Parimad kõrge ja madala väljamaksete tihedusega slotid

Sloti volatiilsus ehk riskifaktor

Mida kujutab endast slotimängu volatiilsus? Kas paremad on kõrge või madala volatiilsusega mängud? Ja millised on parimad kõrge ja madala riskifaktoriga mängud? Seda kõike vaatame järgnevalt.

Tihtipeale aetakse mängu volatiilsust segamini slotimängu RTPga. Kuigi need kaks on omavahel suuresti seotud, ei ole nad aga kohe kindlasti sama asi. Sellest, mis on RTP, rääkisime ühes oma teises artiklis. Aga mis on mänguautomaadi volatiilsus? Eesti keeles võib-olla parem variant volatiilsuse asemel on võibolla muutlikkus, väljamaksete tihedus, või miks mitte ka riskifaktor. Inglise keeles kasutatakse väljendeid variance ja volatility. Kokkuvõttes tähendavad nad kõik aga sama asja – kui suur on antud mänguautomaadil mängides sinu riski suurus. 

Kiirviited

Kui RTP näitab seda, kui palju keskmiselt sisse pandud rahast mängijale tagasi antakse, siis volatiilsus näitab seda, kuidas seda keskmist RTP-d tagasi makstakse. Ehk siis kas seda tehakse kogu aeg põhimõtteliselt samal kiirusel ja sama aja tagant, või võivad maksed ja nende tihedus pidevalt muutuda.

Nagu juba alguses mainisime, siis Eesti keelseid sõnu, mida siin kasutada võiks, on mitmeid. Aga tähendus on põhimõtteliselt alati sama – see tähistab sloti väljamaksete suurust ja regulaarsust.

Madala variatsiooniga slotid maksavad välja tihedasti ja väiksemaid auhindu, ja seega on kohati pisut turvalisemad. Samas jällegi kõrge variatsiooniga slotid võivad suure osa RTPst välja maksta näiteks oma boonusmängus, ja seal võivad mõnikord olla väga suured võidud. Tänu sellele on aga tavamängus pigem harvad ja väiksed võidud.

Kõrge variatsiooniga mängus võid teha sadu või isegi tuhandeid spinne ilma et sa kasvõi poolt oma rahast tagasi võidaksid. Samas jällegi on sul seal hea õnne korral võimalik saada suuri võite. Madala variatsiooniga mängudes on aga vähemalt raha tagasi saamine (või vähemalt suurema osa sellest) tõenäolisem.

Samas ei maksa siiski ära unustada, et garanteeritud võite ei anna sulle mitte ükski mänguautomaat, olenemata selle täpsematest näitajatest.

Kas volatiilsust on mõtet üldse vaadata?

Tõenäoliselt ei vaata enne mängimise alustamist mängu volatiilsuse numbrit just paljud meist. Parimal juhul vaatame RTPd, ja volatiilsuse näidu jätame reeglina sinnapaika. Küll aga on tegelikult mõistlik ka sellele näitajale rohkem tähelepanu pöörata. Seda eelkõige seetõttu, et paremini aru saada sellest, kuidas slotimäng väljamaksudega käitub ja sellest lähtuvalt andma ka sulle idee kuidas see mäng üldse toimib. Kui madala volatiilsusega mängud võivad välja maksta küll väiksemaid võite aga regulaarselt, siis kõrge volatiilsusega slotid maksavad väga irregulaarselt, ja teoreetiliselt võivad seal võidud olla väga suured.

Mis on madala volatiilsusega slotid?

Madala volatiilsusega slotte võiks tegelikult nimetada madala riskitasemega slottideks, ja seega on ideaalsed väiksema rahaga spinnijatele, kelle mängimiseks mõeldud kogusumma ei ole just kõige suurem. Madala volatiilsusega slotid võivad väljamakseid vabalt teha ka iga 2-3 spinni tagant. Loogikast lähtuvalt on muidugi sellise madala volatiilsusega sloti maksimaalsed võidud tunduvalt väiksemad kui kõrge volatiilsusega slotil.

Madala volatiilsusega slottide hulka käivad muuhulgas mängud, milles puuduvad erinevad boonusfunktsioonid, tasuta spinnid, jms.

Millal valida madala volatiilsusega slott?

