Turvalisus on kõige tähtsam!

Eestikasiino.com arvustab ainult Eestis litsentseeritud kasiinosi ja maksed nii Bitcoini kui ka teiste makseviiside kaudu on neis turvalised.

Kas sa teadsid?

2017. aastal sai Eestist maailma esimene krüptoraha ettevõtted seadustanud riik. Nüüd plaanitakse krüptondusega seotud seadusandlust aga veelgi tugevdada

Mis on Bitcoin?

Eesti Bitcoin kasiinod pakuvad turvalisi ja privaatseid krüptomakseid.

Kui Bitcoin on pärast kõiki neid aastaid sinu jaoks siiani veel paras müsteerium, siis räägime esmalt sellest, millega üldse tegu on.

Bitcoin on krüptovaluuta. Krüptovaluuta on omakorda vääring, mis eksisteerib vaid internetis. Krüptoraha turvalisus on tagatud krüptograafiaga ning mille tehingute krüpteeringut on praktiliselt võimatu lahti murda.

Bitcoini töötab blokiahela tehnoloogial (blockchain technology) ja selle väärtus muutub samamoodi nagu näiteks nafta või kulla puhul – olenevalt nõudlusest.

Mida suurem on nõudlus Bitcoini järele, seda kõrgemale tõuseb ka selle hind. Lähtuvalt sellest, kuidas Bitcoin loodud on, on Bitcoini olemas vaid kindel maksimaalne hulk, ja kui kõik Bitcoinid on kasutusse läinud, ei ole seda võimalik enam juurde tekitada.

Võrdlus naftaga oleks siin üsna sobiv – lähitulevikus on naftat maapõues küll veel piisavalt, aga sellele ligipääs on järjest keerulisem.

Bitcoini kaevandatakse matemaatiliste valemite abil, kasutades arvuteid ja nende jõudlust, ja mida vähem seda juurde kaevandada on võimalik, seda keerulisemaks ja aeganõudvamaks see muutub.

Loomulikult võiksime siin minna väga tehnilistesse detailidesse, aga hetkel on piisav jääda lihtsate võrdluste tasemele.

Kuidas kasutada Bitcoini online kasiinodes?

Eesti Bitcoin kasiinodes on võimalik kasutada sissemaksete tegemisel nii Bitcoini kui ka mitmeid muid tavapäraseid maksemeetodeid nagu krediitkaart, pangaülekanne/Trustly, Skrill, Neteller.

Tõenäoliselt ei hakka keegi Bitcoini soetama vaid online kasiinos maksmiseks. Ehk siis pigem soovid sa seal Bitcoiniga maksta juhul, kui sa krüptorahaga juba eelnevalt sinasõber oled.

Aga Kasiinosse Bitcoiniga sissemakse tegemiseks on vajalik krüptorahakott, kust siis tuleb kasiino poolt ette antud arvele, või õigemini kasiino enda krüptorahakotti, sissemakse teha.

Kui sinu pangaarve formaat on tavaliselt kindlaks määratud ja selge formaadiga numbrite jada (tänapäeval algavad Eesti pangakonto IBAN numbrid EE’ga), siis Bitcoini aadresside/kontode puhul on tegemist pika tähtede ja numbrite kombinatsiooniga, mis esmapilgul näeb välja nagu kellegi laps oleks su arvuti klaveril suvalisi nuppe tagunud.

Sissemaksed kasiinosse Bitcoiniga võtavad tavaliselt aega kuni kaks tundi, reeglina küll mitte üle ühe tunni. Ülekanne peab saama esmalt mingi kindla arvu kinnitusi, tavaliselt on vajalik kuue „bitcoini kaevandaja” kinnitus.

Mõnikord muidugi piisab kasiinol ülekande kohale jõudmiseks vaid ühest esmasest kinnitusest, mis tähendab aga seda, et krüptoraha jõuab sinu kasiino kontole juba minutitega.

Positiivse poole pealt võiks öelda seda, et Bitcoin maksete puhul võivad kas väljamaksed kasiinos olla kiiremad kui tavapäraste maksete puhul. Seda juhul, kui vastav kasiino on Bitcoini ülekanded automatiseerinud. Sellisel juhul võtavad need maksimaalselt aega samuti ca kaks tundi.

Samuti on Bitcoiniga kasiinosse sissemakseid tehes olulisel kohal anonüümsus – juhul kui sa kasutad sissemaksete ja väljamaksete tegemiseks krüptovaluutasid, siis pangad, millega sa seotud oled, ei oma mitte mingisugust ülevaadet sinu tegevusest kasiinos.

Kas Bitcoini maksetega kaasneb mingi teenustasu?

