7 kõige populaarsemat pokkeri versiooni, mida netis mängida saab

Millised on erinevad pokkeri versioonid? Kõige tuntum pokkeri versioon on kindlasti Texas Hold’em, ja samuti on väga populaarne ka tihtipeale just kodus mängitav viie kaardiga pokker.

  1. Texas Hold’em

Texas Hold’em on kõige populaarsem pokkeri versioon, millest on loodud hulgaliselt videopokkeri mänge, mida mängitakse live kasiinos, ja mida mängivad pokkerimängijad üksteise vastu ka online kasiinode pokkeritubades.

Mängu alguses jagatakse kõigile mängijatele kätte kaks kaarti, seejärel pannakse lauale kolm ühiskaarti, ning olenevalt konkreetsest mängu variatsioonist pannakse järgmiseks lauale kaks viimast kaarti korraga või siis asetatakse need lauale ükshaaval (neljanda kaardi nimetus on sellisel juhul turn ja viienda nimi river).

Mängija käsi koosneb laual olevatest ühiskaartidest ja sinu käes olevatest kaartidest. Kusjuures see ei ole oluline, mitut sinu käes olevat kaarti kasutada.

  1. Omaha

Omaha on väga sarnane Texas Hold’em pokkerile. Erinevuseks on vaid see, et kätte jagatakse sulle neli kaarti, millest pead sa oma lõpliku käe moodustamisel kasutama kahte.

  1. 7-Card Stud ja Five-card Stud

Stud Poker on üldnimetus mitmetele erinevatele Stud Pokkeri versioonidele.

Olemas on näiteks Five-card Stud Poker, Seven-Card Stud ja ka mitmeid teisi versioone.

Selle pokkerimängu puhul antakse olenevalt versioonist mängijale kätte kas 5, 7 või mõni teine arv kaarte.

Seven Card Studi puhul on sul käe lõpuks 7 kaarti, millest nelja väärtus on kõigi mängijate jaoks nähtav ja kolm ülejäänut on vaid sulle nähtavad.

Neist seitsmest kaardist on sellisel juhul sul kui mängijal vaid moodustada parim võimalik viiekaardine käsi.

  1. Caribbean Stud Poker

Stud live kasiino pokker, mida mängitakse live krupjee vastu, kannab nime Caribbean Stud Pokker ning selle täpsemad pokkeri reeglid tulenevad 7-card Stud pokkeriversioonist.

Esmalt panevad kõik mängijad lauda ante panuse. Seejärel saab iga mängija kätte viis kaarti, ning sama arv kaarte antakse ka krupjeele.

Seejärel pöörab krupjee ühe oma kaartidest ümber, nii et see kaart on kõigile mängijatele nähtav.

Nüüd võivad oma kaarte vaadata ka kõik mängijad.

Mängija saab nüüd otsustada, kas soovib oma käest loobuda, või siis edasi mängida.

Kui mängija soovib edasi mängida, peab ta lauda panema panuse, mille suurus on kahekordne ante panus.

Juhul, kui mängija otsustab käest loobuda, kaotab ta sellega oma käe alguses mängu pandud ante panuse.

Kui kõik lauas olevad mängijad on oma otsused teinud, avab krupjee oma ülejäänud neli kaarti.

Diiler mängib edasi vaid siis, kui tema käsi kvalifitseerub. Selleks, et tema käsi kvalifitseeruks, peab diileril käes olema vähemalt äss ja kunn, või siis mõni parem käsi (näiteks paar, kaks paari, maja või midagi veel paremat).

Seejärel võrreldakse diileri ja iga lauas oleva mängija kätt. Kõik mängijad, kelle kaardid on paremad kui diileril, võidavad. Teised aga kaotavad kõik oma lauda pandud panused.

Kui mängija käsi on võrdväärne diileri käega, saab mängija kõik oma panused lihtsalt tagasi.

Juhul, kui diileri käsi ei kvalifitseerunud, siis tagastatakse mängijale tema panus ning ante panus makstakse tagasi kahekordselt.

Juhul kui diileri käsi kvalifitseerub ning mängija võidab, siis võidusumma oleneb sellest, mis mängijal on.

Ante panus makstakse välja 1:1. Ülejäänud käed makstakse reeglina välja vastavalt järgnevale tabelile.

KäsiVäljamakse
Kuninglik mastirida100:1
Mastirida50:1
Nelik20:1
Maja7:1
Mast5:1
Rida4:1
Kolmik3:1
Kaks paari2:1
Üks paar või vähem1:1
  1. Five-Card Draw

Five-Card Draw on tõenäoliselt kõige lihtsam pokkerimäng, ja see on tänu sellele tihtipeale ka esimene pokkeri versioon, mille algajad selgeks õpivad. Viie kaardiga pokker on tihtipeale ka just see mäng, mis kodus sõpradega omavahel mängitakse.

