Pokkeri pilt

Pokker

Pokker on läbi aegade üks populaarsemaid kaardimänge, mida mängitakse üle kogu maailma. Populaarsust on pokker kasiinodes, ja eriti just internetikasiinodes, kogunud eriti palju juurde just viimase kümne kuni kahekümne aastaga. Põhjus miks pokker kasiinodes nii palju populaarsust on kogunud on tõenäoliselt see, et internetis mängimise puhul on ootamise aega kindlasti vähem ja järgmist ringi ei tule oodata just liiga palju. Samuti on võimalik online pokkerit mängida korraga rohkem kui ühes lauas. 

Pokker on kaardimäng, mida mängides on sinu eesmärgiks võita pank/pot saades tugevaima võimaliku kaartide kombinatsiooni või olles suuteline kõik teised mängijad mängust välja bluffima. Kuigi kõige tuntum on ilmselt No Limit Holdem, on kõvasti populaarsust kogunud ka Omaha, Seven-card stud, Five-card stud, ja ka Hiina pokker. Peamised pokkeri reeglid on mängudes üsna sarnased, samas aga on erinevatel pokkeri variantidel neid teistest kindlalt eristavad nüansid.


Olybet € 200 boonus ja 600 tasuta spinnid.

|

Betsafe € 500 boonus ja 300 tasuta spinnid.

|

Unibet € 100 boonus ja 5 tasuta spinnid.

|


Eestikasiino.com lehel tutvustatavatest kasiinodest pakub suur osa neist kasiinoga liitujatele ka võimalust mängida online pokkerit, ja loomulikult pakutakse neile ka üsna häid boonuseid pokkeri mängimiseks nii esmaste tervitusboonuste näol kui ka erinevaid lojaalsusboonuseid juba liitunud mängijatele. Pokkeri tervitusboonuste suurused võivad küündida tuhandete eurodeni. Tavaliselt on pokkeri boonuste vabastamiseks kindel läbimängimise nõue, ja pokkeri boonused kantakse sinu kontole väiksemate tükkide kaupa lähtuvalt sinu mängimise käigus makstavast reigist. Väga häid pokkeri boonuseid pakuvad Eesti kasiinodest näiteks Olybet, Betsafe, Unibet, ja ka mitmed teised kasiinod. Ja mõnikord pakutakse uutele mängijatele ka tasuta pokkeri raha ilma igasuguse läbimängimise nõudeta.

Pokkeri õpetus - kuidas mängida pokkerit

Enne pokkeri mängimisega alustamist oleks kindlasti mõistlik kätte võtta mõni pokkeri õpetus või pokkeri spikker, et vähemalt alguses kõigest korralikult aru saada. Kuigi pokker on üsna lihtne mäng, on selle korralikult selgeks õppimiseks, selleks et võitvaks mängijaks saada, vaja kulutada kuid või aastaid. Ja isegi siis ei pruugi sa veel liiga hea mängija olla. Samas selleks, et pokkerist aru saada ja seda mängida, ei kulu just palju aega.

Istudes pokkerilauda, peavad vähemalt kaks inimest kohe ka panuse lauda panema – väike pimepanus ja suur pimepanus, ja need peavad panema mängijad, kes istuvad diilerist vasakul. Esimene vasakult on väike pime ja teine vasakult on suur pime. Pokkeriturniiride puhul peavad lisaks kõik mängijad tihtipeale panema ka ante. Samuti on Stud pokkeri puhul vaja pimepanuste asemel ante panna.


Optibet € 1 000 boonus.

|


Kui kaardid on jagatud, hakkab mäng lauas liikuma päripäeva. Esimese otsuse, mida edasi teha, teeb mängija, kes on kohe peale suurt pimedat. Teistest raundides alustab alati mängija, kes on kohe pärast diilerit. Otsused, mida pokkerimängija teha saab on järgmised:

Loobu – paned oma kaardid maha ja ootad järgmist kätt. Tavaliselt seda teed sa pokkerimängu ajal kõige tihedamini. Kui tihti sa seda tegema peaksid oleneb sinu kätest ja laua suuruses, aga lauas kus on 8 kuni 10 mängijat, peaksid sa seda ilmselt tegema vähemalt umbes 80% ajast.

Maksa – panusta mängu sama suur summa nagu eelmine siiani mängiv mängija on lauda panustanud.

