Online pokker

Pokkeri turniirid

Pokkeri turniire on võimalik mängida nii linnaded asuvates füüsilistes kasiinodes kui ka internetis. Eestis on võimalik koha peal mängida näiteks Olybet online kasiino maapealses suures vennas Olympic Casinos, kus turniiri sissemaks algab reeglina umbes 25 eurost. Internetikasiinodes on võimalik pokkeri turniiridel osaleda aga vaid ühe euro või isegi vähema eest. Loomulikult oleneb turniiri hinnast ka potentsiaalse maksimaalse võidu suurus.


€ 1 100 boonus.

Kuigi online kasiinodes on võimalik mängida ka ühe laua turniire, siis siin räägime peamiselt mitme laua pokkeriturniiridest.

Pokkeri turniiride tüübid

Alles pokkeri mängimisega alustades võib jääda mulje, et pokkerit on võimalik mängida rahalauas või osaleda pokkeri turniiril, ja laias laastus nii see ka on. Aga asjadega lähemalt tutvudes avastad, et tegelikult on erinevaid võimalusi nii rahalaudades mängimiseks kui ka erinevate turniiride valikul palju. Olemas on päris palju erinevat tüüpi pokkeriturniire, ja lähtuvalt nende nüanssidest peaks iga turniiri tüübi jaoks ka pisut erineva mängustrateegia valima.

Freezeout või shootout pokkeriturniir

Tegemist on kõige lihtsama turniiri tüübiga, kus sa maksad ära turniiri osavõtu maksu ja hakkad mängima. See, kes viimasena lauda jääb, võidab esikoha. Tavaliselt, olenevalt täpsemast osalejate arvust, saavad mingi osa võidusummast endale umbes 10% turniiril osalejatest (ehk siis esimesed 10%).

Rebuy turniirid

Neile, kes soovivad sama turniiri mängimiseks rohkem kui ühte võimalust, on mõeldud rebuy või juurdeostu turniirid. Juurdeostu turniiride puhul on sul mingi aja vältel, olgu selleks siis 10 minutit või kolm tundi, ennast kaotuse puhul turniiri tagasi sisse osta. Mitu korda sa seda teha saad sõltub taas juba konkreetsest turniirist. Mõnikord antakse sulle vaid üks juurdeostu võimalus ja mõnel turniiril võid sa neid teha piiramatu arv kordi. Juurdeostu saad sa tavaliselt teha ka enne oma mängumärkide otsa saamist, eeldusel et sul on algstackist vähem žetoone või siis algstackiga võrdne arv žetoone. Juurdeostu/rebuy hind on tavaliselt sama mis esmase sissemaksu hind.

Tavaliselt on pärast juurdeostu perioodi lõppu võimalik osta ka veel lisaks add-on, mis on siis viimane lisaostu võimalus. Add-oni hind on tavaliselt võrdne sissemaksuga, aga žetoone võib mõnel turniiril saada selle eest rohkem.

Garanteeritud auhinnafondiga turniirid

Garanteeritud turniirid võivad olla ükspuha mis tüüpi turniirid, kus on kindel garanteeritud auhinnafond olenemata sellest, kas mängijate poolt osavõtumaksuks makstud raha katab selle auhinnafondi või mitte.

Freeroll turniirid

Pokker on mäng, mida mitmetes kasiinodes, pokkeritubades, on võimalik mõnikord mängida ka tasuta, seejuures siiski võimalusega päris raha võita. Freerolle ehk sinu jaoks tasuta pokkeriturniire pakuvad kasiinod ja pokkeritoad tavaliselt kas uutele mängijatele liitumisboonustena või siis juba lojaalsetele mängijatele lihtsalt tänuks kasiinos mängimise eest.


500€ boonus
10€ live kasiino boonus
€ 200 boonus ja 20 läbimängimise nõudeta tasuta spinni.

Tasuta turniiril puudub osavõtumaks, võidetud raha aga on sinu ja reeglina ilma igasuguste trikkideta.

Satelliidid

Satelliidid annavad suurepärase võimaluse mängijatele vaid väikse rahaga pääseda suure sissemaksega turniiridele. Satelliitide osavõtumaks on tavaliselt üsna madal, ja nende turniiride auhinnaks on tasuta piletid suurema sissemaksega turniiridele.

Pearahaga turniirid/Bounty turniirid

Pearahaga turniirid, ehk inglise keeles olenevalt turniirist ka Knockout või Bounty turniirid, annavad sulle võimaluse võita pearaha iga välja löödud mängija eest. Kuigi on ka selliseid pearaha turniire, kus tavalisse auhinnafondi ei panda midagi ja sinu mängu lõpptulemus sõltubki vaid välja löödud mängijate arvust, siis tavaliselt jaguneb pearahaga turniiride auhinnafond kaheks. Üks osa, tavaliselt 50%, läheb tavalisse turniiri auhinnafondi ja teine osa läheb pearahade jaoks. Näiteks kui turniiri osavõtu maks on 11 eurot, siis tavaliselt 1 euro läheb kasiinole, 5 eurot tavalisse auhinnafondi, ja 5 eurot läheb pearaha fondi. Iga vastase mängust välja löömise eest saad sa sellisel juhul 5 eurot.

