Tartus loodud Playtech müüakse maha mitme miljardi eest

Playtechi uueks omanikuks saab Austraalia hasartmängutööstuse gigant Aristocrat Leisure. Tehingu maksumuseks on umbkaudu 3,2 miljardit eurot.

Playtechi juht Ivo Lasn kommenteeris tehingut nii – „Playtech jääb endiselt Playtechiks ning meie jaoks jätkub töö vanaviisi. See on võimalus luua koos palju suuremat väärtust, kuna Aristocrat on seni tegutsenud valdavalt mänguautomaatide valdkonnas, Playtech aga just internetimängudes.” (allikas)

Playtechi logo

Hind, mis Aristocrat Leisure Playtechi aktsiate eest on nõus maksma, on enam kui 58% suurem pakkumise hetkel olnud aktsia turuhinnast. Pärast uudise meediasse jõudmist tõusis Playtechi aktsia hind kohe ka umbkaudu pakutud tasemele.

Playtechi juht näeb omaniku vahetust positiivsena, öeldes et „Playtechil on täna oma strateegia elluviimisel väga tugev positsioon, see kavandatav omanikuvahetus on meie jaoks atraktiivne, sest aitab meil oma plaanide elluviimist kiirendada.

Väidetavalt ei ole see siiski esimene kord, kui Aristocrat Leisure on üritanud Playtechi enda hõlma alla saada. Lähtuvalt ajalehe Standard artiklist, on tegemist koguni neljanda korraga. Mis summadest varasemalt juttu on olnud, on kahjuks saladuse loori all.

Aristokrati tegevjuht Trevor Croker ütles, et tehing annab parema võimaluse kiiresti arenevatele turgudele sisenemiseks ja seal avanevate võimaluste ära kasutamiseks, tuues siin eraldi välja Põhja-Ameerika.

Ettevõtete taust

Playtech loodi 1999. aastal Lauri Kikerpilli, Rain Kivisik ja Teddy Sagi poolt. Hetkel on Playtechil üle kogu maailma enam kui 7000 töötajat, kellest Eestis töötab umbkaudu 700 inimest. Kokku tegutseb ettevõte 24 riigis.

Playtechi 2020. aasta käive oli 1,14 miljardi eurot ning ettevõte jäi enam kui 300 miljoni euroga kahjumisse.

Aristocrat Leisure lõi oma esimese mänguautomaadi juba 1953 aastal. Hetkel tegeleb ettevõte eelkõige spordiennustuste ja mängulahenduste müümisega teistele firmadele. Ettevõttel on enam kui 6400 töötajat ning 2019. aastal oli Aristocrat Leisure kasum 698.8 miljonit dollarit.

Teie kasiinod kustutatakse

Kas oled kindel?