Passi – kui keegi enne sind ei ole panustanud, siis soovi korral võid ka sina passida, ja oodata mida teevad järgmised mängijad, või loota midagi head järgmisena laual avatavatest kaartidest. Juhul kui tegemist on esimese raundiga, siis passida on võimalik vaid suure pimedana, ülejäänud kohtadel lauas on edasi mängimiseks vaja Maksta vähemalt suure pimeda suurune summa.

Panusta – kui keegi lauas ei ole panustanud, on sul võimalik teha oma panus. Selleks, et järgmised mängijad edasi mängida saaksid, peavad nad nüüd sinu panusega võrdse summa lauda panema.

Tõsta – kui keegi on juba panustanud enne sind, ja sa tunned, et sul on hea käsi, siis nüüd on sul võimalik lisaks kellegi teise tehtud panusele veel midagi juurde panna.

Kõige populaarsemates pokkerimängudes, Texas Hold’em ja Omaha, on neli panustamisraundi – flopieelne, flopijärgne, turn (neljas ühine avatud kaart), ja river (viies ühine avatud kaart). Stud pokkeris on tavaliselt viis panustamise raundi ja Five Card Draw puhul vaid kaks.

Pokkeri käed

Pokkerit õppides on alguses üks olulisemaid teadmisi pokkeri käte tugevused, kuna ilma neid teadmata ei ole võimalik pokkerit korralikult mängida. Eeldades, et tegemist on 52 kaardise kaardipakiga, on pokkeris võimalik saada 2,598,960 erinevat kombinatsiooni. Õnneks ei ole vaja neid kõik pähe õppima, piisab vaid sellest, kui sa tead pokkeri peamisi käsi. Nendest saad juba tuletada ka kõik ülejäänu.


Paf Sport € 100 läbimängimise nõudeta boonus ja 20 tasuta spinnid.

|

TonyBet € 300 boonus.

|

Betsafe € 500 boonus ja 300 tasuta spinnid.

|


Tugevaim käsi pokkeris on Kuninglik mastirida (Royal Flush), kus sul on 10JQKA kõik samast mastist. Tugevuselt järgmiseks käeks on mastirida. Mida suurem see on, seda parem. Järgmine käsi on nelik, millest tugevaim nelik on loomulikult neli ässa. Edasi tuleb maja (kolm ühesugust kaarti ja kaks teistsugust, näiteks KKKJJ). Järgneb mast (kõik viis kaarti samast mastist), rida (näiteks 34567), kaks paari (näiteks KKJJX, kus X võib olla ükspuha mis kaart, aga mida suurem, seda parem), järgneb üks paar, ja viimaseks lihtsalt kõrgeim kaart. Näiteks kui sina ei saa käe mängimise lõpuks mitte ühtki eelmainitud kombinatsioonidest, ja sinu kõrgeim kaart on K, ja sinu vastasmängija ei saa samuti ühtki kombinatsiooni kokku, kuid tema kõrgeim kaart on A, siis sinu vastasmängija võidab.

Omaha H/L (Omaha High/Low) mängus läheb pool potist madalaimale käele, eeldusel et kellelgi on kvalifitseeruv madalaim käsi. Madalaima käe puhul peavad viis kaarti olema kõik erinevad ja suurim kvalifitseeruv kaart saab olla 8. Äss võib olla kas äss või 1. Ehk siis parim Omaha Low käsi on A12345.

Erinevad pokkerimängud

Nagu mainitud, pokkerist on nüüdseks üsna mitmeid erinevaid versioone, millest kõiki pole siin ära mainida isegi mõtet. Aga peamised on siis Texas Hold’em ja Omaha, aga samuti Seven Card Stud, Five Card Stud, Hiina pokker.

Texas Hold’em

Tegemist on kõige populaarsema pokkeri versiooniga, millest on kuulnud ja mida ilmselt kõik on ka telekast näinud kas ülekantavate turniiride või mõne filmi kaudu. Hetk tagasi rääkisime sellest, kuidas mängida pokkerit, ning tegime juba lühidalt tutvust Holdem pokkeri mängimisega, ja sellele palju lisada pole ilmselt vajagi.


Betsafe € 500 boonus ja 300 tasuta spinnid.

|


Küll aga võiks mainida, et nii Texas Hold’em pokkeri kui ka mitmete teiste pokkeri variantide puhul on võimalik mängida kolme erinevat versiooni. Näiteks on olemas Limit, Pot Limit, ja No Limit Texas Hold’em. Limit tähendab seda, et tõsta on võimalik vaid kindlaks määratud panuse võrra, panuse suurus oleneb lauast, milles mängid. Pot Limit mängude puhul on võimalik korraga tõsta maksimaalselt selle summa võrra, mis juba mängijate poolt kokku on lauda pandud. No Limit mängude puhul igasugune limiit tõstmisel puudub, panustada võid korraga kogu oma lauda toodud raha ulatuses.

