Maksud võitudelt

Maksud kasiino võitudelt – kas võidetud rahalt tuleb maksta makse?

Maksudega seotud teemad ei ole kellelegi tavaliselt just liiga meeldivad, ning hasartmängude puhul ei ole siin midagi erinevat, pigem võib siin valdkonnas küsimusi hoopis rohkem olla. Kas hasartmängudega võidetud summade pealt peab maksma mingeid makse? Ja kui peab, siis kas neid peab maksma nii tavakasiinos võidetu pealt või ainult online kasiinodes? Kas hasartmängumaksudest rääkides on slottidel keerutamine, spordipanuste tegemine, ja näiteks pokker täpselt sama pulga peal? Ja kui ma pean makse maksma, siis kuidas kaotuste tasaarvutamisega on? Ja kas võidud Eesti kasiinodes ja kusagil välismaal maapealses kasiinos on maksustatud täpselt sama moodi või on ka siin mingeid erisusi?

Mängi Eesti parimates internetikasiinodes:


Paf Paf
€ 10 läbimängimise nõudeta boonus ja 25 läbimängimise nõudeta tasuta spinni.

€ 500 boonus ja 300 tasuta spinne.

Ehk siis maksudega seotud küsimusi võiks meil kõigil enne teemaga tutvumist olla kui mitte kümneid siis sellegipoolest üsna palju ja üsna erinevaid. Ja tõenäoliselt ei oska kõigile neile küsimustele koheselt vastata ka mitte just iga maksuameti töötaja.

Maksud Eestis litsentseeritud kasiinodes

Eestikasiino.com lehel tutvustame me vaid Eestis hasartmängude korraldamise luba omavaid kasiinosi, kes kõik on pidanud selle loa esmalt Maksu- ja Tolliametilt taotlema. Need kasiinod on läbinud protsessi, mille käigus Eesti riik on teinud kindlaks et tegemist on legitiimse ettevõttega. Aga see ei ole ainus boonus sinu jaoks. Eestis litsentseeritud kasiinod maksavad kõik hasartmängumaksu, ning mängijate jaoks on kõik neis kasiinodes võidetud rahasummad maksuvabad.


€ 1 000 boonus.

Samuti nagu sa ei pea tulumaksu maksma iganädalastelt Bingo loto võitudelt, ei pea sa seda tegema ka Eestis registreeritud ja tegevusloa saanud kasiinodes võidetud raha pealt.

Kuigi järgnevalt viidatud artikkel on suhteliselt vana, on se avaldatud siiski peale Eestis hasartmängu korraldamise litsentsi nõudma hakkamist. Äripäev kirjutas 21. mail 2014 järgmist - "Evelyn Liivamägi maksu-ja tolliameti maksude osakonna juhataja Tulumaksuseaduse kohaselt kuuluvad hasartmänguvõidud maksustamisele. Erandina on maksuvabad vaid korraldusloa või registreeringu alusel korraldatud hasartmängude võidud. Kui hasartmängu korraldajal on Eestis korraldusluba või registreering, siis väljamakstud võitudelt saajad tulumaksu maksma ei pea. Sama regulatsioon kehtib ka ennustusvõistluste puhul, kuna ennustusvõistlused kvalifitseeruvad samuti hasartmängude alla. Kui korraldusluba on olemas, siis maksab maksud hasartmängumaksuna hasartmängu korraldaja. "

Tulumaks hasartmängu võitudelt - Eesti Vabariigi Tulumaksuseadus § 19

Selleks, et kõik eelpool mainitu ka kuidagi seadusest välja lugeda, siis uurisime Eesti Vabariigi Tulumaksu seadust. Seal on hasartmängude ja sellega seotud võitude maksustamise kohta kaks olulist viidet. Esimene neist on § 12. lõige 1 punkt 7, mis ütleb, et "Tulumaksuga maksustatakse residendist füüsilise isiku poolt maksustamisperioodil Eestis ja väljaspool Eestit kõikidest tuluallikatest saadud tulu, sealhulgas hasartmänguvõidud." 

See aga ei ole Eestis litsentseeritud kasiinodes mängijate jaoks see oluline osa. Oluline osa on § 19 lõige 3 punkt 7, mis ütleb, et "Tulumaksuga ei maksustata korraldusloa või registreeringu alusel läbiviidud hasartmängu võite."

