Mida tuleb Eestis teha online kasiino litsentsi saamiseks

Eesti litsentsi saamiseks peavad uued kasiinod täitma terve rea nõudeid ning vastama karmidele regulatsioonidele. Kõike seda eesmärgiga pakkuda mängijatele turvalist ja ausat mängukogemust ning kaitsta isiku- ja pangaandmeid.

Oluline on mainida, et iga Euroopa Majanduspiirkonna riigi jaoks tuleb taotleda eraldi kasiino litsents. Ühest riigist saadud tegevusluba ei anna õigust pakkuda hasartmänge teistes Euroopa Liidu riikides.

Eestis on kahte tüüpi load: hasartmängude korraldamise tegevusluba, mis annab õiguse hasartmängude korralduslubade taotlemiseks ning kehtib tähtajatult ja hasartmängude korraldusluba, mis lubab netikasiinodel hasartmängu kaughasartmänguna korraldada.

Eesti hasartmängude korraldamise tegevusloa saamiseks peab ettevõte olema registreeritud Eestis või Euroopas Liidus ning vajadusel registreerima end mitteresidendist maksumaksjaks. Samuti ei tohi olla muid tegevusalasid peale hasartmängude korraldamise ning firma juhatuse liikmed ei tohi olla kuriteo eest karistatud. Nii tagatakse, et kõik toimib vastavalt kohalikele seadustele ja regulatsioonidele ning annab mängijatele kindluse online kasiino usaldusväärsuse osas.

Taotlejad peavad täitma ka minimaalse osakapitali nõudeid, mis erinevad sõltuvalt mängu liigist. Õnnemängude jaoks nagu slotid on see 1 000 000 eurot, toto puhul 130 000 eurot ja osavusmängude jaoks nagu pokker 25 000 eurot.

Kaughasartmängu korraldaja peab ka tagama, et tema veebilehel on mängijatele leitavad privaatsus- ja kasutustingimused ning selgelt välja toodud vanusepiirangud. Kasiino boonuste ja turniiride juures peavad olema välja toodud läbimängimisnõuded ning reeglid.

Samuti on oluline, et mängijad leiaksid teavet vastutustundliku mängimise kohta ning saaksid vajadusel endale limiite seada või abi küsida.

Kõik õnnemängud peavad toimima juhuslikkuse alusel ning kasutama juhuslike numbrite generaatorit (RNG). Slotimänge ja mängude loojaid kontrollivad omakorda sõltumatud organisatsioonid nagu eCogra, et tagada mängude ausus. Õnnemänge saab internetis korraldada vaid siis kui kasiino elektrooniline arvestus- ja kontrollsüsteem on ühendatud Maksu- ja Tolliameti infosüsteemiga.

Kui kõik tingimused on täidetud ja tegevusluba on lõpuks käes tuleb taotleda korraldusload igale mänguliigile eraldi. Õnnemängu korraldamiseks loa saamiseks tuleb tasuta riigilõiv 47 940 eurot,
toto puhul 31 960 eurot ja osavusmängu korraldamiseks 3200 eurot.

Registreeritud kasiinod on kantud MTA seaduslike hasartmängukorraldajate nimekirja ning peavad rangelt järgima Eesti seadusi ja esitama oma tegevuse kohta aruandeid.

Eesti hasartmängu seadused on ranged, kuid samas väga selged ja läbipaistvad. Uusi online kasiinosid tuleb igal aastal järjest juurde just tänu heale ettevõtluse keskkonnale. Selged seadused tagavad ka Eesti mängijate turvalisuse ning pakuvad meeldivaid mänguelamusi reguleeritud ja turvalistes netikasiinodes.


Your casinos will be cleared

Are you sure?