Baccarat

Armastatud kaardimäng Baccarat on levinud üle kogu maailma kasiinodes. Kui enamike kaardimängude puhul pole inimeste staatus oluline, seostub antud mänguga paljudele just jõukam klass.

Siin veebis saad Baccarati mängida

Baccarat pärineb itaaliakeelsest sõnast “baccarat", mis tähendab tõlkes nulli ning viitab nullise väärtusega kaartidele, milleks on pildikaardid ning kümned. “Baccara" on aga sõna, mida seostatakse ka prantsusekeelse sõnaga null. Nii ongi mõlemal kõnealusel riigil alust arvata, et mängu juured ulatuvad just sinna.

Levinud selgituse kohaselt seostatakse mängu kõige enam Itaalia mänguri Felix Faljuiereiniga, keda arvatakse olevat mängu looja. Juttude järgi leiutas mees Baccarati umbes 1480ndal aastal. Algselt kasutati mängimiseks küll pigem taroki- kui mängukaarte. Baccarat hakkas kulutulena levima tänu Euroopa rahvarändele läände ning sõjaväegede liikuvusele. Nii pea, kui mäng jõudis Prantsusmaale, sai see aristokraatide ning aadlike armastatud meelelahutuseks. Peamiselt köitis kõrgemat klassi mängu individuaalne loomus. 'Chemin de fer' on nimi, mille panid mängule just Prantsuse koorekihi esindajad. Prantsusmaalt jõudis mäng edasi aga Briti saartele, kus see nimetati Euroopa Baccaratiks. Nimemuutus oli tingitud sellest, et sooviti säilitada võimalus eristada originaali uute reeglitega mängust. Ameerikasse jõudis mängi 50ndatel, kui see toodi kuulsasse Dune'i kasiinosse Las Vegases. Tegu oli küll taaskord mängu uutmoodi versiooniga, mis põhines nii euroopa kui ka prantsuse mängul ning sellel oli endiselt kõrgklassi aura juures, kuna ka Ameerikas said mängu suuri riske ning panuseid endale lubada vaid vaalad (high-roller). Tänaseks on Baccarat levinud üle maailma ning igal regioonil on kasutusel oma versioon reeglitest, mistõttu on põhimõtteliselt samal kaardimängul hulgaliselt erinevaid nimesid.

Baccarat on äärmiselt kallis mäng, Veebruari lõpus 1990ndal aastal kanti Akio Kashiwagi rekordiraamatusse, kuna mees võitis Atlanticc City kasiinos “Trump Casino" oma kahesaja tuhandelise käega üle kuue miljoni dollari. Kahjuks küll ei jäänud sissekanne mehe ainsaks. Teistkordselt mainiti teda rekordiraamatus vaid kuus päeva hiljem, kuna temast oli saanud Baccarati laua aegade suurim kaotaja, kaotades üle kümne miljoni dollari vaid ühe hit'iga.

Hoolimata tõigast, et Baccarati peetakse endiselt jõukamatele suunatud mänguks, on selle levik internetis aidanud kaasa ka tavamängurite liitumisele. Nii saavad soovijad mängu oma kogu mugavuses koduseinte vahelt harrastada.

Egle