Parimad slotid Eesti kasiinodes 2021. aastal

Slotid ehk online mänguautomaadid on iga kasiino peamiseks atraktsiooniks. Eesti mängijatel on võimalik igal nädalal leida proovimiseks kümneid ja kümneid uusi mänguautomaate.

Mängutootjad annavad uusi ja ägedaid mänguautomaate välja iga kuu. Kõik kasiinod valivad nende seast välja just need, mis nende arvates just nende mängijatele võiks kõige rohkem meeldida.

Järgnevalt uurimegi seda, millised need kõige-kõige ägedamad slotid on, kus neid mängida saab, ja vaatame ka seda, kuidas slotid üldse täpsemalt töötavad ja lähtuvalt millest nad võite välja annavad.

Tutvu kõige uuemate slotimängudega Eesti kasiinodes

Iga kuu antakse välja umbkaudu 120 uut mängu ning nende seast just neid kõige ägedamaid leida võib olla üsna aeganõudev. Seetõttu oleme proovinud sinu jaoks asja pisut lihtsamaks teha ning suurt hulka mänge ka ise proovinud. Järgnevalt toome välja mõned veebruaris välja tulnud mängud, mis proovitu hulgast just meile silma hakkasid.

Barbarian Fury, Nolimit City

Barbarian Fury on mängutootja Nolimit City poolt välja antud mäng, mis on väga laheda graafikaga ja kus on võimalik ühe spinniga võita maksimaalselt rohkem kui 8000x panus. Lähtuvalt viimasest on tegemist väga kõrge volatiilsusega mänguga. Mängus on palju lisafunktsioone, mis teeb antud slotil mängimise veelgi huvitavamaks. Ning loomulikult on olemas ka tasuta spinnide funktsioon. 

Temaatika poole pealt on ideid laenatud 6. sajandist, kus tugevaimad võimutsevad ja barbarid jooksevad vabalt.

Mängus on 5 rullikut, 4 rida ning 25 võiduliini. Mängu RTP on 96.06% ning nagu mainitud, tegemist on väga volatiilse slotimänguga.

Barbaria Fury annab võimaluse ka boonusmängu eraldi ostmiseks. Tutvu "osta boonus" funktsiooniga siin.

Mängi Barbarian Fury Optibetis

Ice and Fire, Yggdrasil

Yggdrasili Ice & Fire on teine mäng, mis meile silma on hakanud. Tegemist ei ole võrreldes Barbarian Fury’ga just liiga silmapaistva disainiga mänguga, samuti tundub mõnikord, et hea mängukogemus jääb alati sinu haardekaugusest pisut välja. Mõnikord võib teha kümneid, või isegi sadu spinne ilma, et mängus midagigi juhtuks. Samas on mängul palju potentsiaali, ja jõudes õnnelikemate hetkedeni tuleb tagasi ka mängupõnevus. Eriti veel arvestades, et maksimaalselt on võimalik võita koguni 19,139x sinu panus.

Ice & Fire slotil on kaks viie rulliku ja kuue reaga mänguvälja. Mängu RTP on 96.64% ja nagu juba kõigest eelnevast välja lugeda võis, on tegemist taaskord kõrge volatiilsusega slotiga.

Mängi Ice & Fire mängu Chanz kasiinos

Brazil Bomba, Yggdrasil

Brazil Bomba on teine Yggdrasili uustulija, mis väärib eraldi välja toomist. Tegemist ei ole tavapäraste rullikutega slotiga, vaid n-ö võrgustikuga (6x8). Võidu korral võidu toonud koosolevaid samasugused sümbolid purunevad ning lauale kukub koheselt sama arv uus sümboleid.

Brazil Bomba on võrreldes teiste selliste langevate sümbolitega mängudega võib-olla pisut huvitavam ja võitude välja andmisel tsipa n-ö stabiilsem. Sellest hoolimata on tegemist siiski väga volatiilse slotiga, mille RTP on 96.3% ja maksimaalne võit 8,975x sinu panus.

Pommita Brasiiliat Pafis

Ocean's Treasure, Netent

Ocean’s Treasure on NetEnti poolt hiljuti välja antud slotimäng, mis ei ole võib-olla küll kõige originaalsem, aga mängupõnevust pakub see ookeani temaatikaga slott piisavalt, ning samuti räägib selle mängu kasuks tema lihtsusest hoolimata tema kiirus ning samal ajal näeb mäng ka piisavalt hea välja.

Võrreldes eelnevate mängudega on mängu keskmine väljamaksete tihedus parem, ehk siis tegemist on keskmise volatiilsusega slotiga. Mängu RTP on 95.99%. Maksimaalne võit, mida baasmängus ühe spinniga võita võib on 1,500x ja tasuta spinnide voorus kuni 18,000x.

Mängi sellel slotil Kiirkasiinos

Beat the Beast: Kraken’s Lair, Thunderkick

Beat the Beast: Kraken's Lair on selle nimekirja teise ookeaniteemalise mänguga, mis samuti nagu eelnev, on viie rulliku ja kolme reaga mäng. Sedakorda on tegu küll mängutootja Thunderkick üllitisega.

Tegemist on Beat the Beast mänguseeria esimese välja antud mänguga. Kokku on Thunderkickil plaanis selles seerias välja anda viis mängu.

Tegemist on kõrge volatiilsusega mänguautomaadiga, kus sinu maksimaalseks võiduks on 7,777x sinu panus.

Mängi Kraken's Lair mängu Unibetis

 

Mis on mänguautomaadid ja mida nende kohta peaks teadma?

