Kuidas mängida pokkerit - õpi pokkerit mängima!

Pokkeri reeglid

Kuidas mängida pokkerit? Internetis on võimalik mängida väga palju erinevaid pokkeri mänge. Kõige populaarsemad neist on kindlasti Texas Hold’em, Omaha, ja Seven Card Stud, ja nende reegleid me järgnevalt peamiselt vaatamegi. Samuti viskame pilgu peale Five Card Draw pokkerile - kuna just see on mäng, mida me tihtipeale ka sõpradega kodus mängime. 

Alusta pokkeri mängimist Olybetis

Aspekt, mis kõikide pokkeri mängude puhul sama on, on käte tugevused. Ja pokkeri reeglid on üldiselt samad olenemata sellest, kas tegemist on rahalaudadega või pokkeri turniiridega.

Pokkerikäed madalamast kõrgemani

 • Kõrge kaart. Kõrgeimaks võimalikuks kaardiks kõrge kaardi puhul on äss. Kõrgest kaardist oleneb mängu tulemus vaid siis, kui ühelgi mängijal pole ühtegi järgnevalt mainitavatest kätest.
 • Paar. Paari moodustavad kaks sama tugevusega kaarti, näiteks kaks üheksat, kaks soldatit, kaks ässa jne.
 • Kaks paari. Kaks erinevat sama tugevusega paari, näiteks kaks kaheksat ja kaks kümmet.
 • Kolmik. Kolm sama tugevusega kaarti, kasvõi näiteks kolm kahte – 222.
 • Rida. Rea moodustavad viis järjestikust kaarti, näiteks 23456, tugevaim rida on 10JQKA. Mast ei oma siin tähtsust.
 • Mast. Masti moodustavad viis sama masti kaarti. Näiteks viis ärtut.
 • Maja (ehk inglise keeles Full House). Maja moodustub ühest kolmikust ja ühest paarist.
 • Nelik. Nelik moodustub neljast sama tugevusega kaardist. Tugevaim nelik on neli ässa – AAAA.
 • Mastirida. Mastirida moodustub kaartidest, mis moodustavad rea, ja samal ajal nad on ka samast mastist, näiteks 45678, mis kõik on samast mastist.
 • Kuninglik mastirida ehk Royal Flush. Kõrgeim võimalik käsi, milles on 10JQKA ja kõik on samast mastist.

Jätka turniiride mängimisega Optibetis

Järgnevalt vaatame kuidas pokkerit mängida ja millised on erinevate pokkeri variatsioonide reeglid.

Texas Hold’em reeglid

Kõige tuntum ja populaarsem pokkerimäng, mida on võimalik mängida online kasiinodes, on Texas Hold’em.

 • Olenemata mängijate arvust on üks mängija alati diiler. Diileri nupp liigub iga käega ühe mängija võrra päripäeva suunal edasi.
 • Mängijast kohe kaks vasakul istuvad mängijat on pimedad, esimene väike pime ja teine suur pime. Väike pime peab käe alguses kohe pool panusest lauda panema ja suur pime terve panuse, olenemata sellest, kas nad seda tahavad või mitte.
 • Seejärel jagatakse kõigile mängijatele kätte kaks kaarti.
 • Esimese otsuse, kas loobuda, callida, või panustada, teeb suure pimeda vasakul asuv mängija ja sealt alates on järjest kõigil mängijatel võimalik teha otsus kas loobuda, callida, panustada, või juhul kui keegi eespool on juba panustanud, tõsta.
 • Pärast esimest ringi, kus kõik mängijad otsustavad kas nad tahavad üldse floppi näha (kolme esimest ühist kaarti) ja kas lihtsalt callida või panustada/tõsta, avatakse laual kolm ühist kaarti (flop).
 • Nüüd algab järgmine voor ja esimese otsuse saab nüüd teha esimene diilerist vasakul istuv mängija. Võimalused, mida nüüd teha, on samad – check (passida), callida kellegi eelnev panus, tõsta, või loobuda.
 • Turn. Pärast eelmise vooru lõppu pannakse lauda neljas ühine kaart ja mängijatel on taas kõik samad otsused teha.
 • River. Pärast neljandat ühist kaart avatakse laual viies ja viimane ühine kaart, ja taaskord on igal mängijal vaja otsus teha.
 • Mängija, kes pole viimase vooru lõpuks loobunud, ja kellel parim viiekaardine käsi on, võidab panga.

Kui palju mängijatel korraga panustada või tõsta võimalik on, oleneb täpsemast mängu tüübist. Kõige tavalisem on No Limit Hold’em, kus panustada võib nii palju kui sul žetoone on. Pot Limit Hold’em pokkeri puhul saab panustada maksimaalselt vaid nii suure summa, kui palju kõik mängijad kokku on juba lauda pannud. Limit Hold’em pokkeri puhul saab panustada olenevalt laua maksimumpanusest.

Tutvu ka Unibeti pokkeritoaga

Omaha pokkeri reeglid

Omaha reeglid on põhimõtteliselt väga sarnased Texas Holdemi omadele vaid väikeste erinevustega. Näiteks on Omaha pokkerist olemas kaks erinevat versiooni, Omaha High ja Omaha High/Low.