 • Kui sa soovid kasiinos lihtsalt pisut aega viita ja meelt lahutada.
 • Kui sinu kasiinos mängimise rahakott ei ole suur.
 • Kui sa soovid vähese raha eest mängida võimalikult kaua.
 • Kui sulle meeldib aeg-ajalt online kasiinos mängida ilma, et sa lahkuksid seetõttu, et sa oled kogu raha ära kulutanud.
 • Kui suurte võitude asemel soovid sa pigem võimalust väikse plussiga mängimine lõpetada, mitte aga hoopis miinuses.
 • Kui sa soovid väikse raha eest suhteliselt turvalist võimalust midagi siiski ka võita. Kuigi madala volatiilsusega slotid ei maksa välja nii suuri võite kui suure volatiilsusega slotid, siis sellegipoolest on ka neist võimalik saada 50-100x võite võrreldes sinu panuse suurusega.
 • Kui sa alles alustad kasiinos mängimist ning soovid lihtsalt asja nautida.

Mine madala volatiilsusega mängude juurde ->

Mis on keskmise volatiilsusega slotid?

Nagu arvata võib, on keskmise volatiilsusega slotid mitte kõige kõrgema ega ka kõige madalama riskitasemega. Kohati võiks lausa öelda, et keskmise volatiilsusega slottidel on madal riskitase nagu madala volatiilsusega slottidel ja suurte võitude võimalused nagu kõrge volatiilsusega slottidel. 

Mis on kõrge volatiilsusega slotid?

Kõrge volatiilsusega slottidel mängimiseks peaks sul olema mängimiseks mõeldud piisavalt raha, et sa võiksid sadu või mõnikord isegi tuhandeid spinne ilma vähegi suuremate võitudeta hakkama saada. Ja arusaadavalt peaks tegemist olema alati sellise rahaga, mille kaotamist sa endale lubada saada. Kuna kuigi kõrge volatiilsusega slottidel on võimalik võita väga, väga suuri võite, siis neid võite garanteerida ei saa sulle keegi.

Kõrge volatiilsusega slottide hulka käivad reeglina ka progressiivse peavõiduga slotid, ja ka paljud lahedate boonusfunktsioonidega mängud.

Millal valida kõrge volatiilsusega slott?

 • Kui sul on piisavalt vaba raha, millega sa oled valmis riskima.
 • Kõrge volatiilsusega slotil näiteks €1 või €1.5 panusega mängides peaks sinu kogukapital (riskikapital) olema vähemalt €500.
 • Kui sinu mentaliteet on – võida suurelt (mõtle 500x sinu panus) või pigem mitte midagi.
 • Kui sa oled alati võimeline oma mängimiseks planeeritud raha kaotamisel mängimise koheselt lõpetama.
 • Kui sul pole midagi selle vastu, et sa tükk aega midagi ei võida, ehk siis sa oled nõus ootama pikalt seda boonuse featuuri, lootes, et kui see juhtub, siis võid sa võita suurelt.
 • Kui sa oled tõesti valmis lahkuma kasiinost tühjade taskutega, olles kaotanud kogu oma sissemakse. Seda viimast juhtub kõrge volatiilsusega slottidel tunduvalt tihedamini kui seda, et sa kasiinost suure võiduga lahkud. Samas kui sa oled valmis riskima, siis kõrge volatiilsusega slotid on just sinu jaoks.
 • Ja kordame veelkord – kui sa ei tüdine kiiresti pidevatest kaotustest, oled valmis kaotama oma sissemakse ja mängimise lõpetama, või vähemalt piisavate väiksemate võitude korral oled valmis kaua ootama seda suurt võitu. Samas pead kindlasti olema teadlik, et slotimasinad ei maksa välja tsükliliselt, ehk siis see, et sulle pärast tuhandeid keerutusi suurt võitu ei ole kaela sadanud, ei tähenda seda, et see kohe-kohe peaks juhtuma. Slottiautomaatide väljamaksed on täiesti juhuslikud.

Mine kõrge volatiilsusega mängude juurde ->

Kuidas sloti riskifaktorit leida?