Maapealsetes kasiinodes on mänguautomaadid tuntust kogunud juba mitmeid aastakümneid. Algselt teati neid kui ühekäelisi bandiite. Seda tänu sellele, et nende parempoolsel küljel oli kang, mida keerutuse alustamiseks tõmmata tuli. Tõenäoliselt on nii mõnigi kasiino veel mõne sellise masina ka tänaseks alles jätnud, lihtsalt millegi erineva näitamiseks. Üldiselt on aga tänapäeval ka maapealsetes kasiinodes mänguautomaadid, millel spinnimiseks on vaja vaid nupule vajutada.

Online slotid on põhimõtteliselt nende vanade mänguautomaatide online versioonid. Mehaanilise masina asemel on kirjutatud hulgaliselt koodi, mis siis keerutuse nupule vajutades oma tööd tegema hakkab. Võrreldes suurte ja kobakate mänguautomaatidega mõnes tavalises mängukohas saab ühel online slotil mängida samaaegselt põhimõtteliselt lõpmatu hulk inimesi, ning kunagi ei ole vaja oodata seda, et keegi teine enne soovitud slotil mängimise lõpetaks.

Kas mänguautomaadid on päriselt ka juhuslikud?

Kuigi mõnikord arvatakse, et slotimängude väljamaksed kas ei ole ausad, või siis maksavad nad võite välja tsükliliselt, on mõlemad neist väärarusaamad. Seda lähtuvalt sellest, kuidas nad on üles ehitatud. Kõik slotid kasutavad väljamaksete tegemiseks juhuslike numbrite generaatorit (inglise keeles RNG - Random Number Generator) ning slottide väljamaksed on päriselt ka täiesti juhuslikud.

Selleks, et garanteerida mänguautomaatide ausad väljamaksed kontrollitakse slottide juhuslike numbrite generaatorit ka eraldi kolmandate osapoolte poolt. Samuti ei ole slotimängul mingit sisseprogrammeeritud tsüklilisust - hoolimata sellest, et see aeg-ajalt mängides just nii võib tunduda.

Isegi kui sa viskad näiteks münti õhku 100 korda, siis mõnikord võib see maanduda ka kümme korda järjest ühele küljele. Kohati võiks vaadata seda kui tsüklilisust, küll aga tead sa ise viskajana seda, et tegemist on vaid juhusega. Sama on slottide ja neisse sisseprogrammeeritud tsüklilisusega. Isegi kui see sulle nii tundub, see tegelikult tõele ei vasta.

Millest lähtuvalt slotid välja maksavad?

Kui aga slottide väljamaksed ei ole tsüklilised ja neil ei ole vaja kunagi pärast suurt väljamakset vaja uue suure väljamakse tegemiseks n-ö raha koguda, siis kuidas nad garanteerivad mingi kindla RTP ehk keskmise tagasimakse protsendi?

Iga spinn mänguautomaadil on eelmisest ja järgmisest keerutusest täiesti sõltumatu ning selle tulemust ei ole kuidagi võimalik ette ennustada. Sloti juhuslike numbrite generaatorisse on juba sisse kirjutatud sloti kasiino eelis, mis siis on olenevalt mänguautomaadist reeglina kahe ja kümne protsendi vahel (tavaliselt küll umbkaudu 4% juures).


Uued pakkumised iga päev

€ 555 boonus ja 155 tasuta spinni.

Igal mänguautomaadil on kindel arv sümboleid, igal sümbolil on erinev kaal ja erinev väljamakse, ning samuti on igal slotil kindel stopp-kohtade arv, ehk siis kus iga rullik spinni lõpuks peatuda võib.

Kui vanadel mehaanilistel mänguautomaatidel oli nii sümboleid kui stopp-kohti võib-olla vaid 5 kuni 15, siis online slottidel võivad need arvud ka väga suured olla.

Kuidas siis väljamaksete arvutamine slotil täpselt toimub?

Oletame, et meil on X sümboliga slotimäng, millel on 50 võimalikku stopp-kohta. Igal stop-kohal on oma tõenäosus. Mõne stopp-koha tõenäosus võib olla 1:50, samal ajal mõne teise stopp-koha tõenäosus võib olla 1:5. Mida väiksem tõenäosus stopp-kohal on, seda rohkem see tavaliselt välja maksab.

Kui meil on üks võimalikest sümbolitest näiteks Jackpot-sümbol, ja sellel peatumise tõenäosus on 1:100, siis eeldusel, et Jackpot-sümbol võib peatuda vaid kolmel rullikul ja vajaminevate jackpot-sümbolite arv on kolm, siis kolme Scatter-sümboli saamise tõenäosus on 1:1 000 000.

Samal ajal võib näiteks Q sümboli esinemise tõenäosus olla 1:2. Sellisel juhul on kolme Q rullikutele saamise võimalus samast arvutuskäigust lähtuvalt 12.5%.

Loomulikult on antud arvutuskäik iga sloti puhul lähtuvalt tema iseärasusest pisut erinev, aga põhimõte jääb sellegipoolest samaks.

Iga võimaliku kombinatsiooni jaoks on slotil omad kindlad väljamaksed, ning neisse on juba alati sisse kirjutatud ka see x% suurune kasiino eelis. Ehk siis isegi kui slott maksab välja kolm peavõitu järjest - pikas perspektiivis jääb kasiino eelis siiski samaks.

