Hasartmängude pilt

Hasartmängud

Hasartmängud on mängud, mille tulemusel on mängijal võimalik saada võit, ja mille tulemus oleneb kas täielikult või vähemalt osaliselt juhusest. Hasartmängu mängimiseks on eelnevalt vajalik ka mängija poolne rahalise panuse tegemine.

Hasartmängud jagatakse seadusest lähtuvalt tavaliselt nelja erineva liigi alla.

Hasartmängude liigid

Hasartmängud jagatakse õnnemängudeks, loteriideks, osavusmängudeks ja totodeks.

Õnnemängud

Õnnemängudeks nimetatakse mänge, mille tulemus sõltub täielikult juhusest, ja mida mängitakse olenevalt konkreetsest mängust kas läbi elektroonilise või siis mehaanilise vahendi, mõnikord on mängul ka läbiviija. Siia alla käivad näiteks mänguautomaadid.


500€ boonus
10€ live kasiino boonus

Loterii

Loterii alla klassifitseeritakse mängud, mille tulemus sõltub samuti juhusest, võidud moodustavad kuni 80 protsenti loteriipileti hinnast ja mängu tulemus selgub piletil asuva mänguvälja avamisel. Siia alla käivad nii bingo loto, keno loto kui ka kiirloteriid.

Osavusmängud

Osavusmäng on mäng, mille puhul mängu lõpptulemus sõltub väga suures osas mängija enda osavusest, teadmistest, ja oskustest, ning mängu mängitakse siis kas elektroonilise või mehaanilise seadme abil. Selle kategooria alla võiks panna näiteks pokkeri.

Totod

Selline sõna on paljude inimeste jaoks ehk tundmatu, küll aga kasutatakse seda Eesti hasartmänguseaduses, ja siia alla pannakse mängud, mille puhul mängija võit sõltub ühe või teise sündmuse täpsemast tulemusest, ja mille puhul see sündmus, millele panustada saab, ei ole hasartmängukorraldaja kontrolli all. Mängija võidu suurus oleneb panuse koefitsiendist ja ka tema algselt tehtud panuse suurusest. Siia alla käivad näiteks spordiennustused.

Kuigi sellised on definitsioonid lähtuvalt Eesti Vabariigi hasartmänguseadusest, siis kasiinodes kategoriseeritakse mängud tihtipeale mõnevõrra erinevalt.

Kas hasartmängud on legaalsed?

Enamikes riikides on hasartmängud legaalsed, loomulikult oleneb see juba ka konkreetsest hasartmängust ja riigist. Ka Eestis on hasartmängud legaalsed, eeldusel et hasartmängukorraldaja Eesti Maksu- ja Tolliametilt selleks tegutsemisloa on saanud. Kõik Eestikasiino.com lehel tutvustavad kasiinod on selle tegutsemisloa saanud, ja nendes hasartmängude mängimine on kindlasti legaalne.

Kui suur on hasartmängusektor?

Eesti mastaabis ei ole hasartmängudeks kulutatav ehk väga suur summa, aga maailmas liigub hasartmängusektoris igal aastal umbes 30-kordne Eesti riigieelarve suurune rahahulk, üle 400 miljardi dollari. Ja sellest suurima osa, umbkaudu 30-40% moodustab spordiennustus, järgneb pokker ja alles seejärel jõuavad populaarsuselt järele kõik teised kasiino mängud.


€ 100 boonus ja 100 tasuta spinni.
€ 100 boonus ja 5 tasuta spinni.

Hasartmängud kasiinodes

Kui eelnevalt jagasime hasartmängude liigitust lähtuvalt hasartmänguseadusest, siis kasiinomängud võib jagada ka teistmoodi kategooriatesse. Ja eelnevalt võib juba ära öelda, et erinevaid versioone kasiino mängude kategooriatest on palju, ja see on vaid üks neist.

