Craps

Crapsi mängimise juhend

Craps võib esmapilgul tunduda keeruline, aga pärast reeglitega tutvumist see kõik muutub. Tutvu crapsi reeglitega ja leia selle mängimiseks just sulle sobiv kasiino.

Mängi crapsi nendes kasiinodes:

Olybet

Olybet

1
82
Hinne
Trustly Trustly
Live Chat Live Chat
Regulaarsed Pakkumised Regulaarsed Pakkumised
VIP Programm VIP Programm
1 100€ Boonus
50x Läbimängimise nõue
- Tasuta spinnid
Kasiinosse
Arvustus 21+ | Mängi vastutustundlikult | 15410.ee | 15410.ee | Pakkumine kehtib vaid uutele mängijatele ja boonusraha saab neljalt esimeselt sissemakselt. Liitumisel kasuta boonuskoodi CAS1100. Min. sissemakse €10. Läbimängimise nõue 50x. Iga boonuse läbimängimiseks on 14 päeva. | Kehtivad reeglid ja tingimused
Betsafe

Betsafe

2
94
Hinne
Trustly Trustly
Live Chat Live Chat
Regulaarsed Pakkumised Regulaarsed Pakkumised
VIP Programm VIP Programm
1 000€ Boonus
15x Läbimängimise nõue
100 Tasuta spinnid
1x Läbimängimise nõue
Kasiinosse
Arvustus 21+ | Mängi vastutustundlikult | 15410.ee | 15410.ee | Uutele mängijatele. Min. sissemakse €10. Läbimängimise nõue 35x, 15x või 20x (oleneb sissemakse summast). Tasuta spinnide läbimängimise nõue on 1x. Maks. panus boonusega mängides 6€. Boonus tuleb võtta vastu 21 päeva jooksul pärast konto loomist. | Kehtivad reeglid ja tingimused
Optibet

Optibet

3
86
Hinne
Trustly Trustly
Live Chat Live Chat
Regulaarsed Pakkumised Regulaarsed Pakkumised
VIP Programm VIP Programm
1 000€ Boonus
60x Läbimängimise nõue
- Tasuta spinnid
Kasiinosse
Arvustus 21+ | Mängi vastutustundlikult | 15410.ee | 15410.ee | Boonust saavad uued mängijad esimese kolme sissemaksega. Läbimängimise nõude täitmiseks on 7 päeva. Min. sissemakse €10. Läbimängimise nõue 30x, kehtib nii sissemaksele kui boonusele. Maksimaalne panus €5. | Kehtivad reeglid ja tingimused

Craps Live

Crapsi reeglid, panused ja tõenäosused

Crapsi strateegia

Crapsi versioonid

Kas Craps täringumängu mängimine on Eestis legaalne?

Eestis on hasartmänguturg reguleeritud Eesti hasartmänguseadusega ning siin tegutsemiseks on vaja online kasiinodel litsentsi.

Kasiinodes, millel see litsents olemas on, on crapsi mängimine aga täiesti legaalne.

Seda siis eeldusel, et sa oled vähemalt 21-aastane.

Kas online craps on aus?

Eestis peavad omama tegutsemise litsentsi kasiinod, aga lisaks sellele saavad need kasiinod pakkuda vaid mänge, mis on kolmandatelt osapooltelt saanud ka sertifikaadi.

See sertifikaat ütleb, et tegemist on ausa mänguga, mida online kasiinode mängijad saavad turvaliselt mängida.

Taolisi sertifikaate annavad välja ettevõtted nagu eCOGRA ja iTech Labs. Ning sertifikaat antakse välja alles pärast iga mängu põhjalikku kontrolli.

Crapsi mängud peavad sertifikaadi saamiseks kindlustama täringute juhuslikkuse igal heitel.

Seega võib julgelt öelda, et Eesti kasiinodes mängitavad crapsi mängud on ausad.

Mis on online craps?

Craps on täringumäng, mis pärineb tõenäoliselt juba 11. sajandist, mille tänapäevane versioon loodi aga 19. sajandil.

Tegemist oli algselt kiire tempoga mänguga, milles oli lõpmatul hulgal erinevaid panuseid, ja mida said korraga mängida piiratud hulk mängijaid.

Nüüd on seda täringumängu võimalik mängida ka online kasiinodes.

