Mida sa meie pokkeri strateegia juhendist õpid?

Käesolevas pokkeri strateegia juhendis tutvustame sulle erinevaid pokkeri strateegiaid, mida saad kasutada just sulle meeldiva pokkeri variandi mängimiseks. Olgu siis tegemist videopokkeri, live krupjeega pokkeri või siis pokkeritubade pokkeriga.

Pokker on mäng, milles on oluline loomulikult ka õnnefaktor, aga võrreldes paljude teiste kasiinos pakutavate mängudega on siin väga oluline koht ka sinu teadmistel nii reeglite kui ka strateegiate kohta.

Aga enne, kui me kõige muuga edasi läheme, vaatame kiiresti üle kõik pokkerikäed ja nende esinemise tõenäosused.

Pokkerikäte tõenäosused

6 olulist soovitust enne alustamist

 1. Tee endale selgeks pokkeri reeglid, käte tugevused ja tõenäosused.
 2. Vali pokkeri versioon, mis just sulle sobib.
 3. Eelarve haldus – pane paika summad, mida soovid võita või mida oled valmis kaotama. See on oluline selleks, et mängida alati vastutustundlikult.
 4. Pane paika ajalimiit, mida lubad endal mängimiseks kulutada.
 5. Pööra alati tähelepanud oma positsioonile lauas
 6. Tutvu pokkeri terminitega

Pokkeri strateegiad

Enne, kui hakata mõtlema pokkeri strateegiatele, peaks aru saama erinevate pokkerimängude erinevusest. Erinevates pokkeriversioonides ja pokkeri mängudes on omad nüansid ja lähtuvalt sellest ka erinevad võimalikud põhistrateegiad.

Eelkõige on võimalik kasutada pokkeri strateegiaid teiste mängijate vastu mängimisel. Mängides aga pokkerit näiteks mänguautomaadis (videopokker) või live kasiino krupjee vastu, on erinevate strateegiate kasutamise võimalus pigem väga limiteeritud.

Videopokkeri strateegiad

Mitmetes videopokkeri automaatides on mängu väljamakse kõrgem, kui sa ei mängi mitte vaid ühe mündiga, vaid viie mündiga. Ja seda strateegiat saab kasutada ka kõige madalama panuselimiidiga mängides. Kas seda päriselt pokkeristrateegiaks nimetada saab, on iseküsimus, aga mitmete videopokkeri automaatide puhul tõstab see keskmist tagasimakse protsenti isegi kuni 1% võrra.

Aga lisaks võiks välja tuua veel järgmised soovitused või strateegiad videopokkeri mängimiseks:

Kui aga eelnevalt välja toodud asjad välja jätta, siis ei ole ka videopokkeri strateegiad kõik samad. See, milline on just parim videopokkeri strateegia, oleneb konkreetsest mängust.

Näiteks Jacks or Better videopokkeri puhul tuleks kasutada järgmist strateegiat:

Miks nelja kaardiga sisemise rea võimalust ära pole mõtet kasutada? Sisemise rea võimalus ehk inside straight draw tähendab seda, et sul on näiteks kaardid 5,6,7,9 – ehk siis sind aitaks ainult 8. Selle saamise tõenäosus on väike ja väike on näiteks Jacks or Better videopokkeris ka rea väljamakse (4:1).

Milline on aga videopokkeris see kõige parem strateegia üldiselt? Kõige lihtsamalt võiks öelda seda, et vaata lihtsalt iga konkreetse mängu väljamaksete tabelit ja jäta alles kõrgema potentsiaaliga kaardid.

Kõigepealt kontrolli, kas sul on üks neist kätest:

Kui on, siis jäta see alles ja võta võidud välja.

Kui aga ei ole, siis vaata, ega sul ei ole kuninglikust mastireast vaid üks kaart puudu. Sellisel juhul jäta need neli kaarti alles.

Kui sul seda ei ole, siis vaata, ega sul juhuslikult ei ole järgmisi käsi:

Kui on, siis võta võidud välja. Kui ei ole, siis vaata, ega sul ei ole olemas nelja mastirea kaarti. Kui on, siis jäta need alles ja looda uue kaardiga mastirida saada.

Kui sul midagi eelnevast ei ole, siis vaata ega sul ei ole juhuslikult järgmisi käsi:

Live-dealer pokkeri strateegiad

Online kasiino live kasiino rubriigis on võimalik leida eelkõige järgmised live krupjeega pokkerimängud:

Kõik need mängud baseeruvad tavapärastel pokkerimängudel.