Lauamängud

Tegemist on kasiino lauamängudega (et mitte segamini ajada kodus perekeskel mängitavate lauamängudega), mille hulka kuuluvad näiteks blackjack, bakaraa, rulett, täringud. Lauamäng, ehk mäng, mida mängitakse lauas, on ka pokker. Kuigi tihtipeale netikasiinos ringi vaadates on pokker alati oma isikliku kategooria alla.

Mänguautomaadid

Mänguautomaadid või slotid on kasiinos pakutavad mänguautomaadid. On olemas nii klassikalised kui ka videomänguautomaadid, ja vastavalt automaadi tüübist on neil siis kolm kuni viis rullikut ja üks kuni 25 võiduliini. Mänguautomaatide alla käivad ka näiteks videopokkeri automaadid.


Uued pakkumised iga päev
€ 1 000 boonus.

Kuigi tänapäeval on mänguautomaatidel tavaliselt mängimiseks nupud, siis aastaid tagasi oli klassikalistes maapealsetes kasiinodes olevatel automaatidel külje peal kang, mida mängu alustamiseks tõmmata vaja oli. Sellest tuleneb ka mänguautomaatide hüüdnimi „ühekäelised bandiidid”.

Spordiennustused

Spordiennustused on samuti üks kasiinodes pakutavatest hasartmängudest. Kuigi panustamine käib spordisündmustele, mille tulemus ei ole ette teada ja mille üle ei ole kontrolli ka hasartmängukorraldajal ehk kasiinol, siis mitmed professionaalsed spordiennustajad vaidleksid tõenäoliselt vastu ideele, et tegemist on tingimata hasartmänguga. Kuigi mängude lõpptulemused või mängude jooksul toimuv ei ole kohe kindlasti ette teada, võivad inimesed, kes spordist väga palju teavad, sellegi poolest häid ennustusi teha.

Või ärgem kasutagem siin sõna spordiennustus, nimetagem neid teadmistel põhinevateks prognoosideks. Ja lisaks teadmistele spordist oskavad professionaalsed spordiennustajad leida spordiennustusportaalidest üles ka need mängude koefitsiendid, mis nende arvates valed on, ehk millele panustamine neile eelise annab.


€ 100 boonus.
€ 100 läbimängimise nõudeta boonus ja 20 tasuta spinni.
€ 50 boonus ja 5 tasuta spinni.

Seega, kui sa oma teadmistest lähtuvalt ütled, et tõenäosus X meeskonna võiduks Y meeskonna üle on 3:1, samal ajal kui sulle kasiino poolt pakutav koefitsient on 10:1, siis sõltuvalt muidugi sellest, kui kõrgeks sa oma teadmisi hindad, ei ole siin kaugeltki tegemist ennustamisega, vaid teadmistel põhinevate prognooside ja nendel põhinevate koefitsentide valimisega. Mõistagi, siin võiks vabalt öelda – sina ütled kartul, mina ütlen tomat, aga võrreldes slottidel mängimisega on pikas perspektiivis võiduvõimalused spordiennustuses siiski suuremad.

Muidugi ei saa ära unustada seda, et isegi kui sina oled tasemel spordiennustaja, siis kasiinodes panevad koefitsiente täpselt samasugused professionaalid, ehk siis n-ö päriselt vigaseid koefitsiente ei ole võib-olla just liiga lihtne leida.

Loteriid

Loteriide rubriigi alla käivad kraapekaardid ehk kiirloteriid, mida on võimalik mängida nii internetis kui ka lihtsalt R-kioskisse minnes ja sealt mõne kraapekaardi ostes. Loteriide hulka liigitatakse tavaliselt ka bingo loto, keno loto jms.

Mobiilsed hasartmängud

Tehnoloogia ja eelkõige erinevate nutiseadmete arenguga, räägime me siis nutitelefonidest või tahvelarvutitest, on kõvasti populaarsust kogunud ka mobiilsed hasartmängud. Tänapäeval on võimalik pea kõiki mänge, mida on võimalik mängida arvutis, võimalik mängida ka olenemata ajast ja kohast läbi oma telefoni. Mõnikord on mobiilis pokkeri mängimiseks hea eelnevalt alla tõmmata ka kasiino mobiilirakendus, aga spordiennustuste tegemiseks või slottidel keerutamiseks ei ole tavaliselt vaja teha muud kui lihtsalt oma mobiili internetilehitsejas kasiino lehekülg avada, kasiinosse sisse logida, ja mängimine võib koheselt alata.

