Kaardimängude reeglid

Kaardimängude reeglid

Kaardimänge on tänaseks päevaks välja mõeldud sadu, tõenäoliselt isegi tuhandeid. Kaardimängude reeglid on neist kõikide puhul erinevad. Mõndade reeglite õppimiseks kulub sul vaid minuteid, samal ajal kui teiste mängude päriselt tundma õppimiseks võib kuluda väga palju aega. Kui mitmed kaardimängud on eelkõige mängitavad oma kodu seinte vahel, siis teistest on saanud populaarsed online kasiino mängud, mida mängivad kas üksi maja vastu või teiste mängijatega võisteldes miljonid mängijad üle kogu maailma. Esmalt vaatamegi nende kaardimängude reegleid, mida saab mängida Eesti online kasiinodes, ja seejärel tuletame meelde ka nende kaardimängude reeglid, mida võib-olla eelkõige kodus sõpradega koos huvitav mängida on.

Pokker

Pokker on tuntud kaardimäng, mida mängitakse kõikjal maailmas. Ilmselt on kõik meist juba lapsepõlves sõprade ja miks mitte ka vanemate ja muude sugulastega viie kaardi pokkerit mänginud. Pokker on väga populaarne mäng ka kasiinodes mängimiseks, ja seda olenemata sellest, kas tegemist on online kasiinodega või traditsiooniliste maapealsete kasiinodega.

Liitu Unibeti pokkeritoaga

Pokkeri reeglid on laias laastus väga sarnased olenemata täpsemast pokkeri versioonist, mida mängitakse. Eriti arvestades, et pokkeri käte tugevused on samad kõikides populaarsemates pokkeri variatsioonides – olgu selleks siis Texas Hold’em, Omaha High, Omaha High/Low, Seven Card Stud või Five Card Draw. Täpsemat infot pokkeri reeglite kohta võib leida meie pokkeri reeglite tutvustusest.

Pokkeri turniiridel on aga mitmeid erinevaid formaate. Kuigi pokkeri reeglid turniiridel ei muutu, siis põhimõtteliselt sama tüüpi turniirid võivad erinevates online kasiinodes mõnikord üksteisest pisut siiski erineda. Selleks oleme kokku kirjutanud ka üha rohkem populaarsust koguva formaadi, pearahaga turniiride tutvustus Eesti kasiinodes. Bounty turniiride valik Eesti kasiinodes on üsna hea, aga tähelepanu tuleks pöörata just nende erinevustele erinevates kasiinodes, selleks et sa mingil hetkel halva üllatuse osaliseks ei saaks (näiteks kellegi turniirilt välja löömisel rahast ilma jääks). 

Tutvu Optibeti Bounty turniiridega

Blackjack

Blackjack on kaardimäng, mille reeglid on üsna lihtsad. Mängija eesmärk on saada 21 kas kohe kahe kaardiga või siis rohkemate kaartidega, ja kindlasti mitte üle selle punktisumma minna, kuna see tähendab lõhki minekut. Võrreldes pokkeriga mängitakse Blackjacki reeglina maja või diileri vastu. Kuigi sinu eesmärk blackjackis on saada kokku 21 punkti, võidab mängija ka siis kui tal on lihtsalt diilerist suurem punktisumma, või kui diiler lõhki läheb. Numbrikaartide väärtus blackjackis on võrdne kaardil oleva numbriga. Ässa väärtus võib olla kas 1 või 11 ning kõik pildikaardid on 10 punkti. Täpsemat infot blackjacki reeglite kohta leiab meie Blackjacki reegleid tutvustavalt lehelt.

Blackjacki saad kohe mängima hakata näiteks järgmistes kasiinodes:


€ 10 läbimängimise nõudeta boonus ja 25 läbimängimise nõudeta tasuta spinni.

€ 100 boonus ja 5 tasuta spinni.

Bakaraa

Bakaraa on lihtne kaardimäng, kus mängijad ei pea reeglina üldse otsuseid tegema, välja arvatud see, kellele ta panustab - kas mängijale, pankurile, või nende viigile. Kui oled alguses teinud õige panuse, oled võitnud. Mängu alguses jagatakse kaks kaarti mängijale ja kaks kaarti pankurile. Suurim võimalik skoor bakaraas on 9, ja seetõttu iga saadud pildikaart annab 0 punkti. Numbriväärtusega kaardid annavad täpselt nii palju punkte nagu kaardil kirjas on. Kui kaartide punktisumma läheb üle kümne, näiteks laual on 6 ja 7, siis punktisumma ei ole mitte 13 vaid 3.

