Top 3: Parimad progressiivse peavõiduga slotid

Millised on populaarseimad ja/või parimad jackpot slotid Eesti online kasiinodes?

Erinevates kasiinodes on arusaadavalt valik erinev. Küll aga võiks välja tuua mõned mängud, mis on olemas pea kõigis online kasiinodes, mis progressiivse peavõiduga mänguautomaate oma mängijatele pakuvad.

Mega Moolah

MängutootjaMicrogaming
RTP88.12%
Suurim võidetud jackpot€19,429,358
Jackpoti võitmise tõenäosus1: 49,836,032
Maksimaalne võit tavamängus1,800x
Välja antud2006

Lisaks on Mega Moolah slotist tehtud ka erinevaid järjemänge.

Näiteks on olemas ka Mega Moolah Goddess, Mega Moolah Absolutely Mad, Mega Moolah Atlantean Treasures, Mega Moolah Juicy Joker.

Mega Moolah puhul võiks ära mainida, et nendes mängudes on mängude ülene jackpot. Ehk siis kõik mängijad, kes mängivad ühte neist mängudest, panustavad samasse progressiivsesse jackpotti.

Mega Moolah on slot, kus võideti 2021. aasta juuni alguses ka Eesti suurim kasiinovõit. Võidu suuruseks oli enam kui 6.5 miljonit eurot ja see võideti Optibetis.

Mega Fortune

Mega Fortune
MängutootjaNetEnt
RTP96.6%
Suurim võidetud jackpot€17,860,868
Maksimaalne võit tavamängus2,162x
Välja antud2008

Samast mängust on olemas ka teine versioon – Mega Fortune Dreams. Võrreldes Mega Moolah seeria mängudega on aga Mega Fortune ja Mega Fortune Dreams progressiivsed peavõidud eraldiseisvad.

Hall of Gods

Hall of Gods
MängutootjaNetEnt
RTP95.3%-95.7%
Suurim võidetud jackpot€7,820,888
Jackpoti võitmise tõenäosus1:2,464,171
Maksimaalne võit tavamängus1,200x
Välja antud2010

Hall of Gods on mäng, milles 2020. aastal eestlannale õnn naeratas ja 3.7 miljonit eurot võideti.

Mis on jackpot slotid?

Edumeelsed progressiivsed jackpoti slotimängud

Erinevad mängutootjad on välja töötanud väga häid nii progressiivse jackpotiga kui ka fikseeritud jackpotiga videoslotte.

Jackpot slotid on mänguautomaadid, kus lisaks tavapärastele võitudele on mängijatel võimalik võita ka lisavõit jackpoti näol.

Peavõidu fondi panustavad kõik sellel slotil mängijad mingi osaga oma panuse summast.

Lisaks võimalusele saada suuri võite annavad erineva suurusega jackpoti võitmise võimalused juurde ka mängupõnevust.

Peavõiduga slotid võiks jagada eelkõige kaheks – fikseeritud peavõiduga slotid ning progressiivse peavõiduga slotid.

Lisaks võiks ära mainida ka selle, et progressiivse peavõiduga slotid võiks jagada veel lokaalseteks ka kasiinode ülesteks.

Lokaalse peavõiduga mänguautomaadi puhul kasvab peavõidu suurus vaid ühe kasiino mängijate abil ja selle mängu jackpot võib erinevates kasiinodes erinev olla.

Kasiinode ülene jackpot on aga sama suur kõigis kasiinodes, kus mängu mängida saab ning peavõidu suurenemisse panustavad kõik mängijad kõikides kasiinodes.

Seetõttu võivad need peavõidud kasvada väga suureks ja tänu sellele on n-ö võrgustiku jackpot-slotid ka palju populaarsemad kui lokaalse peavõiduga mängud.

