Kõrge RTP

Kõrge keskmise tagasimaksega slotid

Leia mängimiseks kõrgeima RTP-ga slotid ja parimad online kasiinod nende järgi proovimiseks.

Mega Joker

72
72
Hinne
3 Ridade arv
1 Minimaalne panus
5 Võiduliinid
3 Rullikud

-

Võiduvõimalus

99%

RTP

Blood Suckers

89
89
Hinne
3 Ridade arv
0.1 Minimaalne panus
25 Võiduliinid
5 Rullikud

-

Võiduvõimalus

98%

RTP

1429 Uncharted Seas

71
71
Hinne
3 Ridade arv
- Minimaalne panus
25 Võiduliinid
5 Rullikud

41%

Võiduvõimalus

98.6%

RTP

Drive: Multiplier Mayhem

70
70
Hinne
3 Ridade arv
0.15 Minimaalne panus
15 Võiduliinid
5 Rullikud

29%

Võiduvõimalus

98%

RTP

Starmania

96
96
Hinne
3 Ridade arv
0.1 Minimaalne panus
10 Võiduliinid
5 Rullikud

-

Võiduvõimalus

97.9%

RTP

Hall of Gods

94
94
Hinne
3 Ridade arv
0.2 Minimaalne panus
20 Võiduliinid
5 Rullikud

37%

Võiduvõimalus

97%

RTP

White Rabbit

89
89
Hinne
7 Ridade arv
0.1 Minimaalne panus
248832 Võiduliinid
5 Rullikud

-

Võiduvõimalus

97.7%

RTP

Steam Tower

87
87
Hinne
3 Ridade arv
0.15 Minimaalne panus
15 Võiduliinid
5 Rullikud

32%

Võiduvõimalus

97%

RTP

Gorilla Gold Megaways

87
87
Hinne
24 Ridade arv
0.5 Minimaalne panus
- Võiduliinid
6 Rullikud

70%

Võiduvõimalus

97%

RTP

Kings of Chicago

70
70
Hinne
3 Ridade arv
0.05 Minimaalne panus
5 Võiduliinid
5 Rullikud

-

Võiduvõimalus

97.8%

RTP

Bork the Berzerker

69
69
Hinne
3 Ridade arv
0.1 Minimaalne panus
25 Võiduliinid
5 Rullikud

-

Võiduvõimalus

97.3%

RTP

Demolition Squad

69
69
Hinne
4 Ridade arv
0.4 Minimaalne panus
40 Võiduliinid
5 Rullikud

-

Võiduvõimalus

97.1%

RTP

Devil’s Delight

69
69
Hinne
3 Ridade arv
0.01 Minimaalne panus
20 Võiduliinid
5 Rullikud

-

Võiduvõimalus

97.6%

RTP

Muse

68
68
Hinne
9 Ridade arv
0.25 Minimaalne panus
25 Võiduliinid
5 Rullikud

-

Võiduvõimalus

97%

RTP

Treasure Island

68
68
Hinne
3 Ridade arv
0.5 Minimaalne panus
40 Võiduliinid
5 Rullikud

-

Võiduvõimalus

97.1%

RTP

RTP on lühend inglise keelsest terminist Return To Player, ja tähistab konkreetse sloti keskmist tagasimakse protsenti. RTP näitab põhimõtteliselt kasiino maja eelist (100 – RTP = majaeelis).

Kuigi mängija jaoks, kes teeb mõnel slotil näiteks 10 keerutust, ei pruugi see keskmine tagasimakse protsent põhimõtteliselt mitte midagi tähendada – kuna väljamakseid tehakse täiesti juhuslikult kasutades juhusliku numbri generaatorit, siis kasiinode endi jaoks on see tähtis, kuna RTP näitab kui suur on kasiino eelis väga suure arvu keerutuste puhul. Keskmine tagasimakse protsent annab kirja pandud tulemuse just miljonite keerutuste juures.

