Maksud võitudelt

Maksud kasiino võitudelt – kas võidetud rahalt tuleb maksta makse?

Maksudega seotud teemad ei ole kellelegi tavaliselt just liiga meeldivad, ning hasartmängude puhul ei ole siin midagi erinevat, pigem võib siin valdkonnas küsimusi hoopis rohkem olla. Kas hasartmängudega võidetud summade pealt peab maksma mingeid makse? Ja kui peab, siis kas neid peab maksma nii tavakasiinos võidetu pealt või ainult online kasiinodes? Kas hasartmängumaksudest rääkides on slottidel keerutamine, spordipanuste tegemine, ja näiteks pokker täpselt sama pulga peal? Ja kui ma pean makse maksma, siis kuidas kaotuste tasaarvutamisega on? Ja kas võidud Eesti kasiinodes ja kusagil välismaal maapealses kasiinos on maksustatud täpselt sama moodi või on ka siin mingeid erisusi?

Mängi Eesti parimates internetikasiinodes:


Paf € 10 läbimängimise nõudeta boonus ja 25 läbimängimise nõudeta tasuta spinni.

|


Betsafe € 100 boonus ja 500 tasuta spinnid.

|


Ehk siis maksudega seotud küsimusi võiks meil kõigil enne teemaga tutvumist olla kui mitte kümneid siis sellegipoolest üsna palju ja üsna erinevaid. Ja tõenäoliselt ei oska kõigile neile küsimustele koheselt vastata ka mitte just iga maksuameti töötaja.

Maksut Eestis litsentseeritud kasiinodes

Eestikasiino.com lehel tutvustame me vaid Eestis hasartmängude korraldamise luba omavaid kasiinosi, kes kõik on pidanud selle loa esmalt Maksu- ja Tolliametilt taotlema. Need kasiinod on läbinud protsessi, mille käigus Eesti riik on teinud kindlaks et tegemist on legitiimse ettevõttega. Aga see ei ole ainus boonus sinu jaoks. Eestis litsentseeritud kasiinod maksavad kõik hasartmängumaksu, ning mängijate jaoks on kõik neis kasiinodes võidetud rahasummad maksuvabad.


Optibet € 1 000 boonus.

|


Samuti nagu sa ei pea tulumaksu maksma iganädalastelt Bingo loto võitudelt, ei pea sa seda tegema ka Eestis registreeritud ja tegevusloa saanud kasiinodes võidetud raha pealt.

Eesti mängijad välismaistes kasiinodes

Juhul kui soovid mängida Eestis tegevusluba mitte omavates kasiinodes, siis pead sa teoreetiliselt kõik kasiinost välja kantud summad deklareerima ja neilt ka tulumaksu maksma. Kuigi praktikas selle raha välja nõudmist väga palju Maksuameti poolt rakendatud ei ole, siis see on vaid asja üks pool. Eestis litsentsi omavate kasiinode puhul on lisaks kasiino võitudelt tulumaksu maksmise vajaduse puudumisele ka teine boonus – need on kõik kontrollitud kasiinod, neis toimub aus mäng, nad on piisavalt läbipaistvad, ja sa võid olla kindel, et sulle võidud ka välja makstakse, kuna vastasel korral võivad nad näiteks kaotada litsentsi või siis peavad nad suuri trahve maksma. Suvaliste välismaiste kasiinode puhul sul aga seda kindlust ei ole.

Maksud kasiino võitudelt teistes riikides

Eesti maksuseadused on vähemalt Eestis litsentseeritud kasiinodes mängides inimese jaoks suhteliselt lihtsad ja arusaadavad, aga näiteks Ameerika Ühendriikides on pea kõik kasiino võidud maksustatud, ja neid peab maksma inimene ise, olenemata sellest kas tegu on võitudega pokkerilt, slottidelt, loteriidelt, spordiennustustelt, bingolt, või isegi ükspuha millistelt telemängudes võidetud summadelt. Reeglina on USAs kasiino võidud maksustatud 25% hasartmängumaksuga, ja mida Ameeriklastel on vaja ka maksuametile deklareerida alates mingist kindlast võidusummast.

Mängi Eesti kasiinos!

Enamikes riikides, kus hasartmängud legaliseeritud on, maksavad hasartmängumaksu kasiinod, olgu selleks siis mingi kindel protsent nende tulust, kindel protsent panuste suurusest või mõni kolmas variant. Kui mõnes riigis peavad kasiinod maksma hasartmängumaksuna ära vaid mõni kuni paarkümmend protsenti oma kasumist, siis näiteks Taanis peavad kasiinooperaatorid maksma 45-75% oma brutotuludelt. Kõrgeimad hasartmängumaksud võib leida riikidest nagu Saksamaa, Prantsusmaa, Austria, Luksemburg, kus maksude suurus võib olla koguni 80-90%. Soomes on hasartmängumaks 8.25% kasiino netokasumist. Madalaimad maksumäärad võib Euroopas leida veel näiteks Belgiast (11%). Euroopast väljaspool Kambodžas on maksumäärad aga veelgi madalamad, umbkaudu 4-5%.

Hasartmängumaksu suurus Eestis

Eestis oleneb hasartmängumaksu suurus sellest, millega täpsemalt tegu on.

  • Kasiino peab maksma 300 eurot mänguautomaadi kohta pluss 10% automaadi netokasumist (ehk tehtud panuste summa miinus võidud).
  • Õnnemängu korraldamise maksu suurus on 1278.23 eurot ühe mängulaua kohta. Või siis kui tegemist on osavusmängu mänguautomaadiga, on maksumääraks 31.95 eurot.
  • Loteriide puhul on maksumäära suuruseks 18% võidufondist. Seda muidugi vaid juhul kui võidufondi suurus on suurem kui 10 000 eurot.
  • Online kasiinod peavad reeglina maksma 5% hasartmängumaksu.

Kokkuvõtteks tuleb uuesti meelde tuletada, et Eestis litsentseritud kasiinodes on tulumaks kasiino võitudelt mängija jaoks null, kuna kõik vajalikud maksud maksab ära kasiino ise. Seega võites kasiinos suure summa, olgu selleks siis maapealne kasiino või internetikasiino, ei ole vaja muretseda maksude maksmise pärast.

 


Eestikasiino.com