9 kõige kõrgema RTP-ga slotti Eesti online kasiinodes

Millised on kõige kõrgema RTP-ga slotid Eesti kasiinodes? Kui enamike slotimängude keskmine tagasimakse protsent ehk RTP jääb sinna 95.5% ja ja 96.5% vahele, siis mõned mängud on sellest kõrgema keskmise tagasimakse protsendiga.

1. Mega Joker (NetEnt) – 99% RTP

Mega Joker slot
RTP99%Minimaalne panus€1
VolatiilsusKeskmine kuni kõrgeMaksimaalne panus€10
Maksimaalne võit2000xJackpotJah

Mega Joker on nüüdseks online kasiinodes olnud juba 2013. aastast alates, mil see mäng välja anti. Tegemist ongi ühe väga vanakooli väljanägemisega mänguga, mille RTP on antud juhul KUNI 99%.

Loe Mega Joker sloti ülevaadet siin.

Mega Joker nimelise mängu on välja andnud ka Novomatic, aga see on täiesti erinev mäng ja selle RTP on tunduvalt madalam.

2. Book of 99 (Relax Gaming) – 99.0%

Book of 99 slot
RTP99%Minimaalne panus€0.10
VolatiilsusKõrgeMaksimaalne panus€100
Maksimaalne võit5000x

Book of 99 ei ole kindlasti Relax Gamingu tuntuim mäng, küll aga nende poolt välja antud mängudest kõige kõrgema RTP-ga mäng.

Tuntud ei ole ta veel küll vaid seetõttu, et see anti välja alles 2021. aasta mais ja paljudesse kasiinodesse jõudis see sellest veel hiljem.

Kui väga paljudes Relax Gamingu mängudes on tänasel päeval olemas ka „osta boonus” funktsioon, siis Book on 99 seda ei paku.

Küll aga on olemas korralik boonusmäng, mis tuleb tuttav ette mitmetest teistest mängudest.

Tegemist on Relax Gamingu esimese „Book of” seeria slotiga ja kohati on tegemist idee poolest sarnase mänguga nagu näiteks Play’n GO poolt välja antud Book of Dead ja Legacy of Dead.

Kohati võiks öelda, et see mäng ei ole väga relaxgaminglink.

3. 1429 Uncharted Seas (Thunderkick) – 98.6%

1429 Uncharted Seas slot
RTP98.6%Minimaalne panus€0.10
VolatiilsusMadalMaksimaalne panus€100
Maksimaalne võit670x

1429 Uncharted Seas näol on tegemist pisut vanema mänguga, mis anti välja 2016. aastal. Sellest tuleneb ka mängu keskmisest väiksem maksimaalne võimalik võit.

Aga tegemist on väga korraliku RTP-ga slotiga mängutootjalt Thunderkick.

4. Marching Legions (Relax Gaming) – 98.12%

Marching Legions slot
RTP98.12%Minimaalne panus€0.1
VolatiilsusKõrgeMaksimaalne panus€100
Maksimaalne võit10,000x

Marching Legions on taaskord kõrge RTP-ga Relax Gaming mäng. Võrreldes eelmise mainitud Relaxi mänguga on siin aga Relax Gamingu käekiri tunduvalt paremini ära tuntav.

5. Jokerizer (Yggdrasil) – 98.00%

Jokerizer slot
RTP98%Minimaalne panus€0.1
VolatiilsusKõrgeMaksimaalne panus€20
Maksimaalne võit600x

Jokerizer on klassikaline puuvilja slot Yggdrasil Gamingult, mille puhul on aga moderniseeritud animatsioone ja üldist disaini. Mängus puudub tasuta spinnide voor.

6. Blood Suckers (NetEnt) – 97.99% RTP

Blood Suckers slot
RTP97.99%Minimaalne panus€0.25
VolatiilsusMadalMaksimaalne panus€50
Maksimaalne võit1014x

Blood Suckers anti välja juba 2009. aastal, aga tegemist on ka tänasel päeval täiesti mängitava slotiga. Mängule on tehtud ka teine osa, aga selle RTP on juba tavapärasemal tasemel.

7. Starmania (NextGen) – 97.86% RTP

Starmania slot
RTP97.86%Minimaalne panus€0.10
VolatiilsusMadal kuni keskmineMaksimaalne panus€500
Maksimaalne võit500x

Starmania on madala kuni keskmise volatiilsusega mäng NextGen Gamingult. Nagu nimigi ütleb, on tegemist kosmoseteemalise slotiga, mis on üsna värviküllane ja milles on ka piisavalt lisafunktsioone.

