”Hold and Win” slotid

Jackpot slotid

Kõrge RTP

Kõrge volatiilsusega slotid

Megaways Slotid

Osta Boonus Slotid

Suurima võiduga slotid

Uued slotid 2024

Top 10 – parimad slotid 2024

Millised võiks olla käesoleval aastal parimad slotid? Meie arvates on ära mainimist väärt nii suhteliselt uued kui ka mitmed vanemad slotimängud. Mainitavate slottide järjestus ei ole siinkohal liiga oluline.

1. Templar Tumble (Relax Gaming) – RTP 96.3%

RTP96.3%Minimaalne panus0.10
VolatiilsusKõrgeMaksimaalne panus50

Templar Tumble on rohkelt adrenaliini pakkuv slotimäng mängutootjalt Relax Gaming.

2. Gonzo’s Quest Megaways (Red Tiger) – RTP 96.3%

RTP96%Minimaalne panus0.10
VolatiilsusKeskmine kuni kõrgeMaksimaalne panus10

Gonzo’s Quest megaways on NetEnti ja Red Tigeri koostöös valminud slotimäng nüüdseks juba väga populaarseks saanud Gonzo mängude seerias.

3. White Rabbit (Big Time Gaming) – RTP 97.4%

RTP97.4%Minimaalne panus0.1
VolatiilsusKeskmineMaksimaalne panus50

White Rabbit ei ole enam kaugeltki mitte uus mäng. Tegemist on 2017. aastal välja antud mänguga, mis on aga mängijate seas siiani veel väga populaarne. Seda tänu oma kaasahaaravale mängumehaanikale ja kõrgele RTP-le. Mängu autoriks on Big Time Gaming.

4. Gorilla Gold Megaways (Blueprint Gaming) – RTP 97%

RTP97%Minimaalne panus0.5
VolatiilsusKõrgeMaksimaalne panus50

Gorilla Gold Megaways on kokku pakkinud neljad erinevad rullikud ühte mängu. Ehk siis põhimõtteliselt mängid sa neljal mängulaual korraga.

5. The Last Sundown (Play’n GO) – RTP 96.2%

RTP96.2%Minimaalne panus0.1
VolatiilsusKeskmine kuni kõrgeMaksimaalne panus50

The Last Sundown on mängutootja Play’n GO mäng, mis jääb selle pakkuja mängude seas silma oma suure maksimaalse võidu poolest – 36000x panus.

6. Volatile Vikings 2 Dream Drop (Relax Gaming) – RTP 94.8%

RTP94.8%Minimaalne panus0.1
VolatiilsusKõrgeMaksimaalne panus100

Volatile Vikings 2 Dream Drop kuulub Relax Gamingu progressiivse peavõiduga mängude võrgustikku ning pakub nii võidukordajaid kui ka massiivset jackpotti.

7. Power of Thor Megaways (Pragmatic Play) – RTP 96.6%

RTP96.6%Minimaalne panus0.2
VolatiilsusKõrgeMaksimaalne panus100

Power of Thor Megaways on laheda disaini ja 117649 võiduliiniga megaways mäng mängutootjalt Pragmatic Play.

8. Let it Snow (Hacksaw Gaming) – RTP 96.4%

RTP96.4%Minimaalne panus0.2
VolatiilsusKõrgeMaksimaalne panus100

Let it Snow on talvine slotikas mängutootjalt Hacksaw Gaming, mis on eelkõige sobilik just jõulupühade ajal mängimiseks, aga mängupõnevust leiab siit ka muul ajal.

9. Wild Portals Megaways (Big Time Gaming) – RTP 96.6%

RTP96.6%Minimaalne panus0.2
VolatiilsusKõrgeMaksimaalne panus20

Wild Portals Megaways on taaskord BTG mäng, mis paistab silma oma Hold & Win funktsiooni poolest.

10. Cupcakes (Netent) – RTP 96.1%

RTP96.1%Minimaalne panus0.1
VolatiilsusKõrgeMaksimaalne panus100

Cupcakes on aga Netenti mäng magusõpradele, milles ei puudu ei massiivsed võidukordajad, tasuta spinnid kui ka megagigasuured sümbolid!

Miks mängida just slottidel ja kas slotimängu mängimine on turvaline?

Kas slottide mängimine on turvaline? Kindlasti.

Kas sul on võimalik iga nädal uusi slotte proovida? Ilma küsimuseta!

Slotte ehk online mänguautomaate või slotimänge on tänaseks päevaks loodud tuhandeid ja online kasiinodes on nad ideaalne võimalus kiireks meelelahutuseks.

Kui tunned, et ei tea kust alustada siis oleme sinu jaoks kokku pannud parima juhendi kogu infoga, mida võiksid teada enne online slottide mängimist:

Parimad mänguautomaadid 2024 - leia ägedaimad slotid Eestis
Parimad mänguautomaadid 2024 – leia ägedaimad slotid Eestis

Kas Eesti online kasiinodes on mänguautomaatidel mängimine turvaline?