Progressiivse peavõiduga mänguautomaadid

Nagu äsja mainisime, progressiivse peavõiduga videoslottide puhul kasvab peavõidu suurus tihtipeale mitte vaid ühe konkreetse kasiino mängijate panusest lähtuvalt, vaid samasse progresseeruvasse jackpotti panustavad mängijad mitmetes erinevates kasiinodes.

Seetõttu saad ka väikestes kasiinodes võita väga suuri peavõite.

Ühed parimad progresseeruva jackpotiga mänguautomaadid on näiteks Mega Fortune, Mega Fortune Dreams, Mega Moolah, Arabian Nights, ja Mega Joker.

Samuti võiks ära mainida NetEnti sloti nimega Divine Fortune, kus on võita nii progresseeruvat jackpotti kui ka fikseeritud väiksemaid jackpotte.

Ühe huvitava aspektina saab siin kirja panna ka selle, et kui progressiivse peavõiduga slotis on mitu erinevat peavõitu, siis neist väikseimad maksab tavaliselt välja kasiino ise ja nendesse panustavad raha vaid ühe kasiino mängijad. Samal ajal see suurim peavõit makstakse välja mängutootja poolt.

Fikseeritud peavõiduga mänguautomaadid

Lisaks progresseeruva jackpotiga mänguautomaatidele, on olemas ka videoslotte, milles sul on lisaks tavapärastele võitudele võimalik võita ka fikseeritud suurusega (mille täpne suurus sõltub küll tavaliselt sinu panuse suurusest) jackpotte.

Selliste peavõitudega mänguautomaat on näiteks Microgamingu Lara Croft Temples and Tombs, kus näiteks 20 sendise panusega on sul võimalik võita kas 3 euro suurune Minor jackpot, 20 euro suurune Major jackpot, või 1000 euro suurune Grand jackpot.

Samas suurendades oma panust 1 euroni, kasvavad ka kõigi jackpottide suurused viis korda.

Progressiivsed jackpoti võrgustikud

Eelnevatele lisaks võiks välja tuua ka ühe mängutootja mitme mängu ülesed peavõidud ehk jackpot slottide võrgustikud. Mida need endast kujutavad?

Mõni mängutootja on peavõidu võitmise võimaluse lisanud mitmetesse oma mängudesse ja nende mängude mängimisel on jackpot mängude ülene.

See tähendab siis seda, et mitmes erinevas mängus on täpselt sama suur jackpot. Ning kõikide nende mängude mängijad panustavad sellesse samasse jackpotti.

Kuidas progressiivse peavõiduga slot üldse töötab?

Kui sa mängid progressiivse peavõiduga slotil, siis reeglina läheb alati mingi pisike osa sinu panuse suurusest peavõidu fondi.

Kui suur see osa on, see oleneb juba mängust, aga reeglina jääb see ühe ja mõne protsendi vahele.

Ning peavõidu võib võita iga juhuslik mängija mistahes panuse suurusega mängides.

Enamikes populaarsetes peavõiduga mänguautomaatides on tänapäeval võimalik võita kolm neli erinevat peavõitu. Neist mõned on n-ö kohalikud, ehk siis neisse panustavad vaid konkreetse kasiino mängijad. Ning suurimad peavõidud on kasiinode ülesed. Ehk siis neisse panustavad kõikide kasiinode mängijad, kus see mäng olemas on.

On need mängud turvalised?

Peavõiduga mänguautomaadid on oma olemuselt tavalised slotid, mis peavad vastama samadele nõuetele ja järgima samasuguseid reegleid nagu tavalised slotid.

Seetõttu kontrollitakse ka neid mänge hasartmängutööstuse testimisagentuuride poolt nagu näiteks eCogra ning enne, kui ükski mäng kasiinosse jõuab, peab ta saama ka sertifikaadi.

See sertifikaat tõendab mängu ausaid väljamakseid ja enne selle väljastamist kontrollitakse põhjalikult ka sloti juhuslike numbrite generaatori tööd.