8. White Rabbit (Big Time Gaming) – 97.77% RTP

White Rabbit Megaways slot
RTP97.77%Minimaalne panus€0.2
VolatiilsusKeskmineMaksimaalne panus€20
Maksimaalne võit13000x

White Rabbit on väga äge suhteliselt kõrge maksimaalse võidu ja kõrge RTP-ga videoslotiga mängutootjalt Big Time Gaming. Mäng anti välja juba 2017. aastal aga oma populaarsust pole ta tänu oma heale mängitavusele kaotanud siiani.

Kuigi teoreetiliselt on White Rabbit minimaalne panuse suurus 10-senti, siis kõikides Eesti online kasiinodes on selleks 20-senti.

9. Zeus Lightning Power Reels (Red Tiger) – 97.73% RTP

Zeus Lightning Power Reels slot
RTP97.73%Minimaalne panus€0.10
VolatiilsusKõrgeMaksimaalne panus€20
Maksimaalne võit5,037x

Tegemist on 2020. aastal välja antud 7×6 mänguruudustikuga mänguga, millega võib võita maksimaalselt 4500x kuni 5,037x võidu. Temaatikaks on mütoloogia ja jumalad, nii nagu nimest aimata võiks.

Mis on RTP ja mida selle kohta teadma peaks?

RTP on lühend inglise keelsest terminist Return To Player ja tähistab konkreetse sloti keskmist tagasimakse protsenti.

RTP on kasiino majaeelise vastand. Ehk siis kui mängu RTP on 96%, siis maja eelis on 4% (100-96=4).

Kuigi mängija jaoks, kes teeb mõnel slotil näiteks 10 keerutust, ei pruugi see keskmine tagasimakse protsent põhimõtteliselt mitte midagi tähendada – kuna väljamakseid tehakse täiesti juhuslikult kasutades juhusliku numbri generaatorit, siis kasiinode endi jaoks on see tähtis.

Seda seetõttut, et RTP näitab kui suur on kasiino eelis väga suure arvu keerutuste puhul.

Keskmine tagasimakse protsent annab kirja pandud tulemuse just miljonite keerutuste juures.

Näiteks kui keskmine tagasimakse protsent ehk RTP on 95%, siis see tähendab, et umbkaudu 95% antud slotil panustatud rahast makstakse mängijatele tagasi.

See aga ei tähenda seda, et kui sa panustad 100 euro eest, saad sa tagasi 95 eurot.

Teoorias on see muidugi just täpselt nii, aga praktikas näeksid sa seda tulemust alles väga suurte keerutuste arvude juures.

Praktikas võib sinu 100st panustatud eurost saada mitutuhat eurot, või siis kaotad sa selle juba saja ühe eurose spinniga.

Kas mängude RTP on erinevates kasiinodes sama?

Viimasel ajal pakuvad väga paljud mängutootjad oma mängude puhul kasiinodele endile võimalust valida mitme erineva RTP sätte hulgast.

Näiteks võib ühel mängul olla kolm erinevat võimalikku RTP-d. Näiteks 94%, 95% ja 96%. Ja iga kasiino saab valida, millist RTP-d nad mängijale pakkuda tahavad.

Seega võib sama mängu RTP erinevates kasiinodes erinev olla ja seetõttu tasub sellele alati tähelepanu pöörata.

Millised mängutootjad paindlikku RTP-d pakuvad?

Kui mõned aastad tagasi pakkusid vaid vähesed mängutootjad kasiinodele võimalust valida mitme erineva RTP sätte seast just endale sobiva, siis nüüdseks teevad seda juba väga paljud erinevad mängutootjad.

Neist tuntumad on näiteks Play’n GO, Pragmatic Play, Nolimit City.

Samuti võib leida seda võimalust mitmest NetEnti mängust ning ka Quickspin, Thunderkick ja Microgaming on hakanud kasiinodele endile RTP valimise võimalust pakkuma.

Meile teadaolevalt Yggdrasil, Blueprint Gaming, Big Time Gaming, Relax Gaming ja Elk Studios on vähemalt hetkel veel ühe RTP juurde jäänud.

Ehk siis nende mängutootjate mängude RTP peaks olema täpselt sama igas kasiinos.

Kas kasiinod saavad mängu RTP-d pidevalt muuta?

Siinkohal võiks tekkida küsimus – kas kasiinod saavad mängu RTP-d igal hetkel soovi korral muuta? Näiteks pakkuda tööpäevadel kõrgemat RTP-d ja nädalavahetustel madalamat?