Sellest kõigest lähtuvalt tuleks meelde jätta ka see, et kui slot ei ole sulle mitu tundi järjest korralikke väljamakseid teinud, siis see tegelikult ei tähenda seda, et see nüüd kohe-kohe kindlasti juhtuma peaks. See võib juhtuda, aga ei pruugi. Sama peaks meelde jätma ka suure-suure võidu puhul - suure võidu saamine ei tähenda tingimata seda, et sa kohe järgmise spinniga järgmist suurt võitu ei võiks saada.

Oleme kirja pannud ka pisut pikema artikli selle kohta, kuidas mänguautomaadid täpsemalt töötavad.

Kuidas juhuslike numbrite generaator töötab?

Kõige lihtsamalt öeldes - juhuslike numbrite generaator töötab kogu aeg ja käib läbi tuhandeid erinevaid numbreid. Sel hetkel kui sina spinnimise nupule vajutad, peatub generaator numbril, millele ta antud hetkel “mõtles”. Ja olenevalt sellest, mida see number antud sloti jaoks tähendab, tuleb ka sinu spinni tulemus.

Et välistada tsüklilisust töötab RNG ka siis kui keegi parajasti mängu ei mängi.

Kui palju mänguautomaatidega võita saab?

Maksimaalne summa, mida mänguautomaatidega võita saab, oleneb väga palju konkreetsest slotist ja mõnikord ka sinu panuse suurusest.

Progressiivse peavõiduga mänguautomaatidega on võimalik võita kuni selle jackpoti suurune summa, ja see siis võib küündida kuni miljonite eurodeni. Alles hiljuti võitis üks eestlanna Paf kasiinos Hall of Gods mängu mängides üle 3.5 miljoni euro - sellest ja teistest eestlaste poolt kinni püütud kasiino suurvõitudest võid lugeda siin.


€ 10 läbimängimise nõudeta boonus ja 25 läbimängimise nõudeta tasuta spinni.

Lisaks peavõiduga automaatidele on igal slotil paika pandud ka suurim võimalik võit, mida ühe spinniga (ja maksimaalne võit on reeglina paika pandud ka terve boonusmängu tulemusele) võita võib. Olenevalt mängust võib see olla kas 100x sinu panus, 1000x sinu panus ja mõnikorda ka rohkem kui 100 000x sinu panus.

Ehk siis näiteks kui sloti maksimaalne võit tavamängus on ühe spinniga kuni 10 000x, siis see tähendab seda, et mängides EUR 0.20 panusega, võid sa seal maksimaalselt ühe spinniga võita kuni 2000 eurot.

Miks slottidel just internetis mängida?

Minnes mõnda tavakasiinosse, olgu see siis Olympic või midagi muud, võib seal olla kümneid kuni sadu mänguautomaate (näiteks Olympic Casino mänguautomaatide arv Eestis on umbkaudu 4000 kuni 5000 ja seda 24 Eesti linnades paikneva kasiino peale). Igal automaadil saab korraga mängida vaid üks inimene.

Minnes aga mõnda online kasiinosse on reeglina mänguautomaatide valik tunduvalt suurem. Ka kõige väiksema mänguautomaatide valikuga online kasiinos on nende arv vähemalt 100 ja tihtipeale on see arv pigem 500 juures või isegi suurem.


500€ boonus
10€ live kasiino boonus

€ 10 läbimängimise nõudeta boonus ja 25 läbimängimise nõudeta tasuta spinni.

Samuti ei pea sa internetis mängida soovides ootama mõne teise mängija samal automaadil mängimise lõpetamist. Mängida saab igal soovitud slotil kogu aeg, olenemata sellest, kas ka keegi teine parasjagu samas mängus õnne proovile paneb.

Kuidas mänguautomaatidel mängida?

Mänguautomaatidel mängimine on imelihtne, ning võrreldes enamike teiste kasiinomängudega ei ole sinul slotil spinnimiseks mõelda vaja absoluutselt. Vaja on vaid esmalt leida online kasiino, kus sa mängida soovid, seejärel välja valida mäng, mis sulle meelepärane on, see avada, ning seejärel mängima hakata.

Kuidas slotil panuse suurust muuta?

Sloti avamisel on tavaliselt võimalik muuta oma panuse suurust mänguakna alumises ääres. Mõnikord on panuse muutmiseks üks variant (näiteks +/- nupud Spinnimise nupu vasakul ja paremal pool), mõne teise sloti puhul on olemas aga kaks kohta - Coin value (Mündi väärtus), ja Level (Tase), mille kaudu sul on võimalik panuse suurust täpselt niisuguseks muuta nagu sa ise soovid.

Samas teiste mängude slotiaknas võib näha olla nupp, millele vajutades avanevad võimalikud panusetasemed, ning mille hulgast siis endale sobiv panus on võimalik valida. Reeglina näeb see nupp välja nagu torn münte, aga samas täpsem välimus võib varieeruda.

Kuidas slotil mängimist alustada?

Kohe kui soovitud panuse suurus on paika pandud ongi võimalik mängima hakata. Lihtsalt vajuta spinnimise nupule ja algus on tehtud.

Spinnimise nupp näeb tavaliselt välja ümmargune ja seal peal on ring, mille vähemalt ühes otsas on nool. Selline on vähemalt kõige tavapärasem Spin-nupu välimus.

Soovi korral on võimalik kasutada ka autoplay ehk automaatmängu võimalust, millele vajutamisel on sul võimalik valida spinnide arv, mis automaatselt läbi mängitakse. Ning seda ilma et sa pidevalt ise spinnimise nupule vajutama peaksid. 

Kuidas slotimängudega võita?