Kas sa teadsid?
Craps on väga kõrge keskmise tagasimakse protsendiga mäng. Mängides optimaalse strateegiaga, on mängutootja Evolution poolt loodud Craps Live mängu üldine RTP 99,17%. Küll aga tuleb sellise tagasimakse protsendi nägemiseks tõesti väga strateegiliselt panustada.

Miks mängida crapsi internetis?

Crapsi internetis mängimine on eelistatum variant mitmel erineval põhjusel.


Online CrapsCraps tavakasiinos
Turvalisus & ausus
Boonused
Kampaaniad
Mängi ükskõik kus

Boonused

Väga paljud online kasiinod pakuvad uutele mängijatele liitumisboonuseid ning kasiinod, mida meie oma lehel arvustame, ei erine selles osas millegi poolest.

Kuigi mitte iga kasiino poolt pakutavat boonusraha ei ole võimalik ka crapsi mängimisel kasutada, siis nii mõnelgi puhul on see võimalik.

Tavakasiinod ei paku sulle crapsi mängimiseks reeglina aga ühtegi boonust.

Mugavus – mängi ükskõik kus ja ükskõik millal

Online kasiinos crapsi mängimine pakub sama palju põnevust kui tavakasiinos mängimine, aga internetis mängimiseks ei pea sa isegi diivanilt üles tõusma.

Samuti saad sa mängida absoluutselt igal hetkel.

Kampaaniad

Lisaks juba eelpool mainitud online kasiino tervitusboonustele korraldavad nii mõnedki kasiinod erinevaid lühiajalisi kampaaniaid.

Mõned neist võivad olla justnimelt crapsi mängimiseks või siis üldisemalt live kasiino mängude mängimiseks.

Selliseid kampaaniaid taaskord tavakasiinodest ei leia.

Live Craps Online kasiinodes

Crapsi on online kasiinodes võimalik mängida kahel erineval viisil.

Esiteks saab mängida live kasiinos crapsi krupjee vastu. Teiseks on võimalik mängida ka craps mänguautomaatidel, kus tulemus otsustab arvuti.

Mis vahe on live kasiino craps mängul ja craps mänguautomaadil?

Live CrapsCraps mänguautomaadid
Mäng käib live krupjee vastu
Mängud on väga kiired
Mängida saab ka tasuta
Mängu tulemuse otsustab arvuti

Live kasiino crapsi puhul näed sa kogu tegevust reaalajas – mäng toimub stuudios, mängu viib läbi päris krupjee, ja sa näed kogu tegevust sel ajal kui see juhtub.

Craps mänguautomaatidel otsustab tulemuse aga arvuti juhuslike numbrite generaator.

Kui sa veel crapsi mänginud ei ole, siis soovitame esmalt crapsi proovida mänguautomaadil, kuna seal on sul seda võimalik mängida ka tasuta.

Pärast mängu selgeks saamist võid aga edasi liikuda juba live krupjeega crapsi juurde, kuna üldiselt on see siiski tunduvalt lõbusam.

Soovitused Crapsi internetis mängimiseks

 • Tee endale selgeks crapsi põhitõed– craps võib algelt üsna keeruline tunduda. Seega soovitame esmalt endale selgeks teha crapsi reeglid ning seejärel proovida crapsi tasuta mänguautomaadil. Tõenäoliselt juba üsna varsti craps sulle enam liiga keeruline ei tundu ja oled valmis seda ka raha peale mängima.
 • Alusta “Pass Line” panusega – tegemist on kõige populaarsema panusega crapsis ning selle panuse puhul on maja eelis vaid 1.40%.
 • Samuti võid kasutada “Don’t Pass” ja “Don’t Come” panuseid – ka need kaks on väga lihtsad panused, mille maja eelis on sama suur kui “Pass Line” panuse puhul – 1.40%.
 • Kasuta äraodds” panus – “Odds” kõrvalpanus on crapsis ainuke panus, mille puhul sul on täpselt 50/50 võiduvõimalus. Ehk siis selle panuse puhul kasiinol maja eelis puudub.
 • Pööra tähelepanu oma eelarvele – Craps mängus on sul lisaks peamistele panustele võimalik teha ka väga palju kõrvalpanuseid ja kui nendega liiale minna, siis võib su mängimiseks mõeldud raha väga kiiresti otsa saada. Seega tee panuseid siiski vaid oma eelarvest lähtuvalt.

Lahendused potentsiaalsetele probleemidele crapsi mängimisel

Pärast seda, kui sa crapsi reeglid endale selgeks oled teinud, on tegemist üsna lihtsa mänguga ning selle mängimisel online kasiinodes reeglina probleeme ei tohiks tekkida.