Tehes sisse- või väljamakseid kasutades Bitcoini pead sa reeglina maksma väikest Bitcoini kaevandustasu. Samuti võib sinu Bitcoini rahakott küsida ka mingit teenustasu lisaks. Kui suur see on, või kas see eksisteerib, oleneb sinu krüpto rahakotist.

Kuidas teha Bitcoini makseid?

Võrreldes pea kõikide teiste makseviisidega, mille puhul sa pead raha välja võtmiseks väljamakse tegema alati täpselt samale kontole kust sa makse tegid, siis Bitcoini puhul ÄRA KANNA RAHA SAMALE AADRESSILE kust sa makse tegid. Kontrolli eelnevalt kindlasti oma krüptorahakotis Bitcoini rahakoti aadressi.

Kas sa teadsid?

Kas sa teadsid, et alates 2015st aastast on võimalik Bitcoini ka sularahana automaadist välja võtta? Nüüdseks on üle kogu maailma enam kui 15 000 Bitcoini sularahaautomaati

Lahendused enimlevinud Bitcoini maksetega seotud teemadele

Kõige suuremaks probleemiks Bitcoini kasutamisel online kasiinodes on lähtuvalt erinevatest uudislugudest see, et Bitcoini üritavad kasiinos maksmisel kasutada inimesed, kes krüptorahadega liiga tuttavad ei ole. Ja sealt tulevad ka peamised probleemid.

Meie soovitame Bitcoini kasiinos kasutada ainult juhul, kui sa sellega eelnevalt juba tuttav oled. Ning sellisel juhul sul reeglina seal probleeme ei tohiks tekkida.

Küll aga võiks lisaks välja tuua mõned teemad, mis võivad üles kerkida nii Bitcoini kui ka mitmeid teisi makseviise kasutades.

  1. Ma ei saa oma võite välja võtta…
    Väga suure tõenäosusega on põhjuseks see, et sa oled kasiinolt vastu võtnud boonuse ja sa ei ole veel täinud boonuse läbimängimise tingimusi.
  2. Bitcoin on anonüümne, miks ma ikkagi kasiinole passi koopa pean saatma?
    Bitcoini maksed on anonüümsed. Aga kasiino peab siiski lähtuvalt Eesti seadustest sinu isiku kinnitama ja selle tegemiseks pead sa läbima TOK ehk Tunne Oma Klienti protsessi. See tuleneb seadustest ja ei ole reeglina seotud kasiino enda poolse algatusega.
Kas sa teadsid?

2014. aastal asutati Eesti Krüptoraha Liit, mille peamiseks eesmärgiks on krüptorahade populariseerimine Eestis.

Bitcoini kasutamise plussid ja miinused

Plussid

Miinused

Bitcoin on turvaline

Maksetega kaasneb pisike Bitcoini kaevandustasu

Bitcoin on anonüümne

Bitcoini saab maksete tegemiseks kasutada väga vähestes Eesti kasiinodes

 

Bitcoini väärtus kõigub väga palju

 

Maksed võivad aega võtta kauem. 

Bitcoin võrdluses teiste makseviisidega

Bitcoin on anonüümne maksevahend, mis on aga sama turvaline kui teised kasiinodes kasutatavad makseviisid. Küll aga saab kahjuks Bitcoini kasutada hetkel väga vähestes Eesti kasiinodes.

 

Bitcoin

E-rahakotid

Trustly

Krediitkaart

Vaja läbida TOK protsess

Turvaline

Teenustasud kas kasiinos või makseteenuse pakkuja juures

Anonüümsus (sinu Eesti pangaga infot ei jagata)

Minimaalne sissemakse on tavaliselt väikseim

Saab kasutada paljudes kasiinodes

Kas sa teadsid?

Bitcoini hind kasvas ajavahemikus 12. detsember 2020 kuni 12. veebruar 2021 enam kui kaks ja pool korda – €15 000 pealt €39 000 peale. 

Kokkuvõte

Bitcoin on anonüümne makseviis, mis aitab sul kasiinos makseid teostada Eesti pankadest täiesti sõltumatult. Kahjuks on Eestis aga hetkel vaid üks kasiino, mis Bitcoini makseid aktsepteerib.

Korduma Kippuvad Küsimused

Bitcoini maksed on väga turvalised ja seda olenemata sellest, kas maksad sellega mõnes e-poes või online kasiinos.
Hetkel pakuvad Bitcoini makselahendusi veel vähesed Eesti kasiinod.
Ei, see on tegelikult sama lihtne kui teisedki makselahendused. Kaardi või konto andmete asemel tuleb lisada oma krüptovaluuta rahakott.
Krüptovaluuta maksete enda eest teenustasu ei võeta, küll aga kaasneb väike tasu blokiahela kasutamise eest.

Your casinos will be cleared

Are you sure?