Live-dealer pokkerimängudes mängid sa reaalajas krupjee vastu ning võitmiseks pead sa just teda võitma.

Milline on parim pokkeri strateegia live diileri vastu mängimisel?

Live kasiino pokkeris reeglina mingeid väga suuri strateegilisi otsuseid teha ei saa. V.a. see, kas sa mängid käe kaasa või mitte.

Ja seda otsustad sa sulle algselt kätte antud kaartide põhjal.

Reeglina pead sa juba enne kaartide nägemist lauda panema ka ante panuse ja kui soovid kaasa mängida, paned sa mängu veel teise ante panuse.

Mõnes mängus on sul võimalik üks või kaks sama suurt panust veel lauda panna.

Oluline oleks ära mainida see, et mitmetes live krupjeega pokkeri mängudes on olemas ka kõrvalpanused, millega võib veel palju lisaks võita. AGA nende kõrvalpanuste maja eelis on alati suurem ning seetõttu ei ole nende tegemine reeglina mõistlik.

Järgnevalt võiks eraldi välja tuua Ultimate Texas Hold’em strateegia, kuna selles live krupjeega mängus saab teha otsuseid ja panuseid ehk pisut rohkem kui enamikes teistes live krupjeega pokkeri mängudes.

Ultimate Texas Hold’em strateegia

Mängus on kolm panustamise vooru.

Esimene voor

See toimub pärast seda, kui sulle on kaks kaarti kätte jagatud. Muid kaarte laual ei ole. Olenevalt sellest, millised kaardid sul käes on, on sul võimalik panustada 3x või 4x ante panuse suurus.

Soovitav on panustada juhul, kui sul on käes üks järgmistest kätest:

Teine voor

Lauale pannakse kolm ühiskaarti (flop). Panustada saab 2x ante panuse suuruse summa.

Panustada tasub juhul, kui sul on olemas:

Kolmas voor

Nüüd on lauale pandud ka neljas ja viies ühiskaart. Panustada saab 1x ante suuruse panuse.

Panus tasub teha siis, kui:

Pokkeri strateegia pokkeritubades mängides

Pokkeritoa all peamine me silmas pokkerit, mida sa ei mängi mitte arvuti ega live krupjee vastu, vaid teiste mängijate vastu. Ja see pokker erineb kõigist eelnevatest märgatavalt, kuna siin on võimalik strateegilisi otsuseid teha palju rohkem, ning ka erinevad oskused on siin tunduvalt olulisemad.

Erinevad mängustiilid

Pokkerimängijad kasutavad erinevaid mängustiile, kas siis tahtlikult või tihtipeale ka tahtmatult.

 1. Tight – kinnine mängustiil

Kinnise mängustiiliga mängija valib oma käsi hoolikalt, paneb palju tähelepanu oma askukohale lauas ning üldiselt osaleb väga vähestes mänguringides. Kinnise mängija peamine käik enne flopi lauda tulemist on FOLD ehk oma kaartidest loobumine. TIGHT mängustiili vastand on LOOSE.

 1. Loose – lahtine mängustiil

Lahtise mängustiili harrastaja osaleb jaotuses pigem väga tihti, isegi liiga tihti.

 1. Aggressive – agressiivne mängustiil

Agressiivse mängustiili puhul kasutab mängija eelkõige panustamise ja uuesti panustamise võimalusi (BET, RAISE või RE-RAISE). Agressiivne mängija reeglina CHECK ja CALL käike ei kasuta või siis kasutab neid pigem harva. Agressiivse mängustiili vastandiks on passiivne mängustiil.

 1. Passive – passiivne mängustiil

Passiivset mängustiili harrastav mängija kasutab mängimisel eelkõige CHECK ja CALL käike ja passiivne mängija tõstab (BET, RAISE või RE-RAISE) pigem harva.

Ühendatud mängustiilid

Reeglina ei ole keegi lihtsalt kinnine või lahtine, agressiivne või passiivne mängija, vaid kaks mängustiili ühendatakse omavahel. Ehk siis kõige enamlevinud mängustiilid on järgmised:

Millal tõsta? (BET/RAISE)

Tõstmine on pokkeris põhimõtteliselt oma käe tugevuse näitamine või katse teised mängijad oma käest loobuma saada.

Küll aga on oluline teada, millal tõstmine mõistlik on. See ei olene mitte ainult sinu kaartidest, vaid ka asukohast lauas.

