Uued reeglid kaotavad spordist hasartmänge pakkuvad sponsorid

Esti valitsus plaanib keelata hasartmängude, kiirlaenude ja veebiennustusmängude reklaamid spordis. See tähendab olulist rahalist kaotust Eesti spordile ning eelkõige pallimängudele.

Reklaamide keelamist põhjendatakse sooviga muuta spordis olevad reklaamid vastutustundlikumaks ning ühtlasi pakkuda hasartmänge pakkuvatele ettevõtetele vähem võimalusi enda reklaamimiseks.

Mida võib see tähendada Eesti spordile

Paljude spordiklubide jaoks on tegemist äärmiselt ebameeldiva uudisega, sest sponsorlepingud on sõlmitud ning see moodustab olulise osa nende eelarvest.

Ilma peasponsorita võib tekkida olukord, kus spordiklubid ei tule rahaliselt toime ning neid ootab ees tugev kulude kärpimine. Samuti mõjutab see näiteks Eesti Olümpiakomiteed, kes veebruaris sõlmis Pafiga 400 000 euro suuruse toetuslepingu.

Hasartmänge pakkuvad firmad, kes toetavad Eesti sporti

Erinevaid hasartmängudega seotud ettevõtete logosi on võimalik näha jalgpallis, korvpallis, võrkpallis ning jäähokis. Lisaks on ka teised spordialad, mida tugevalt toetatakse.

Hasartmänge pakkuvad firmad on suured spordi toetajad ning seda on näha erinevate spordialade pealt. Järgnevad näited on kõigest mõned paljudest, mis annab aimdust toetuste suurusest:

Your casinos will be cleared

Are you sure?