Selleks, et online kasiino Eestis üldse legaalselt tegutseda saaks, peab ta selleks kõigepealt saama litsentsi Eesti Maksu- ja Tolliametilt.

Ja see pole kõik.

Kõik Eestis litsentseeritud kasiinod saavad mängijatele mängimiseks pakkuda vaid mänge, mille puhul on kolmandate osapoolte poolt kontrollitud nii nende mängude üldist turvalisust kui ka nende ausust mängijate suhtes.

Kui sloti RTP on 96%, siis seda kontrollitakse pidevalt vaadates mängu viimase aja keskmist reaalset tagasimakse protsenti.

Liiga suurte lahknemiste puhul teostatakse aga juba konkreetne kontroll nii kasiino kui ma mängu loonud ettevõtte üle.

Samuti kontrollitakse mänguautomaatide juhuslike numbrite generaatorit (inglise keeles Random Number Generator ehk RNG) tagamaks mängu aususe.

Nii sloti reaalset RTP-d kui ka RNG-d kontrollivad kolmandad osapooled, milleks on näiteks eCogra ja iTech Labs.

Seega on mänguautomaatidel mängimine selles osas kindlasti turvaline ning muretsema ei pea ka nende väljamaksete aususe osas.

Loomulikult on väga oluline samal ajal tähelepanu pöörata oma mängimise harjumustele – mängida tuleb vastutustundlikult.

Viimasele tuleb tähelepanu pöörata eelkõige kahel põhjusel – kindlustamaks ka sinu personaalse rahakoti turvalisuse ning vältimaks probleeme hasartmängusõltuvusega.

Slottide turvalisus

Mis on mänguautomaadid ja mida nende kohta peaks teadma?

Maapealsetes kasiinodes on mänguautomaadid tuntust kogunud juba mitmeid aastakümneid.

Algselt teati neid kui ühekäelisi bandiite.

Seda tänu sellele, et nende parempoolsel küljel oli kang, mida keerutuse alustamiseks tõmmata tuli.

Tõenäoliselt on nii mõnigi kasiino veel mõne sellise masina ka tänaseks alles jätnud, lihtsalt millegi erineva näitamiseks.

Üldiselt on aga tänapäeval ka maapealsetes kasiinodes mänguautomaadid, millel spinnimiseks on vaja vaid nupule vajutada.

Online slotid on põhimõtteliselt nende vanade mänguautomaatide online versioonid.

Termineid, mida online slottide puhul kasutatakse on erinevaid – näiteks slotimäng, online mänguautomaat

Mehaanilise masina asemel on kirjutatud hulgaliselt koodi, mis siis keerutuse nupule vajutades oma tööd tegema hakkab.

Võrreldes suurte ja kobakate mänguautomaatidega mõnes tavalises mängukohas saab ühel online slotil mängida samaaegselt põhimõtteliselt lõpmatu hulk inimesi, ning kunagi ei ole vaja oodata seda, et keegi teine enne soovitud slotil mängimise lõpetaks.

Kas mänguautomaadid on päriselt ka juhuslikud?

Kuigi mõnikord arvatakse, et slotimängude väljamaksed kas ei ole ausad, või siis maksavad nad võite välja tsükliliselt, on mõlemad neist väärarusaamad.

Seda lähtuvalt sellest, kuidas üks slotimäng on üles ehitatud. Kõik slotid kasutavad väljamaksete tegemiseks juhuslike numbrite generaatorit (inglise keeles RNG – Random Number Generator) ning slottide väljamaksed on päriselt ka täiesti juhuslikud.

Selleks, et garanteerida mänguautomaatide ausad väljamaksed kontrollitakse slottide juhuslike numbrite generaatorit ka eraldi kolmandate osapoolte poolt.

Samuti ei ole slotimängul mingit sisseprogrammeeritud tsüklilisust – hoolimata sellest, et see aeg-ajalt mängides just nii võib tunduda.

Isegi kui sa viskad näiteks münti õhku 100 korda, siis mõnikord võib see maanduda ka kümme korda järjest ühele küljele.

Kohati võiks vaadata seda kui tsüklilisust, küll aga tead sa ise viskajana seda, et tegemist on vaid juhusega.

Sama on slottide ja neisse sisse programmeeritud tsüklilisusega. Isegi kui see sulle nii tundub, see tegelikult tõele ei vasta.

Millest lähtuvalt slotid välja maksavad?

Kui aga slottide väljamaksed ei ole tsüklilised ja neil ei ole vaja kunagi pärast suurt väljamakset vaja uue suure väljamakse tegemiseks n-ö raha koguda, siis kuidas nad garanteerivad mingi kindla RTP ehk keskmise tagasimakse protsendi?

Iga spinn mänguautomaadil on eelmisest ja järgmisest keerutusest täiesti sõltumatu ning selle tulemust ei ole kuidagi võimalik ette ennustada.

