Vastutustundlik mängimine

Hasartmängusõltuvus – mängi vastutustundlikult

Eestikasiino.com soovitab kõigil kasiino entusiastidel mängida vastutustundlikult. Ja kuna tegemist on hasartmängudega, millega küll on võimalik palju võita, on samal ajal võimalik ka palju kaotada, ja lähtuvalt sellest soovitame mängida vaid rahaga, mille kaotamist sa omale lubada saad.

Kuigi suurem osa kasiinokülastajatest, olgu selleks siis traditsiooniline maapealne kasiino või netikasiino, suudavad hasartmänge võtta hea meelelahutusena ja mängida neid vaid mõistlikkuse piires, siis on kahjuks palju ka neid, kes oma käitumist kasiinos piisavalt kontrollida ei suuda. Ja olgem ausad, kasiinodes mängimine, suurte võimalike võitude tagaajamine, see kõik tekitab adrenaliini ja on juba oma olemuselt üsna sõltuvust tekitav. Mistõttu peaks kasiinos mängides oma tegevust pidevalt proovima ka kõrvalt jälgida.

Mängusõltuvust või ludomaniat iseloomustab tung mängida ja soovimatus mängimist lõpetada olenemata võimalikest negatiivsetest tagajärgedest.

Milline on keskmise hasartmängusõltlase profiil?

Tuginedes erinevatele uuringutele on suurem osa inimestest, kes tegelevad hasartmängudega mehed, ja sellest lähtuvalt on mehed ka 71% hasartmängusõltlastest. Tavaliselt on nad vanuses 18-29 või 40-49 ja suurem osa neist on vallalised.

Mõned aastad tagasi läbi viidud Emori uuring näitas et hasartmängusõltuvuse riskirühm moodustab Eesti elanikkonnast ligemale 8%.

Üldjuhul võiks hasartmängusõltuvuse riskirühma panna ka inimesed, kes üldiselt jäävad erinevatest asjadest sõltuvusse, olgu selleks probleemiks siis liigsöömine, alkoholism, või ka suitsetamine. Mõned psühholoogid on välja toonud teooria, et ei ole olemas ühte konkreetset sõltuvust, vaid pigem on tihtipeale kõigil inimese sõltuvustel sama esmane põhjus, millega tegelikult eelkõige tegeleda tuleks.

Kuidas ennast kasiinos mängimisel piirata?

Juhul kui juba on jõutud olukorda, kus ennast hasartmängusõltlaseks pidada võib, on kõige mõistlikum panna endale täielik hasartmängu keeld. Seda on võimalik teha näiteks E-maksuamet/e-toll kaudu, Maksu- ja tolliameti teenindusbüroos, kus on võimalik täita vastav avaldus, ja ka erinevates kasiinodes. Endale hasartmängu keelu peale panemine ei ole midagi häbenemisväärset, Eestis on tuhandeid inimesi, kes seda juba teinud on.

Online kasiinod ja enda mängimise piiramine

Kui aga pigem on eesmärk tulevasi potentsiaalseid probleeme vältida, siis on paljud netikasiinod teinud võimalikuks ka erinevate lühiajaliste limiitide kehtestamise. Näiteks on võimalik kehtestada endale päeva, nädala, kuu, või miks mitte ka kuue kuu või aasta pikkune hasartmängu keeld vastavas kasiinos. Lisaks totaalse keelu kehtestamisele annavad paljud kasiinod sulle ka võimaluse määrata maksimaalsed kulutus/sissemakse limiidid. Näiteks on sul soovi korral võimalik määrata oma maksimaalseks kasiinosse sissemakseks näiteks 10 eurot nädalas. Selline piirang annab positiivse tõuke kahelt poolt – esiteks ei ole sul võimalik rohkem kui 10 eurot (konkreetses kasiinos) nädalas kulutada. Teiseks, seda teades on võib-olla ka sinu otsused mängimisel paremad, kuna sa tead, et lisaraha sa mõnda aega kasiinosse panustada ei saa.

Kuigi hetkel ei tahaks konkreetsetest kasiinodest üldse rääkida, tahaks siiski ära mainida Paf ja Unibet kasiino, mis lisaks erinevatele vastutustundliku mängimise võimalustele annavad kasiinos mängijale ka pidevalt märku sellest, kui kaua ta mänginud on, kui palju ta selle aja jooksul võitnud või kaotanud on, ja küsib ka mängijalt, kas ta on kindel, et ta soovib jätkata.

Hasartmängusõltuvuse Nõustamiskeskus asub Tallinnas, Liivalaia tee 21 ja lisaks on võimalik nõustamiskeskusega kontakteeruda ka telefoni teel helistades 15410. Nõustamiskeskusi on võimalik leida ka Tartus, Narvas, Kohtla-Järvel ja Pärnus.

Soovitused vastutustundlikuks mängimiseks

Online kasiinos vastutustundlikuks mängimiseks ja hasartmängusõltuvuse tekkimise ära hoidmiseks on võimalik teha päris mitmeid erinevaid asju.

Enne kasiinoga liitumist vaata üle oma rahaline seis ja otsusta, kas sul on üldse raha, mille kaotamist sa endale lubada saad. Kuigi lisaks meelelahutusele on kasiinos mängimine ka võimalus lisaraha teenida, tuleks mängida vaid rahaga, mille kaotamist sa endale lubada saad. Tegemist on siiski hasartmängudega. Ära kunagi laena raha hasartmängudega tegelemiseks.

Enne kasiinoga liitumist pane paika summa, mida sa oled valmis oma kasiino kontole panema.

Pärast kasiinoga liitumist määra endale koheselt maksimaalsed limiidid, olgu need siis maksimaalsed päevased/nädalased/kuised sissemaksed või maksimaalne aeg, mida sa endale korraga mängimiseks lubad.

Kui sa mängides raha kaotad, unusta ära isegi mõte kaotatud raha tagasi võitmisest. Suurem osa inimesi, kes järjest uut raha mängu panevad lootuses kaotatud raha tagasi võita kaotavad veelgi. Iga järgmine mängukord on uus algus.

Kui kasiinos raha võidad, siis võta kindlasti võidud välja, või vähemalt mingi osa sellest. Ainult nii on sul võimalik oma võite ka nautida.


https://www.eestikasiino.com

Eesti Kasiino annab sulle ülevaate Eestis tegevusluba omavatest online kasiinodest, mida oleme ise proovinud ja julgeme soovitada. Pakume sulle ülevaadet parimatest internetikasiinodest Eestis, suurimatest tasuta raha pakkumistest ja parimatest tasuta spinnide boonustest. Keeruta uutel videoslottidel ja loe lähemalt, mis toimub Eesti kasiinomaasikul.

Loe edasi...

Eestikasiino.com kasiinodes mängimine pakub põnevat meelelahutust, kuid teadvustame ka mängimisega kaasneda võivaid võimalikke hasartmängu riske. Probleemse mängurluse korral saab abi nõustamiskeskuse abiliini telefonilt 15410 või nende veebilehelt.

Loe lähemalt...