Samuti põhinevad videopokkeri mängud reeglina just sellel versioonil.

Mängijatele jagatakse kätte viis kaarti, misjärel kõigil mängijatel on võimalik otsustada, kui mitu käes olevatest kaartidest nad soovivad välja vahetada.

Pärast kaartide välja vahetamist toimub panuste tegemine ning kaartide lauale panemine. Ja nagu ikka – parim käsi võidab.

  1. 3 Card Poker

Three Card Poker ehk kolme kaardiga pokkeri puhul moodustub sinu käsi sulle algselt kätte jagatud kolmest kaardist.

  1. Ultimate Texas Hold’em

Ultimate Texas Hold’em on live krupjeega pokkeri versioon, milles saab mängija otsuseid teha ja panustada pisut enam kui enamikes teistes live kasiino pokkerimängudes.

Tutvu Ultimate Texas Hold’em mängu strateegiatega lähemalt meie pokkeri strateegia lehel.

Üldiselt on aga tegemist üsna tavalise Texas Hold’em mänguga, mille puhul sa mängid aga live krupjee vastu.

Milline pokkeri versioon sulle enim sobib?

Pokkerit on võimalik mängida mitmel erineval viisil ning väga palju sõltub valitav versioon ka sellest, kas sa tahad mängida videopokkerit, pokkerit live krupjee vastu või siis teiste mängijate vastu.

Madalaima maja eelisega pokkeri versioonid

Kui sa mängid pokkerit kas automaatidel või siis live krupjee vastu, siis võiks kõige parem valik olla kõige madalama maja eelise ehk kõige kõrgema RTP-ga pokkerimängud.

Live diileri vastu pokkerit mängides on kõige madalam maja eelis mängudes Ultimate Texas Hold’em ja Texas Hold’em Bonus Poker.

Soovides aga mängida näiteks videopokkerit, on väga madala maja eelisega näiteks mängud Jacks or Better ja ka Deuces Wild.

Pokkeri versioonid, millega enim võita saab

Siinkohal tuleb taas välja tuua see, et enim on võimalik võita mängides online pokkeritubades pokkerit teiste mängijate vastu, ja siin ei ole oluline isegi mitte see, millist versiooni sa täpselt mängid.

Ka live pokkeri puhul ei oma konkreetne pokkeri variatsioon liiga palju tähtsust – pigem on küsimus selles, kas antud mängus on olemas ka mingid väga suurte väljamaksetega kõrvalpanuste võimalused või isegi jackpot.

Samas ei tohi ära unustada seda, et erinevate kõrvalpanuste maja eelis on reeglina tunduvalt suurem kui tavamängu puhul.

Parimad mängud algajatele

Pokkeriga tutvuse tegemiseks on kindlasti kõige lihtsam alustada viie kaardiga pokkerist ehk Five-Card Draw versioonist. Seda seetõttu, et see mäng on tõesti kõige lihtsamini mõistetav ja algajatele ideaalne variant alustamiseks.

Aga millise pokkeri versioonid on parimad professionaalidele?

Kui sa oled juba erinevate mängudega tutvunud, siis soovitame proovida mänge, milles sinu oskustel juba suurem tähtsus on.

Ehk siis sellisel juhul on hea idee kiigata just erinevate online pokkeritubade poole ja hakata mängime teiste mängijate vastu.

See, millise mängu sa valid, see on juba sinu enda teha.

Kas on olemas pokkeri versioone, milles eemale peaks hoidma?

Vastus sellele on kindlasti ei. Küll aga tasub uute pokkerimängude proovimisel alati tähelepanu pöörata konkreetse mängu RTP-le ja valida mängimiseks eelkõige just kõrgema keskmise tagasimaksega mängud.

Pokkeritubade valimisel soovitame tähelepanu pöörata eelkõige pokkeritoa mängijate arvule ning samuti eemale hoida neist pokkeritubadest, mis liiga suurt vahendustasu ehk reiki võtavad.

Vali mängimiseks just sulle sobiv pokkeri versioon

Nagu sa äsja lugesid, on pokkerist loodud mitmeid erinevaid versioone. Populaarseimad on neist Texas Hold’em, Omaha, ning Five Card Draw. Meie soovitame sul mängimiseks valida just selline versioon, mis sobib sinu soovidele ja ka oskustele – kõige lihtsam (Five Card Draw), kõige populaarsem (Texas Hold’em) või miks mitte kõige nüansirikkam (7 Card Stud).

Korduma Kippuvad Küsimused

Kõige populaarsem on kindlasti Texas Hold'em.
Jah, tavaliselt on sul netikasiinos võimalik valida erinevate laudade seast just see versioon, mis sulle sobib.

Your casinos will be cleared

Are you sure?