Sloti juhuslike numbrite generaatorisse on juba sisse kirjutatud sloti kasiino eelis, mis siis on olenevalt mänguautomaadist reeglina kahe ja kümne protsendi vahel (tavaliselt küll umbkaudu 4% juures).

Igal mänguautomaadil on kindel arv sümboleid, igal sümbolil on erinev kaal ja erinev väljamakse, ning samuti on igal slotil kindel stopp-kohtade arv, ehk siis kus iga rullik spinni lõpuks peatuda võib.

Kui vanadel mehaanilistel mänguautomaatidel oli nii sümboleid kui stopp-kohti võib-olla vaid 5 kuni 15, siis online slottidel võivad need arvud ka väga suured olla.

Kuidas siis väljamaksete arvutamine slotil täpselt toimub?

Oletame, et meil on X sümboliga slotimäng, millel on 50 võimalikku stopp-kohta. Igal stop-kohal on oma tõenäosus.

Mõne stopp-koha tõenäosus võib olla 1:50, samal ajal mõne teise stopp-koha tõenäosus võib olla 1:5. Mida väiksem tõenäosus stopp-kohal on, seda rohkem see tavaliselt välja maksab.

Kui meil on üks võimalikest sümbolitest näiteks Jackpot-sümbol, ja sellel peatumise tõenäosus on 1:100, siis eeldusel, et Jackpot-sümbol võib peatuda vaid kolmel rullikul ja vajaminevate jackpot-sümbolite arv on kolm, siis kolme jackpot-sümboli saamise tõenäosus on 1:1 000 000.

Samal ajal võib näiteks Q sümboli esinemise tõenäosus olla 1:2. Sellisel juhul on kolme Q rullikutele saamise võimalus samast arvutuskäigust lähtuvalt 12.5%.

Loomulikult on antud arvutuskäik iga sloti puhul lähtuvalt tema iseärasusest pisut erinev, aga põhimõte jääb sellegipoolest samaks.

Iga võimaliku kombinatsiooni jaoks on slotil kindlaks määratud tõenäosus ning omad kindlad väljamaksed, ning neisse on juba alati sisse kirjutatud ka see x% suurune kasiino eelis.

Ehk siis isegi kui slott maksab välja kolm peavõitu järjest – pikas perspektiivis jääb kasiino eelis siiski samaks.

Sellest kõigest lähtuvalt tuleks meelde jätta ka see, et kui slot ei ole sulle mitu tundi järjest korralikke väljamakseid teinud, siis see tegelikult ei tähenda seda, et see nüüd kohe-kohe kindlasti juhtuma peaks.

See võib juhtuda, aga ei pruugi.

Sama peaks meelde jätma ka suure-suure võidu puhul – suure võidu saamine ei tähenda tingimata seda, et sa kohe järgmise spinniga järgmist suurt võitu ei võiks saada.

Slottide väljamaksed

Kuidas juhuslike numbrite generaator töötab?

Kõige lihtsamalt öeldes – juhuslike numbrite generaator töötab kogu aeg ja käib läbi tuhandeid erinevaid numbreid.

Sel hetkel kui sina spinnimise nupule vajutad, peatub generaator numbril, millele ta antud hetkel “mõtles”. Ja olenevalt sellest, mida see number antud sloti jaoks tähendab, tuleb ka sinu spinni tulemus.

Et välistada tsüklilisust töötab RNG ka siis kui keegi parajasti mängu ei mängi.

Kui palju mänguautomaatidega võita saab?

Maksimaalne summa, mida mänguautomaatidega võita saab, oleneb väga palju konkreetsest slotist ja mõnikord ka sinu panuse suurusest.

Progressiivse peavõiduga mänguautomaatidega on võimalik võita kuni selle jackpoti suurune summa, ja see siis võib küündida kuni miljonite eurodeni.

Alles hiljuti võitis üks eestlanna Paf kasiinos Hall of Gods mängu mängides üle 3.5 miljoni euro – sellest ja teistest eestlaste poolt kinni püütud kasiino suurvõitudest võid lugeda siin.

Lisaks peavõiduga automaatidele on igal slotil paika pandud ka suurim võimalik võit, mida ühe spinniga (ja maksimaalne võit on reeglina paika pandud ka terve boonusmängu tulemusele) võita võib.

Olenevalt mängust võib see olla kas 100x sinu panus, 1000x sinu panus ja mõnikord ka rohkem kui 100 000x sinu panus.

Ehk siis näiteks kui sloti maksimaalne võit tavamängus on ühe spinniga kuni 10 000x, siis see tähendab seda, et mängides EUR 0.20 panusega, võid sa seal maksimaalselt ühe spinniga võita kuni 2000 eurot.

Suurim võit slottidel

Miks slottidel just internetis mängida?

Minnes mõnda tavakasiinosse, olgu see siis Olympic või midagi muud, võib seal olla kümneid kuni sadu mänguautomaate (näiteks Olympic Casino mänguautomaatide arv Eestis on umbkaudu 4000 kuni 5000 ja seda 24 Eesti linnades paikneva kasiino peale). Igal automaadil saab korraga mängida vaid üks inimene.