Võimalikud asukohad on varajane asukoht ehk EARLY POSTITION (esimesed kolm mängijat pärast väikest ja suurt pimedat), MIDDLE POSITION ehk keskpositsioon (neljas ja viies mängija) ning hiline positsioon ehk LATE POSITION (kuues ja seitsmes mängija ehk mängijad just enne pimedaid). Need positsioonide numbrid on siis 9-mängijaga laua puhul.

Varases positsioonis olevad mängijad on n-ö nõrgemas positsioonis, kuna nad ei tea, mida järgmised mängijad teevad ja mis kaardid neil olla võivad. Hilises positsioonis olevad mängijad on aga tugevamas positsioonis, kuna nad on juba näinud, mida mängijad enne neid teinud on.

Tõstmine on ühe võimalusena soovitatav hiliselt või keskmiselt positsioonilt bluffi eesmärgil – seda siis juhul, kui enne sind oma panused lauda pannud mängijad tunduvad oma käe suhtes ebakindlad.

Teiseks võimaluseks on loomulikult tõsta suurelt tugeva käega (olgu selleks siis ässapaar või midagi muud). Seda selleks, et mängijad, kellel VEEL midagi ei ole, käest loobuma saada.

Pärast floppi ehk kolme ühiskaardi lauda tulemist on hilises positsioonis mängijal võimalik taas teised mängijad suure betiga käest välja saada. Seda siis juhul, kui eelmised mängijad on kas lihtsalt callinud või siis tõstnud väga väikse summa võrra.

Millal maksta? (CALL)

Varases positsioonis on enne flopi lauda tulekut mõistlik algselt pigem callida ehk maksta vaid pimeda eest, ja ka seda vaid 10-20% ajast just paremate kätega.

Kui enne sind on keegi juba panust tõstnud, siis sa pead vaatama oma kätt, ja otsustama, kas antud juhul on oleks mõistlik käest loobuda, tõsta, või lihtsalt kaasa minna ehk callida.

Lihtsalt callimine annab sulle paremal juhul võimaluse järgmisi lauale tulevaid kaarte näha. Aga callides varajasest positsioonist nõrga käega, võib su lauda pandud panus raisku minna. Seda siis juhul, kui keegi pärast sind tõstab, ning su käsi on sellega kaasa minemiseks liiga halb.

Pot odds – mis see on ja kuidas sellest aru saada?

Pot odds on sisuliselt pokkerilaual oleva raha (kõigi mängijate poolt seni antud mänguringi panustatud raha) ja sinu panuse suhe.

Näiteks kui laual on juba flop ning kogu poti suurus on 60€ ning üks mängijatest paneb sinna juurde 12€, siis sa pead turni, ehk neljanda kaardi nägemiseks panustama samuti 12€. See tähendab seda, et pot odds on sinu jaoks siin 12:72 ehk 1:6.

Kui sul on mõne väga hea käe saamise tõenäosus vähemalt sama suur, siis tasub sellisel juhul alati callida. Kui sul oma käe saamise tõenäosus on aga sellest väiksem, siis tasub kaartidest loobuda.

Psühholoogiline aspekt – mõtle teisele mängijale, mitte oma kaartidele

Kui sa oled mõnes lauas juba mõnda aega mänginud, paned sa kindlasti tähele ühe või teise mängija mängustiili. Lähtuvalt sellest on võimalik mängida n-ö tavareeglite vastaselt.

Näiteks on võimalik nõrgemad, passiivsed mängijad mänguvoorust lihtsalt loobuma saada, ja väga avatud agressiivsed mängijad oma väga hea käega lihtsalt callimisega lõksu meelitada. Näiteks.

Pokkeri strateegiad edasijõudnutele

Kui sa oled endale pokker reeglid ja põhistrateegiad juba selgeks teinud, siis võid proovida oma mängu järgmisele tasemele viia.

Bluffimine

Bluffimine on teiste mängijate eksitamine. Näiteks tehes oma halva käega suure tõste, lootes teistest lauas olevatest mängijatest lahti saada ja ring lõpetada.

Küll aga on bluffimine asi, mida tuleb teha oskuslikult, ning läbinähtav ja liiga tihe bluffimine on üks algajate pokkerimängijate suuremaid vigu.

Seega bluffimist peaks kasutama eelkõige just mängijad, kes juba teavad, mida nad teevad.

Mis on GTO (Game Theory Optimal)

GTO ehk Optimaalne mänguteooria on pokkeris mõiste, mida kasutatakse pokkeri strateegia jaoks, mis aitab sul oma võidusagedust tõsta.

Seda läbi selle, et sa ei lase teistel mängijatel ennast ära kasutada ja liiga lihtsalt enda kätt lugeda.