Vastus sellele oleneb juba täiesti konkreetsest mänguautomaadist. Näiteks paljude mängude puhul leiad sa sloti volatiilsuse näitaja sloti Info nupu alt. Teise variandina näitavad mõned kasiinod slotiakna alumises ääres ka selle RTPd ja volatiilsust. Kui aga kumbki neist variantidest ei tööta, siis on veel mõned variandid sloti riskitaseme teada saamiseks. Kui slotil on võimalik võita 5000 või rohkemakordne võit, siis on reeglina tegemist vähemalt keskmise või siis kõrge volatiilsusega slotiga. Samuti on võimalik midagi järeldada sloti maksetabelist. Selleks vajuta slotil Info nupule, ja seal peaks olema info selle kohta, kui palju slot maksab erinevate sümbolite ja erineva arvu samade sümbolite eest. Kui sama sümboli nelik maksab näiteks x korda sinu panuse summa, siis vaata kui mitu korda rohkem maksab näiteks viis sama sümbolit reas. Kui nelja ja viie sümboli vahe on vaid paarikordne, on tõnäoliselt tegemist madala volatiilsusega slotiga. Kui viis sama sümbolit maksab aga 10 ja rohkem korda rohkem kui neli sama sümbolit, siis on tõenäoliselt tegemist kõrge või vähemalt keskmise volatiilsusega slotiga. Loomulikult ei saa me garanteerida, et see alati nii on, küll aga võib see olla hea näitaja, mis vähemalt mingi mulje sloti tõenäolisest volatiilsusest jätta võiks.

Mänguautomaadi volatiilsust on võimalik testida ka meil kõigil endil kasutades näteks mängu tasuta versiooni. Samas muidugi peaks hea idee sloti väljamaksete tihedusest saamiseks tegema väga, väga palju spinne. 

Milline volatiilsuse tase sulle sobib, oleneb juba sinust endast. Samas kui sinu rahakott ei ole liiga suur, ja sa soovid mängida kõrge riskitasemega slottidel, siis on sama mängusessiooni ajal võib-olla hea idee mängida mitmetel erinevatel slottidel korraga, mille hulgas on siis olemas madala, keskmise ja ka kõrge riskitasemega slotte.

Järgnevalt vaatame, millised on erinevate mängutootjate kõrge ja madala volatiilsusega slotid. Vaatame eelkõige mänguautomaate mängutootjatelt NetEnt, Microgaming, Novomatic, ning Yggdrasil, ning millistes Eesti online kasiinodes neid võimalik mängida on.

Parimad madala volatiilsusega slotid

Madala volatiilsusega slottidel saab reeglina isegi halva õnne korral mängida tunduvalt kauem kui kõrge volatiilsusega slottidel.

NetEnti madala volatiilsusega slotid

 MängRTPVolatiilsusJackpot 
Starburst slottStarburst96.10%MadalEiMängi siin
 Blood Suckers98%MadalEiMängi siin
Diamond DogsDiamond Dogs96.5%MadalEiMängi siin
Simialabim slottSimsalabim97.5%MadalEiMängi siin

Microgamingu madala volatiilsusega slotid

 MängRTPVolatiilsusJackpot 
Alaze in ZombielandAlaxe in Zombieland96.55%Madal-keskmineEiMängi siin
Cool BuckCool Buck96%MadalEiMängi siin
Pollen PartyPollen Party97%MadalEiMängi siin
Tomb RaiderTomb Raider – Secret of the Sword95.23%MadalEiMängi siin

Madala volatiilsusega Novomatic slotid

Novomaticu puhul on raske leida mõnda tõesti madala variatsiooniga/volatiilsusega slotti, kuna enamik selle mängutootja slottidest on suhteliselt volatiilsed, seega kui soovid, mine kohe Novomaticu kõrge volatiilsusega slottide juurde.

Yggdrasil Gamingu madala volatiilsusega slotid

 MängRTPVolatiilsusJackpot 
Jackpot RaidersJackpot Raiders96.3%MadalEiMängi siin
SUnny ShoresSunny Shores96.2%Madal-keskmineEiMängi siin
Incinerator Incinerator96.1%Madal-keskmineEiMängi siin
Holmes and the stolen stonesHolmes and the Stolen Stones96.8%Madal-keskmineEiMängi siin

Parimad kõrge volatiilsusega slotid

Mainsime eelnevalt seda, millal või kes võiks eelkõige kõrge volatiilusega slottide vastu huvi tunda. Siinkohal soovitamegi veelkord nendele punktidele tähelepanu pöörata, kuna mängides kõrge volatiilsusega slottidel vaid väikse rahaga on tõenäosus mäng juba minutite pärast sissemakse lõppemise tõttu lõpetada väga suur.

