Pokker

Pokkeri terminid ja nende tähendused

Pokkeri mängimisel on inglise keelsed mõisted väga mängu sisse sulandunud ja väga palju Eesti keelseid sõnu ei kasutada. Siinkohal toomegi välja pokkeri põhimõisted ja nende tähendused. Mõndade mõistete puhul on olemas ka head Eesti keelsed vasted, samal ajal kui teiste pokker terminite puhul kasutatakse pea saja protsendiliselt inglise keelset terminoloogiat.

Tutvu pokkeri terminoloogiaga ja leia just sulle enim meeldiv pokkerituba järgmiste kasiinode seast:


500€ boonus
10€ live kasiino boonus

€ 200 boonus ja 20 läbimängimise nõudeta tasuta spinni.

€ 1 100 boonus.

Kõik eelpool mainitud kasiinod kasutavad erinevat pokkeri tarkvara. Betsafe kasutab iPoker võrgustikku, Olybet GG võrgustiku pokkerituba ja Unibetis on võimalik mängida Unibeti enda poolt loodud pokkeritoas.

Pokkeri terminid A-Z

Add-on - žetoonide juurdeost turniiri registreerimisperioodi ja rebuy perioodi lõpus. Tavaliselt on see võimalik rebuy-turniiridel.

All-in, Shove, Push – kogu oma lauas olevate žetoonide panustamine.

American Airlines – nimetus kahe ässa kohta.

Anna Kournikova – nimetus ässa ja kuninga kohta (AK). Ehk siis näeb hea välja, aga kunagi ei tea, kas ta tegelikult ka hea on.

Ante - kohustuslik panus enne käe algust kõigile lauas olevatele mängijatele. Kasutatakse tavaliselt turniiridel või mingites konkreetsetes ante-rahalaudades.

Backdoor flush – sama põhimõte nagu backdoor straight'il. Sul on olemas kolm kaarti samast mastist, aga sul on vaja nii turn'il kui riveril vaja veel saada sama masti kaardid.

Backdoor straight – pisut ebatõenäoline rea saamise võimalus, kus sul on vaja korraliku käe, ehk rea saamiseks vaja abi saada nii turn'il kui ka riveril. Näiteks kui sul on olemas 678, aga sul on vaja veel saada kaks kaarti selleks, et sa rea täis saaksid.

Bad beat – kui sinu tunduvalt parem käsi kaotab nõrgemale käele. Ehk siis tegemist on halva õnnega. Näiteks kui AA kaotab AQ’le.          

Bankroll – sinu mängimiseks mõeldud raha, mis sul hetkel kasiino kontol on.

Bankroll managment - mängimiseks mõeldud raha haldus.

Big Blind (BB) - suur pimepanus, kohustuslik panus, mille paneb lauale teine mängija pärast diilerit.

Bluff – ehk bluffimine, eesmärgiga panna teine mängija arvama, et sul on parem käsi kui tal, ja lootuses ta oma kaartidest loobuma panna.

Bring-in – sundpanus mõndades pokkeri mängudes (näiteks Seven Card Stud)

Buy-in – osalustasu, olgu see siis turniiri osalustasu või rahalauda toodud summa.

Calling-station – mängija, kes tuleb pidevalt kaasa suhteliselt nõrkade kätega, ja maksab ühiskaartide nägemiseks tihtipeale liiga suuri summasi. Reeglina passiivne mängija.

Cashback/rakeback – kasiino poolt sulle tagasi makstav reik. Kasiino võtab iga sinu liigutuse pealt mingit reiki, ja mõned kasiinod maksavad sulle mingi protsendi sellest reigist tagasi.

Cashgame – mäng rahalauas (st. mitte turniir).

Check-raise – juhul, kui keegi alguses checkib, ehk siis ei tõsta panust, küll aga pärast kellegi teise poolset tõstet, teeb ta re-raise’i ehk ületõste. Tavaliselt tähendab see ühte kahest – kas väga head kätt, või tahab ta jätta muljet, et tal on hea käsi.

Dealer/Button – mängija, kelle ees asetseb diileri märk, kohe enne väikest pimedat panust.

Downswing – pikalt kestev periood, mil sa pidevalt kaotad.

Drawing dead – kui mängijal puudub igasugune võimalus parima käe kokku saamiseks, olenemata sellest, mis kaardid veel lauale tulevad. Näiteks kui kellelgi teisel on nelik ja sul ässapaar, ning lauda on tulemas veel vaid üks kaart.

Early position – positsioon lauas, kas siis UTG (Under The Gun) või temast järgmised kaks mängijat.

Entry fee – turniiri osavõtumaks.

Fish – lihtsalt halb mängija, vt. ka calling station.

Fixed limit – fikseeritud panustega mäng.

Flop – teine panustamise voor, milles pannakse lauale esimesed kolm ühiskaarti (community cards).

Free card – tasuta kaart, ehk oodates näiteks turni, neljanda ühiskaardi lauda jagamist, ja mitte keegi käes osalevatest mängijatest ei panusta vaid kõik checkivad.

