Eesti saab kauaoodatud kasiinosaare?

Aastal 2011 tuli koolijuht ja poliitik Märt Sults välja lennuka Paljassaare tehissaarte plaaniga, mis omal ajal hulgaliselt kriitikat kogus. Nüüd rohkem kui 10 aasta pärast kui päevakorda on kerkinud Tallinnasse kergmetroo ehitamise küsimus, tõuseb ka unustatud saarte projekt jälle varjusurmast nagu Atlantis merevahust.

Metroo projekti eestvedaja Kalev Kallemets näeb siin võimalust ammusele unistusele elu sisse puhuda: „Meil tekib pinnas ja seda saaks kuidagi kasutada.“ Ka Kopenhaageni metroo ehitusel üleskaevatud pinnase abil suurendati linna mere arvelt. Merest kerkisid ka Tallinna Linnahall ja Pirita tee, loetleb ta.

Rahvasuus hakati Sultsi saari kiirelt kutsuma hoopis kasiino saarteks kuna ühele kolmest saarest oli plaanis rajada mitu kasiinot. Kollektiivses kujutluses võttis projekt Eesti oma Macau ilme ning sellele jagus nii pooldajaid kui kriitikuid. Litsenseeritud kasiinodega saar tooks siia senisest hoopis rohkem turiste, kes ilmselt ei jätaks külastamata ka Tallinna vanalinna ja muid vaatamisväärsusi. Samas kaasneb slottide ja mängulaudade kullasäraga ka hoopis uut laadi muresid.

Täna kui kõikjal pannakse rõhku vastutustundlikule mängimisele ning mitmed Euroopa riigid on online kasiinod pihtide vahele võtnud, mõjub see plaan ehk veidi murettekitavalt? ERR-ile antud intervjuus selgitas Sults, et vaid ühele kolmest saarest on plaanis lisaks äripindadele rajada mõned kasiinod. Teine saar oleks tervenisti konverentsisaar ning kolmas mõeldud hoopiski vabaaja veetmiseks mänguväljakutel ja kunstide alal. Kahtlemata on tegu väga põneva projektiga, mis ei jäta kedagi külmaks.


Your casinos will be cleared

Are you sure?