NetEnti kõrge volatiilsusega slotid

Net Entertainmenti mänge leiab Eestis pea igast online kasiinost, mängutootja pole esindatud vaid ühes meie poolt tutvustatavas kasiinos. NetEnt on üks kõige tuntumatest mängutootjatest maailmas.

 MängRTPVolatiilsusJackpot 
Gonzo's QuestGonzo’s Quest96.00%KõrgeEiMängi siin
Dead or Alive 2Dead or Alive 296.80%Väga kõrgeEiMängi siin
The WishmasterThe WishMaster96.65%KõrgeEiMängi siin
Invisible manThe Invisible Man96.30Keskmine-KõrgeEiMängi siin

Microgamingu kõrge volatiilsusega slotid

 MängRTPVolatiilsusJackpot 
Immortal RomanceImmortal Romance96.86%KõrgeEiMängi siin
Pyramid Quest for ImmortalityPyramid: Quest for Immortality96.4%KõrgeEiMängi siin
Mega MoolahMega Moolah88.12%KõrgeJahMängi siin
High SocietyHigh Society96.80%KõrgeEiMängi siin

Novomaticu kõrge volatiilsusega slotid

 MängRTPVolatiilsusJackpot 
Rumpel wildspinsRumpel Wildspins95.1%KõrgeEiMängi siin
Book of Ra DeluxeBook of Ra Deluxe94.26%KõrgeEiMängi siin
Lord of the OceanLord of the Ocean95.1%KõrgeEiMängi siin
The HoffmeisterThe Hoffmeister94.16%KõrgeEiMängi siin

Yggdrasili kõrge volatiilsusega slotid

 MängRTPVolatiilsusJackpot 
Cazino ZeppelinCazino Zeppelin96%KõrgeEiMängi siin
NirvanaNirvana96%KõrgeEiMängi siin
Vikings Go BerzerkVikings Go Berzerk96.1%KõrgeEiMängi siin
Valley of the Gods Valley of Gods96.2%KõrgeEiMängi siin

Playtechi kõrge volatiilsusega slotid

Kodumaise mängutootja Playtech slotte ei paku Eestis just iga kasiino, küll aga võib neid leida näiteks Olybetist.

 MängRTPVolatiilsusJackpot 
Panther MoonPanther Moon95.17%KõrgeEiMängi siin
Great BlueGreat Blue95.25%KõrgeEiMängi siin
White KingWhite King90.50%KõrgeEiMängi siin
Age of the godsAge of the Gods95.02%Kõrge/keskmineJahMängi siin
Hot GemsHot Gems95.99%Kõrge/keskmineEiMängi siin

Korduma Kippuvad Küsimused

Sloti volatiilsust võiks Eesti keeles nimetada ka mängu väljamaksete sageduseks või riskifaktoriks. See näitab seda, kui stabiilselt mäng võite välja annab.
See sõltub väga palju sinu maitsest ja samuti sinu kontoseisust. Kõrge volatiilsusega slotil võid sa mõnikord teha sadu spinne, ilma et ühtegi pisutki mõistlikumat võitu tuleks. Seega peaks kõrge volatiilsusega slotil mängimiseks olema suurem rahavaru. Samas madala volatiilsusega slotil võid sa väikseid võite saada pidevalt. See ei ole küll alati tingimata nii, aga üldiselt võib madalama volatiilsusega slottidel võita tihedamini, aga väiksemaid võite. Samal ajal kõrge volatiilsusega slotid toimivad täpselt vastupidi.
RTP näitab seda, kui palju mängu pandud rahast slot mängijale keskmiselt tagasi annab. Riskifaktor või volatiilsus näitab aga seda kui stabiilselt või hoopis hüplikult ta seda teeb.
Madala volatiilsusega slotte on väga-väga palju, aga neist võiks ära nimetada näiteks Blood Suckers, Cool Puck, Jackpot Raiders.
Nii nagu madala volatiilsusega slotte, on ka kõrge volatiilsusega slotte väga palju, võib-olla isegi rohkem. Neist võiks välja tuua näiteks Dead or Alive 2, Immortal Romance, Cazino Zeppelin ja Vikings Go Berzerk.