Balti iGamingu sektor näitab kasvutrendi

Viimaste iGamingu uudiste kohaselt teatas Baltikumi riikidesse suundunud kasiino operaator Enlabs rekordilisest tulust ja seda juba kolmanda järjestikuse kvartali puhul. Alates 2019. aastast ületas nende tulu esimest korda 10 miljoni euro piiri. Ka STS Holdingsi Poola tütarettevõte STS SA tundis rõõmu oma esimesest kvartalist 2023. aastal, kus netomängutulu kasvas aastaga tervelt 12%. Sama jõudsalt kasvab ka Eesti mängijate kasiino mängude valik.

Eesti online kasiinode turg on alates 2011. aastast, kui see avanes välisoperaatoritele, stabiilselt tõusvas joones liikunud. Riik nõuab kõigilt legaalsetelt kasiinodelt kahe litsentsi – tegevuslitsentsi ja tegevusloa – hankimist Maksu- ja Tolliametilt. Aastas tasuvad hasartmängu operaatorid riigile 5% suurust maksu brutomängutulust ja maksavad litsentsitasusid. Eesti on vastutustundliku mängimise kampaaniate raames astunud uusi samme, et blokeerida litsentseerimata hasartmängulehtede kättesaadavust riigis, ning muuta mängukogemus veelgi turvalisemaks.

Viimased arengud Baltikumi iGamingu turul hõlmavad Gaming Corps’i mängude käivitamist 2023. aasta aprillis ning iSoftBet’i pakutavate Hollywoodi filmidest inspireeritud slottide jõudmist Eesti ja Läti mängijateni 2018. aasta jaanuaris. Praegu on Eesti juhtivad mängijate lemmikud interneti avarustes Coolbet, Olympic kasiino netikasiino OlyBet ja TonyBet, kuid konkurents on kahtlemata tihe.


Autor
Kasiino Ekspert
Maria on iGamingu ekspert, kelle teadmised ja kogemused katavad nii online kasiino uued näod kui ka vanad tegijad nii kasiinode kui ka mängude arendajate vallas, aga ka uusimaid tehnoloogiaid ja turutrende.

Teie kasiinod kustutatakse

Kas oled kindel?