Mänguautomaatidel keerutades tuleb meeles pidada, et tegu on eelkõige õnnemänguga. Samas hoolimata reeglina juhuslikest võitudest, on sul siiski ka videoslottide puhul mõnikord võimalik teha mõned strateegilised otsused, mis võivad oluliselt suurendada sinu võiduvõimalusi.

Enne mänguautomaadil keerutama hakkamist leia endale mängimiseks sobiv online kasiino. Soovi korral saad valida meie valikust kasiino, mis pakub sulle konto loomisel kas sissemakse boonust, tasuta spinne riskivabalt spinnimiseks, tervitusboonust mis hõlmab neist mõlemat, või kui sul on juba konto olemas, võid neist kasiinodest leida ka erinevaid taaslaadimisboonuseid või muud sarnast.


€ 1 100 boonus.

€ 1 000 boonus.

Pärast konto loomist ja online kasiinosse sisenemist vali endale sobiva temaatikaga videoslott, vali oma panuse suurus ja eelnevalt kontrolli soovi korral mänguautomaadi keskmist väljamakse protsenti (RTP).

Väljamakse protsendi kontrollimise eesmärgiks on uurida, kui suur eelis kasiinol sinu ees on. Tavaliselt varieeruvad keskmise väljamakse protsendid 95 ja 98 vahel. Samas mõne sloti puhul võib see jääda ka vaid 93 protsendi juurde ja mõne puhul võib see olla koguni ligemale 99%.

Videoslottidel mängimisel on sinu peamiseks eesmärgiks sobitada võiduliinidele samasuguseid sümboleid. Erinevatel slottidel on erinevad reeglid, mida sulle tavaliselt selgitatakse ka sloti avamisel. Lisaks on võimalik leida infot võiduvõimaluste kohta ka leides slotiaknas nupu lisainformatsiooni kuvamiseks.

Siin on kiire meelespea slottidel võitmiseks:

 • Kasuta ära kasiinode tasuta spinnide pakkumised. Kui mõni kasiino pakub hetkel kas uutele liitujatele või juba olemasolevatele mängijatele tasuta spinne, millel ei ole mingeid läbimängimise nõudeid või on need väga madalad, siis võta need kindlasti vastu. See on üks lihtsamaid võimalusi slottidel mängides võitjaks jääda.
 • Vali võimalikult kõrge RTP-ga slotid. Kuigi ka kõrge RTPga slottidel on kasiinol sinu ees alati eelis, on nendes mängides siiski sinu võiduvõimalused või vähemalt nulli lähedasse seisu jäämise võimalused pikas perspektiivis suuremad kui madala RTP-ga mänge mängides.
 • Tea milliseid mänge mitte mängida. See on nüüd selline keeruline asi. Eelpool mainisime juba kõrget RTP-d. Mingite teooriate kohaselt soovitatakse mängida pigem vähem tuntud mänge. Tuntud ja populaarsed mängud on tavaliselt igas kasiinos kohe sisenedes näha. Aga mine lehel pisut alla poole ja leia sealt endale mängimiseks rohkem tundmatuid mänge. Kui sa oled näinud mõne kasiino reklaami kus reklaamitakse ka mõnda konkreetset slotti, siis tihtipeale ei ole tingimata tegemist parima mänguga, vaid lihtsalt mänguga, mille reklaamimiseks on mängutootja kasiinole peale maksnud. Samas aga tuleb tõdeda, et see, et miski populaarne on, ei tee seda mängu ka halvaks. Aga nii või naa, tundmatute mängude mängimine võib mõnikord siiski hea idee olla.
 • Vali enda riskitaluvusele ja kontoseisule vastava volatiilsusega slotid. Erinevatel slottidel on erinev volatiilsuse näitaja. Ehk siis kui sagedasti mäng välja maksab. Kui sinu riskitaluvus ei ole just liiga suur ja sa soovid näha ka pigem tihedamaid (kuigi võibolla pisut väiksemaid) võite, siis vali võimalikult madala volatiilsuse näitajaga mänguautomaadid. Sama kehtib ka siis, kui sinu kasiino kontoseis on väike. Kõrge volatiilsusega slottidel võib mõnikord teha sadu spinne ilma vähekenegi mõistlikuma võiduta.
 • Vali oma rahakotile vastavad panused. Selleks, et nii oma rahast kui ka mänguautomaatidest viimast võtta, mängi oma rahakotile vastavate panustega. Näiteks kui sa oled teinud 10 euro suuruse sissemakse, siis mängurõõmu pikendamiseks võiks mängida vaid 10 või 20 sendiste panustega, mitte aga 2 euroste panustega.
 • Kas mängida progressiivse peavõiduga slottidel või mitte, selles on küsimus. Progressiivse peavõiduga slottidel on võimalik võita ülisuuri summasi ja see on ahvatlev meile kõigile. Aga nende slottide puhul läheb mingi osa sinu rahast alati peavõidu fondi, millest lähtuvalt sinu võiduvõimalus põhimängus on väiksem.
 • Proovi enne raha mängu panemist slotte tasuta. Mõnikord võib olla hea idee enne raha eest mängimist slotte ka tasuta versioonis n-ö mängurahaga proovida. Seda lihtsalt selleks, et aru saada, kas sulle üldse antud slott meeldib ja kas sa oled rahul selle boonusmängu ja kõige muuga. Kasiinos mängimine peaks olema eelkõige võiduvõimalusega meelelahutus, ja enne raha mängu panemist võiks olla kindel, et sulle ühel või teisel slotil mängimine piisavalt seda ka annab.

Mis on slottide RTP ja volatiilsus?