Reeglina see võimalik ei ole ja selle pärast muretsema ei pea. Kasiino valib algselt iga mängu või mängutootja jaoks ühe RTP konfiguratsiooni ja seda hiljem ei muudeta.

Ehk siis kui sa ühel päeval oled kasiinos X mõne konkreetse mängu RTP-d kontrollinud, siis järgmisel päeval sul seda uuesti teha vaha ei ole.

Kui tähtis on RTP mängija jaoks?

Eelnevalt mainisime, et mängija ei pruugi oma sadade spinnide jooksul erineva RTP-ga mänge mängides nende RTP-d üldse tajud. See vastab tõele.

Aga sellegipoolest on kõrgema RTP-ga mänge mängides pikas perspektiivis suurem võimalus võita kui väiksema RTP-ga mängudega.

Seega tasub alati valida kõrgema RTP-ga mängud.

Ja nende mängutootjate mängude puhul, mis annavad kasiinodele endile võimaluse valida erinevate RTP suuruste vahel, tasub alati valida kasiinod, mis konkreetsele mängule just kõige kõrgema võimalik RTP on valinud.

Mis vahe on sloti RTP-l ja sloti volatiilsusel?

Mis on sloti volatiilsus ja mille poolest erineb see RTP-st? Sloti volatiilsuse jaoks kasutatakse inglise keeles kahte terminit – volatility ja variance.

Eesti keeles võiks siin kasutada sõnu volatiilsus, riskifaktor või väljamaksete tihedus/stabiilsus.

Kui sloti RTP näitab seda, kui palju mäng keskmiselt sinna sisse pandud rahast mängijatele tagasi maksab, siis sloti volatiilsus näitab seda, kui stabiilselt mäng neid tagasimakseid teostab.

Loe volatiilsuse kohta lähemalt siit.

Online kasiino mängude RTP vs tavakasiino mänguautomaatide RTP

Online kasiinodes on mängude RTP reeglina kõrgem kui maapealsetes kasiinodes.

Kui online videosloti RTP on alla 94%, siis seda võiks nimetada suhteliselt halvaks keskmiseks tagasimakseks.

Samas samaväärne RTP maapealse kasiino puhul on juba väga kõrge.

See vahe on ka lihtsalt mõistetav – maapealsetel kasiinodel on võrreldes online kasiinodega hulgaliselt lisakulusi ning lisaks on nende ruum ja masinate arv piiratud.

Internetis võib samal slotil mängida samaaegselt sadu mängijaid, samal ajal kui näiteks mõnel Olympic Casino ühekäelise bandiidi nupuga versiooni saab korraga mängida vaid üks mängija.

Okei, keegi ei pane pahaks kui sul mõlema õla taga veel üks inimene on, kes aeg-ajalt sinu eest keerutuse nupule vajutab, aga kokkuvõttes põhimõte jääb samaks.

Kõige uuemad kõrge RTP-ga slotid

Millised on kõige kõrgema RTP-ga uued slotid? Ühte me neist juba mainisime, ning selle toome uuesti välja. Aga millised on teised alles hiljuti välja antud hästi kõrge keskmise tagasimakse ehk RTP-ga mängud?

Book on 99 – Relax Gaming (99% RTP)

See on mäng millest me juba rääkisime. Tegemist on siis Relax Gamingu mänguga, mis ei ole samal ajal väga relaxgaminglik. Toimib see suhteliselt sarnaselt nagu Play’n GO mängud Book of Dead, Legacy of Dead, Rise of Merlin.

Ducks Till Dawn – Kalambra Games (RTP 96.91% – 97.69)

Ducks Til Dawn slot

Ducks Till Dawn on mängutootja Kalambra Games poolt 2021. aasta alguses välja antud mäng, mille RTP on baasmängus 96.91%. Tegemist ei ole ülearu kõrge RTP-ga, aga teiste seas siiski silmapaistva keskmise tagasimakse protsendiga.

Ning juhul kui sa kasutad pakutavat boonusmängu ostmise võimalust, kasvab see RTP veel kõrgemaks.

Nimelt on mängu RTP „osta boonus” funktsiooni kasutamisel koguni 97.69%.

Maksimaalne võidusumma on siin mängus kuni 15,595x panus.

Big Bad Wolf Christmas Special – Quickspin (RTP 97.34%)

Big Bad Wolf slot

Tegemist on järjemänguga, või tegelikult isegi pigem klooniga Quickspini 2013 aastal välja antud mängust. Aga Big Bad Wolf Christmas Special tuli välja alles 2020. aasta viimasel kuul. Mängu RTP on väga korralik – 97.34%.