Aga mõnikord võib siiski midagi ette tulla. Vaatame üle mõned teemad, mis küsimusi võivad tekitada.

 1. Crapsi mäng ei lae
  Kui sinu enda internetiühendus töötab üldiselt korralikult, siis on tõenäoliselt tegemist operaatoripoolse probleemiga. Ja kui probleem ise paari minuti jooksul ei lahendu, soovitame ühendust võtta klienditoega või siis lihtsalt mõni teine crapsi laud valida.
 2. Ma kaotasin mängimise ajal internetiühenduse
  Live craps mängu mängimisel ajal internetiühenduse kaotamisel ei juhtu midagi. Kui sa olid enne seda juba panuse lauda pannud ja see ka vastu võeti, siis see ring mängitakse ära olenemata sellest, kas sa seda näed või mitte. Ning võidu korral makstakse välja ka võit.

  Craps mänguautomaatide puhul ei toimu aga midagi – küll aga saad sa reeglina mängu taaskäivitamisel pooleli jäänud mängu edasi mängida.
 3. Kuida ma crapsi tasuta mängida saan?
  Live krupjeega crapsi laudadest pole mõtet tasuta mängimise nuppu otsida – live kasiinos sa mänge tasuta proovida ei saa. Küll aga saad sa seal tasuta vaadata, kuidas mäng käib.

  Tasuta mängimiseks ava aga mõni crapsi mänguautomaat.

Crapsi versioonid

Aastate jooksul on crapsist loodud mitmeid erinevaid versioone. Kuigi peamised crapsi reeglid on reeglina üsna sarnased, siis väikseid erinevusi näeb ka nende puhul ning lisaks on erinevates versioonides ka erinevad kõrvalpanused.

Bank Craps

See on just see crapsi versioon, mida kasiinodes mängida saab. Bank Craps mängus mängid sa alati kasiino vastu, mitte aga teiste mängijate vastu.

Ruse Craps ehk Crapless Craps

Kasiinodes tavaliselt seda crapsi versiooni ei leia. Seda sellel lihtsal põhjusel, et maja eelis selles versioonis on tunduvalt madalam.

“Pass Line” panuse puhul on siin versioonis võimatu kaotada, kuna Pass liiniga siin numbritega 2, 3, ja 12 sa ei kaota.

High Point Craps ehk kõrgete punktidega craps

Selles crapsi versioonis ei lähe aga tulemused 2 või 3 üldse arvesse ja tehakse uus täringuvise.

Saades aga silmade summaks 11 või 12 oled sa koheselt võitnud.

Teiste numbrite puhul tuleb võitmiseks aga järgmise täringuheitega suurem tulemus saada kui eelmise täringuviske (Point) puhul.

Simplified Craps ehk lihtsustatud craps

Nagu nimestki juba eeldada võib, on tegemist crapsi versiooniga, mis mängijate jaoks veelgi lihtsamaks on tehtud.

Selles versioonis tehakse ainult üks täringuvise ning puuduvad ka “Pass Line” ja “Don’t Pass” panuse võimalus. Samuti kõik kõrvalpanused.

Siin versioonis on olemas lihtsalt võitvad numbrid ja kaotavad numbrid.

Võidu toovad sulle numbrid 2, 3, 4, 10, 11 ja 12.

Die Rich Craps ehk sure rikkana craps

Seda crapsi versiooni mängitakse vaid ühe täringuga. Kui täringuviske tulemuseks tuleb 6, siis oled koheselt võitnud. Kui täringuviske tulemuseks tuleb aga 1, oled koheselt kaotanud.

New York craps

Tegemist on kõige populaarsema crapsi versiooniga New Yorgis. Selles crapsi versioonis on võrreldes muude crapsi mängudega üsna kõrge maja eelis – koguni 5%.

Kuidas crapsi internetis mängida?

Crapsi internetis mängimine on pisut erinev kui mõnes tavakaiinos. Samas jäävad crapsi reeglid siiski samaks.

Vaatamegi need reeglid nüüd kiiresti üle.

Crapsi reeglid

Väga lihtsustatult võib öelda, et craps on mäng, mille puhul grupp inimesi viskab kahte täringut ja panustab võimalikele tulemustele.

Tegelikult on craps aga tunduvalt mitmekesisem ja keerulisem.

Esimest täringuviset nimetatakse “Come Out” viskeks, millest sõltub kogu edasine tegevus.