Võidab kas pankur või mängija olenevalt sellest kumb 9 punkti saab, või kes kõige lähemale sellele skoorile saab. Kui palju kaarte lisaks algselt välja jagatud kahele kaardile juurde antakse, on juba kirjas bakaraa tabelis, mis on olemas bakaraa laual. See, kas sa võidad või mitte, oleneb sellest, kas panustasid pankurile või mängijale, ja kumb neist tegelikult võitis. Kui tavaliselt oleks pankur kasiino või krupjee ja mängija sina, siis bakaraa mängus sa pead lihtsalt alguses otsustama, kummale sa neist panuse teha tahad, sina pole neist kumbki.


500€ boonus
10€ live kasiino boonus
€ 200 boonus ja 600 tasuta spinni.

Kuigi kasiinodes on võimalik mängida ka teisi kaardimänge, siis väga paljud neist on mingid järjekordsed variatsioonid kas pokkerist või blackjackist.

Aga lisaks kaardimängudele, mida on võimalik mängida kasiinos ja mis seal aastatega suurt populaarsust on kogunud, lubasime tutvustada ka nende kaardimängude reegleid, mida ehk naljalt juba ei kasiinos ega online kasiinos ei kohta, kuid mida kindlasti on aeg-ajalt tore mängida koduses keskkonnas pere ja sõpradega.

Bridž‎

Bridž on kaardimäng, mida mängitakse nelja mängijaga. Seda mängitakse paarides ning sama meeskonna mängijad istuvad üksteise vastas. Mängijad tähistatakse reeglina ilmakaarte järgi, ehk siis paarid on tavaliselt NS (North & South, põhi ja lõuna) ja EW (East & West, ida ja lääs).

Üks mängijatest on alati diiler ja iga järgmise käe puhul on uus diiler, kelleks on järgmine inimene ringis.

Selle mängu eesmärgiks on tihide võtmine.

Mängus alustab pakkumist see mängija, kes parasjagu diiler on ja edasi läheb mäng päripäeva. Igal mängijal on oma pakkumiskorra ajal võimalik teha kas uus pakkumine, passida, teha Bridžis pakkumine (kontradeerimine), mis suurendab kõiki lepingu eest saadavaid punkte, või rekontreerida, seda juhul kui viimane pakkumine on vastaste poolt kontreeritud.

Juhul kui sa bridžiga varem pole kokku puutunud, siis see mäng tundub ülimalt keerukas – seetõttu pole ka ime, et seda mängu reeglina kasiinos mängida ei ole võimalik.

Selleks, et mängu reeglitega lähemalt tutvuda, soovitame üks päev vabaks võtta ja teiste juba kogenud mängijate pealt seda mängima õppida. Bridži mängija Mike Lawrence on öelnud, et „Inimese arengu ja kasvuga kaasneb uute väljakutsete otsimine, mis sobivad hetkeseisuga. Mõned ei kasvagi videomängudest välja, kuid kõrgeima vaimse stimulatsiooni otsijad pöörduvad selliste tegevuste juurde nagu bridž.”

Pasjanss

Pasjanss on põhimõtteliselt klassikaline solitaire kaardimäng, mida paljud ilmselt mäletavad varastest Windowsi versioonidest, kus see kaardimäng oli alati vaikimisi kasutajale saadaval ilma vajaduseta seda eraldi alla laadida. Pasjanss kuulub kaardimängude hulka, mida mängitakse üksinda. Kasutusel on kas üks või mitu kaardipakki korraga. Tavaliselt on lauale laotatud mitmesse veergu hunnik kaarte – mõnikord terve pakk, mõnikord pisut vähem. Sinu ülesanne on kaarte ühest veerust teise tõsta lähtuvalt konkreetse mängu reeglitest. Reeglina pead sa kaarte asetama kas tugevuse või masti järgi.

Perekonna tola

Tegemist on paljude inimeste jaoks ilmselt kaardimänguga, mille reegleid väga tutvustada ei ole vaja – suure tõenäosusega oleme me kõik seda mängu lapsepõlves mänginud ja üsna palju. Kes aga meeldetuletamist vajab, siis mängus on pakk kaarte, kaardid jaotatakse lauale ringikujuliselt, keskele valitakse üks suvaline kaart, pilt pealpool. Seejärel võtavad mängijad järjest ringist kaarte, üritades saada kaardi, mis sobiks tugevusest lähtuvalt järgmisena ringi keskele. Näiteks kui esimene kaart oli 5, siis sinu eesmärk on nüüd leida sinna 6. Kui mängija saab kohe esimese kaardina sobiva kaardi, lubatakse tal võtta kohe ka järgmine kaart. Kui kaart ei sobi ringi keskele, siis paneb ta selle kaardi enda ette pilt üleval. Ja nii teevad järjest kõik mängijad. Ja edaspidi, kuna lahtiseid kaarte on nii ringi keskel kui ka kõigi mängijate ees, siis juhul, kui võetud kaart ei sobi ringi keskele, küll aga mõne teise mängija kaartide peale, siis saab ta teha justnimelt seda.