Mängijaid ajab tihtipeale segadusse slotimängu RTP ja volatiilsus (eesti keeles võib kasutada ka teisi termineid nagu väljamaksete tihedus või näiteks riskifaktor). Kuigi mõned mängijad arvavad, et tegemist on põhimõtteliselt sama asjaga, on tegemist siiski täiesti erinevate näitajatega, mis annavad aimu erinevatest sloti omadustest. Küll aga on nad mõlemad olulised näitajad, millele mängu valikul kindlasti tähelepanu tuleks pöörata.

Mis on sloti RTP?

Sloti RTP (Return to Player) näitab kasiino maja eelist. Igasse slotti on sisse programmeeritud kindla suurusega maja eelis, mis realiseerub miljonite spinnide jooksul. Enamike mänguautomaatide RTP on kusagil 96% juures (ehk siis maja eelis on 100-96, ehk 4%). See tähendab seda, et pika ajaperioodi jooksul maksab mäng mängijale tagasi 96% sisse makstud rahast.

See aga ei tähenda, et sina mängijana mingit vahet tunneksid näiteks 96% RTP ja 94% RTP slotil mängides. Küll aga on pikas perspektiivis mõistlikum mängida just kõrgema RTP-ga mänge.

Loe sloti RTP kohta täpsemalt siit.

Mis on sloti volatiilsus või riskifaktor?

Sloti volatiilsuse näitaja, ehk riskifaktor, näitab sloti keskmist väljamaksete tihedust. Madala volatiilsusega mänguautomaadid maksavad väikseid võite välja tihedalt. Kõrge volatiilsusega slottidel võib aga juhtuda, et sa ei saa ühtki pisutki suuremat võitu sadade keerutuste vältel. Samas kui võit tuleb, võib see olla väga suur (samas ka see ei ole garanteeritud).

Loe sloti volatiilsuse kohta lähemalt siit.

Millised on erinevad mänguautomaatide tüübid?

Ajad, mil olemas olid vaid kolme rullikuga puuviljaslotid, on möödas, ning tänapäeval on võimalik mängida väga erinevat tüüpi mänguautomaatidel. Olgu nendeks siis vanad klassikalised kolme rullikuga slotid, uuemad viie rullikuga slotid, progressiivse peavõiduga või fikseeritud peavõiduga slotid, või näiteks Megaways slotid.

Videoslotid

Videoslotid on kategooria, mille alla võiks panna kõik viie (või mõnikord enama) rullikuga slotid, millel on olemas erinevad boonusfunktsioonid, lisamängud, tasuta spinnide featuurid. Tegemist on kõige suurema mänguautomaatide kategooriaga.

Parimad videoslotid

Millised on parimad videoslotid? Konkreetset vastust sellele küsimusele anda on raske, kuna kõigil inimestel on väga erinev maitse. Kellele meeldivad ägedad boonusmängud, kes tahab näha eriti lahedat tasuta spinnide funktsiooni, kes tahab lihtsalt näha graafiliselt väga häid lahendusi.

Aga ära võiks mainida näiteks kasiinode poolt palju promotud Gonzo’s Quest sloti, mis on graafiliselt lahenduselt äge, ja olemas on ka tasuta spinnide funktsioon. Erinevad teised boonusmängud ja juhuslikud boonused selles mängus küll puuduvad.

Samuti võiks siin ära mainida näiteks NetEnti Jumanji sloti, mille boonusmänguks on Jumanji lauamäng, milles sul on võimalik saada erinevat tüüpi tasuta keerutusi neljast erinevast nurgast.

Mängi Gonzo's Questi ja Jumanjit siin

Jackpot-slotid

Peavõiduga mänguautomaate on päris mitut erinevat tüüpi. On olemas progressiivse peavõiduga automaadid, fikseeritud peavõiduga mänguautomaadid, ja veel teisigi, ja neist kõigist räägimegi kohe lähemalt.

Fikseeritud jackpotiga slotid

Fikseeritud peavõiduga mänguautomaatidel on paika pandud kindla suurusega peavõit, mis ei olene sellest kui palju seda mängu mängitakse. Väga tihti on sellistel mänguautomaatidel kolm erineva suurusega jackpotti, mis siis kõik muutuvad ainult lähtuvalt sellest, kui suure panusega sa mängid.

Progressiivse jackpotiga slotid

Progressiivse jackpotiga slotid töötavad võrreldes eelmise näitega aga täpselt vastupidi. Igast panusest, mis keegi vastaval slotil teeb, läheb mingi väike protsent peaauhinna fondi, tänu millele jackpot suureneb.

Kombineeritud jackpot-slotid

Samuti on olemas mänguautomaate, millel on kolm erinevat jackpotti, aga mille puhul näiteks üks või kaks neist on fikseeritud suurusega, ning kolmas, kõige suurem võimalik peavõit, on progresseeruv.

Lokaalsed progressiivsed jackpot-slotid

Eristada tuleks veel lokaalseid/kohalikke ja võrgustiku jackpot-slotte. Lokaalsed, ehk kasiino-sisesed progressiivsed peavõidud kasvavad vaid ühe konkreetse kasiino mängijate pealt, ning ka selle suurusega peavõit on võimalik võita ainult selles ühes kasiinos.

Lokaalsete jackpot-slottide puhul võid sa avada sama mängu näiteks kahes erinevas online kasiinos, ja mõlemas kasiinos on sellisel juhul selle jackpot erineva suurusega.