Kahe täringu silmad liidetakse kokku ja olenevalt täringute summast on kolm võimalikku jätku:

 1. Natural – Kui esimese täringuviske tulemuseks tuleb 7 või 11, oled automaatselt võitnud.
 2. Craps – Kui tulemuseks tuleb 2, 3 või 12, oled koheselt kaotanud.
 3. Point – Kui tulemuseks tuleb ükspuha milline teine summa, siis seda kahe täringu silmade summat nimetatakse punktiks ehk siis on crapsis nüüd Point ja tehakse uus täringuvise.
  Eesmärgiks on saada sama tulemus nagu esimesel viskel ja seda enne, kui visete tulemuseks tuleb 7. Viimasel juhul oled sa kaotanud.

Kui mängus on mitu erinevat mängijat, siis nimetatakse sind laskuriks (ingliskeeles Shooter) ning sa oled Shooter seni, kuni sa võidad. Pärast esimest kaotust antakse täringud järgmisele mängijale.

Enamikes online kasiinodes oled sa crapsi lauas aga ainuke mängija ja sellest lähtuvalt ka Shooter kogu aeg.

Nüüd aga vaatame üle kõik erinevad crapsi panused ja kõik muu seonduva.

Craps panused ja nende tõenäosused

Esmakordsel crapsi laua avamisel võib pilt tänu erinevatele panustamise võimalustele üsna keeruline tunduda, kuna panustamise võimalusi on üsna palju.

“Pass/Don’t Pass” panus

Tegemist on kõige lihtsama panusega.

“Pass Line” panuse tegemisel ennustad sa põhimõtteliselt sellele, et shooter võidab.

“Don’t Pass” panuse puhul panustad sa aga vastupidisele, ehk siis shooteri kaotusele.

“Come/Don’t Come” panus

Nendele tulemustele saad sa panustada alles pärast esimest täringuviset, pärast seda kui esimese viske täringusilmade tulemus on juba teada.

“Come” panuse puhul panustad sa sellele, et shooter võidab, ehk siis suudab visata kahe täringuga sama tulemuse nagu esimesel heitel ja seda enne kui täringu tulemusteks tuleb 7.

“Don’t Come” on aga taaskord täpselt vastupidine panus.

“Prop” panused

Need panused kehtivad vaid ühe täringuveeretuse jooksul ja siin on võimaik võita kuni 30x panus.

Panustad sa lihtsalt sellele, kui suur tuleb kahe täringu silmade summa. Väljamaksed on järgmised:

 • Seitse – 4:1
 • Craps (2, 3 või 12) – 7:1
 • Kahtede või viite paar – 7:1
 • Kolmede või neljade paar – 9:1
 • 1 & 2 või 6 & 5 – 15:1
 • Ühtede või kuute paar – 30:1

Teised olulised panused

Samuti on võimalik panuseid teha järgmistele tulemitele. Väljamaksed nende puhul on 1:1.

 1. “Place” panus on lihtne panus, mille puhul sa valid välja numbri. Ning võidad sa siis, kui sinu number tuleb enne seda kui number 7 välja veeretatakse.
 2. “Field” panus võidab siis, kui veeretatakse 3, 4, 9, 10 või 11. Või siis 2 või 12. Viimaste puhul on väljamakse 2:1.
 3. 6 või 8 panus võidab siis, kui enne seitsme viskamist tuleb täringusilmade summaks kas kuus või kaheksa.

Crapsi strateegiad

Kas crapsi mängimisel on võimalik kasutada mingeid strateegiaid? Ja kui on, siis millised need on ja kas neist päriselt ka kasu on?

Ütleme kohe ära, et crapsi strateegiate või süsteemide kasutamine sulle võite siiski ei garanteeri.

Enne strateegiate juurde minemist vaatame aga kiiresti üle peamiste panuste maja eelise:

 1. Don’t Pass/Don’t Come – 1.36%
 2. Pass/Come – 1.41%
 3. Field – 5.56%
 4. Big 6 or 8 – 9.09%

Tee 6 & 8 panuseid

Miks see hea on? Kui kõige tõenäolisem täringuviske tulemus on 7, siis 6 ja 8 on järgmised kõige tõenäolisemad numbrid.

Samas muidugi, nagu äsja lugesid, on maja eelis selle panuse puhul üks kõrgemaid ja seega sinu jaoks samas mitte nii kasulik. Seda olenemata 6 ja 8 tõenäosusest.

