Läbi filminduse ajaloo on tehtud lugematu hulk linateoseid kasiinondusest, mänguritest ja süllelangenud rikkusest - James Bond istub ikka ruletilaua taga ja tutvustab end "Bond, James Bond" rüübates oma kuiva loksutatud martiinit. Samas kui "Oceans 11"-e kamp plaanib ilmselt juba 14ndat kasiinoröövi.

Küll on käinud pokkerilaua tagant läbi käbedad käed "Metsikust Läänest" ja moodsad petturid Monaco tunnustatud kasiinodest. Meie aga uurime ja tutvustame kuulsaid Blackjacki filme. Blackjacki kaardimäng on olnud üks populaarseim kasiinomäng kogu 20. sajandi vältel ning on seda ka täna, jäädes alla vaid valitsevale kuningale - pokkerile.

Kuulsad Blackjackil põhinevad filmid nagu "21" ja "Vihmamees" panevad mõtisklema matemaatiliste tõenäosuste üle. "Pohmakas" on samuti film Blackjackist ja kui see ei rahulda sinu intellektuaalset uudishimu, saad ilmselt südamest naerda.

Kui oled Blackjack'ist huvitatud, ent pole oma oskusi veel lihvima hakanud, saad seda online Blackjack'i mängidest teha. Veebikasiinodes nagu näiteks Unibet, Maria Casino ja Optibet on tasuta Blackjack harjutamiseks täiesti saadaval. Kui tunned end juba kindlamalt, võid õnne proovile panna ka pärisraha panustega.21 (2008)

Kuigi tegemist on tõelisel elul baseeruva filmiga, on siiski Hollywoodi puudutust tunda, eriti selles, et kõik filmis saavutuatu tundub palju lihtsam, kui päriselus. Meelelahutustlikus filmis toimub kõik kiiresti - päriselus võtab Blackjackis vilumuse saavutamine palju rohkem aega ja vaeva, kui filmis nähtu põhjal arvata võiks.

Film räägib põhimõtteliselt grupist MIT üliõpilastest, keda juhendab Vegase kasiinodest pagendatud proffessor. Õppejõud tutvustab juba niigi matemaatilistele geeniustele kaartide lugemist ja meeskonnatööd Blackjack'i laua taga.

Ja nii nad rändavad Las Vegassesse nädalavahetusest nädalavahetusse, et kasiinodele pähe teha, kuni nende meeskonda hakkab lahku ajama ahnusepisik ning hiljem ka kasiinode juhtkond, kes määrab neile karistusi, hoolimata sellest, et kaartide lugemine tegelikult ebaseaduslik ei ole.

"21" on väga meelelahutustlik, ent vähem informatiivne.

Pohmakas (2009)

Kindlasti oluline film kinnistamaks ütlust "mis juhtub Vegases, jääb Vegassesse". "Pohmaka" tiimil oli 35 miljoni dollariline eelarve - see on tänaste suurte kassahittide kõrval üsna tühine summa. Piiratud eelarve nõudis seega filmitegijatelt maksimaalset vahendite ära kasutamist ehk Las Vegase ressursside näitamist ka filmilindil. Kassat tegi film aga 633 miljonit dollarit, mis rahastas veel kahte sama edukat järge.

Üks parimaid "Pohmaka" stseene on see, kus Zach Galifianakis mängib kaardilugejat ning kogu stseen meenutab läbi kõverpeegli võetud "Vihmameest", mis on üks teine film siin nimistus. Zachi suurepärane tsitaat kõlab nii:

"Mängurlus? Kes ütles midagi mängurluse kohta? See ei ole ju mängurlus, kui sa tead, et võidad. Kaartide lugemine on lollikindel süsteem."

60 minutit Blackjackis Võitmiseks (2005)

Kui otsite head informatiivset ja instruktiivset filmi Blackjack'i mängimise kohta, mitte lihtsalt meelelahutuslikku Hollywoodi filmi, siis see film on sulle.

Kõigepealt juhatatakse vaataja läbi Blackjack'i algtõdede, enesekindluse ja oskustega mängimise, samal ajal tutvustades lihtsamaid tõdesid kaartide lugemisest. Samuti antakse mõned praktilised ülesanded. Kui sulle ei meeldi nendest asjadest raamatutest lugeda, siis see film on hea algus Blackjack'i juurde.

Vihmamees (1988)

Veel üks meelelahutuslik, kuid mõtlemapanev Blackjack'i teemaline Hollywoodi kassahitt, mille peaosades on noor Tom Cruise ja võrratu Dustin Hoffman.

Film räägib loo kahest vennast, kes käivad kasiinodes ning avastavad, et Dustini mängitud karakter on eriti hea kaartide lugemises. Dustini näol on tegu autistiga, mistõttu on ta matemaatilises mõtlemises äärmiselt hea. Lõpuks võetakse nad küll vahele, aga film on saanud publikult palju heakskiitu.

Kui sulle strateegiamängud pinget ei paku, ent otsid siiski lõbusat meelelahutust, võid oma õnne proovile panna näiteks videomänguautomaatidel. Alljärgnev valik on loodud Net Entertainment'i poolt:

Loe siit Dracula videosloti tutvustust Loe siit Glow videosloti tutvustust Loe siit Gonzo's Quest tutvustust Loe siit Jack and the Beanstalk tutvustust
Dracula Glow Gonzo's Quest Jack and the Beanstalk
MÄNGI MÄNGI MÄNGI MÄNGI
Loe Mega Fortune Dreams tutvustust Loe siit Starbursti tutvustust Loe siit Fruit Shop mängu tutvustust Loe siit Hall of Gods videosloti tutvustust
Mega Fortune Dreams Starburst Fruit Shop Hall of Gods
MÄNGI MÄNGI MÄNGI MÄNGI
       

 

Egle

EestiKasiino.com