Videopokker vs slotsid

Videopokker ja slotsimängud käivad käsikäes mitmel põhjusel. Kohe esimeseks neist on see, et videopokker ja slotsimasinad asuvad kasiinodes alati lähestikku, teiseks näevad automaadid sarnased välja ning kolmandaks on mõlema mängu puhul on kasiinokülastaja ise see, kes otsustab, millal ja kuidas mängida. Noviitsetel online casino mängijatel tasub aga teadlik olla ka mõnest kahe mängu erisusest.

Suurim ja olulisim erinevus kahe mängu vahel on see, et videopokkeris on lisakas õnnele tarvis ka teadmisi. Nimelt tuleb mängijal osata valida, millist kaarti hoida ning millise asemel võtta uus. Videopokkeris pole küll mängijal tarvis olla niisama strateegiline kui Blackjackis, ent mängus on siiski olemas teadmistel põhinev element vastupidiselt slotsidele.

Videopokkeris on mängija see, kes oma tulemuste eest vastutab ehk et pikas perspektiivis suurendab kindlale strateegiale tuginemine iga mängija võidusanše. Teatud strateegia kasutamine on kasulik ka sellepärast, et nii saab mängija keskenduda oma kätele ega pea muude otsuste pärast üldse muretsema.

Hoolimata sellest, et paljud slotsid tekitavad mängijas tunde, justkui tal oleks veidi oskusi ka vaja (näiteks siis, kui mängija saab ise reeli hoida, valida boonuseid jms), küll aga taandub kogu mäng siiski puhtalt õnnele. Eelnevast johtuvalt ei ole mängijal võimalik kasutada ühtegi strateegiat selleks, et oma võiduvõimalusi suurendada.

Veel üheks oluliseks erinevuseks videopokkeri ja slotsimängude vahel on see, et videopokkeris on soovijal võimalik võrrelda sarnast tüüpi mänge ning selgitada välja, milline pakub parimaid väljamakseid teatud käte kohta. Väljamaksed küll omakorda erinevad sõltuvalt mängust. Näiteks ei saa võrrelda neid, millel on sisuliselt erinevad reeglid nagu näiteks Jack or Better and Deuces Wild. Samas aga mängud, mis põhinevad samadel reeglitel, peaksid olema hõlpsasti võrreldavad.

Slotsides aga puuduvad seaduspärasused, mis näitaksid teatud tendentsi väljamaksete kohta. Seega just võrdlusmoment on see, mis paneb neid kahte mängu võrreldes slotsimängijad kehvemasse seisu.

Küll ei tasu nüüd kellelgi arvata, et videopokker on tänu eelpool loetletud eelistele üks suurepärane mäng, ent arusaam kahe erineva mängu vahel annab sulle võimaluse valida sobiv mäng vastavalt tujule ning ootustele. Need hetked, mil soovid lõõgastuda ning anda endale võimalus siiski potentsiaalselt suur summa võita, ilma oma pead strateegiliste küsimustega vaevatama, on slotsid ideaalne valik. Teisalt aga, kui soovid mõnikord oma võiduvõimalusi suurendada teadmiste põhjalt, mida omad, tasub valida just videopokker.

Egle