„Come” panus pakub väikest riski

“Come” panuse maja eelis on vaid 1.41% ning selle panuse kaotad sa vaid siis, kui täringuvisete tulemuseks tuleb 2, 3 või 12.

„Don’t Pass” panus pakub samuti järjepidevaid võite

Selle panuse maja eelis on vaid 1.36% ning võidu tõenäosus on pigem suur.

Iron Cross strateegia

Iron Cross strateegia põhimõte on lihtne – panusta kõigi tulemuste peale, v.a. 7. Ja kaotad sa ainult siis, kui täringu silmade summaks tuleb 7.

Igal muul juhul sa võidad.

Selle strateegia kasutamine võib viia maja eelise vaid 1.14% peale täringuviske kohta.

Küll aga panustad sa selle kasutamisel ühe ringi peale rohkem.

Follow Craps strateegia

See strateegia on taaskord ülilihtne.

Lihtsalt tee „Pass Line” panus. Kui see võidab, tee uus „Pass Line” panus ja nii senikaua kuni sa enam ei võida.

Samas ei pea sa siin tingimata kasutama „Pass Line” panust. Soovi korral võid täpselt sama ideed kasutada ka „Don’t Pass”, „Come” või „Don’t Come” panuse puhul.

Kas sa teadsid?
Crapsis on kõige tõenäolisem tulemus alati 7. Selle tulemuse tõenäosus on 16.7%. Kõige ebatõenäolisemad tulemused on aga 2 ja 12.

Kuidas oma mängu parandada?

Toome välja veel mõned ideed, mis võiks sul aidata paremini crapsi mängimist alustada ja paremaks mängijaks saada.

Vali Crapsi mängimiseks parim võimalik Eesti kasiino

Ühte või teist versiooni crapsi mängust leiab põhimõtteliselt igast Eesti online kasiinost.

Aga kust sa tead, milline neist kõige parem on?

Eesti Kasiino lehel räägime me kasiinodest nii nagu asjad on ja aitame sul vältida problemaatilisi kasiinosid ja juhatame sind vaid kasiinodesse, kus mängimine samaaegselt nii turvaline kui ka mugav on.

Räägime me vaid Eestis litsentseeritud turvalistest kasiinodest.

Me oleme kirja pannud väga põhjalikud online kasiinode arvustused, milles on välja toodud ka hinnangud iga kasiino erinevatele kategooriate.

Kasuta meie kasiinodele reitinguid selleks, et leida:

 • Parima mängude valikuga kasiinod – nende seas loomulikult ka need, kus on parimad crapsi lauad.
 • Parimad kasiinoboonused nii uutele kui ka vanadele mängijatele. Boonused, mille puhul on ka läbimängimise nõuded võimalikult madalad.
 • Parimad makseviisid sissemakse tegemiseks.
 • Kiirema ja sõbralikuma klienditoega kasiinod, kus sa saad oma küsimustele ja probleemidele alati kiire lahenduse.

Harjuta tasuta

Enne raha mängu panemist soovitame kindlasti esmalt crapsi tasuta proovida. Seda saad teha crapsi mänguautomaatidel.

Tasuta mängimine annab sulle võimaluse mänguga riskivabalt tutvuda, oma äsja omandatud teadmised proovile panna, ja selle väljanägemisega harjuda.

Vaata, kuidas professionaalid mängivad

Vaata, kuidas teised mängijad crapsi mängivad. See annab sulle võimaluse tutvuda kõigi crapsi elementidega.

Kuigi neid, kes oma crapsi lauas mängimist striimiksid, ei ole hetkel veel palju, siis sellegipoolest saad sa soovi korral vaadata näiteks Youtube keskkonda üles laetud videot striimerilt LetsGiveItASpin.

Mängi crapsi mobiili kaudu

Nii nagu kõiki teisi online kasiinodes leitavaid mänge, on võimalik ka crapsi mängida oma nutitelefoni kaudu.

Lihtsalt mine oma mobiili kaudu kasiino lehele, loo konto või sisene oma kontole, otsi üles mõni crapsi laud ja hakka mängima.

Mobiili kaudu mängimine annab sulle võimaluse mängida absoluutselt ükspuha mis kellaajal ja ka koht ei mängi mingit rolli.

Korduma Kippuvad Küsimused

Hetkel on online kasiinodes eelkõige üks crapsi mäng. Selleks on Evolution'i poolt loodud Craps Live.