Ringis kaartide lõppemisel pööravad mängijad oma kaardid ümber ja hakkavad sealt kaarte võtma. Mäng läheb muus osas edasi samamoodi nagu varem. Juhul kui kaarti ei ole võimalik kuskile panna, siis paneb ta oma selle kaardi avatuna oma ümberpööratud kaartide kõrvale.

Mängu võidab see, kes oma kaartidest esimesena lahti saab.

Linnade põletamine

Järjekordne kaardimäng paljude inimeste lapsepõlvest. Reeglina mängitakse seda kahekesi, kuigi seda on võimalik mängida ka kolme või miks mitte neljakesi. Mängu alguses jagatakse terve kaardipakk mängijate vahel võrdselt ära. Nüüd võtavad kõik mängijad oma paki pealt ühe kaardi ja panevad lauale. See, kellel suurim kaart on, saab kõik kaardid endale. Sama tugevusega kaartide puhul pannakse neile peale üks kaart tagurpidi ja siis tõmmatakse sinna peale veel üks avatud kaart.

Linnade põletamise võidab see, kes lõpuks kõik kaardid endale saab.

Valetamine

Valetamise puhul on tegemist lõbusa seltskondliku kaardimänguga, kus terve kaardipakk jagatakse mängijate vahel ära ja edasi tuleb aru saada, ka sinu vastane valetab või mitte. Näiteks paneb mängija lauale kuni neli kaarti ja ütleb et tegemist on nelja ässaga (või nelja kunniga, või nelja potiga, ükspuha millega). Järgmine mängija peab ära arvama, kas talle valetati või räägiti tõtt. Kui ta valesti arvab, peab ta kõik kaardid üles võtma. Kui mängija rääkis tõtt ja järgmine mängija arvas õigesti, siis lähevad need kaardid maha. Kui mängija valetas ja tema vale paljastatakse, peab valetaja kaardid üles võtma.

Mängijatel on arvamise asemel võimalus ka hoopis enda poolt kaarte lisada – näiteks kui esimene mängija ütles et laual on kolm kuute, siis sa võid näiteks kaks kaarti lisaks panna ja öelda, et panen kaks kuute lisaks, ja juba järgmine mängija peab nüüd otsustama, kas talle valetatakse või räägitakse tõtt.

Võidab see mängija, kes kaartidest esimesena vabaneb.

Mängi kaarte Betsafe live kasiinos

Kaardimänge on loomulikult veel palju, aga kõikide kaardimängude reegleid tutvustada oleks peaaegu võimatu. Soovides kaardimänge kasiinos mängida, siis seal mängimisel aitavad loodetavasti meie poolt kirjapandud kaardimängude reeglid, ja pärast nendega tutvumist, saad oma oskused proovile panna näiteks ühes allpool välja toodud kasiinodest. Ja kõiki kaardimänge on reeglina võimalik mängida nii Eesti kasiinode live kasiino rubriigis kui ka leides mõne mänguautomaadi, kus näiteks blackjacki või videopokkerit taguda oleks võimalik.

€ 100 boonus ja 5 tasuta spinni.
€ 1 000 boonus.
500€ boonus
10€ live kasiino boonus
€ 200 boonus ja 600 tasuta spinni.

 


https://www.eestikasiino.com

Korduma kippuvad küsimused

Eesti Kasiino annab sulle ülevaate Eestis tegevusluba omavatest online kasiinodest, mida oleme ise proovinud ja julgeme soovitada. Pakume sulle ülevaadet parimatest internetikasiinodest Eestis, suurimatest tasuta raha pakkumistest ja parimatest tasuta spinnide boonustest. Keeruta uutel videoslottidel ja loe lähemalt, mis toimub Eesti kasiinomaasikul.

Loe edasi...

Eestikasiino.com kasiinodes mängimine pakub põnevat meelelahutust, kuid teadvustame ka mängimisega kaasneda võivaid võimalikke hasartmängu riske. Probleemse mängurluse korral saab abi nõustamiskeskuse abiliini telefonilt 15410 või nende veebilehelt.

Loe lähemalt...