Kõige populaarsemad ruleti versioonid

Kõige üldisemas mõttes on ruletist olemas kolm ruleti versiooni – Euroopa rulett, Ameerika rulett ja Prantsuse rulett. Viimane neist on väga sarnane Euroopa ruletiga, aga selles on mõned väiksed lisad/erinevused.

Euroopa rulett

Euroopa rulett on kõige populaarsem ruletimäng tänu oma suhteliselt väiksele maja eelisele ja reeglite lihtsusele.

Panuseid on võimalik panna nii numbritele 1-36, värvile, paaris või paaritule arvule, mitme numbri vahele või siis mingile numbrite vahemikule.

Euroopa ruleti maja eelis on 2.7%

Prantsuse rulett

Prantsuse rulett on kõige üldisemas plaanis Euroopa ruleti sünonüüm.

Küll aga on tegelikult õiges Prantsuse ruletis võrreldes Euroopa ruletiga üks lisa.

Nimelt on seal võimalik teha En Prison ja/või La Partage kindlustuspanust.

Tehes even/odd panuse (panus kas siis paarisarvule või hoopis paaritule), ja kui kuul jääb peatuma nullil, saad sa La Partage kindlustuspanuse puhul pool oma panusest tagasi.

En Prison panuse puhul sõltub viimane aga järgmisest ringist ja soovi korral saad sa pool panust järgmiseks ringiks lauda jätta.

Kuigi võrreldes Euroopa ruletiga võib kõlada see vahe väga mõttetuna, kahandab see tegelikult maja eelise kõigest 1.35%-ni. Ja seetõttu on mängija jaoks tegemist kõige parema ruleti versiooniga.

Ameerika rulett

Ameerika ruleti reeglid on põhimõtteliselt täpselt samasugused nagu Euroopa ruleti omad. Küll aga on mängus lisaks nullile ka kahe nulli väli.

See aga omakorda kasvatab kasiino maja eelise 2.7-lt protsendilt 5.26%-ni.

Online ruleti versioonid

Internetis on võimalik mängida väga palju erinevaid ruleti versioone või õigemini nende kolme ruleti versiooni variatsioone, millest räägime nüüd kohe lähemalt.

 1. Live rulett

  Live rulett võib olla mistahes klassikaline ruletimäng või ruleti variatsioon, aga selle peamiseks jooneks on see, et seda viib videosilla vahendusel reaalajas läbi päris krupjee. Live rulett on põhimõtteliselt tavakasiino rulett sinu arvutis või nutiseadmes.
 2. Mini Rulett

  Mini rulett on üks uuemat tüüpi ruleti versioon, mis loodi mängutootja Playtech poolt. Mini rulett toimib täpselt sama moodi nagu klassikaline Euroopa rulett, aga seda on ehk oma väiksel nutiseadmel mõnusam mängida.

  Ja võrreldes tavasuuruses ruletiga on siin laud väiksem. Numbrid ei ole mitte 1-36 vaid hoopis 1-12.

  Kuigi üldjoontes on tegemist tavapärase ruletimänguga, siis tänu mängu erinevale suurusele, on siin tõenäosused ja väljamaksed erinevad.
Panuse tüüpTõenäosusVäljamakse
Straight (panus ühele numbrile)7.7%11:1
Split (kaks numbrit)15.3%5:1
Rida (kolm numbrit)23.1%3:1
Nurk (panus nelja numbri vahele)30.7%2:1
Veerg (neli numbrit)30.7%2:1
Punane/must46.2%1:1
Paaris/paaritu46.2%1:1

Mini rulett näeb välja umbes selline:

Minirulett
 1. Multi-Wheel Roulette – mitme ruletirattaga rulett

Kui sa tahad mängu enda jaoks veelgi kiiremaks ja huvitavamaks teha, siis kasuta võimalust mängida korraga mitme ruletirattaga.

Playtechi poolt loodud Multi-wheel ruleti mängimine toimub korraga kuuel ruletirattal.

Kõigil ruletiratastel mängimiseks pead sa tegema vaid ühe panuse.

Muuseas, ka Microgaming on loonud Multi-Wheel ruleti versiooni ja nende mängus on koguni 8 ruletiratast.