Eesti mängijad välismaistes kasiinodes

Juhul kui soovid mängida Eestis tegevusluba mitte omavates kasiinodes, siis pead sa teoreetiliselt kõik kasiinost välja kantud summad deklareerima ja neilt ka tulumaksu maksma - seda võis välja lugeda ka eelnevalt mainitud Tulumaksuseaduse 12st paragrahvist. Kuigi praktikas selle raha välja nõudmist väga palju Maksuameti poolt rakendatud ei ole, siis see on vaid asja üks pool. Eestis litsentsi omavate kasiinode puhul on lisaks kasiino võitudelt tulumaksu maksmise vajaduse puudumisele ka teine boonus – need on kõik kontrollitud kasiinod, neis toimub aus mäng, nad on piisavalt läbipaistvad, ja sa võid olla kindel, et sulle võidud ka välja makstakse, kuna vastasel korral võivad nad näiteks kaotada litsentsi või siis peavad nad suuri trahve maksma. Suvaliste välismaiste kasiinode puhul sul aga seda kindlust ei ole.

Maksud kasiino võitudelt teistes riikides

Eesti maksuseadused on vähemalt Eestis litsentseeritud kasiinodes mängides inimese jaoks suhteliselt lihtsad ja arusaadavad, aga näiteks Ameerika Ühendriikides on pea kõik kasiino võidud maksustatud, ja neid peab maksma inimene ise, olenemata sellest kas tegu on võitudega pokkerilt, slottidelt, loteriidelt, spordiennustustelt, bingolt, või isegi ükspuha millistelt telemängudes võidetud summadelt. Reeglina on USAs kasiino võidud maksustatud 25% hasartmängumaksuga, ja mida Ameeriklastel on vaja ka maksuametile deklareerida alates mingist kindlast võidusummast.

Mängi Eesti kasiinos!

Enamikes riikides, kus hasartmängud legaliseeritud on, maksavad hasartmängumaksu kasiinod, olgu selleks siis mingi kindel protsent nende tulust, kindel protsent panuste suurusest või mõni kolmas variant. Kui mõnes riigis peavad kasiinod maksma hasartmängumaksuna ära vaid mõni kuni paarkümmend protsenti oma kasumist, siis näiteks Taanis peavad kasiinooperaatorid maksma 45-75% oma brutotuludelt. Kõrgeimad hasartmängumaksud võib leida riikidest nagu Saksamaa, Prantsusmaa, Austria, Luksemburg, kus maksude suurus võib olla koguni 80-90%. Soomes on hasartmängumaks 8.25% kasiino netokasumist. Madalaimad maksumäärad võib Euroopas leida veel näiteks Belgiast (11%). Euroopast väljaspool Kambodžas on maksumäärad aga veelgi madalamad, umbkaudu 4-5%.

Hasartmängumaksu suurus Eestis

Eestis oleneb hasartmängumaksu suurus sellest, millega täpsemalt tegu on.

  • Kasiino peab maksma 300 eurot mänguautomaadi kohta pluss 10% automaadi netokasumist (ehk tehtud panuste summa miinus võidud).
  • Õnnemängu korraldamise maksu suurus on 1278.23 eurot ühe mängulaua kohta. Või siis kui tegemist on osavusmängu mänguautomaadiga, on maksumääraks 31.95 eurot.
  • Loteriide puhul on maksumäära suuruseks 18% võidufondist. Seda muidugi vaid juhul kui võidufondi suurus on suurem kui 10 000 eurot.
  • Online kasiinod peavad reeglina maksma 5% hasartmängumaksu.

Kokkuvõtteks tuleb uuesti meelde tuletada, et Eestis litsentseritud kasiinodes on tulumaks kasiino võitudelt mängija jaoks null, kuna kõik vajalikud maksud maksab ära kasiino ise. Seega võites kasiinos suure summa, olgu selleks siis maapealne kasiino või internetikasiino, ei ole vaja muretseda maksude maksmise pärast. Kui sa aga mängid online kasiinodes, millel puudub Eestis tegutsemise luba, siis on sul vaja oma võidud eraldi ka deklareerida ja nende pealt ka makse maksta.

 


eestikasiino.com

Eesti Kasiino annab sulle ülevaate Eestis tegevusluba omavatest online kasiinodest, mida oleme ise proovinud ja julgeme soovitada. Pakume sulle ülevaadet parimatest internetikasiinodest Eestis, suurimatest tasuta raha pakkumistest ja parimatest tasuta spinnide boonustest. Keeruta uutel videoslottidel ja loe lähemalt, mis toimub Eesti kasiinomaasikul.

Eestikasiino.com kasiinodes mängimine pakub põnevat meelelahutust, kuid teadvustame ka mängimisega kaasneda võivaid võimalikke hasartmängu riske. Probleemse mängurluse korral saab abi nõustamiskeskuse abiliini telefonilt 15410 või nende veebilehelt.