Minnes aga mõnda online kasiinosse on reeglina mänguautomaatide valik tunduvalt suurem.

Ka kõige väiksema mänguautomaatide valikuga online kasiinos on nende arv vähemalt 100 ja tihtipeale on see arv pigem 500 juures või isegi suurem.

Samuti ei pea sa internetis mängida soovides ootama mõne teise mängija samal automaadil mängimise lõpetamist.

Mängida saab igal soovitud slotil kogu aeg, olenemata sellest, kas ka keegi teine parasjagu samas mängus õnne proovile paneb.

Kuidas mänguautomaatidel mängida?

Kuigi iga slotimäng on pisut erinevate omadustega, on mänguautomaatidel mängimine imelihtne, ning võrreldes enamike teiste kasiinomängudega ei ole sinul slotil spinnimiseks mõelda vaja absoluutselt.

Vaja on vaid esmalt leida online kasiino, kus sa mängida soovid, seejärel välja valida mäng, mis sulle meelepärane on, see avada, ning seejärel mängima hakata.

Kuidas slotil panuse suurust muuta?

Sloti avamisel on tavaliselt võimalik muuta oma panuse suurust mänguakna alumises ääres.

Mõnikord on panuse muutmiseks üks variant (näiteks +/- nupud Spinnimise nupu vasakul ja paremal pool), mõne teise sloti puhul on olemas aga kaks kohta – Coin value (Mündi väärtus), ja Level (Tase), mille kaudu sul on võimalik panuse suurust täpselt niisuguseks muuta nagu sa ise soovid.

Samas teiste mängude slotiaknas võib näha olla nupp, millele vajutades avanevad võimalikud panusetasemed, ning mille hulgast siis endale sobiv panus on võimalik valida.

Reeglina näeb see nupp välja nagu torn münte, aga samas täpsem välimus võib varieeruda.

Kuidas slotil mängimist alustada?

Kohe kui soovitud panuse suurus on paika pandud ongi võimalik mängima hakata. Lihtsalt vajuta spinnimise nupule ja algus on tehtud.

Spinnimise nupp näeb tavaliselt välja ümmargune ja seal peal on ring, mille vähemalt ühes otsas on nool. Selline on vähemalt kõige tavapärasem Spin-nupu välimus.

Soovi korral on võimalik kasutada ka autoplay ehk automaatmängu võimalust, millele vajutamisel on sul võimalik valida spinnide arv, mis automaatselt läbi mängitakse. Ning seda ilma et sa pidevalt ise spinnimise nupule vajutama peaksid. 

Kuidas slotimängudega võita?

Mänguautomaatidel keerutades tuleb meeles pidada, et tegu on eelkõige õnnemänguga.

Samas hoolimata reeglina juhuslikest võitudest, on sul siiski ka videoslottide puhul mõnikord võimalik teha mõned strateegilised otsused, mis võivad oluliselt suurendada sinu võiduvõimalusi.

Enne mänguautomaadil keerutama hakkamist leia endale mängimiseks sobiv online kasiino. Soovi korral saad valida meie valikust kasiino, mis pakub sulle konto loomisel kas sissemakse boonust, tasuta spinne riskivabalt spinnimiseks, tervitusboonust mis hõlmab neist mõlemat, või kui sul on juba konto olemas, võid neist kasiinodest leida ka erinevaid taaslaadimisboonuseid või muud sarnast.

Pärast konto loomist ja online kasiinosse sisenemist vali endale sobiva temaatikaga videoslott, vali oma panuse suurus ja eelnevalt kontrolli soovi korral mänguautomaadi keskmist väljamakse protsenti (RTP).

Väljamakse protsendi kontrollimise eesmärgiks on uurida, kui suur eelis kasiinol sinu ees on. Tavaliselt varieeruvad keskmise väljamakse protsendid 95 ja 98 vahel. Samas mõne sloti puhul võib see jääda ka vaid 93 protsendi juurde ja mõne puhul võib see olla koguni ligemale 99%.

Videoslottidel mängimisel on sinu peamiseks eesmärgiks sobitada võiduliinidele samasuguseid sümboleid. Erinevatel slottidel on erinevad reeglid, mida sulle tavaliselt selgitatakse ka sloti avamisel. Lisaks on võimalik leida infot võiduvõimaluste kohta ka leides slotiaknas nupu lisainformatsiooni kuvamiseks.

Siin on kiire meelespea slottidel võitmiseks:

Parimad mänguautomaadid 2024 - leia ägedaimad slotid Eestis
Parimad mänguautomaadid 2024 – leia ägedaimad slotid Eestis

Mis on slottide RTP ja volatiilsus?

Mängijaid ajab tihtipeale segadusse slotimängu RTP ja volatiilsus (eesti keeles võib kasutada ka teisi termineid nagu väljamaksete tihedus või näiteks riskifaktor).

