Macau paneb koroona tõttu kasiinod uuesti kinni

Maailma üks tuntumaid hasartmängukeskusi, Macau, pani kinni kõik linnas olevad kasiinod. Põhjuseks on taas levima hakanud koroona omikroni variant. Hetkel plaanitakse kasiinosid kinni hoida vaid nädal, kuni 18. juulini.

Kui üldiselt on ühe riigi või linna puhul kasiinod lihtsalt üks võimalikest äridest, siis Macau puhul moodustab hasartmängusektor ligemale 50% Macau SKPst.

Näiteks 2019. aastal oli Macau hasartmängutulude summa 3.2 miljardit eurot. Käesoleva aasta mais oli see aga vaid 400 miljonit eurot.

Macau on suuruselt kolm korda väiksem kui Vormsi saar (või siis poole suurem Naissaarest) ja seal elab enam kui pool miljonit inimest. Macau asub Lõuna-Hiina mere rannikul, 60km Hong Kongist.

Varasemalt oli tegemist Portugali kolooniaga, aga 1999. aastal taasliideti Macau Hiinaga ja sellest sai n-ö erihalduspiirkond, millel on oma poliitiline ja ka majanduslik süsteem.

Tegemist on ainsa Hinna territooriumiga, kus hasartmängud on lubatud. Hiina turistid moodustuvad selle suure mängupõrgu külastajatest umbkaudu 70%, ja seetõttu peavad nad järgima ka Hiina koroonapoliitikat.

Your casinos will be cleared

Are you sure?