Baccarati ajalugu

Baccarati või eesti keeles bakaraa täpne päritolu on n-ö kaduma läinud. Ühed ajaloolased väidavad, et mäng on pärit 19nda sajandi keskpaigast. Teised väidavad, et mäng toodi Prantsusmaale 15. sajandi lõpus prantsuse sõdurite poolt ja et selle leiutas itaalia mängur nimega Felix Falguiere. Räägitakse ka, et mängu kujunemise loos on mänginud olulist rolli prantsuse päritolu mäng "vingt-et-un" (21), mis tänapäevases “keeles" pole ei muud kui armastatud blackjack. Baccarati näol on tegu kaardimänguga, mille eesmärk on saada võimalikult lähedale üheksale punktile.


500€ boonus
10€ live kasiino boonus

Sõna Baccarat pärineb itaalia keelsest sõnast “baccarat" ning see tähendab nulli (0). Termin viitab pildikaartidele ning kümnetele, mille väärtus bakaraa mängus on null. Usutakse, et esialgselt mängiti bakaraad Tarokki kaartidega. Hiljem, umbes 1490. aastal tutvustati (tõenäoliselt) mängu Prantsusmaal, kus see sai eksklusiivseks aadlike meelelahutuseks. Euroopas on baccarat ning selle versioon “chemin de fer" üsna populaarsed kasiinomängud.

Lähtudes ühest bakaraa saamise versioonist leiutati mäng esialgselt siis Itaalia mänguri Felix Falguiere poolt. Räägitakse, et mehe leiutatud mäng põhines vanal etruski üheksa jumala rituaalil, kus palvetati kükivarvukil blondiinist neitsi poole, oodates, et too heidab üheksase täringu. Täringuheite tulemusest sõltus tema saatus. Kui heite tulemusel tuli kaheksa või üheksa, võis temast saada preestrinna; kui ta viskas kuue või seitsme, arvati ta järgnevatest religiooniga seotud tegevustest välja; kui ta heitis ükskõik, mis väiksema numbri kui kuus, pidi ta kõndima merre. Nüüdisaja baccarat toimib sarnaselt, õnneks küll reeglid on tuntuvalt leebevad, ja välistavad merekooli saatmise, ning väljamaksed on oluliselt vähem dramaatilised, preestrinnat võitjast siiski ei saa.

Mängu bakaraad Olybetis

Alates ajast, mil baccarati tutvustati Nevada kasiinodes, on mängu peetud glamuurseks. Enamikes kasiinodes mängiti seda kinnistes ruumides. Eesmärgiks oli meelitada kõrgete panustega mängijaid (high rollers) ehk külastajaid, kes oma rahaga ehk kergemalt ümber käisid. Ühes tuxedo-clad diileritega, oli mängu ümber olev õhk täis elegantsi.

Bakaraad mängiti n-ö snoobilikus ruumis, mis asus eraldi teistest mängudest, mida kasiinodes pakuti. Keskendumine pole taolises keskkonnas aga just kergemate killast, mistõttu on online baccarat tihti suisa ideaalne valik.

Mängurid olid üldjuhul väga kenasti riietunud ning laudade miinimumid kõrged. Tavaline bakaraa laud on umbes sama suur kui craps'ide oma ühes kolme diileri ning 12-14 mängijaga. Iga mängur saab panustada kas mängurile või pankurile. Diiler aga panustab tavaliselt pankurile.

Kogu oma glamuuris on bakaraa tegelikult ülilihtne mäng. Mängus puudub vajadus teha otsuseid või valikuid; ei pankuril ega ka diileril pole tarvis oskusi. Mängijad võivad valida meelepärase istekoha, kuna see ei mängi absoluutselt mingit rolli. Igal istmel on oma vastav number ühest kuni viieteistkümneni ning seda teenindab kolm diilerit. Diilerit, kes on 1-15 positsiooni vahel, nimetatakse “caller" -iks. Tema juhib mängu karbiga, mida kutsutakse “the shoe". Igal mängijal on oma kord, et shoe'd käsitseda. Mängijal tuleb pangale panustada, kui tal on shoe, ent sellest on tal soovi korral õigus loobuda ning nii käib kaart ühelt mängurilt teisele. Jällegi, kaartide panemises pole kellelgi eelist. Shoe'ga mängijate kaardid paneb caller vastavatesse kastidesse ning seejärel võtab kas uue kaardi või teatab võitja.


€ 100 boonus ja 5 tasuta spinni.
€ 1 000 boonus.

Mängijad panustavad oma žetoonid nummerdatud kastidesse nende istekoha vastas. Panustada saab nii mängurile kui ka pangale. Enamikel juhtudel varieeruvad panused €20 ja maksimaalselt €2,000 vahel. Kui võitja on selgunud, maksavad diilerid võitjatele ning koguvad raha kaotajatelt. Kui pank tuli võitjaks, siis mängijad, kes võitsid, peavad maksma 5% lisatasu oma võidu pealt. Seega, kui mänguril oli $100 panus pangale ning see võitis, saab maja mängurilt $5. Raha küll ei koguta iga mängu lõpus, vaid võitude kohta peetakse ülevaadet nummerdatud kastis, mis on kahe väljamakseid tegeva diileri vastas. Mängur maksab kuhjunud summa pärast seda, kui ta shoe lõpetab. Iga kord, kui shoe on kaartidest otsakorral, vahetatakse kõik kaheksa decki välja.


https://www.eestikasiino.com

Eesti Kasiino annab sulle ülevaate Eestis tegevusluba omavatest online kasiinodest, mida oleme ise proovinud ja julgeme soovitada. Pakume sulle ülevaadet parimatest internetikasiinodest Eestis, suurimatest tasuta raha pakkumistest ja parimatest tasuta spinnide boonustest. Keeruta uutel videoslottidel ja loe lähemalt, mis toimub Eesti kasiinomaasikul.

Loe edasi...

Eestikasiino.com kasiinodes mängimine pakub põnevat meelelahutust, kuid teadvustame ka mängimisega kaasneda võivaid võimalikke hasartmängu riske. Probleemse mängurluse korral saab abi nõustamiskeskuse abiliini telefonilt 15410 või nende veebilehelt.

Loe lähemalt...