Näiteks kui keskmine tagasimakse protsent ehk RTP on 95%, siis see tähendab, et umbkaudu 95% antud slotil panustatud rahast makstakse mängijatele tagasi. See aga ei tähenda seda, et kui sa panustad 100 euro eest, saad sa tagasi 95 eurot. Teoorias on see muidugi just täpselt nii, aga praktikas näeksid sa seda tulemust alles väga suurte keerutuste arvude juures. Praktikas võib sinu 100st panustatud eurost saada mitutuhat eurot, või siis kaotad sa selle juba saja ühe eurose spinniga.

Slotimängude väljamaksed on täiesti juhuslikud, ja neis ei ole mingit tsüklilisust. Samuti ei ole slotimasinatel n-ö raha korjamise perioode, enne kui nad midagi välja saavad maksta. Slotimasinad on disainitud nii, et isegi täiesti juhuslike tulemuste puhul jääb miljonite spinnide jooksul kasiino alati plussi. Loe sellest täpsemalt meie eelpool viidatud artiklist, kust räägimegi sellest, kuidas slotimasinad töötavad.

Miks võiksid kasiinod tahta RTPd muuta?

Paljud inimesed arvavad, et kasiinod muudavad slotimängude tagasimakse protsente – ja seda ikka selleks, et rohkem raha teenida. Usutakse, et slottide RTP on madalam siis, kui palju inimesi korraga mängib, ja vaiksemal ajal keeratakse RTP jälle kõrgemale. Ja loogikast lähtuvalt selline tegevus võiks olla kasiinodele kasumlik, kuna nad teenivad suurema osa oma rahast just siis, kui enim mängijaid slottidel spinnib.

Aga kas kasiinod seda ka tegelikult teevad?

Kasiinod vajavad tegutsemiseks litsentsi, olenemata sellest, kas me räägime maapealsetest kasiinodest või online kasiinodest, ja litsentsi saamiseks ja selle hoidmiseks peavad kasiinod järgima täpselt neile ette antud reegleid ja seadusi.

Kui kasiinod muudaksid oma slottide väljamakse protsente millaliganes neil selleks tuju tuleb, riskiksid nad oma litsentsiga. Lisaks sellele, et nende tegutsemise õigus läheks löögi alla, on neil sellisel puhul oht saada ka väga suur trahv. Ja kui see pole veel piisav põhjus suvaliselt tagasimakse protsente muuta, siis tänapäeval lõpetaks sellise info välja tulemine põhimõtteliselt koheselt kasiino tegevuse, kuna mängijatel on piisavalt erinevaid kasiinosi, mille hulgast valida, ja kui on välja tulnud, et mõni konkreetne kasiino üritab mängijaid petta, siis mängijad lihtsalt ei lähe sinna enam tagasi.

Kas kasiinod üldse saavad muuta sloti RTPd?

Nagu me juba teame, kõigil slotimängudel on oma kindel RTP ehk tagasimakse protsent, millele ta kalibreeritud on. Aga kas need tagasimakse protsendid saavad olla sama mängu puhul erinevates online kasiinodes erinevad?

Maapealsetes kasiinodes on tavaliselt võimalik kasiinol mänguautomaadi tootjalt masina tellimisel ise valida millist tagasimakse protsenti ta antud masinal näha soovib. Näiteks Aristocrat’s Game of Thrones sloti puhul on variandid 88.0%, 90.0%, 92.0%, ja 94.0%. Lisaks on väga teoreetiline võimalus kõigil maapealsetel kasiinodel ka ise tagasimakse protsenti muuta, eeldusel, et neil on olemas EPROM kiip. Aga enamikes riikides peavad kasiinod igast muutusest teada andma seaduseandjale. Ja neil ei ole õigust RTPd muuta päris suvalisel hetkel, vaid seda võib teha vaid mingi kindla aja tagant, ja kindlasti mitte siis kui keegi parasjagu mängib. Lisaks vajalikule paberimajandusele on RTP muutmisel vajalik maksta ka uue EPROM kiibi eest, mis ei ole odav, ja tihe RTP muutmine ei ole kasiinole majanduslikult mõistlik tegevus.

