Netikasiino võitude maksustamine Eestis

Kasiinovõitudele kehtivad maksud paljudes riikides üle maailma ning nende maksude reeglid ja -määrad erinevad riigiti suuresti. Paljudes kohtades on kasiinovõidud maksustatud isiku tulumaksu või kindla hasartmängumaksuga, samas kui teistes riikides on võidud täielikult maksuvabad.

Näiteks USA erinevates osariikides peavad mängijad võitudelt maksma 20% või kuni isegi 40% makse.

Eestis ei tule mängijatel aga online kasiino ja teiste hasartmängu võitude pealt ise tulumaksu tasuda. Selle asemel maksavad operaatorid riigile iga kuu kindlaks määratud hasartmängumakse.

Interneti kasiinodele kus pakutakse näiteks õnnemänge nagu slotid või osavusmänge nagu pokker kehtib maksumäär 6% kõigist tehtud panustest, millest võetakse maha mängijate võidud.

Küll aga tasub silmas pidada, et seadused kehtivad vaid Eestis litsenseeritud kasiinodele ning ilma litsentsita kasiinos mängimine on ebaseaduslik. Mängides kas teadlikult või siis kogemata kasiinos millel puudub Maksu- ja Tolliameti luba, tuleb mängijal rahakotti kergendada deklareerides oma võidud tuludeklaratsioonis ning makstes neilt 20% tulumaksu.

Rahvusvahelistelt online-pokkerisaitidelt teenitud sissetulekut või Eestist väljaspool toimunud kasiino turniiridelt teenitud võite Eestis ei maksustata küll aga võivad neile kehtida selle riigi maksuseadused, kus mängude korraldaja on registreeritud.

Eestil on lihtne ja läbipaistev maksusüsteem, mis muudab selle ahvatlevaks sihtkohaks paljudele kasiino mängude nautijatele, kes ei soovi oma võitudelt suuri summasid maksudeks tasuda. Kuna Eestis ei peeta selliste mängude võite sissetulekuks, saavad mängijad siin oma õnne muretult nautida.


Your casinos will be cleared

Are you sure?