Maksimaalne võidusumma on kuni 1268x panus.

Populaarseimad kõrge RTP-ga mängude pakkujad

Millised mängutootjad on tuntud just selle poolest, et nende mängud on pigem väga kõrge keskmise tagasimakse protsendiga?

1. NetEnt

NetEnt on tõenäoliselt maailma kõige tuntum slottide looja. Seetõttu on see arusaadav, et nad on teinud väga palju kõrge RTP-ga mänge. Ära võiks mainida näiteks nende mängu Blood Suckers, Guns’n Roses, Steam Tower.

2. Big Time Gaming

Big Time Gaming on eelkõige tuntud ägedate megaways mängude pakkujana. BTG kõrge RTP-ga mängudest võiks ära mainida näiteks White Rabbit Megaways, Queen of Riches.

3. Relax Gaming

Eesti juurtega Relax Gaming on samuti välja andnud nii mõnegi väga kõrge RTP-ga mängu. Näiteks üks nende väga uus mäng Book of 99 pakub lausa 99% suurust RTP-d. Samuti on suhteliselt kõrge RTP-ga Money Train ja Marching Legions.

Kust leida kõige kõrgema RTP-ga mänguautomaate?

Hetkel pakuvad paljud Eesti online kasiinod just kõige kõrgema võimaliku RTP-ga mänge. Mitmed teised pakuvad mõne konkreetse mängutootja puhul pisut madalama variandi (näiteks Boost Casino ja ka Ninja Casino teeb seda Play’n GO mängude puhul). Kanuuna on selle mängutootja puhul valinud aga koguni kõige madalama RTP konfiguratsiooni.

Nii mõnigi kasiino ütleb juba oma lehel otse välja, et nemad pakuvad igalt mängutootjalt alati kõige kõrgema RTP seadistusega versioone.

Seda teevad näiteks järgmised kasiinod:

Et aga tutvustada erinevaid detaile kõigi Eesti kasiinode kohta, oleme kirja pannud kõikide Eesti kasiinode arvustused.

Vali mängimiseks kõrge RTP-ga mängud

Anna endale kasiinos mängides parim võimalik võiduvõimalus. Seda saad sa teha valides mängimiseks just need kõige kõrgema keskmise tagasimakse, ehk RTP-ga slotimängud.

Kõrge RTP-ga mänge leiab igaks kasiinost. Mõnes kasiinos tasub lihtsalt pakutavale RTP-le enam tähelepanu pöörata kui teistes.

Korduma Kippuvad Küsimused

RTP ehk keskmine tagasimakse protsent näitab sulle kui mängijale seda, kui suur on kasiino maja eelis. Näiteks kui slotimängu RTP on 97%, siis see tähendab seda, et maja eelis on 3%. Ehk siis teoreetiliselt maksab see mänguautomaat iga mängu pandud 100 euro eest tagasi 97 eurot.
Mida kõrgem on sloti RTP, seda rohkem maksab mäng keskmiselt mängijale tagasi ning seega aitab kõrge RTP-ga slottidel mängimine mängijal ka halva õnne korral vähem kaotada. Sloti RTP realiseerub miljonite spinnide vältel ja sinu mängukogemus võib 94% või 98% RTP-ga slottidel sama olla. Küll aga on pikas perspektiivis mõistlikum mängida just kõrgema RTP-ga mänge.
See oleneb konkreetsest mängutootjast. Mõned mängutootjad pakuvad kõigile kasiinodele reeglina sama mängu puhul ka täpselt sama keskmist tagasimakse protsenti. Mõne mängutootja puhul on aga kasiinodel endal võimalik valida mitme etteantud RTP hulgast. Seega nende mängutootjate puhul võib sloti RTP erinevates kasiinodes erineda. Mängutootjad, kes kasiinodele seda võimalust pakuvad, on näiteks Play'n GO, Pragmatic Play ja Red Tiger. Viimaste aastate jooksul on paindlikku RTP-d hakanud pakkuma ka NetEnt.
Slottide keskmine RTP jääb tavaliselt sinna 95.9 - 97% vahele.
Mänguautomaatide keskmine tagasimakse protsent ehk RTP on kõrgem online kasiinodes. Maapealsetes kasiinodes on mänguautomaatide arv piiratud lähtuvalt põrandapinnast. Samuti saab ühel automaadil korraga mängida vaid üks inimene. Online kasiinodes need piirangud aga puuduvad. Need on ka peamised põhjused, miks just online kasiinode RTP kõrgem on.

Your casinos will be cleared

Are you sure?