 1. Double Ball Roulette – kahe kuuliga rulett

Double Ball Roulette

Mängutootja Evolution on loonud ka kahe kuuliga ruleti ja seda ruleti versiooni on võimalik mängida nii Ameerika ruleti kui ka Euroopa ruleti ruletilaual.

Ruleti reeglid on täpselt samad nagu muidu, aga ühe kuuli asemel pannaks keerlema hoopis kaks kuuli.

Juhul, kui sa teed panuse, et mõlemad kuulid jäävad seisma samas taskus ehk sama numbri peal, võidad sa koguni 1300x panuse.

Loomulikult ei ole selle juhtumise tõenäosus just suur, aga siiski võimalik.

 1. Triple Bonus Spin Roulette

See on mängutootja IGT poolt loodud ruleti versioon. Selles mängus on olemas lisaks 0-taskule ja 00-taskule ka 000-tasku.

Kuigi tavalised reeglid ja ruleti panused on siin samad nagu tavalises ruletis, siis on siin hea õnne korral võimalik võita kuni 12 000x panus. Ja seda siis selle ruleti versiooni boonusmängus.

 1. Lightning Roulette

Lightning rulett

Lightning Roulette on mängutootja Evolution poolt loodud äge ruletimäng, milles antakse enne igat ringi ühele kuni viiele juhuslikule numbrile suurem võidukordaja.

See tähendab siis seda, et ühele numbrile panustamisel võid sa tavapärase 35x tagasimakse asemel saada hoopis 50-500x.

Võrreldes tavapärase ruleti väljamaksega saad sa küll ilma võimenduseta siin ühe numbriga võitmisel pisut väiksema 29:1 võidu.

 1. Roulette Royale

Roulette Royale on Microgamingu poolt loodud jackpot rulett. Jackpoti võitmiseks peab mängija võitma sama numbriga viis korda järjest.

Selle tõenäosus ei ole just suur, aga seetõttu on võimalik võita ka miljoniteni ulatuvaid peavõite.

Lisaks on võimalik võita lisavõite ka siis kui sa võidad sama numbriga järjest kaks, kolm või neli korda.

Sellisel juhul saad sa vastavalt 15:1, 200:1 või 3000:1 võidu.

 1. Astro Roulette

Astro rulett - kuidas see välja näeb?

Astro ruletti pakub mängutootja 1×2 Gaming. Tegemist on hoopis teistsuguse disainiga ruletimänguga kui tavaliselt. Aga see teeb asja vaid huvitavamaks.

Kui Ameerika ruletis on 38 taskut ja Euroopa ruletis 37 taskut, siis Astro ruletis on 36 taskut mis on jagatud kaheteistkümneks sodiaagimärgiks. Ja lisaks on olemas ka lõpmatuse sektor.

Kuigi see mäng on üsna erinev tavapärasest ja ka panused, mida siin teha saab, varieeruvad pisut, siis oma maja eelise poolest on tegemist tavapärase Euroopa ruletiga.

Astro Ruleti maja eelis on 2.70%.

 1. Double Action Roulette

Double Action Roulett toob mängijateni ruletilaua, millel on sees kaks keerlevat osa. Mõlemal on omad numbrid, mistõttu iga mänguring annab kaks võidunumbrit.

Selleks, et siin võita näiteks kõige lihtsama värvile panustamisega, peab sama värv tulema mõlemal rattal.

Võimalik on panustada ka sellele, et mõlemal ruletirattal tuleb sama number. Sellisel juhul on potentsiaalne väljamakse 1200:1.

 1. Age of the Gods Roulette

Age of Gods rulett

Age of Gods Roulette on Playtech poolt loodud live kasiino rulett, mis põhineb nende populaarsel slotimängude seerial.

Selle mängu maja eelis on 5.26%.

Tegemist on väga ägeda graafikaga mänguga, milles on ka boonusmäng, milles on võimalik võita kuni 100x panus.

Age of Gods ruleti peamine müügifaktor on aga tõenäoliselt selle neli erinevat progressiivset peavõitu.

 1. Pinball Roulette

Pinball rulett näeb välja nagu roheline pinballi mäng. Ehk siis tavapärane ruletiratas on välja vahetadud pinballi seina vastu. Mäng on loodud mängutootjate Ash Gaming ja Playtechi poolt.