Lisaks võiks ära mainida ka selle, et kuigi kasiinode eesmärk on loomulikult teenida raha, on kasiinod samas alati õnnelikud, kui kellelgi õnnestub mõni suur peavõit võita.

See on kasiino jaoks justkui au asi, mis samal ajal lubab neil ennast edukalt reklaamida.

Kui keegi peavõidu võidab, pannakse koheselt kirja uudislugu sellest, kuidas nende kasiinost keegi just suure peavõiduga lahkus. See võtab ka kasiinodelt ära igasuguse soovi jackpot-slottide kaudu mängijaid petta. Isegi kui see võimalus oleks olemas.

Parimad uued jackpot slotid

Äsja mainitud populaarseimad ja seetõttu ka suurima peavõiduga slotid on kõik välja antud juba enam kui kümme aastat tagasi.

Sellest hoolimata on nad siiani tänu oma potentsiaalse peavõidu suurusele ülimalt populaarsed.

Aga millised on mõned uued ja ägedad jackpot mängud?

Kuna parimad jackpot mängud kuuluvad kõik mõnda võrgustikku, siis vaatame uusi mänge lähtuvalt võrgustikest, milles nad asuvad.

Mega Moolah seeria jackpot mängud

Esmalt võiks muidugi kohe ära mainida juba eelpoolt välja toodud Mega Moolah slotiseeria mängud.

Mega Moolah Goddess ja Mega Moolah Juicy Joker anti välja alles 2021. aastal, Mega Moolah Absolutely Mad jõudis mängijateni 2020. aastal ning Mega Moolah Atlantean Treasures jõudis kasiinodesse samuti umbkaudu samal ajal.

Kuna kõik need jackpot mängud kasutavad Mega Moolah slotiga sama võidufondi, siis hoolimata nende uudsusest on ka neis võimalik võita ülisuuri peavõite.

Suurim Mega Moolah võrgustikus võidetud peavõit oli umbkaudu 15 miljonit eurot (enam kui 13 miljonit Inglise naela)

Wowpot slotid

Book of Atem

Microgaming pakub samuti mitmetes oma mängudes ühist jackpotti.

Mängude üldnimetus on Wowpot ning selle progresseeruvasse peavõidu fondi panustavad neli mängu – Wheel of Wishes Wowpot, Book of Artem Wowpot, Sisters of Oz Wowpot ja African Legends Wowpot.

Kõik need mängud anti välja alles 2020. aastal. Aga tänu sellele, et nad kasutavad ühist peavõidu fondi, ulatub ka siin jackpoti suurus miljonitesse.

Tegelikult tuleks isegi öelda, et 2 miljonit on garanteeritud, kuna peamise progressiivse peavõidu fond algab alati kahest miljonist eurost.

Suurim WOWpot jackpot maksti välja 2021. aastal ja selle suuruseks oli enam kui 17.5 miljonit eurot.

Dream Drop jackpoti võrgustik

Relax Gaming avas alles hiljuti ka enda jackpoti võrgustiku. Sinn kuuluvad mängud nagu näiteks Temple Tumble 2 Dream Drop, Snake Arena Dream Drop, Volatile Vikings 2 Dream Drop, Neko Night Dream Drop.

Dream Drop

Relax Gaming lisab sinna võrgustikku mänge järjest ka juurde.

Võita võib siin viite erinevat peavõitu. Küll aga on Dream Drop võrgustikus maksimaalne võimalik võidusumma 1.5 miljonit eurot. See tähendab seda, et enne, kui jackpot selle numbri ületab, peab ta selle välja maksma.

See maksimaalne summa kasvab aga iga kahe võidu tagant 500 000 euro võrra ja seda seni, kuni see jõuab 10 miljoni euroni.

Eesti jackpot slotid – midagi meie kultuuriruumist

Eesti ei ole piisavalt suur riik, et vaid Eesti mängijatele mõeldud slotte teha. Aga sellest hoolimata on Paf Game Studio loonud ka vähemalt ühe väga eestimaise peavõiduga sloti.