Online slottide puhul on reeglina samal slotil erinevates kasiinodes sama tagasimakse protsent, kuna kasiinod on sunnitud kasutama mängutootja poolt paika pandud RTPd. Tänapäeval ei ole online kasiinodel enda poolt pakutud slottidega eriti midagi tegemist, kuna enamik pakutavad mängud on tehtud tuntud tootjate poolt ja ka tagasimakse protsendid on paika pandud juba seal. Mängutootjad nagu NetEnt, Microgaming, Yggdrasil.

Samas mõned online slottide tootjad (näiteks Play’n GO, Pragmatic Play, Red Tiger, või IGT) lasevad kasiinol valida RTP etteantud variantide hulgast. Aga ka sellisel juhul ei ole võimalik RTPd muuta miliganes nad seda soovivad, ning kasiino saab valida siiski vaid teatud kindlate RTP valikute seast. Näiteks Play’n Go slott Book of Dead tuleb kahe erineva RTP võimalusega – 94.2% ja 96.21%. Da Vinci’s Treasure slotil on samuti vähemalt kaks versiooni – 95% ja 96.53%.

Olenemata sellest, kas kasiinol on võimalik ise RTP määrata või mitte, peavad nad siiski alati lähtuma kohalikest seadustest. Ning lisaks sellele peab slotis olema nähtav ka selle tagasimakse protsent. Aga nagu mainitud, enamike mängutootjate mängude puhul, mille RTP saad sa väga lihtsalt teada juba näiteks Googlis lihtsa otsingu teostades, on see RTP täpselt sama igas kasiinos.

Progressiivsete jackpot-slottide RTP

Kuigi progressiivne jackpot-slott on tavaline videoslot nagu kõik teisedki, tuleb siin siiski meelde jätta, et iga sinu panuse pealt läheb mingi osa peavõidu auhinnafondi. Ning kui näiteks jackpot-sloti RTP on teoreetiliselt 95%, siis normaalmängu RTP võib olla tunduvalt madalam.

Mida veel RTP kohta öelda võiks?

Enamike tänapäevaste videoslottide keskmine RTP jääb reeglina umbkaudu 95.9 – 97% vahele. Välja toodud numbrid ei baseeru ühelgi arvutusel, vaid lähtuvalt n-ö vaatlustulemusest. Võtame kasvõi mõned popimad, või vähemalt rohkem promotud slotimängud Eestis – Starburst RTP on 96.1%, Gonzo’s Quest RTP on 96%, Jumanji RTP on 96.3%, Divine Fortune RTP on 96.59%.

Online kasiinodes on RTP reeglina kõrgem kui maapealsetes kasiinodes. Kui online videosloti RTP on alla 94%, siis seda võiks nimetada suhteliselt halvaks keskmiseks tagasimakseks. Samas samaväärne RTP maapealse kasiino puhul on juba väga kõrge.

See vahe on ka lihtsalt mõistetav – maapealsetel kasiinodel on võrreldes online kasiinodega hulgaliselt lisakulusi ning lisaks on nende ruum ja masinate arv piiratud. Internetis võib samal slotil mängida samaaegselt sadu mängijaid, samal ajal kui näiteks mõnel Olympic kasiino ühekäelise bandiidi nupuga versiooni mängides saab korraga mängida vaid üks mängija. Okei, keegi ei pane pahaks kui sul mõlema õla taga veel üks inimene on, kes aeg-ajalt sinu eest keerutuse nupule vajutab, aga kokkuvõttes põhimõte jääb samaks.

Kuigi reeglina sinul mängijana on sloti RTP näitajast mängides raske aru saada – kuna sinu võidud või kaotused tulevad täiesti juhuslikult, siis pikas perspektiivis on kõrge RTPga slottidel mängimine siiski kasumlikum.

