Kõige populaarsemad bakaraa versioonid

Peamiselt mängitakse kolme erinevat bakaraa varianti, nendeks on baccarat chemin de fer, baccarat banque, ja punto banco.

Kui esimesed kaks bakaraa mängu annavad suurema kogemusega osavamatele mängijatele väikse eelise, ja võit või kaotus sõltub ka mängijast endast, siis viimase variandi, punto banco puhul, ei oma mängija oskused põhimõtteliselt mitte mingit tähtsust, kuna tegemist on puhtalt õnnemänguga.

Lisaks on loodud ka mitmeid teisi nendel kolmel bakaraa versioonil põhinevaid bakaraa variatsioone, milles on pisut erinevad bakaraa reeglid ning konkreetsest variatsioonist olenevad ka parimad bakaraa strateegiad.

Küll aga peaks kohe ära mainima selle, et bakaraa reeglid võivad tunduda üsna keerulised, aga internetis mängides on tegemist siiski 100% õnnemänguga ja tegelikult ei ole sul siin neid reegleid ega isegi mitte versioonide erinevusi vaja eriti teada.

Eelkõige võiks korda minna vaid mängu maja eelise suurus.

Kõige tavapärasem on aga see, et bakaraa maja eelised on järgmised:

PanusMaja eelis
Pankur1.06%
Mängija1.24%
Viik14.40%

Maja eelis sõltub pisut ka mängus kasutatavate kaardipakkide arvust:

Kaardipakkide arv ja maja eelis
8 pakki6 pakki1 pakk
Pankur1.05%1.05%1.01%
Mängija1.23%1.23%1.29%
Viik14.35%14.43%15.75%
  1. Punto Banco

Punto Banco on maailma kõige populaarsem bakaraa versioon. Juhul kui sa mängid bakaraad live kasiinos, siis olenemata konkreetsest mängust või lauast on tõenäoliselt tegemist Punto Bancoga.

Punto Banco bakaraad tuntakase ka Põhja-Ameerika bakaraa nime all.

  1. Chemin de Fer

Chemin de Fer bakaraa versioon on pärit 17. sajandi Prantsusmaalt, mil igasugused hasartmängud olid keelatud. See aga loomulikult tekitas hasartmängude vastu huvi ainult juurde.

Tavakasiinodes mängitakse seda mängu 8 kuni 12 inimesega lauas ja mängu viivad läbi kolm diilerit.

Internetis mängides küll kolme diilerit vaja ei ole ja laua suurus võib varieeruda.

Chemin de Fer bakaraa reeglid on võrreldes Punto Bancoga VÄGA erinevad ja kui Punto Banco puhul mängid sa kasiino vastu, siis Chemin de Fer puhul mängid sa teiste mängijate vastu ja siin on juba oskusi vaja.

Liigselt me sellesse versiooni aga hetkel süüvima ei hakka, kuna tegemist ei ole just väga populaarse bakaraa versiooniga ja lisaks ei ole seda bakaraa versiooni võimalik ka internetis väga mängida.

  1. Baccarat Banque

Baccarat banque on samuti bakaraa, mida sa mängid teiste mängijate vastu. Kui aga Chemin de Fer mängus pankur vahetub iga käega, siis selles versioonis on pankuriks vaid üks mängija.

  1. No Commission Baccarat

No Commission bakaraa erineb teistest bakaraa versioonidest eelkõige selle poolest, et pankuri võidu korral siin vahendustasu reeglina ei võeta.

Vahendustasu võetakse siin pankuri võidu korral vaid siis, kui ta sai kokku täpselt 8 punkti, ning mängijale makstakse siis välja vaid pool võidust.

  1. EZ Baccarat

Ez bakaraa on populaarne eelkõige Aasias ja Põhja-Ameerikas. Mängus puudub vahendustasu ning on olemas Dragon 7 ja Panda 8 kõrvalpanused.

Dragon 7 kõrvalpanus maksab välja 40:1 ning sellise võidu saab siis, kui Pankur võidab 7 punktiga ja seda just kolme kaardiga.

Panda 8 kõrvalpanuse väljamakse on 25:1 ning selle võidu saab siis, kui Mängija võidab 8 punkti ja seda kolme kaardiga.

Dragon 7 panuse maja eelis on 7.60%.

Panda 8 panuse maja eelis on 10.19%.

  1. European Baccarat

Euroopa bakaraa on üks kõige tavapärasemaid bakaraa mänge. Esmalt tuleb valida panuse suurus ja otsustada, kas panustad Pankurile, Mängijale või viigile. Seejärel annab krupjee nii Mängijale kui Pankurile kaks avatud kaarti.

Kui kumbki käsi on 8 või 9 (või 18, 19, aga see ei loe, kuna väärtus on neil siis sellegipoolest 8 või 9), siis mäng lõppeb ning võidab kõrgem käsi.

