Crapsi ajalugu

Täringuid on veeretatud ilmselt juba enne seda, kui inimkond hakkas üldse ajaloost märkmeid tegema. Hulgaliselt mänge, mis on just tänu sellele 6-külgsele hulktahukalisele klotsile loodud, on aluseks tänasele crapsile. Crapsi näol on tegemist täringumänguga, mida iseloomustab omamoodi reeglistik.

Mängu moodne versioon on üles ehitatud üsnagi keeruliste reeglite najal. Peamiselt on siiski vaja vaid mänguhimu, paari täringut ning rahakaid kaasmängureid, kellega võidu panustada. Kas teadsid, et näiteks Teise Maailmasõja ajal armastasid sõdurid oma puhkehetki just selle täringumänguga sisustada? Täringu veeretamisest on kujunenud üks meelelahutuse vorm, mida saab virtuaalselt vastavalt oma soovidele nautida.

Täringumängu sünnilugu on küll veidi ebaselge, kuidas ka ei otsiks, ikka leiad vastuseid stiilis “keegi ei tea, kuidas mäng tegelikult alguse sai…". Tundub, et inimkonna jõudeaja kasutust on pigem keeruline analüüsida, sel puudub justkui algus ja lõpp.

Seda enam, et kultuurid on segunenud ning niisamuti viisid, kuidas inimesed on oma meelt läbi aja lahutanud on, ei oska keegi täpselt öelda, kelle idee täringumäng oli. Sarnaste mängude arenguid võib soovi korral üles lugeda mitmeid, võta siis näpust, kes looja staatuse endale saaks. Kahtlusteta saab aga väita, et täringuid on heidetud lugematu arv aastaid, just niisama kaua kui on lugu peetud erinevatest õnnemängudest. Üldiselt usutakse, et tänapäevane craps on alguse saanud mängust, mida nimetatakse hazardiks. Viimase näol oli tegu ekstreemselt populaarse õnnemänguga, mida britid sajandeid harrastasid.

Ühes eurooplaste rännakute ning hilisema koloniseerumisega ka maailma kaugematesse paikadesse, levis mäng üle kogu ilma. Osad usuvad, et just britid viisid täringumängu ameerikasse, teised arvavad aga, et just prantslased on selle sammu taga.


Eestikasiino.com