Omaha

Omaha peamised kaks versiooni on Omaha High ja Omaha High/Low. Kui Texas Hold’emis jagatakse mängijatele kaks kaarti, siis Omaha puhul jagatakse mängijatele 4 kaarti, millest on oma pokkerikäe moodustamisel on kohustus kasutada kahte kaarti, ja siis lisaks kolme kaarti laualt. Omaha Hi/Lo (mõnikord võib see olla ka nime all Omaha/8) jagatakse pank kõrgeima ja madalaima (kui lauas on kvalifitseeruv madalam käsi) kaardikombinatsiooni vahel. Madalaima kombinatsiooni tekitamiseks peab sul olema võimalik tekitada kahest käes olevast kaardist ja kolmest kaardist laual viie kaardine käsi, millest ükski kaart pole suurem kui 8 ja ükski kaart ei kordu. Parim võimalik Omaha H/L käsi on A1234.

Pokkeri Turniirid

Kuigi väga palju mängitakse üksteise vastu rahalaudes, siis väga populaarseks on saanud ka pokkeri turniirid, mida tänapäeval on võimalik mängida kõikides nii online kui ka tavakasiinodes, kus mingigi pokkerituba olemas on. Kõige tavalisemalt on turniiridel mänguks Texas Hold'em, aga nüüdseks pakutakse palju ka Pot Limit Omaha turniire ning leida võib vähemal määral ka teisi pokkeri mänge.


Optibet € 1 000 boonus.

|


Pokkeri turniiri tüüpe on ka väga palju erinevaid, ühena meie lemmikutest võiks ära tuua Bounty ehk pearahaga Turniirid

Pokkeri ajaloost

Pokker jõudis Itaaliasse ja Hispaaniasse läbi Egiptuse kaubandusteede 15ndal sajandil. Enamik kaardipakke koosnesid tol ajal vaid 20st kaardist. Euroopas kasutavate kaartidega segunedes arenes aga mäng selliseks nagu me seda tänapäeval teame.

Hoolimata sellest, et pokker on maailma populaarseim kaardimäng, on selle täielikud juured tänaseni teadmata – näiteks ei teata kust pärineb mängu nimi, kuna see võib pärit olla mitmetest keeltest. Mõned ajaloolased usuvad, et pokker pärineb kaheksateistkümnenda sajandi Prantsusmaalt, kus mängiti mängu poque. Teised aga arvavad, et pokker on sakslaste pochspiel, mille ühe peamiseks elemendiks on bluffimine.


Unibet € 100 boonus ja 5 tasuta spinnid.

|

TonyBet € 300 boonus.

|


Pokkerit mängiti New Orleansis esialgu vaid 20 kaardiga ja nelja mängijaga. Panuseid tehti väga algupäraste kombinatsioonidega nagu näiteks: üks paar, kaks paari, kolm sama kaarti, täismäng; viimane neist tähendas, et kõik viis kaarti on aktiivsed ning neli neist on ühesugused.

Mäng levis kulutulena ka kogu ülejäänud Ameerikasse – nii hoiti pokkerimängu aus eriti seiklejate, muidu reisijate ja spekulantite seas. Pokkerist sai Metsiku Lääne lahutamatu osa. Varastel 1900-ndatel aastatel muutus aga panustamine Nevada osariigis seadusevastaseks tegevuseks. Kalifornia peaprokurör leidis aga, et draw-pokkeri näol on vastupidiselt stud-pokkerile tegemist oskusmänguga, mistõttu antud mängule hasartmängu keeld ei kehtinud.

21 sajandi alguses sai pokkerist maailma armastatuim hasartmäng, mida tunti kui oskustel põhinevat sportmängu. Kui varem arvati, et professionaalsed pokkerimängijad on pigem hämarad tegelased, siis nüüdsest polnud taoliseks stereotüüpiliseks mõtlemiseks enam põhjust. Pokkeri sõnavara võeti kasutusele nii Ameerika kui ka Inglise kultuuriruumis – žargooni kasutasid igapäeva keeles ka need, kel pokkerist suuresti aimugi polnud. Tuntuimad väljendid on näiteks: poker face, up the ante, scam, wild card, cash in, stuck up, when push comes to shove jne.