Võrgustiku progressiivsed jackpot-slotid

Võrgustiku jackpot-slotid on aga täpselt vastupidised. Avades sama sloti kahes erinevas online kasiinos on selle hetkeline peavõidu suurus täpselt sama suur. Kõik inimesed, kes antud mängu mängivad, olenemata sellest millises kasiinos nad seda teevad, annavad oma panuse progressiivse peavõidu suurenemisse, ning igas kasiinos on kõigil võimalik ka selle mängu jackpot võita.


€ 200 boonus ja 20 läbimängimise nõudeta tasuta spinni.

Võrgustiku slottide peavõidud võivad küündida miljonitesse eurodesse, ning see teeb nende mängimise väga atraktiivseks. Loomulikult tuleb muidugi samal ajal meeles pidada, et mida suurem on peavõit, seda väiksem tõenäosus on seda võita.

Parimad progressiivse peavõiduga mänguautomaadid

Kui sa otsid just võimalikult kõrge peavõiduga mänguautomaate, siis nendest võiks ära mainida kindlasti näiteks NetEnti poolt toodetud Mega Fortune ja Mega Fortune Dreams slotid. Samuti on populaarsust kogunud Mega Moolah ja sellest äsja välja tulnud uus versioon Atlantean Treasures Mega Moolah.

Klassikalised 3-rullikuga slotid

Kõik sai alguse ühekäelistest bandiitidest, mis olid kõik kolme rulliku ja kolme reaga slotid. Tänu mehaanilistele limitatsioonidele puudusid neis mängudes igasugused boonusfunktsioonid ja lisamängud.

Samas tähendab see ka seda, et keskmised võidud tavamängus võivad olla pisut tihedamad ja suuremad.

Tänapäeval on võimalik siiani klassikalisi slotte mängida ka online kasiinodes. Kuigi nende arv ei ole just suur, leiab neist mõne pea igast kasiinost.

Parimad klassikalised slotid

Klassikalistest slottidest võiks ära mainida näiteks NetEnti Mega Joker mängu.

Megaways mänguautomaadid

Megaways on mängutootja Big Time Gaming poolt välja arendatud mängulahendus, mille puhul tavapärase 10 kuni 250 võiduliini asemel võib mängul olla põhimõtteliselt lõpmatu arv võiduliine.

Mitmetes Megaways mängudes on kümneid tuhandeid kuni isegi sadu tuhandeid võiduliine/võiduridu. Ehk siis Megaways ütleb sulle kui mitmel erineval viisil sul võimalik võita on. Näiteks 117 000 Megaways tähendab seda, et võimalikke võiduliine on just nii palju.


€ 1 100 boonus.

Megaways slottidel on igal spinnil erinev arv võiduridu. Kui tavapärastel videoslottidel on sul näiteks ruudustiku suurus 5x3, siis Megaways slotil võib sul olla ühel rullikul näiteks vaid kaks või kuni isegi mituteist erinevat sümbolit. Samuti võib rullikute arv varieeruda olenevalt mängust.

Võiduliinide arvutamine on üsna lihtne ja loogiline, loe sellest kõigest lähemalt juba meie Megaways slottide tutvustusest.

Parimad Megaways slotid

Ühe väga hea näitena võiks välja tuua Return of Kong Megaways mängu. Samuti vääriks eraldi ära mainimist Medusa Megaways, Bonanza Megaways, ning Extra Chilli Megaways slotimängu.

Kuidas valida, millist slotimängu mängida?

Kuna slotimänge on tehtud praeguseks juba ligemale 10 000, ja iga kuu tuleb neid ka umbkaudu saja võrra juurde, siis nende seast just endale midagi leida võib mõnikord olla üsna keeruline. Järgnevalt vaatame seda, milline slotimäng võiks sobida just sulle.

Millist tüüpi slotid sobivad riskialdis mängijale?

Kui sa oled valmis oma rahaga riskima ja sulle ei ole oluline ka see, et võib mööduda üsna pikk aeg enne kui sa sloti boonusfunktsioonini jõuad või mõne suurema võidu võtad, siis sobivad sulle tõenäoliselt kõrge volatiilsusega slotid ja ka erinevad progressiivse peavõiduga slotimängud.

Millised slotid sobivad konservatiivsele mängijale?

Kui sa tahad pigem vaikselt spinnida ja asja rahulikult võtta, siis vali pigem võimalikult madala volatiilsusega slotid. Samuti hoia eemale keerulise välimusega Megaways slottidest. Küll aga tahad sa võib-olla silma peal hoida kasiinode klassikalistel mänguautomaatidel.

Millised slotid sobivad väikse kontoseisuga inimesele?

Kui sinu kasiinos mängimiseks mõeldud summa ei ole just suur, siis soovitame kindlasti esiteks mänge, mis on madala volatiilsusega. Ning lisaks peaks neis mängudes olema ka võimalikult väike minimaalne panus - näiteks 5, 7, 9, või 10 senti.

Millised slotid sobivad innovatsiooni otsivale inimesele?

Kui sa tahad aga leida midagi uut, siis Megaways slotid on selleks hetkel väga hea võimalus. Samuti võivad sulle meeldida mitmed langevate rullikutega mängud.

Millised slotid sobivad ülisuuri võite taga ajavatele inimestele?

Siin ei ole küsimustki - sinu jaoks on need kõige paremad just suurte progressiivsete peavõitudega mänguautomaadid, ning samuti väga kõrge volatiilsusega (ja lähtuvalt sellest ka väga kõrgete võimalike võitudega) slotid.

Online mänguautomaatide tootjad

Mänguautomaadi tootja on ettevõte, mis loob ning arendab online mänguautomaate. Tänaseks päevaks on selliseid ettevõtteid sadu. Mõned on tegutsenud juba kümneid aastaid, samal ajal mõni on turul alles oma kohta otsimas.