Viimane võib juhtuda siis, kui sa mängid täpselt sama moodi liiga tihti või siis mitte piisavalt tihti.

Näiteks kui sa alati tõstad käes olevate paaridega ja checkid kõige muuga, siis on teistel mängijatel sinu kätt väga lihtne lugeda ja seda oma mängus sinu vastu ära kasutada.

Selleks, et sind nii lihtsalt lugeda ei oleks võimalik, peaksid sa mõnikord tugevate kätega checkkima või lihtsalt pimeda callima ja mõnikord nõrga käega bluffima. Seda tehes ei ole tähelepanelikel vastasmängijatel võimalik sinu tegelikku kätt kunagi teada.

On aga olukordi, kus GTO kasutamine ei ole mõistlik, kuna GTO on eelkõige n-ö kaitsev mängustiil.

Mõistlik ei ole selle kasutamine nõrkade mängijate vastu. Nõrgad mängijad teevad vigu ning selle asemel, et enda mängu pidevalt muuta, peaks pigem nende nõrkusi ära kasutama.

Vastase pokkerikäe tuvastamine (Hand reading)

Nii nagu sina võid teha sarnaste kätega samu otsuseid, teevad seda ka sinu vastaseid ja sel viisil on mõnikord sul võimalik vastase käe tugevusest lähtuvalt tema tegevusest aru saada.

Loomulikult ei ole võimalik vastase kätt tuvastada alati, eriti kui ka tema kasutab teadlikult või mitte GTO strateegiat, aga väga paljude mängijate puhul on see võimalik, ja seda vaid saja-paarisaja käe koos mängimisel.

Millise strateegia peaks valima?

Nagu juba eelnevalt lugeda võisid, ei ole pokkeri strateegia kaugeltki nii lihtne ja üheselt mõistetav kui alguses arvata võiks. Pokker on kasiino mängudest üks keerulisemaid mänge ning siin on väga olulisel kohal ka sinu teadmised, mitte ainult õnn.

Parimad pokkeri strateegiad algajatele

Algajad pokkerimängijad ei tohiks pokkeristrateegiatele üldisemalt üldse mõelda. Pigem peaks endale selgeks tegema pokkeri algtõed, pokkeri reeglid, tutvuma erinevate pokkeri versioonidega, pokkeri tõenäosustega ning olenevalt siis sellest, millisest pokkerist me räägime, tutvuma mängu eripäradega.

Pokkeri strateegiad edasijõudnutele

Videopokkeris ja live krupjeega pokkerit mängides ei ole põhimõtteliselt võimalik strateegiaid palju kasutada.

Küll aga saad sa teiste mängijate vastu mängimisel kasutada ära eelpool mainitud GTO strateegiat ja bluffimist.

Parim videopokkeri strateegia

Videopokkeri puhul on parim strateegia lihtsalt vaadata väljamaksete tabelit ja alles jätta kaardid, mis aitaksid sul saada parimaid võimalikke käsi.

Parim pokkeriturniiride strateegia

Pokkeriturniiridest me eelpool ei rääkinud, ja see on tegelikult väga pikk teema omaette. Aga siinkohal võiks välja tuua väga eduka pokkerimängija, Daniel Negreanu 9 soovitust:

