Soovides online kasiinos mängida, tuleks eelnevalt kindlasti ka piisavalt eeltööd teha, et kindlasti mitte raha panna ebausaldusväärsesse kasiinosse. Kuidas aga tuvastada ebausaldusväärset kasiinot? Kuidas saab kindel olla, et kasiino on turvaline, käitleb sinu andmeid vastavalt seadustele, ja olla ka kindel, et sinu väljamaksed ei jää kunagi … välja maksmata?

Üks kiirete väljamaksetega usaldusväärne kasiino on näiteks järgmine:

Internetis on sadu, või pigem isegi tuhandeid online kasiinosi, ja antud juhend võiks sulle abiks olla ebausaldusväärsete kasiinode välistamiseks.

Alustuseks tuleks muidugi öelda, et enamik online kasiinosid on usaldusväärsed ja turvalised, ning n-ö probleemseid lapsi on nende hulgas õnneks vähe. Kasiino valimisel tuleks eelkõige mõelda loogiliselt ja säilitada kainet mõistust.

Ja loogikast ja kainest mõistusest rääkides tuleks alati meeles pidada ka üht väga loogiliselt tõde – kui tundub, et mõni pakkumine on liiga hea, et tõsi olla, siis reeglina see ei vastagi tõele.

Enne edasi lugemist soovitame omalt poolt külastada näiteks järgmist heade pakkumistega turvalist ja usaldusväärset Eesti online kasiinot:

Kas kasiino omab Eestis litsentsi või mitte?

Kõige lihtsam variant kodutöö tegemise alustamiseks on kontrollida, kas leitud kasiinol on ka Eesti tegutsemise litsents.

Kõik kasiinod, mida me siin lehel tutvustame, omavad Eestis tegutsemiseks litsentsi. Lisaks on sul võimalik tervet Eestis litsentseeritud kasiinode nimekirja näha EMTA (Eesti Maksu- ja Tolliamet) lehel.

Kui kasiino litsentsi ei oma, siis soovitame selles omale kontot mitte registreerida. Isegi kui kasiino muidu on legitiimne, küll aga ei ole tal õigust Eestis hasartmänge pakkuda, siis võivad väljamakstel tekkida juba teist tüüpi probleemid.

Kui kasiinol on olemas Eestis tegutsemise litsents, siis see tähendab, et ta järgib Eesti seadusi, maksab siin makse, ning tema üle teostatakse ka Eesti riigi poolt järelvalvet. Lisaks kontrollivad litsentsi andjad ka kasiino maksejõulisust.

Siin on lühike nimekiri asjadest, mida litsentsi omavate kasiinode puhul kontrollitakse:

Kasiino litsents teistes riikides

Kuigi Eestlase jaoks on kõige paremad kasiinod need, mis omavad tegutsemisluba Eestis, siis laiemas laastus on kõik kasiinod, mis näiteks kuskil Euroopa Liidu riigis litsentsi omavad, suhteliselt ohutud.

Olenemata siis sellest, kas me räägime Maltast, Inglismaast, või näiteks Gibraltarist. Mis teeb nende riikide litsentsid ohutuks, on sama nagu Eestis – kasiino litsentsi saamine ja hoidmine ei ole ei lihtne ega odav.

Kui aga näed näiteks mõnda online kasiinot, mis on registreeritud mõnes maksuparadiisis, näiteks Curacao, või Macau, siis oleks kindlasti mõistlik otsida internetist arvamusi antud kasiino kohta.

Sellistes riikides on litsentsi saamine tunduvalt lihtsam ja odavam, ning ka kontrolli ei teostata nende üle just liiga palju. Seega enne sellistes online kasiinodes registreerumist soovitame teha põhjalik eeltöö. Ja kindlasti ka pärast eeltöö tegemist soovitame pigem olla ettevaatlik, ja võib-olla oleks mõistlikum nendega siiski mitte liituda ja sissemakset teha.

Mitmed online kasiinod ja pokkeritoad, mis taolistes riikides registreeritud on olnud, on pankrotti läinud, ja tänu sellele on tuhanded ja tuhanded inimesed oma rahast ilma jäänud.

Kust näha ja kontrollida kasiino litsentsi olemasolu?

Reeglina on kasiino litsentsi infot võimalik näha online kasiino lehe alumises ääres. Kui soovid seda ka ise igaks juhuks kontrollida, siis on sul võimalik näiteks minna Majandustegevuse registrisse ja sealt otsida kasiino tegevusluba.

Täida vaid Ettevõtja nime lahter ja vajuta Otsi. Ettevõtja nime lahtrisse ära kirjuta kasiino nime, vaid ettevõtte nime, kes kasiinot haldab. Ka see on tavaliselt näha online kasiino alumises servas, näiteks selline näeb välja Betsafe kasiino alumine serv:

Betsafe litsentsi info näide

Välismaiste kasiinode puhul tuleks kasiino poolt jagatava info kinnitamiseks Googlis erinevaid otsinguid teostada.

Kasiino sissemakse meetodid?

Kas ainuüksi kasiino sissemakse võimalustest lähtuvalt on võimalik kasiino usaldusväärsuse kohta midagi öelda?

Üldiselt on hea, kui kasiino pakub palju erinavaid sisse- ja väljamaksemeetodeid. Kõige tavapärasemad neist on pangaülekanne Trustly kaudu, krediitkaart, Skrill, ja Neteller. Lisaks pakuvad mõned kasiinod ka Bitcoin ja Paysafe kaardiga sissemakse tegemise võimalust.

Kui kasiino pakub sulle näiteks ainult pangaülekande võimalust, nagu näiteks kontovabad kasiinod, siis see on tavaliselt kõik täiesti okei.

Kui aga mõni kasiino peaks pakkuma sulle näiteks ainult Paysafe kaardiga sissemakse võimalust, siis see peaks juba pisut ettevaatlikumaks tegema.

See võib olla märk, mis viitab mõnele kasiinoga seotud tõsisemale probleemile.

Võib-olla ei ole nad saanud lepingut teiste maksete pakkujatega tänu probleemidele või siis on seal mingid muud sinu jaoks mitte positiivsed põhjused.

Väldi ebausaldusväärseid kasiinosi!

Kuigi õnneks enamik kasiinos on turvalised ja nendega probleeme ei ole, siis kahjuks satub aeg-ajalt nende sekka siiski ka roiskunud õunu, mistõttu tuleks alati mõelda enne mõne suvalise kasiinoga enda andmete jagamist või neisse sissemakse tegemist.

Kokkuvõtteks mainime korra veel ära mõned soovitused, milliseid kasiinosi võiks vältida:

Korduma Kippuvad Küsimused

Litsentsi olemasolu kontrollimiseks mine EMTA lehele.

Your casinos will be cleared

Are you sure?