Kuigi mõned mängijad arvavad, et tegemist on põhimõtteliselt sama asjaga, on tegemist siiski täiesti erinevate näitajatega, mis annavad aimu erinevatest sloti omadustest.

Küll aga on nad mõlemad olulised näitajad, millele mängu valikul kindlasti tähelepanu tuleks pöörata.

Mis on sloti RTP?

Sloti RTP (Return to Player) näitab kasiino maja eelist. Igasse slotti on sisse programmeeritud kindla suurusega maja eelis, mis realiseerub miljonite spinnide jooksul.

Enamike mänguautomaatide RTP on kusagil 96% juures (ehk siis maja eelis on 100-96, ehk 4%). See tähendab seda, et pika ajaperioodi jooksul maksab mäng mängijale tagasi 96% sisse makstud rahast.

See aga ei tähenda, et sina mängijana mingit vahet tunneksid näiteks 96% RTP ja 94% RTP slotil mängides. Küll aga on pikas perspektiivis mõistlikum mängida just kõrgema RTP-ga mänge.

Slottide keskmine RTP

Loe sloti RTP kohta täpsemalt siit.

Mis on sloti volatiilsus või riskifaktor?

Sloti volatiilsuse näitaja, ehk riskifaktor, näitab sloti keskmist väljamaksete tihedust.

Madala volatiilsusega mänguautomaadid maksavad väikseid võite välja tihedalt.

Kõrge volatiilsusega slottidel võib aga juhtuda, et sa ei saa ühtki pisutki suuremat võitu sadade keerutuste vältel.

Samas kui võit tuleb, võib see olla väga suur (samas ka see ei ole garanteeritud).

Loe sloti volatiilsuse kohta lähemalt siit.

Kuidas valida, millist slotimängu mängida?

Kuna slotimänge on tehtud praeguseks enam kui 10 000, ja iga kuu tuleb neid ka umbkaudu saja võrra juurde, siis nende seast just endale midagi leida võib mõnikord olla üsna keeruline.

Järgnevalt vaatame seda, milline slotimäng võiks sobida just sulle.

Millist tüüpi slotid sobivad riskialdis mängijale?

Kui sa oled valmis oma rahaga riskima ja sulle ei ole oluline ka see, et võib mööduda üsna pikk aeg enne kui sa sloti boonusfunktsioonini jõuad või mõne suurema võidu võtad, siis sobivad sulle tõenäoliselt kõrge volatiilsusega slotid ja ka erinevad progressiivse peavõiduga slotimängud.

Olenemata aga muudest detailidest soovitame me mängimiseks alati valida võimalikult kõrge keskmise tagasimakse ehk RTP-ga mängud.

Millised slotid sobivad konservatiivsele mängijale?

Kui sa tahad pigem vaikselt spinnida ja asja rahulikult võtta, siis vali pigem võimalikult madala volatiilsusega slotimängud.

Samuti hoia eemale keerulise välimusega Megaways slottidest.

Küll aga tahad sa võib-olla silma peal hoida kasiinode klassikalistel mänguautomaatidel ja viie rullikuga slottidel.

Parimad online slotid konservatiivsele mängijale one seega slotid, mille maksimaalne võidusumma jääb sinna 500 kuni 5000x panuse vanemikku.

Millised slotid sobivad väikse kontoseisuga inimesele?

Kui sinu kasiinos mängimiseks mõeldud summa ei ole just suur, siis soovitame kindlasti esiteks mänge, mis on madala volatiilsusega.

Ning lisaks peaks neis mängudes olema ka võimalikult väike minimaalne panus – näiteks 5, 7, 9, või 10 senti.

Millised slotid sobivad innovatsiooni otsivale inimesele?

Kui sa tahad aga leida midagi uut, siis Megaways slotid on selleks hetkel väga hea võimalus.

Samuti võivad sulle meeldida mitmed langevate rullikutega mängud ning kobarslotid.

Lisaks on paljudes mängudes võimalik boonusmänge ka eraldi osta ning ka see võiks siin huvi pakkuda.

Millised slotid sobivad ülisuuri võite taga ajavatele inimestele?

Siin ei ole küsimustki – sinu jaoks on need kõige paremad just suurte progressiivsete peavõitudega mänguautomaadid.

Samuti võiks sulle sobida tuhandete võiduliinidega Megaways slotid ning väga kõrge volatiilsuse ja sellest lähtuvalt ka väga suure maksimaalse võiduga mängud.

Head näide viimase kohta on Eesti ettevõtte Relax Gamingu poolt loodud Iron Bank slot.

Millised on erinevad mänguautomaatide tüübid?

Ajad, mil olemas olid vaid kolme rullikuga puuviljaslotid, on möödas, ning tänapäeval on võimalik mängida väga erinevat tüüpi mänguautomaatidel.

Olgu nendeks siis vanad klassikalised kolme rullikuga slotid, uuemad viie või enama rullikuga slotid, progressiivse peavõiduga või fikseeritud peavõiduga slotid, või näiteks Megaways slotid.

