerivõrgustiku kaudu on seda kõige lihtsam pakkuda. Seda seetõttu, et samas pokkeritoas mängivad mitme erineva kasiino mängijad ning seetõttu on seal mängida huvitavam.

Mõni kasiino on teinud ka enda pokkeritoa – näiteks Unibet on asjaga ideaalselt hakkama saanud. Aga paljud kasiinod, kes seda samuti üritanud on, lõpetavad tihtipeale enda pokkeritoa pakkumise tänu liiga vähestele mängijatele.

Kui sul on antud pokkeritubades raha või turniiripileteid, mida sa tegema peaks?

Kui sul on mõnes pokkerivõrgustikku siiani veel mitte vahetanud kasiinos (Betsafe, Paf, Coolbet) turniiripileteid, siis oleks hea idee need enne MPN pokkerivõrgustiku sulgemist ära kasutada. Seda ütleb vähemalt Coolbet, kes tõenäoliselt sinu pileteid uuele platvormile üle ei kanna. Paf soovitab sulle sama, aga samas kui sa seda ei tee, kannab Pafi meeskond kõik sinu turniiri piletid ise käsitsi vanast süsteemist uude üle. Oma kontoseisu pärast ei pea sa aga muretsema üheski kolmest kasiinos, kuna sinu raha kantakse kasiinode uude pokkerivõrgustikku, iPoker Networki, üle automaatselt, ja sellega midagi ei juhtu.


https://www.eestikasiino.com

Eesti Kasiino annab sulle ülevaate Eestis tegevusluba omavatest online kasiinodest, mida oleme ise proovinud ja julgeme soovitada. Pakume sulle ülevaadet parimatest internetikasiinodest Eestis, suurimatest tasuta raha pakkumistest ja parimatest tasuta spinnide boonustest. Keeruta uutel videoslottidel ja loe lähemalt, mis toimub Eesti kasiinomaasikul.

Loe edasi...

Eestikasiino.com kasiinodes mängimine pakub põnevat meelelahutust, kuid teadvustame ka mängimisega kaasneda võivaid võimalikke hasartmängu riske. Probleemse mängurluse korral saab abi nõustamiskeskuse abiliini telefonilt 15410 või nende veebilehelt.

Loe lähemalt...