Parimad mängutootjad

Eesti kasiinodes on kasutusel eelkõige just nende kõige tuntumate ja turvalisemate mängutootjate toodang - ja seetõttu võib just neid ettevõtteid nimetada seetõttu ka parimateks. Siinkohal peaks kindlasti ära nimetama nimed nagu NetEnt, Pragmatic Play, Play’n Go, Thunderkick, Microgaming, Quickspin, Big Time Gaming. See nimekiri on küll arusaadavalt väga poolik, aga kõiki ettevõtteid pole siinkohal lihtsalt mõtet ära mainida.

Millised on suurimate keskmiste väljamaksetega mänguautomaadid?

Keskmine mõistlik sloti RTP jääb sinna 95-96% juurde, aga on olemas mänguautomaate, mille keskmine tagasimakse protsent on protsendi või mitme võrra suurem. Nende seas on näiteks Thunderkicki poolt loodud Uncharted Seas, mille RTP on koguni 98.5% ja NetNeti mäng Blood Suckers RTPga 98%.

Pisut pikema nimekirja kõrge keskmise tagasimaksega slottidest leiad siit.

Kas mänguautomaatidel on võimalik mängida tasuta?

Kõikidel mänguautomaatidel on võimalik soovi korral ka täiesti tasuta mängida kasutades slottide proovi- või demoversiooni. Kuigi sel viisil sul raha võita võimalik ei ole, on see siiski ideaalne võimalus sloti testimiseks või lihtsalt aimu saamiseks, millega täpsemalt tegu on.

Selleks, et slotte enne raha eest mängimist tasuta proovida, on näiteks järgmine võimalus:

 1. Vali meie poolt tutvustatavate kasiinode hulgast üks, mis sulle kõige rohkem meeldib.
 2. Loo selles kasiinos konto.
 3. Suundu kasiino slottide rubriiki (tihtipeale on selle viite nimeks Kasiino).
 4. Vali mäng.
 5. Ning mängi.

Mõnes kasiinos on sloti nime/pildi peale vajutades võimalus valida, kas soovid raha eest mängida või tasuta. Mõnes kasiinos leiad tasuta mängimise võimaluse alles pärast sloti avamist.

Millistes kasiinodes on võimalik mänguautomaatidel tasuta mängida?

Tasuta mängimise võimalus on olemas pea igas meie poolt arvustatavas kasiinos. Küll aga on tihtipeale vajalik enne sloti demoversiooni mängimist seal ka konto luua. Järgmiseks toomegi välja mõned kasiinod, kus on mänguautomaatidel võimalik tasuta spinnida.

 • Paf kasiino. Paf kasiinos on tasuta mängimine veel eriti hea. Seda tänu nende 25-le tasuta spinnile, mille sa saad neilt juba vaid konto loomise eest ja seda ilma sissemakseta. Paf on tegutsenud nii maapealsetes kasiinodes kui ka laevadel juba aastakümneid ja ega nad ka internetis enam kaugeltki algajad ei ole.  
  € 10 läbimängimise nõudeta boonus ja 25 läbimängimise nõudeta tasuta spinni.

 • Chanz kasiino. Chanz annab sulle lisaks võimalusele mänge tasuta proovida ka võimaluse vestlusakna kaudu teiste mängijatega ka suhelda.
  € 100 boonus ja 300 tasuta spinni.

 • Kiirkasiino. Kiirkasiino on üks igati eestimaine kasiino, mis on tehtud just eestlaste jaoks ja kui sa tahad kohe mängima hakata, ja ei hooli igasugustest keerulistest boonuste pakkumistest, siis on see kasiino mõeldud just sinu jaoks. Ja seda hoolimata sellest, kas soovid mängida tasuta või raha eest.
  Lihtne ja boonusevaba Eesti kasiino

 • Olybet. Olybet on Olympic Casino vennas internetis. Tegemist on Armin Karu poeglapsega, mis tänapäeval Eestis enam tõenäoliselt tutvustamist ei vaja. Ei Olybeti, Olympicu ega ka Armin Karu nimi. Olybet annab uutele liitujatele koos esimese sissemaksega ka kuni 600 tasuta spinni mänguautomaatidel keerutamiseks.
  € 1 100 boonus.

 • Betsafe. Betsafe kasiinos on samuti võimalik mänge tasuta mängida. Ja juhul kui sa mingil hetkel otsustad ka esimese sissemakse teha, annab kasiino sulle lisaks ka kuni 500 tasuta spinni.
  500€ boonus
  10€ live kasiino boonus

Milliste slottide boonusmängudes saab kõige rohkem tasuta spinne?

Väga paljudes mänguautomaatides on tänapäeval olemas tasuta spinnide funktsioon. Tasuta spinnide arv, mida sa sinna boonusmängu jõudes saada võid, on aga üsna erinev. Mõni mäng võib sulle anda vaid kolm tasuta spinni, samal ajal mõnes teises mängus võib maksimaalne tasuta spinnide arv olla väga suur.

Millistes Eesti online kasiinodes pakutavates mängudes saab aga kõige rohkem tasuta spinne?