Klassikalised 3-rullikuga slotimängud

Kõik sai alguse ühekäelistest bandiitidest, mis olid kõik kolme rulliku ja kolme reaga slotid. Tänu mehaanilistele limitatsioonidele puudusid neis mängudes igasugused boonusfunktsioonid ja lisamängud.

Samas tähendab see ka seda, et keskmised võidud tavamängus võivad olla pisut tihedamad ja suuremad.

Tänapäeval on võimalik siiani klassikalisi slotte mängida ka online kasiinodes. Kuigi nende arv ei ole just suur, leiab neist mõne pea igast kasiinost.

Klassikalistes kolme rullikuga slottides on võiduliinide arv reeglina vaid 1.

Klassikalistest slottidest võiks ära mainida näiteks NetEnti Mega Joker mängu.

5 ja enama rullikuga slotid

Tänapäeval on suurem osa mängudest just 5 rullikuga slotimängud. Lisaks luuakse ka slotte, milles on 6 kuni 8 rullikut, või milles täpne rullikute arv sõltub mänguhetkest.

Tavalistes viie ja enama rullikuga mängudes on reeglina 9 kuni paarsada võiduliini.

Kobarslotid (ingl. keeles Cluster slots)

Kui reeglina on igal slotil oma kindlaks määratud võiduliinide arv, või vähemalt võiduliinide arvu vahemik, millest me räägime juba hetke pärast megaways slottide puhul, siis kobarslotid on selles osas erinevad.

Kobarslottidel võiduliinid puuduvad. Selle asemel annavad nad võite lähtuvalt sümbolite kobaratest.

Olenevalt mängust on sul siin võitmiseks vaja ühte kobarasse (üksteisega horisontaalselt või vertikaalselt külgnevad sümbolid) kokku saada neli kuni kuus sümbolit.

Ning nende sümbolitega võitmisel tulevad nende asemele uued sümbolid.

Hea kobarsloti näide on näiteks Reactoonz 2.

Megaways mänguautomaadid

Megaways on mängutootja Big Time Gaming poolt välja arendatud mängulahendus, mille puhul tavapärase 10 kuni 250 võiduliini asemel võib mängul olla põhimõtteliselt lõpmatu arv võiduliine.

Mitmetes Megaways mängudes on kümneid tuhandeid kuni isegi sadu tuhandeid võiduliine/võiduridu. Ehk siis Megaways ütleb sulle kui mitmel erineval viisil sul võimalik võita on.

Näiteks 117 000 Megaways tähendab seda, et võimalikke võiduliine on just nii palju.

Megaways slottidel on igal spinnil erinev arv võiduridu.

Kui tavapärastel videoslottidel on sul näiteks ruudustiku suurus 5×3, siis Megaways slotil võib sul olla ühel rullikul näiteks vaid kaks või kuni isegi mituteist erinevat sümbolit.

Samuti võib rullikute arv varieeruda olenevalt mängust.

Võiduliinide arvutamine on üsna lihtne ja loogiline, loe sellest kõigest lähemalt juba meie Megaways slottide tutvustusest.

Hold and Win slotid

Kohati võiks tunduda, et tegemist on uue slotitüübiga, aga tegelikult on sarnase mehaanikaga mängud eksisteerinud juba aastaid.

Hold and Win slotid, või vähemalt sarnase funktsionaalsusega slotid on tuntud ka teiste nimede all nagu näiteks Hold & Spin, Sticky Wins või Link & Win slotid.

Mehhaanika on neis kõigis aga üsna sarnane. Võidu toonud sümbolid jäetakse rullikutele ning toimub kordusspinn. Kordusspinne toimub seni, kuni võidu toonud sümboleid rullikutele juurde tuleb.

Infinity Reels slotid

Ka sellel mängutüübil on mitu erinevat nime, olenevalt sellest, milline mängutootja on mängu loonud. Infinity Reels slotid on tuntud ka Infinireels slottide nime all.

Seda tüüpi mängudes on algselt tavaliselt 3 rida ja 3 rullikut. Aga võidu korral lisatakse järjest rullikuid juurde (siin tuleb mängu see “infinity” osa). Olenevalt mängust võidakse juurde lisada mitte rullikuid, vaid ridu. Ja nii seni, kuni ka järgmisele rullikule või reale tulnud sümbolid võidurida pikendavad.

“Osta boonus” funktsiooniga slotid

“Osta boonus” funktsiooniga slotid võivad olla mistahes eelpool mainitud tüüpi slotid, milles on boonusmängu saamiseks lisaks mängimisele veel üks võimalus. Boonusmängu eraldi ostmine.

Boonusmängu ostmine viib sind koheselt boonusmängu.

Boonuse hind oleneb konkreetsest mängust, aga reeglina jääb see umbes 100x panuse hinna juurde.

Loe selle võimaluse kohta lähemalt meie “Osta boonus” slotte tutvustavalt lehelt.