 1. Alusta aeglaselt – turniiri alguses mängi konservatiivselt. Jäta meelde see, et tegemist ei ole mitte sprindi vaid maratoniga.
 2. Mõtle oma käe potentsiaalile – turniiri alguses on parimad käed need, millel on potentsiaal flopist midagi suurt aretada. Näiteks sama masti 67 või isegi kolmede paar. Minimaalne risk suure võimaliku potentsiaaliga. Samal ajal näiteks erinevat masti A9 seda potentsiaali ei paku. Turniiri hilisemates faasides on peamised käigud ALL-IN või FOLD ja siis võib mainitud A9 hilises positsioonis olla hea käsi ALL-IN minekuks ja pimedate varastamiseks.
 3. Ole kannatlik – turniirid võtavad aega ning liiga varases staadiumis suurte võitude taga ajamine võib saatuslikuks saada. Pokkeriturniiride puhul on kannatlikkus ja distsipliin pea kõige olulisemad omadused.
 4. Kaitse oma žetoone – turniiri poole peal peaksid sa oma žetoonide hunnikut pigem kaitsma ja mitte üritama laua kiusajat mängida. See aeg saabub turniiri viimases faasis.
 5. Ohutsoonis mängimine – kui sul on turniiri poole peal alles jäänud vaid vähem kui 20 suurt pimedat, siis ei ole sul võimalik lihtsalt callida ja floppi vaadata. Siin peaks harrastama pigem kinnist mängu ja heade kaartidega ALL-IN minema.
 6. Mullietapp (bubble stage) – see on hetk enne seda, kui kõik alles jäänud mängijad rahasse saavad. Sel hetkel üritavad väikse žetoonide arvuga mängijad kuni rahasse saamiseni vastu pidada ja nende vastu on mõnikord mõistlik tõsta ja nii nende pimedaid varastada. Kohe pärast mulli lõhkemist, ehk siis kui kõik alles jäänud mängijad rahas on, jätkub mäng juba hoopis vastupidiselt, kõik väikse stackiga mängijad hakkavad hullu panema.
 7. Mõista oma positsiooni – sinu positsioon lauas on väga oluline, kuna see ütleb sulle seda, kas sa oled nõrgas või tugevas positsioonis erinevate otsuste tegemiseks.
 8. Ära tee liiga lahtiseid calle – väikse stackiga kinnised mängijad lähevad all-in eelkõige vaid siis, kui neil on korralik käsi. Näiteks kui sul on turniiri lõpufaasis 7 suurt pimedat ja teistel mängijatel on 15 suurt pimedat, siis võib AQ-ga all-in minek mõistlik olla. Samas kui lauas on ka mängijaid, kellel on 3 suurt pimedat, siis neil on suhteliselt suur vajadus ka kaasa tulla ja siis ei ole sinu poolt AQ-ga all-in minek enam mõistlik.
 9. Kinnine mäng on õige mäng, aga ainult kuni mingi piirini – näiteks enne mulli lõhkemist ehk rahasse saamist on mõned mängijad ka ässapaari maha pannud. Lihtsalt selleks, et kindlasti rahasse tulla.

Pokkeristrateegiad, mis tõid suurimaid võite

Ei ole olemas ühte kindlat strateegiat, mis on see kõige parem. Suuri võite aitavad tuua erinevad strateegiad. Kõige olulisem on pokkeris peale reeglite ja tõenäosuste teadmist distsipliin oma teadmistest lähtuvalt ka mängida.

10 peamist viga, mida algajad pokkerimängijad teevad

Järgnevalt toome välja peamised vead, mida algajad pokkerimängijad pokkeritubades teiste mängijate vastu mängides teevad.

 1. Mängitakse liiga palju käsi
 2. Kartlik mängimine – kardetakse teha vigu või kardetakse kaotada ja seetõttu mängitakse head kätt liiga aeglaselt või hoopis loobutakse käest. Inglise keeles kasutatakse siin väljendit scared money.
 3. Liigne käele pühendumine – kuigi passiivne mäng ei ole ka hea, on pokkeris väga tihti parim otsus käest loobumine ja järgmise ringi ootama jäämine.
 4. Vale suurusega panused – väga tihti panustatakse tõstmisel kas liiga palju või liiga vähe.
 5. Käe taga ajamine – algajad mängijad jäävad tihtipeale mängu liiga kauaks, lootuses et nad siiski oma käe kokku saavad. Siin tuleks alati mõelda pot oddsidele.
 6. Nõrkade käte ülehindamine – algajad mängijad mängivad liiga palju käsi, s.h. näiteks samast mastist K5 või muud sellist. See ei ole aga mõistlik. Isegi KJ või QJ mängimine ei ole alati mõistlik.
 7. Emotsioonidele alistumine – kui sulle tundub, et sa teed pokkeris emotsioonidel põhinevaid otsuseid, siis on pigem mõistlik paus teha ja hiljem jätkata.
 8. Oma positsioonile mitte mõtlemine – sinu positsioon lauas on üks olulisemaid asju otsuste tegemisel.
 9. Liigne bluffimine – selleks, et bluff töötaks, peavad sinu vastased seda uskuma. Kui sa aga blufid liiga palju, siis need ei ole enam usutavad.
 10. Liiga suure panusega mängimine – mängida tuleb oma rahakotile vastavate panustega. Kuigi pokkeris on sinu oskused väga tähtsal kohal, siis mängus on siiski olemas ka õnnefaktor.

Korduma Kippuvad Küsimused

Reeglina live krupjee vastu pokkerit mängides või videopokkeri automaatidel mängides mingeid olulisi strateegiaid kasutada ei saa. Küll aga saab strateegiaid kasutada teiste mängijate vastu pokkerit mängides.
Ei.

Your casinos will be cleared

Are you sure?