 • 7 Monkeys. Pragmatic Play slotimäng 7 Monkeys (ehk Seitse Ahvi) annab sulle boonusmängus koguni 50 tasuta spinni. Aga ka see ei ole tegelikult maksimaalne number, ülihea õnne korral võid sa selles mängus saada tasuta spinnide mängu käivitudes koguni 150 tasuta spinni.
 • Megaways slotid. Väga mitmete Megaways slottide puhul saad sa tasuta spinnide vooru jõudes 8 kuni 12 tasuta spinni. Aga lisaks on sul võimalik mitmete mängude tasuta spinnide voorus veel üsna palju tasuta spinne ka juurde saada, nii et nende koguarv võib jõuda ka mitmekümneni. Lisaks kasvab neis mängudes reeglina iga võiduga ka võidukordaja.
 • Fortunes of Sparta. Selles mängutootja Blueprint mängus saab kuni 100 tasuta spinni. Lisaks on mängul ka väga kõrge RTP - 97.07%.
 • Rainbow Riches Reels of Gold boonusmängu jõudes võib samuti saada kuni 100 tasuta spinni.

Mänguautomaatide terminid - teeme puust ja punaseks

Lugedes mänguautomaadi tutvustusi ja soovides leida nende kohta lisainfot võid märgata erinevaid termineid, millest mõnda sa võib-olla varem kuulnudki ei ole. Järgmiseks vaatame mänguautomaatidega seotud termineid ja räägime sellest, millega tegu.

 • Võiduliin/võidurida. Võiduliin on sümbolite kombinatsioon, mis sulle võidu võivad tuua. Olenevalt mänguautomaadi tüübist võib slotil olla kas näiteks vaid 10 võiduliini või Megaways slottide puhul isegi sadu tuhandeid.
 • Rullik - igal mänguautomaadil on mingi kindel arv ülevalt alla jooksvaid rullikuid. Klassikaliste slottide puhul on neid 3, videoslottide puhul 5 või rohkem.
 • Jackpot - mitmete slottidega on võimalik võita ka kas progressiivseid või fikseeritud suurusega peavõite.
 • Tasuta spinnid - mänguautomaatide (üheks) boonusmänguks on tihtipeale tasuta spinnid, mida siis antakse sulle nii palju kui mäng ette näeb. Nagu eespool juba rääkisime, võib see arv olla kas 3 või isegi 100 või rohkem.
 • Sümbol - Kõiki mänguautomaatide rullikutele ilmuvaid kujutisi nimetatakse sümboliteks. Ühel slotil võib olla väga palju erinevaid sümboleid.
 • Scatter - Scatter-sümbol on tavaliselt tasuta spinnide vooru sümbol. Ehk siis kui sa saad rullikutele kolm või enam Scatter-sümbolit, käivitub tasuta spinnide boonusmäng. Mõnes mängus peavad Scatter sümbolid ilmuma kindlatele rullikutele, mõnikord pole see aga oluline. Samuti võib mõnes mängus olla oluline Scatter sümbolite täpsem paigutus rullikutel, ning tegelikult võib erineda ka boonusmängu avamiseks vajalik Scatter-sümbolite arv. Tihtipeale ongi Scatter-sümboli peale kirjutatud Scatter, aga mõnes mängus võib selleks olla ka mõni muu sümbol.
 • AutoPlay - ehk automaatmäng. Kui sa ei soovi ise iga keerutuse alustamiseks spinnimise nupule vajutada, siis on sul võimalik kasutada sloti autoplay funktsiooni, mille puhul teeb mäng ise sinu poolt paika pandud arvu spinne automaatselt.
 • Kordaja - mitmetes mängudes võib muutuda mingitel tingimustel võidukordaja. Näiteks kui sa tavapäraselt võidaksid kolme KKK eest ühel real 1 euro, siis 5x kordaja puhul võidad sa hoopis 5 eurot.
 • Max Bet ehk maksimaalne panus on sinu ühe spinni kõige kõrgem võimalik panuse suurus.
 • Min Bet ehk minimaalne panus on kõige odavam spinni väärtus, mida sul antud mängus võimalik on kasutada.
 • Wild ehk asendussümbol on sümbol, mis võib asendada mistahes muud sümbolit, seda siis juhul kui see sulle võidu tooks. Näiteks kui laual on K - Wild - K, siis Wild sümbol on ka K. Loe erinevate Wild sümbolite kohta lisa siit.

Kokkuvõte

Mänguautomaatidel mängimine on mõnikord hea võimalus aja viitmiseks ja samal ka endale vähemalt väikse võiduvõimaluse andmiseks. Võrreldes mitmete teiste kasiino mängudega ei ole mänguautomaatidel keerutamiseks vaja teha absoluutselt mõttetööd, ehk siis lihtsalt vajuta spinnimise nupule ja ongi minek.

Küll aga tuleks mänguautomaadi valikul teha võimalikult tarku otsuseid lähtuvalt sellest, milline automaat sulle üldse huvi võiks pakkuda, milline on sinu bankroll ehk kasiino rahakott, ning milline on sinu riskitaluvus.


https://www.eestikasiino.com

Korduma kippuvad küsimused

Eesti Kasiino annab sulle ülevaate Eestis tegevusluba omavatest online kasiinodest, mida oleme ise proovinud ja julgeme soovitada. Pakume sulle ülevaadet parimatest internetikasiinodest Eestis, suurimatest tasuta raha pakkumistest ja parimatest tasuta spinnide boonustest. Keeruta uutel videoslottidel ja loe lähemalt, mis toimub Eesti kasiinomaasikul.

Loe edasi...

Eestikasiino.com kasiinodes mängimine pakub põnevat meelelahutust, kuid teadvustame ka mängimisega kaasneda võivaid võimalikke hasartmängu riske. Probleemse mängurluse korral saab abi nõustamiskeskuse abiliini telefonilt 15410 või nende veebilehelt.

Loe lähemalt...