TV pokker

Ühes maailmakuulsate pokkeriturniiridega nagu näiteks World Series of Poker, World Poker Tour (WPT) ja European Poker Tour (EPT) on pokker läbinud hiiglasliku arengu. Eetrisse antud pokkeriturniirid huvitasid telerivaatajaid, pakkudes draamat ja elevust. Nii sai pokkerist tänapäeva ühiskonna lahutamatu osa.

Online pokker

Pokkerist on saanud ülimalt populaarne mäng tänu interneti võidukäigule. Koos interneti arenguga on avatud tuhandeid online pokkeriruume – tekitades sellega ideaalse võimaluse kõigil kodust lahkumata oma oskusi ja õnne proovile panna. Tundub suisa veider, aga esimene interneti pokkeriruum Poker Planet alustas alles 1998. aastal. Küll aga polnud ettevõttel pikka pidu, kuna konkurendid haistsid ettevõtmise geniaalsust ning õige pea sigines juba mitmeid sarnaseid ja oluliselt suuremaid mänguruume. Aastal 2003 lahvatas aga mänguhuvi järsult – Travel Channel näitas World Poker Tour turniiri – enne selle eetrisse andmist ei osanud keegi aimata, et tänu pokkerile meelitab kanal rekordiliselt palju inimesi teleri ette.

Samal aastal võitis veidra nimega Chris Moneymaker, sel ajal 32-aastane majandusteadlane, ootamatult World Series of Poker (WSOP) turniiri.

Eelkõige just tänu interneti levikule jõudsid pokker, pokkerimängijad ning pokkeri turniirid lõpuks massideni ning seoses mängijate arvu hüppelise kasvuga suurturniiridel läks üha enam võite mängijatele, kellest enne suurvõitu ei teadnud pokkerimaailm midagi. WSOP’lt on pärit ka üks üsna muinasjutuline lugu – mees kulutas vaid 39 dollarit osavõtumaksuks, et pääseda satelliit-turniirile – lõpetades aga WSOP põhiturniiril võitjana. See mängija viis koju 2,5 miljoni dollari suuruse summa. Taoline lugu kihutas aga teisigi suurema innustusega mängima ning alates sellest ajast on online pokkeri populaarsus vaid kasvanud.


Olybet € 200 boonus ja 600 tasuta spinnid.

|

TonyBet € 300 boonus.

|

Unibet € 100 boonus ja 5 tasuta spinnid.

|

Betsafe € 500 boonus ja 300 tasuta spinnid.

|


Pokkeri boonused

Eestikasiino.com portaal pakub külastajatele online pokkeri mängimiseks läbi meie lehel olevate kasiinode hulgaliselt erinenevaid pakkumisi. Olgu selleks siis Olybeti €2000 euro suurune uue mängija boonus või Betsafe kasiino kuni 1000 € suurune esimese sissemakse boonus. Samuti pakuvad erinevaid pokkeri tervitusboonuseid näiteks Tonybet, mis annab uutele mängijatele kuni €2000 starter boonuse ja Paf, mille pokkeri pakkumiste hulgast võid leida kuni €1000 euro suuruse tervitusboonuse

Ülihead pokkeri boonust pakub sulle ka Optibet. Optibeti pokkeritoa poolt pakutav on tõenäoliselt hetkel üks kõige parematest pakkumistest üldse. Selles sisaldub kuni 2000 eurone boonus, mis makstakse välja kahe euro kaupa. Selles on 100 euro eest tasuta turniiripileteid, millest kahe saamine on ülilihtne, kolmas oisut keeruline. Ja Optibetil on ka Honeymoon Bonus, kus sa täidad esimese 30 päeva jooksul iga päev erinevaid ülesandeid, ja vabastad auhindu, milleks võivad olla turniiri piletid, või raha. Kõige suuremad auhinnad tulevad loomulikult lõpupoole. Näiteks kui sa oled ära teinud 25 ülesannet, saad T$110 ehk turniiriraha, kui aga täidad kõik 30 ülesannet, saad $150. Ülesanded varieeruvad - alates sellest, et sa pead paar kätt pokkeri mängima kuni selleni, et sa pead mõnes vähemalt 50 mängijaga turniiris rahasse tulema.  

Liitu Optibeti pokkeritoaga siin


eestikasiino.com