Jackpot-slotid ehk peavõiduga slotid

Peavõiduga mänguautomaate on päris mitut erinevat tüüpi. On olemas progressiivse peavõiduga automaadid, fikseeritud peavõiduga mänguautomaadid, ja veel teisigi, ja neist kõigist räägimegi kohe lähemalt.

Fikseeritud jackpotiga slotid

Fikseeritud peavõiduga mänguautomaatidel on paika pandud kindla suurusega peavõit, mis ei olene sellest kui palju seda mängu mängitakse.

Väga tihti on sellistel mänguautomaatidel kolm erineva suurusega jackpotti, mis siis kõik muutuvad ainult lähtuvalt sellest, kui suure panusega sa mängid.

Progressiivse jackpotiga slotid

Progressiivse jackpotiga slotid töötavad võrreldes eelmise näitega aga täpselt vastupidi. Igast panusest, mis keegi vastaval slotil teeb, läheb mingi väike protsent peaauhinna fondi, tänu millele jackpot suureneb.

Kombineeritud jackpot-slotid

Samuti on olemas mänguautomaate, millel on kolm erinevat jackpotti, aga mille puhul näiteks üks või kaks neist on fikseeritud suurusega, ning kolmas, kõige suurem võimalik peavõit, on progresseeruv.

Lokaalsed progressiivsed jackpot-slotid

Eristada tuleks veel lokaalseid/kohalikke ja võrgustiku jackpot-slotte.

Lokaalsed, ehk kasiino-sisesed progressiivsed peavõidud kasvavad vaid ühe konkreetse kasiino mängijate pealt, ning ka selle suurusega peavõit on võimalik võita ainult selles ühes kasiinos.

Lokaalsete jackpot-slottide puhul võid sa avada sama mängu näiteks kahes erinevas online kasiinos, ja mõlemas kasiinos on sellisel juhul selle jackpot erineva suurusega.

Võrgustiku progressiivsed jackpot-slotid

Võrgustiku jackpot-slotid on aga täpselt vastupidised.

Avades sama sloti kahes erinevas online kasiinos on selle hetkeline peavõidu suurus täpselt sama suur.

Kõik inimesed, kes antud mängu mängivad, olenemata sellest millises kasiinos nad seda teevad, annavad oma panuse progressiivse peavõidu suurenemisse, ning igas kasiinos on kõigil võimalik ka selle mängu jackpot võita.

Võrgustiku slottide peavõidud võivad küündida miljonitesse eurodesse, ning see teeb nende mängimise väga atraktiivseks.

Loomulikult tuleb muidugi samal ajal meeles pidada, et mida suurem on peavõit, seda väiksem tõenäosus on seda võita.

Parimad progressiivse peavõiduga mänguautomaadid

Nii mõnegi mängija jaoks on parimad online mänguautomaadid raha peale mängimiseks need mängud, kus võib võita väga, väga palju. Ning kõige suuremaid võimalikke võite pakuvad just peavõiduga slotimängud.

Kui sa otsid just võimalikult kõrge peavõiduga mänguautomaate, siis nendest võiks ära mainida kindlasti näiteks NetEnti poolt toodetud Mega Fortune ja Mega Fortune Dreams slotid.

Samuti on populaarsust kogunud Mega Moolah ja sellest äsja välja tulnud uus versioon Atlantean Treasures Mega Moolah.

Uue tulijana tuleks ära mainida ka mängutootja Relax Gaming, mis tuli alles 2022. aastal välja ka enda jackpoti võrgustikuga. Dream Drop võrgustiku slottidega on võimalik võita viis erinevat jackpotti.

Hetkel kuulub sellesse võrgustikku kuus mängu, millest võiks kohe ära mainida näiteks Volatile Vikings 2 Dream Drop.

Tutvu online mänguautomaatide loojatega

Mänguautomaadi tootja on ettevõte, mis loob ning arendab online mänguautomaate.

Tänaseks päevaks on selliseid ettevõtteid sadu.

Mõned mängutootjad on tegutsenud juba kümneid aastaid, samal ajal mõni on turul alles oma kohta otsimas.

Eesti kasiinodes on kasutusel eelkõige just nende kõige tuntumate ja turvalisemate mängutootjate toodang – ja seetõttu võib just neid ettevõtteid nimetada seetõttu ka parimateks.

Siinkohal peaks kindlasti ära nimetama nimed nagu NetEnt, Pragmatic Play, Play’n GO, Thunderkick, Microgaming, Quickspin, Big Time Gaming.

See nimekiri on küll arusaadavalt väga poolik, aga kõiki ettevõtteid pole siinkohal lihtsalt mõtet ära mainida.

Millised on suurima keskmise väljamaksega (RTP) mänguautomaadid?

Keskmine mõistlik sloti RTP jääb sinna 95-96% juurde, aga on olemas mänguautomaate, mille keskmine tagasimakse protsent on protsendi või mitme võrra suurem.

Nende seas on näiteks Thunderkicki poolt loodud Uncharted Seas, mille RTP on koguni 98.5% ja NetNeti mäng Blood Suckers RTPga 98%.