High roller – mängija, kes mängib kõrgetel limiitidel.

Limp – enne floppi lihtsalt callimine, eeldusel, et keegi enne sind ei ole tõstnud.

Middle position – positsioon lauas, pärast varajasi positsioone, umbkaudu keskel asuvad mängijad (kelle puhul diiler on mõlemalt poolt umbkaudu sama kaugel)

Multi Table Tournament (MTT) – mitme laua turniir.

No limit – mäng, kus sinu panuse suurus võib olla nii suur, kui sa ise tahad, kuni kõigi sinu žetoonideni.

Nuts - parim võimalik käsi.

Odds – erinevate käte kombinatsioonide kokku saamise tõenäosused lähtuvalt sinu hetkel käes olevatest kaartidest (ja ka juba lauale pandud ühiskaartidest).

Off suit - eri mastidest kaardid. Lühendina lihtsalt o (näiteks AKo)

Out – kui keegi näiteks ütleb, et tal on 2 outi, siis see tähendab, et kaks kaarti võivad anda talle suure tõenäosusega parima võimaliku käe.

Overcard – ülekaart ehk kaart, mis on suurem kui ükski laual olev kaart.

Overpair – käes olev paar, mille moodustavad kaardid, mis on suuremad kui ükski laual olev kaart.

Pot limit - mäng, kus maksimaalseks ühekordseks panuseks on juba kõigi mängijate poolt kokku konkreetsesse kätte pandud raha.

Pre-flop – esimene panustamise voor enne ühiskaartide (flopi) lauale panemist.

Rake või reik – raha, mille kasiino igalt turniiri sissemakselt endale võtab, või siis raha, mida kasiino igalt rahalauas mängitavalt käelt vahelt võtab. Turniiridel on see reeglina kuni 10%, rahalaudades 2.5% kuni 10%, ja reeglina on seal olemas mingi maksimumsumma, millest rohkem reiki ei võeta.

Rebuy – uus sisseost turniirile. Olles mitme sisseostuga turniiril oma žetoonid kõik kaotanud, või siis soovides oma panga kahekordistada.

Rigged – kui mängija kaotab parema käega halvemale käele, kipuvad mõned mängijad kasiinot süüdistama ebaausas mängus. Ehk siis ütlevad, et see pokkeritarkvara või kasiino ei tegele ausa mänguga.

River – neljas panustamise voor, kus lauale pannakse viies ühine kaart

Runner-runner – kui mõlemad viimased kaks kaarti, nii turn kui ka river, sulle lõpuks võidu toovad, olenemata selle väiksest tõenäosusest.

Shark ehk hai – väga hea mängija.

Single table tournament (STT) – ühe laua turniir

Sit and Go (SNG) – turniir, mis ei alga konkreetsel kellaajal, vaid siis kui mingi kindel arv mängijaid on registreerunud.

Slowplay - tugeva käe rahulikult või passiivselt mängimine, eesmärgiga saada rohkem inimesi ja raha potti. Kasutatakse ka terminit trapping, ehk tegemist on teiste mängijate lõksu meelitamisega.

Small Blind (SB) - väike pimepanus (0,5x BB), kohustuslik panus, mille paneb lauale esimene mängija pärast diilerit.

Suited connectors – järjestikused ühest mastist kaardid.

Tilt – kui mängija kaotab ja hakkab tänu halvale enesetundele teadlikult või teadmatult halvasti mängima.

Top pair – paar, mis on moodustunud koos kõrgeima lauas oleva kaardiga.

Turn – kolmas panustamise voor, kus lauale pannakse neljas ühiskaart.

Under the gun (UTG) – positsioon lauas, järgmine mängija pärast suurt pimedat. 

Upswing – pikalt kestev võitude periood.

Mängi pokkerit Eestis litsentseeritud kasiinodes nagu näiteks:


€ 1 000 boonus.

€ 10 läbimängimise nõudeta boonus ja 25 läbimängimise nõudeta tasuta spinni.

€ 200 boonus ja 20 läbimängimise nõudeta tasuta spinni.

 


https://www.eestikasiino.com

Korduma kippuvad küsimused

Eesti Kasiino annab sulle ülevaate Eestis tegevusluba omavatest online kasiinodest, mida oleme ise proovinud ja julgeme soovitada. Pakume sulle ülevaadet parimatest internetikasiinodest Eestis, suurimatest tasuta raha pakkumistest ja parimatest tasuta spinnide boonustest. Keeruta uutel videoslottidel ja loe lähemalt, mis toimub Eesti kasiinomaasikul.

Loe edasi...

Eestikasiino.com kasiinodes mängimine pakub põnevat meelelahutust, kuid teadvustame ka mängimisega kaasneda võivaid võimalikke hasartmängu riske. Probleemse mängurluse korral saab abi nõustamiskeskuse abiliini telefonilt 15410 või nende veebilehelt.

Loe lähemalt...