 1. Key Bet Roulette

Key Bet rulett

Key Bet Roulette on ruletiversioon mängutootjalt Scientific Games. Selles ruleti versioonis Lisaks on taskud ka n-ö Key Beti võitmiseks, mille puhul võid võita 100x või isegi suurema panuse summa.

 1. Slingshot Roulette

Slingshot Roulette on taaskord Evolution’i looming. Mängus on võimalik teha tavapäraseid sisemisi ja välimisi panuseid, aga lisaks on olemas ka n-ö kombineeritud panused, mis on siis mõne välimise ja sisemise panuse kobinatsioon.

Mäng toimub täielikult automatiseeritud ruletirattal

Millise ruletiversioon peaks valima?

Kui sulle meeldib lihtsus, siis meie soovitame mängida eelkõige klassikalisi ruletimänge ilma suuremate kellade ja viledeta.

Samas on väga hea klassikalise ruleti versioon näiteks Lightning Roulette, milles on aga võimalik võita suuremaid võite.

Kui sa otsid aga midagi enamat, midagi erinevat, siis peaks eelpool mainitud versioonide seast leidma igaüks just endale midagi.

Küll aga soovitame enne mängimist endale kindlasti selgeks teha ruleti reeglid, panuste tüübid ja tõenäosused. Ning samuti võiks üle vaadata ruleti strateegiad.

Ruleti variandi valimine võib olla üsna keerukas ja sõltub suuresti sinu eelistustest. Soovitame enne otsustamist vaadata meie allolevat videot.

Ruleti versioonid – vali mängimiseks parim ruleti versioon!
Ruleti versioonid – vali mängimiseks parim ruleti versioon!

Kõige madalama maja eelisega ruleti versioonid

Kui sa tahad leida eelkõige just võimalikult madala maja eelisega ruleti versioonid, siis alustuseks võiks eemale hoida Ameerika Ruleti mängudest.

Kõige madalama maja eelisega on üldiselt Prantsuse rulett, aga samuti ei ole üldsegi liiga kõrge maja eelis Euroopa ruleti mängudes.

Kõige suuremate võitudega ruleti versioonid

Klassikalistes ruletimängudes on sinu maksimaalne võimalik võit põhimõtteliselt 35:1. Liikudes siin aga edasi, Lightning Roulette pakub kuni 500x panuse suuruseid võite.

Double Ball Roulette, Triple Bonus Spin Roulette pakuvad aga juba tunduvalt suuremaid maksimaalseid võite.

Samas Age of the Gods Roulette ja Roulette Royale pakuvad ka progressiivseid peavõite.

Parim ruleti versioon algajale kasiinokülastajale

Algajale mängijale soovitame mänge, mis on võimalikult lihtsad. Ehk siis näiteks Mini rulett või mõni väga klassikaline Euroopa ruleti laud.

Ruleti versioonid edasijõudnutele

Kui sa soovid leida ruleti versioone, milles midagi uut ja huvitavat on, siis vali mängud, kus on olemas ka erinevad lisapanuste võimalused.

Näiteks võid uurida Slingshot ruletti, Age of Gods Ruletti või Double Action Ruletti.

Ruleti versioonid, mida peaks vältima

Üldiselt on see, millise ruleti versiooni sa valid, üsna maitse küsimus. Küll aga on rulett tavaliselt üsna madala maja eelisega mäng.

Seega soovitame meie vältida ruleti versioone, kus maja eelis on kõrgem.

Ehk siis välistamist alustaksime meie kõikide Ameerika ruleti laudadega.

Vali mängimiseks just sulle sobiv ruleti versioon

Kuigi maamehe loogikast lähtuvalt on kõige mõistlikum mängida just Prantsuse või Euroopa ruletti, siis lõppkokkuvõttes tuleks mängimiseks siiski valida konkreetne mäng, mis sulle kõige enam meeldib.

Võib-olla meeldivad sulle juhuslikud suured võidukordajad, võib-olla meeldib sulle laua disain, võib-olla otsid aga hoopis kõige lihtsama väljanägemise ja lihtsustatud panustamise võimalustega ruleti versiooni.

Korduma Kippuvad Küsimused

Kõige peamised ruleti versioonid on Euroopa rulett, Ameerika Rulett ja Prantsuse rulett.
Kõige madalama maja eelisega ruleti versioon on Prantsuse rulett.

Your casinos will be cleared

Are you sure?