Nimeks on loomulikult Kreisiraadio. Sellel slotil saab oma õnne proovile panna Paf kasiinos.

Mõistagi ei ole selle mängu peavõit võrreldav nende maailma suurimatega, aga sellegipoolest võib ka Kreisiraadio progressiivse peavõiduga mängus võita kuni 100 000 eurot.

2020. aastal saadi umbkaudu sama suur võit sealt ka kätte. Nimelt võitis üks mängija sellega €94 713.

3 soovitust jackpot slottidel mängimiseks

Strateegiad progressiivsetel slottidel mängimiseks ei eksisteeri. Küll aga saame anda kolm soovitust, mis mängukogemuse ehk pisut paremaks muudavad.

Vali välja mäng, mis sulle meeldib

Kuigi kohata võib tunduda, et mõned jackpot mängud maksavad suuri peavõite välja tihedamalt kui teised ning seetõttu on äkki just neis suurem võimalus peavõit koju viia, siis see ei ole päris nii.

Mängud, mis peavõite tihedamini välja annavad, on lihtsalt populaarsemad ja neid mängitakse rohkem. Sinu võiduvõimalus sellest aga ei suurene ega ka vähene.

Seega vali mängimiseks pigem mängud, mis sulle meeldivad.

Ole realistlik

Absoluutselt igaühel on võimalik progressiivse peavõiduga mänguautomaadis jackpot võita. Aga selle tõenäosus on siiski alati pigem väga väike.

Seega tasub ka suure peavõiduga slotte mängides teha seda pigem meelelahutuseks, samal ajal muidugi pisut alati lootes!

Mängi vastutustundlikult

Kasiinos mängides tuleb alati mängida vastutustundlikult, ja seda olenemata sellest, mida sa mängid.

Mängi alati rahaga, mille kaotamist sa endale lubada saad ning enne mängimise alustamist pane enda jaoks alati paika ka vastutustundliku mängimise limiidid.

Parimate jackpot mängude loojad

Millised on need mängutootjad, mis just nende parimate peavõiduga mänguautomaate taga on?

Microgaming

Microgaming on siin täiesti kindlasti vaieldamatu liider. Neil on vähemalt kaks suurt võrgustikku – Mega Moolah võrgustik ning Wowpot võrgustik.

NetEnt

NetEnt on teine populaarne mängutootja, kelle peavõiduga mänguautomaadid suurt populaarsust on kogunud.

Relax Gaming

Relax Gaming on Eesti juurtega mängutootja, mis avas enda Dream Drop võrgustiku alles 2022. aastal. Aga juba praegu on see väga populaarseks saanud.

Red Tiger

Samuti ei tohiks tegelikult ära unustada mängutootjat Red Tiger. Nende mängude peavõidud ei ole võib-olla suurimad, aga selle eest antakse neid välja tihti. Väiksemaid jackpotte on võimalik võita iga kümne minuti tagant.

Tõenäosused, võidusagedused ja peavõitude suurused

Aga kui suur on üldse tõenäosus peavõidu võitmiseks? Kas mängudes on olemas ka mingi kindel hetk, kui peavõidu võitmise tõenäosus on suurem kui muidu? Kui tihti peavõiduga slotid peavõidu välja maksavad ja kui suured need üldse tavaliselt on?

Kui suur on peavõidu võitmise tõenäosus?

Enne, kui edasi läheme, purustame ühe üsna laialt levinud müüdi.

Peavõidu võitmise tõenäosus on alati sama suur.

Igal spinnil.

Kuigi ka mõned kasiinod toovad eraldi välja külmad ja kuumad slotid, siis tegelikult on neis võitmise tõenäosus siiski täpselt sama suur nagu tavaliselt.

See lähtub sellest, kuidas slotid on loodud ja millisest mehaanikast lähtuvalt nad väljamakseid teevad.

Aga terminid kuumad ja külmad slotid, mida need üldse tähendavad?