Mobiiltelefone kasutab tänapäeval üle 5 miljardi inimese, neist umbes 60% omab nutitelefoni. Seega mobiilseid hasartmänge on soovi korral võimalik mängida väga suurel osal maailma elanikest.

Hasartmängude plussid ja miinused

Me kõik mõistame, mis on hasartmängud, ja et hasartmängudel on erinevate inimeste jaoks erinevad mõjud. Kui ühe inimeste jaoks on hasartmäng mõnus meelelahutus külmadeks talveõhtutekse, siis teise jaoks võib see olla ebarealistlik võimalus saada über-rikkaks.

Hasartmängude plussid

  • Hasartmängudega on võimalik võita, ja väga hea õnne puhul võita väga suuri summasi.
  • Hasartmängudega seotud ettevõtted tõstavad tööhõivet ja tihtipeale pakuvad oma töötajatele ka üsna häid palku.
  • Hasartmängudelt maksavad kasiinod hasartmängumaksu, mille kaudu riigil on võimalik toetada erinevaid projekte ja suunata rohkem raha ka sotsiaalsüsteemi. Näiteks läheb suur osa hasartmängu maksust Eesti kultuurkapitalile, samuti saab oma osa Eesti Punane Rist. Osa rahast läheb ka erinevate inimeste hoolekande, õppimise ja ka vaba aja veetmise tingimuste parandamiseks ning samuti erinevate projektide toetuseks, olgu nendeks siis teadus-, laste, haridus-, või kultuuriprojektid. Või hoopis midagi muud.
  • Hasartmängudega tegelevad lisaks teistele ka palju rikkaid inimesi, kellele aeg-ajalt ka miljoni kaotamine ei ole suureks probleemiks. Ja ka nende suurte mängijate kaotuste pealt maksavad kasiinod makse.
  • Hasartmängud tekitavad adrenaliini ja annavad võimaluse hetkeks tavaelust eemal olla.

Hasartmängude miinused

  • Kuigi mängijatel on võimalik võita suuri summasi, siis kasiino võidab alati. Kasiinol on alati maja eelis.
  • Hasartmängud tekitavad sõltuvust. Ja tihtipeale mängijad ei saa sellest aru enne kui on liiga hilja.
  • Paljud mängijad unustavad ära ühe kõige olulisema hasartmängude põhitõe, reegli, mida tuleks alati järgida – kuna tegemist on hasartmänguga, siis mängida võib AINULT rahaga, mille kaotamist sa endale lubada saad.
  • Kui sa pole piisavalt tähelepanelik ja liitud kahtlaste online kasiinodega, võid sa neis küll võita, aga kui jõuad ajani, mil tahaksid väljamakse teha, ei pruugi kasiino seda kunagi teostada. Seetõttu soovitame mängida AINULT Eestis litsentseeritud kasiinodes, ja need kasiinod võid kõik leida ka eestikasiino.com lehel.

https://www.eestikasiino.com

Eesti Kasiino annab sulle ülevaate Eestis tegevusluba omavatest online kasiinodest, mida oleme ise proovinud ja julgeme soovitada. Pakume sulle ülevaadet parimatest internetikasiinodest Eestis, suurimatest tasuta raha pakkumistest ja parimatest tasuta spinnide boonustest. Keeruta uutel videoslottidel ja loe lähemalt, mis toimub Eesti kasiinomaasikul.

Loe edasi...

Eestikasiino.com kasiinodes mängimine pakub põnevat meelelahutust, kuid teadvustame ka mängimisega kaasneda võivaid võimalikke hasartmängu riske. Probleemse mängurluse korral saab abi nõustamiskeskuse abiliini telefonilt 15410 või nende veebilehelt.

Loe lähemalt...