Omahas jagatakse mängijale kätte neli kaarti, ja mängija lõplik käsi moodustub mängija kahest käesolevast kaardist, ja kahest ühisest kaardist. Ülejäänud mäng on laias laastus täpselt sama Hold’emis.


€ 1 100 boonus.
500€ boonus
10€ live kasiino boonus
€ 200 boonus ja 20 läbimängimise nõudeta tasuta spinni.

Omaha High/Low mängu puhul jagatakse pank parima ja n-ö parima halvima käe vahel. Seda eeldusel, et kellelgi on kvalifitseeruv halvim/madalaim käsi. Omaha Low käe puhul peavad kõik kaardid olema erinevad ja lisaks võib suurim kaart olla 8. Sellest tulenevalt on Omaha H/L tuntud ka kui Omaha 8 or better või Omaha /8. Parim Omaha H/L madal käsi on A2345 mis võib samaaegselt olla ka parim kõrgeim käsi.

Voorud jms on olenemata sellest, kas räägime Omaha High’st või Omaha High/Low’st samad nagu Texas Holdem’i puhul.

Seven Card Stud reeglid

Erinevaid mänge Stud pokkeri kategoorias on mitmeid, küll aga on tõenäoliselt populaarseim neist hetkel just Seven Card Stud.

Käe alguses antakse igale mängijale seitse kaarti, neist kolm on kinnised, st. nähtavad vaid mängijale endale, ja neli on nähtavad ka teistele mängijatele. Nendest seitsmest kaardist on sul vaja moodustada ka enda viiekaardine käsi.

Kui Texas Hold’em ja Omaha puhul peavad pimedad panused lauda panema enne käe algust väike pime ja suur pime, siis Seven Card Studi puhul peavad ante lauda panema kõik mängijad, ja ante suuruseks on ca 10% miinimumpanusest.

Pärast ante maksmist jagatakse mängijatele kätte kolm kaarti - kaks kinnist ja üks avatud kaart. Kõige väiksema avatud kaardiga mängija peab nüüd tegema avapanuse, mida nimetatakse bring-in’iks, mis võrreldes Hold’em pokkeriga on põhimõtteliselt siis pimeda eest. Selle suurus on tavaliselt 25% miinimumpanusest. Ja seejärel on kõigil mängijatel võimalik kas loobuda, callida, panustada või olenevalt teiste mängijate tegevusest, võib-olla ka tõsta.

Mängi pokkerit Pafis

Panustamisvoore on Seven Card Studis viis.

Teises vooru antakse kõigile mängijatele, kes veel loobunud ei ole, üks avatud kaart. Panustamist alustab mängija, kelle avatud kaartide kombinatsioon on kõrgeim. Kuna hetkel on avatud kaks kaarti, siis kõrgeim võimalik avatud käsi on ässapaar.

Nii kolmandas kui ka neljandas voorus jagatakse mängijaile veel üks avatud kaart ja kõik ülejäänu on põhimõtteliselt sama.

Viiendas voorus jagatakse mängijatele üks kinnine kaart ja mäng jätkub samamoodi.

Võidab nii nagu teistes pokkerimängudes tugevaim käsi.

Ära võiks mainida ka selle, et ka Seven Card Stud pokkerimängust on olemas Seven Card High/Low versioon, ja põhimõte selle puhul on samasugune nagu ka Omaha puhul.

Koduse pokkeri ehk Five Card Draw reeglid

Inimesed, kes ehk kasiinosse pole pokkerit veel mängima sattunud, küll aga on kodus perekeskel pokkerit tagunud, teavad ilmselt kõige enam just seda pokkeri versiooni. Five Card Draw pokker on tõenäoliselt vanim pokkeri versioon ja arvatavasti ka üks lihtsamatest.

Nagu Texas Hold’emi puhul maksavad ka siin diilerist kaks vasakul olevat mängijat väikse ja suure pimeda. Pimedaks kutsutakse neid seetõttu, et see raha tuleb lauda panna neil mängijatel enne, kui neile üldse mingid kaardid kätte jagatakse.

Seejärel jagatakse kõigile mängijatele kätte viis kaart, millele järgneb otsuste voor, kus mängijatel on vaja kas hoida, panustada, tõsta, või loobuda.

Pärast esimest panustamisvooru on kõigil mängijatel võimalik välja vahetada mingi hulk kaarte. Kes tahab, võib välja vahetada kõik oma kaardid. Kes ei taha ühtegi välja vahetada, ei pea seda tegema. Seejärel toimub jälle panustamise voor ja mängija, kelle käsi on parim, võidab.


https://www.eestikasiino.com

Korduma kippuvad küsimused

Eesti Kasiino annab sulle ülevaate Eestis tegevusluba omavatest online kasiinodest, mida oleme ise proovinud ja julgeme soovitada. Pakume sulle ülevaadet parimatest internetikasiinodest Eestis, suurimatest tasuta raha pakkumistest ja parimatest tasuta spinnide boonustest. Keeruta uutel videoslottidel ja loe lähemalt, mis toimub Eesti kasiinomaasikul.

Loe edasi...

Eestikasiino.com kasiinodes mängimine pakub põnevat meelelahutust, kuid teadvustame ka mängimisega kaasneda võivaid võimalikke hasartmängu riske. Probleemse mängurluse korral saab abi nõustamiskeskuse abiliini telefonilt 15410 või nende veebilehelt.

Loe lähemalt...