Kui aga kumbki käsi ei ole 8 ega 9 siis jätkub mäng nii:

  1. American Baccarat

Ameerika bakaraa mängus on Euroopa bakaraast pisut karmimad reeglid, aga samas kasututatakse samu reegleid tihtipeale ka Euroopa versioonis:

  1. Baccarat Squeeze

Baccarat Squeeze on mängutootja Evolution poolt loodud live kasiino bakaraa, milles on 15 erinevat kaamerat, mis lisavad mängu pinget ja annavad sulle võimaluse näha ka bakaraa kõige peenemaid nüansse.

Käsi, millele panustati rohkem (kas Pankur või Mängija), avatakse aeglaselt – seda ikka selleks, et mängu põnevust lisada.

  1. Dragon Tiger

Dragon Tiger on kahe kaardiga bakaraa mäng. Ehk siis tõenäoliselt kõige lihtsam bakaraa versioon üldse. Tegemist on taas Evolution’i mänguga.

Siin on mängus mitte Mängija ja Pankur vaid Draakon ja Tiiger. Panus pannakse aga taas sellele, kumb neist võidab.

Seejärel antakse mõlemale kaks kaarti ning võidab see, kelle käe väärtus on suurem.

Maja eelis tiigri või draakoni panuse ppuhul on 3.73%.

Viigile panustades on maja eelis aga 32.7%.

  1. 3 Card Baccarat

Kolme kaardiga bakaraa on üsna uus bakaraa versioon ja internetikasiinodes seda naljalt näha ei ole.

Punkte antakse siin mängus täpselt samamoodi nagu klassikalises bakaraa mängus. Äss on 1 punkt, kõik pildikaardid on 10 punkti ja teised kaardid on oma nominaalväärtusega.

Siin jagatakse kahe kaardi asemel nii Pankurile kui Mängijale kolm kaarti ja rohkem kaarte juurde kummalegi ei anta.

3 Card Baccarat pakub ka ühte kõrvalpanust – „Three faces”, mis maksab välja 16:1 ja seda siis juhul, kui kõik kolm kaarti on pildikaardid.

Bakaraa lauad

Bakaraa lauad on reeglina kolmes erinevas mõõdus.

Suur bakaraa laud mahutab reeglina 12 kuni 14 inimest. Üldiselt on siin suuremad panuse limiidid. Tegemist on eelkõige high rolleritele mõeldud tavakasiino laudadega.

Mini bakaraa laud mahutab reeglina kuni 7 inimest ning panustamise limiidid on siin pisut väiksemad.

Tegemist on suure bakaraa laua ja mini bakaraa laua vahepealse versiooniga, mis tegelikkuses on aga vaid pisut väiksem kui suur bakaraa laud.

Millise bakaraa versiooni peaks valima?

Erinevatel bakaraa versioonidel on erinevad reeglid, aga kui sa mängid bakaraad internetis, siis tegelikult on bakaraa reeglid siin väga konkreetselt paika pandud ja sul ei ole isegi võimalik ise mingeid otsuseid teha. Seda siis lisaks panuse suuruse valikule ja sellele, kas teed panuse Pankurile või Mängijale.

Kõige madalama maja eelisega bakaraa versioonid

Madalaima maja eelisega bakaraa versioonid

Bakaraa on väga madala maja eelisega mäng ja tegelikult ei ole siin peaaegu mingit vahet, millise bakaraa versiooni sa internetis mängimiseks valid.

Küll aga peaks madala maja eelise säilitamiseks eemale hoidma nii panusest viigile kui ka erinevate bakaraa versioonide kõrvalpanustest.

Viimased võivad küll potentsiaalselt suuri võite tuua, aga nende maja eelis on lihtsalt väga kõrge ja pikas perspektiivis on tegemist väga halbade panustega.

Kõige paremini välja maksvad bakaraa versioonid

Kui sa tahad bakaraas aga potentsiaalselt just suuri võite saada, siis pea ainus võimalus selleks on kasutada just neid eelpool välja toodud kõrge maja eelisega kõrvalpanuseid.

Selleks võiks valida näiteks Ez bakaraa või 3 Card bakaraa lauad.

Parim bakaraa versioon algajatele

Kõige lihtsam bakaraa variant on tõenäoliselt Dragon Tiger ja sellest peaks kõik mängijad juba koheselt aru saama.

Bakaraa versioonid edasijõudnutele

Selle asemel, et öelda, milline bakaraa versioon kõige parem just edasijõudnutele on, peab ütlema pigem seda, et suures osas ei ole siiski vahet, millise versiooni sa valid.

Küll aga teevad professionaalid bakaraas reeglina vaid ühte tüüpi panust – panus Pankurile. Seda seetõttu, et selle panuse maja eelis on kõige madalam.

Bakaraa versioonid, mida peaks vältima

Bakaraa on väga madala maja eelisega mäng ning vältima peaks neid bakaraa versioone, milles tavapanuste maja eelis mingil viisil on kõrgem kui tavaliselt.

Korduma Kippuvad Küsimused

Peamised bakaraa versioonid on baccarat chemin de fer, baccarat banque, ja punto banco.
Kõige parem panus bakaraas on panus Pankurile, kuna selle panuse maja eelis on kõige madalam. Ja seda olenemata konkreetsest bakaraa versioonist.

Your casinos will be cleared

Are you sure?