Kui tahad tutvuda kõige kõrgema RTPga videoslottidega, siis nende puhul tuleks tähele panna teatud veidrusi. Kui tavaliselt ei oma mingit tähtsust see, millise panusega sa täpselt mängid, siis mõne kõige kõrgema RTPga sloti puhul võib see siiski oluline olla.

Kõrge RTP’ga populaarsed videoslotid

Nagu mainitud, selline tavaline RTP jääb reeglina 95% ja 97% vahele. Mänguautomaate, mille keskmine tagasimakse protsent on alla selle, võiks nimetada madala RTPga slottideks, samal ajal kui üle selle protsendi võiks nimetada kõrge RTPga slottideks. Meelde tuleks jätta küll kindlasti üks tõsiasi – RTP on miljonite või miljardite simuleeritud keerutuste keskmine tagasimakse protsent ja sinu tehtud kümne keerutuse keskmine võib sellest erineda ka 100%. Järgnevalt toome aga välja mõned praegu populaarsed või lihtsalt väga lahedad ning suhteliselt kõrge RTPga videoslotid, mida on võimalik mängida ka Eesti kasiinodes.

MängMängutootjaRTPVolatiilsusMängi kohe
Uncharted SeasThunderkick

98,6%

Madal-keskmineChanz kasiino
Blood ScukersNetEnt

98,0%

MadalOptibet
Devil's DelightNetEnt

97,.6 %

KeskmineTonybet
Demolition SquadNetEnt

97,1 %

Madal-keskmineOlybet
Wolfpack paysNextGen

97,75%

KõrgeUnibet
Hot InkMicrogaming

97,50%

KõrgeBetsafe
ZombiesNetEnt

97,20%

Madal-keskmineOtsi siit
SteamtowerNetEnt

97,0%

KeskmineTonybet
Big Bad WolfQuickspin

97,34%

Keskmine-kõrgeKiirkasiino

Korduma Kippuvad Küsimused

RTP ehk keskmine tagasimakse protsent näitab sulle kui mängijale seda, kui suur on kasiino maja eelis. Näiteks kui slotimängu RTP on 97%, siis see tähendab seda, et maja eelis on 3%. Ehk siis teoreetiliselt maksab see mänguautomaat iga mängu pandud 100 euro eest tagasi 97 eurot.
Mida kõrgem on sloti RTP, seda rohkem maksab mäng keskmiselt mängijale tagasi ning seega aitab kõrge RTP-ga slottidel mängimine mängijal ka halva õnne korral vähem kaotada. Sloti RTP realiseerub miljonite spinnide vältel ja sinu mängukogemus võib 94% või 98% RTP-ga slottidel sama olla. Küll aga on pikas perspektiivis mõistlikum mängida just kõrgema RTP-ga mänge.
See oleneb konkreetsest mängutootjast. Mõned mängutootjad pakuvad kõigile kasiinodele reeglina sama mängu puhul ka täpselt sama keskmist tagasimakse protsenti. Mõne mängutootja puhul on aga kasiinodel endal võimalik valida mitme etteantud RTP hulgast. Seega nende mängutootjate puhul võib sloti RTP erinevates kasiinodes erineda. Mängutootjad, kes kasiinodele seda võimalust pakuvad, on näiteks Play'n Go, Pragmatic Play ja Red Tiger. Viimaste aastate jooksul on paindlikku RTP-d hakanud pakkuma ka NetEnt.
Slottide keskmine RTP jääb tavaliselt sinna 95.9 - 97% vahele.
Mänguautomaatide keskmine tagasimakse protsent ehk RTP on kõrgem online kasiinodes. Maapealsetes kasiinodes on mänguautomaatide arv piiratud lähtuvalt põrandapinnast. Samuti saab ühel automaadil korraga mängida vaid üks inimene. Online kasiinodes need piirangud aga puuduvad. Need on ka peamised põhjused, miks just online kasiinode RTP kõrgem on.