Kuumad slotid on slotid, mis lähiminevikus on tihedalt ja palju välja maksnud.

Külmad slotid aga on välja maksnud vähe.

See aga ei muuta sinu järgmise spinni võidu või kaotuse tõenäosust. Isegi kui keegi väidab midagi vastupidist.

Seega jäta meelde, et iga spinni võidu tõenäosus on alati sama.

Aga kui suur on siis ühe keskmise progressiivse jackpot-sloti peavõidu võitmise tõenäosus?

See oleneb väga palju mängust ja kuidas see on üles ehitatud. Aga tõenäosused jäävad reeglina sinna 1: 50 000 ja 1: 100 000 000 vahele.

Suurte, miljonitesse ulatuvate peavõitudega slottide puhul on see pigem selline 1: 50 000 000.

Kas suurema panusega mängides on peavõidu võitmise tõenäosus suurem?

Kuigi suurema panusega mängijad panustavad jackpoti kasvamisse enam kui väiksema panusega mängijad, siis enamikes progressiivse peavõiduga mängudes ei kasvata see suurema panusega mängijate võidu tõenäosust.

Ehk siis massiivse peavõidu saamise tõenäosus on sama olenemata sinu panuse suurusest.

See võib mõne üksiku sloti puhul küll varieeruda, aga üldiselt ei oma panuse suurus tähtsust.

Mängi kasvõi 20-sendise panusega.

Kui tihti jackpot slotid välja maksavad?

Alates 2009. aastast on jackpot slotid üle kogu maailma peavõite välja maksnud enam kui 220 tuhandel korral ja seda kogusummas ligemale 3 miljardit eurot.

Kui tihti üks või teine mäng peavõite keskmiselt välja maksab, see oleneb väga palju konkreetsest mängust.

Näiteks mänguautomaat, milles Eesti suurim peavõit saadi, NetEnti Hall of Gods, annab peavõidu välja keskmiselt iga 28 nädala tagant.

NetEnti Mega Fortune aga iga 10 nädala tagant, Mega Fortune Dreams iga 12 nädala tagant ning Mega Moolah iga 8 nädala tagant.

Aga need keskmised väljamaksete tihedused ei tähenda seda, et mäng kindlasti iga X nädala tagant peavõidu välja annab.

Tegemist on vaid ajaloolise keskmisega ning mõnikord võib peavõit tulla kahel päeval järjest ning samal ajal mõnikord võib uus peavõit tulla kahe aasta pärast.

Seega on võimatu teada, millisel nädalal või päeval järgmine peavõit välja antakse.

Kui suured on progressiivsete slotimängude peavõidud?

Enamikes progressiivse peavõiduga slotimängudes ei ole vaid üks progressiivne jackpot vaid pigem kolm või isegi neli.

Kõige väiksem neist võib olla vaid näiteks 10 eurot või sada eurot. Järgmised aga reeglina mingi kordaja võrra suuremad.

Enamike populaarsete jackpot slottide peamised peavõitude suurused küündivad aga kõik sadade tuhandete eurodeni ja pigem liiguvad isegi miljonite eurodeni.

Samas võivad mõned peavõidud jõuda ka kümnete miljoniteni ja seda siis eelkõige juhul, kui viimasest peavõidu väljamaksest on möödunud üsna pikk aeg.

Mida enam võtab peavõidu välja maksmine aega, seda suuremaks peavõit saab kasvada.

Näiteks antud hetkel on Hall of Gods jackpot €6 605 235 ja viimane peavõit anti välja 1 aasta ja 20 nädalat tagasi just eestlannale.

Mega Moolah jackpot on hetkel €6 359 569 ja viimane jackpot anti välja 6 nädalat tagasi.

Mega Fortune jackpot sloti peavõit on hetkel „vaid” €415 443. Seda aga seetõttu, et viimane suurem võit anti välja alles 9 päeva eest.

