GambleAware finantsvärskendus: Entain ja bet365 on suurimad annetajad

Heategevusorganisatsioon GambleAware on avaldanud täieliku nimekirja annetustest ja lubadustest, mis nad on saanud käimasoleva 2022/23 majandusaasta esimese kolme kvartali jooksul.

Suurimad annetajad

Organisatsioon teatab, et postitab need andmed enda läbipaistvuse tagamiseks vabatahtliku rahastamise huvides. Informatsioonist antakse teada igas kvartalis Suurbritannias hasartmängude operaatoritelt saadud tulu kohta.

Perioodil 1.aprill 2022 kuni 31.detsember 2022 sai heategevusorganisatsioon vabatahtlike ja täiendavate annetustena kokku 13,2 miljonit naela ehk suurusjärgus 14,8 miljonit eurot.

Sissetulekud kahelt suurimalt annetajalt moodustasid 90% kogu saadud tulust. Suurimaks annetajaks oli Entain, kes annetas 7 miljonit naela ning suuruselt teine bet365 annetas 4,9 miljonit naela.

Kõikide teiste Ühendkuningriigi litsentsiga operaatorite annetused moodustasid 10%, kusjuures paljud väikesed operaatorid annetasid vähemalt 250 naela.

Üldine trend GambleAware arvamusel

GambleAware märgib, et Ühendkuningriigi nelja suurima operaatori annetuste väärtus on alates 2020.aastast märgatavalt tõusnud. Lisaks soovitakse tänu Betting & Gaming Councili otsusele suurendada teadusuuringute, ennetamise ja ravi rahastamist. Hetkeseisuga loodetakse jõuda 1%-ni brutotootlusest.

Hetkeseisuga on võimalik operaatoritel kuni 31.märtsini 2023.aastal annetada GambleAware heategevusorganisatsioonile. Selliselt on võimalik vahendid kaasata jooksvasse majandusaastasse.

Kehtivate seaduste kohaselt palutakse operaatoritel annetada igal aastal GambleAware-ile vähemalt 0.1% GGY-st – vähem kui 250 000 naela GGY-d omavad operaatorid peavad pakkuma heategevuseks 250 naela.

GambleAware lisab, et kogu majandusaasta jooksul laekunud raha kasutatakse riikliku hasartmänguravi teenistuse abistamiseks.

Teie kasiinod kustutatakse

Kas oled kindel?