Progresseeruva pearahaga turniirid

Progresseeruva pearahaga turniirid (Progressive bounty turniirid) on väga sarnased tavalistele pearahaga turniiridele, aga mängijate pearaha suurus muutub vastavalt sellele, mitu mängijat konkreetne inimene on suutnud mängust eelnevalt välja lüüa. Eelneva 11 eurose pokkeri turniiri näite puhul saad sa mängu alguses ühe mängija välja löömise eest mitte 5 eurot, vaid 2.50, ja ülejäänud 2.50 võrra tõuseb sinu enda pearaha suurus. Ehk siis mängu lõputundidel võivad ka sinu vastaste pearahad 5 euro asemel küündida juba mitmekümnetesse eurodesse.

Sit & Go turniirid

Kui tavalistel turniiridel on reeglina kindel alguskellaaeg, ja mängijate arv on lahtine (kuigi võib olla mingi miinimum ja maksimumarv), siis Sit & Go turniiridel puudub kindel algusaeg. Turniir algab kohe kui kõik turniiri kohad on võetud. Mängijate arv sõltub konkreetsest Sit & Go turniirist, võib leida ühe laua 6 või 9 inimeste turniire, 18, 48, 180 inimese Sit & Go turniire või hoopis midagi muud. Küll aga tuleb meeles pidada, et need turniirid ei alga kunagi enne kui kõik kohad on täis. Pärast Sit & go turniiri algust keegi sinna lisaks enam mängima registreeruda ei saa.

Kuigi siin on välja toodud päris palju erinevaid turniiri tüüpe, siis tegelikult see nimekiri pole kohe kindlasti mitte täielik. Erinevad kasiinod pakuvad mängijatele pidevalt ka uusi ja huvitavaid pokkeri turniire ja turniiri tüüpe.

Soovitused pokkeriturniiridel mängimiseks

Võimalikke strateegiaid pokkeriturniiridel mängimiseks on mitmeid erinevaid, aga üldpõhimõtted jäävad sellegipoolest samaks.

1. Õpi tundma vastaseid

Kuigi suurtel mitme laua turniiridel sind tõstetakse lauast lauda, saad sa siiski ühes lauas reeglina üsna pikka aega mängida. Seega tuleks jälgida vastaste mängu. Kes on agressiivne, kes mängib kõigi kätega. 

2. Vali oma käsi

Pokkeriturniiridel tasub olla üsna kinnine mängija ja mängida pigem vähem käsi, ja seda eriti just turniiri varastel minutitel/tundidel. Ühed ohtlikumatest kätest just turniiri alguses on AJ, KJ, KQ. Väiksed paarid ja samuti sama masti järjestikused kaardid võivad juba üsna head olla, eeldusel et keegi suurt panust ei tee.

3. Väiksed paarid võivad olla ohtlikud

Kui turniiri alguses odavate panustega on mõistlik väikeste paaridega callida, siis turniiri hilisemates faasides väikeste paaridega kaasa minek ei pruugi enam liiga hea idee olla. Näiteks kui sinu žetoonide arv ei ole enam liiga suur, ja keegi kohe pärast pimedaid teeb beti, siis sul ei ole mõistlik näiteks kuute paariga enam callida, kuna tõenäoliselt on sul võitmiseks vaja veel ühte kuute laualt saada. Selle võimalus on aga alati väike, ja selliste callide pidev tegemine võib su žetoonide arvu liiga väikseks muuta.

Pokkeriturniirid Eesti kasiinodes

Eestikasiino.com kasiinode nimekirjast pakuvad päris mitmed neist oma mängijatele ka tõsiseltvõetavaid pokkeritubasi, milles on võimalik leida piisavalt palju pokkeri turniire erinevate osavõtumaksu suurustega, erinevate pokkeri mängudega, ja erinevate turniiritüüpidega. Häid pokkeri turniire leiab meie arvates kõige enam Olybetis, Unibetis, Betsafe’is, ja ka Tonybetis.


500€ boonus
10€ live kasiino boonus
€ 200 boonus ja 20 läbimängimise nõudeta tasuta spinni.
€ 300 boonus.
€ 1 100 boonus.

 


https://www.eestikasiino.com

Eesti Kasiino annab sulle ülevaate Eestis tegevusluba omavatest online kasiinodest, mida oleme ise proovinud ja julgeme soovitada. Pakume sulle ülevaadet parimatest internetikasiinodest Eestis, suurimatest tasuta raha pakkumistest ja parimatest tasuta spinnide boonustest. Keeruta uutel videoslottidel ja loe lähemalt, mis toimub Eesti kasiinomaasikul.

Loe edasi...

Eestikasiino.com kasiinodes mängimine pakub põnevat meelelahutust, kuid teadvustame ka mängimisega kaasneda võivaid võimalikke hasartmängu riske. Probleemse mängurluse korral saab abi nõustamiskeskuse abiliini telefonilt 15410 või nende veebilehelt.

Loe lähemalt...