Eestlaste suurimad võidud jackpot slottides

Nagu juba eelnevalt lugeda võisid, tõenäosus peavõidu võitmiseks ei ole kaugeltki mitte kõrge.

Samas on sul võimaik võita miljoneid vaid paarikümne sendise panusega.

Kui palju on neid eestlasi, kes on mõnes tuntud mängus progressiivse peavõidu võitnud ja kui suured need võidud on olnud?

Maailma suurim online kasiinos saadud peavõit oli €19.4 miljonit ja see võideti 2021. aastal. Võidu suuruselt järgmine võit oli €18.9 miljonit ja see võideti 2018. aastal.

Mõlemad kaks kõigi aegade suurimat võitu saadi Microgamingu Mega Moolah slotil.

Suuruselt kolmas võit, €17.86 miljonit, anti välja 2013. aastal ja see saadi NetEnti Mega Fortune slotil.

Eestlaste võidud nii suured pole olnud, aga näiteks 2020. aasta alguses võitis eestlanna NetEnti Hall of Gods slotiga umbkaudu €3.7 miljoni suuruse peavõidu.

See oli sel hetkel suurim võit Eestis ning see võideti Paf kasiinos vaid 20-sendise panusega.

Pafis on võidetud ka €94 713 suurune peavõit väga eestimaises slotimängus Kreisiraadio.

Pafi Hall of Gods megavõit ei jäänud Eesti suurimaks aga just liiga kauaks. Juba 2021. aasta suvel tuli Eestisse veelgi suurem võit.

Mänguks oli Mega Moolah ning megavõidu toonud kasiinoks oli Optibet. Võidu suurus oli enam kui 6.5 miljonit eurot. Kuid ka see võidusumma ületati vaid nädalaid hiljem enam kui poole miljoniga!

Lisaks nendele megavõitudele on eestlased võitnud veel väga palju 40 tuhande kuni mõnesaja tuhande euro suuruseid peavõite ja neid on välja antud lisaks eelpool mainitud kasiinodele ka teistes populaarsetes Eesti kasiinodes nagu näiteks Betsafe.

Kus progressiivse peavõiduga mänge mängida saab?

Tänasel päeval on olemas vaid mõni üksik kasiino, mis ühtegi progressiivse peavõiduga mängu ei paku.

Seega vali kasiino välja pigem lähtuvalt oma muudest eelistustest.

Küll aga mainime siin kohe uuesti ära, et mingil põhjusel on kõik Eesti suurimad peavõidud saadud just Pafis ja Optibetis.

Meie soovitame oma õnne proovile panna nendes kasiinodes:

Mängi, aga mängi mõistusega

Jackpot-slotid annavad sulle võimaluse võita väga suuri summasid. Selles ei ole kahtlustki!

Aga ära ei tohi kindlasti unustada seda, et peavõidu võitmise tõenäosus on tegelikult üsna väike.

Ning see, et mingi pisike osa igast sinu panustest läheb peavõidufondi, vähendab sinu võiduvõimalusi tavamängus.

See tähendab seda, et isegi kui mängu RTP on kõrge, siis tavamängu RTP on sellest mõne kuni mõneteistkümne protsendi võrra madalam tänu rahale, mis peavõidufondi pannakse.

Korduma Kippuvad Küsimused

See oleneb väga palju konkreetsest mänguautomaadist. Aga üldiselt jääb tõenäosus sinna 1: 50 000 000 juurde.
Kõige populaarsemad progressiivse peavõiduga mängud on Micgogamingu Mega Moolah ja teised selle slotiseeria mängud. Samuti NetEnti Hall of Gods ja Mega Fortune.
Suurim võit, mis progressiivse peavõiduga on välja antud, oli enam kui 19 miljonit eurot.
Suurim võit, mis eestlase poolt online kasiinos progressiivse peavõiduga slotis saadud on, oli umbkaudu 3.7 miljonit eurot. See juhtus 2020. aasta alguses.

Your casinos will be cleared

Are you sure?