Pisut pikema nimekirja kõrge keskmise tagasimaksega slottidest leiad siit.

Online slottide tagasimakse vs Eesti Loto

Kas mänguautomaatidel on võimalik mängida tasuta?

Kõikidel mänguautomaatidel on võimalik soovi korral ka täiesti tasuta mängida kasutades slottide proovi- või demoversiooni.

Kuigi sel viisil sul raha võita võimalik ei ole, on see siiski ideaalne võimalus sloti testimiseks või lihtsalt aimu saamiseks, millega täpsemalt tegu on.

Selleks, et slotte enne raha eest mängimist tasuta proovida, on näiteks järgmine võimalus:

  1. Vali meie poolt tutvustatavate kasiinode hulgast üks, mis sulle kõige rohkem meeldib.
  2. Loo selles kasiinos konto.
  3. Suundu kasiino slottide rubriiki (tihtipeale on selle viite nimeks “Kasiino”).
  4. Vali mäng.
  5. Ning mängi.

Mõnes kasiinos on sloti nime/pildi peale vajutades võimalus valida, kas soovid raha eest mängida või tasuta.

Mõnes kasiinos leiad tasuta mängimise võimaluse alles pärast sloti avamist.

Tasuta slotid on olemas igas kasiinos. Ning reeglina on kasiino mänguautomaadid internetis mängitavad ilma kasiino kontot omamata. Mõnes üksikus kasiinos on tasuta slotimängud aga avatavad alles pärast kasiinosse sisenemist.

Mänguautomaatide terminid – teeme puust ja punaseks

Lugedes mänguautomaadi tutvustusi ja soovides leida nende kohta lisainfot võid märgata erinevaid termineid, millest mõnda sa võib-olla varem kuulnudki ei ole.

Järgmiseks vaatame mänguautomaatidega seotud termineid ja räägime sellest, millega tegu.

Kokkuvõte

Mänguautomaatidel mängimine on mõnikord hea võimalus aja viitmiseks ja samal ka endale vähemalt väikse võiduvõimaluse andmiseks.

Võrreldes mitmete teiste kasiino mängudega ei ole mänguautomaatidel keerutamiseks vaja teha absoluutselt mõttetööd, ehk siis lihtsalt vajuta spinnimise nupule ja ongi minek.

Küll aga tuleks mänguautomaadi valikul teha võimalikult tarku otsuseid lähtuvalt sellest, milline automaat sulle üldse huvi võiks pakkuda, milline on sinu bankroll ehk kasiino rahakott, ning milline on sinu riskitaluvus.

Kõik slotid

Nimi Üldine hinnang RTP Maksimaalne võit (x Sinu panus) Ridade arv Võiduliinide arv
15 Crystal Roses A Tale of Love 97 96.2% x10000 5 20
5 Lions Megaways 93 96.5% x5000 3 200704
Alice Adventure 83 94.96% x1600 3 30
Alien Robots 68 96.6% x333 3 243
Aliens 86 96.4% x3800 3 15
Aloha! Christmas 85 96% x1750 6 -
Aloha! Cluster Pays 86 96.42% x10000 5 -
Annihilator 67 96.2% x5000 3 10
Apollo Pays 94 96.56% x116030 6 117649
Arabian Nights 92 95.62% x1503 3 10
Arcader 67 96.1% - - -
Ariana 65 95.48% - - -
Attraction 68 96.7% x500 3 10
Barbarian Fury 86 96.06% x8785 4 25
Beach 68 96.8% - 3 20

Korduma Kippuvad Küsimused

Kõik mänguautomaadid kasutavad juhuslike numbrite generaatorit (RNG), mis tagab selle, et mängude tagasimaksed oleksid kõik tõesti täiesti juhuslikud. Igasugune näiline tsüklilisus on tegelikult samuti täiesti juhuslik. Loe selle kohta lisaks siit.
Parimad online slotid on need, mille keskmine tagasimakse protsent ehk RTP on kõrge (96%+) ning mille riskifaktor on sinu rahakoti jaoks just sobiv.
Kõige rohkem tasuta spinne annavad näiteks 7 Monkeys (50-150), Fortunes of Sparta (kuni 100), Rainbow Riches Reels of Gold (kuni 100), ning samuti on võimalik suur hulk tasuta spinne saada erinevates Megaways slottides.
Kõige kõrgema RTP ehk tagasimakse protsendiga mänguautomaadid Eesti kasiinodes on Uncharted Seas (98,6%), Blood Suckers (98%) ja Devil’s Delight (97,6%).
3 rullikuga slotid, 5 rullikuga slotid, megaways slotid, hold and win slotid, infinity reels slotid, "osta boonus" slotid, jackpot-slotid - need on tänapäeval vaid mõned peamised slottide tüübid. Tegelikult on neid tüüpe aga lisaks mainitutele veel üsna palju.

Your casinos will be cleared

Are you sure?