Kuidas slotid töötavad

Kuidas slotiautomaadid täpselt töötavad?

Kuigi tänapäeval ei ole just palju neid inimesi, kes ei teaks mida üks kasiino mänguautomaat endast üldse kujutab, siis paljudele jääb siiski segaseks see, kuidas üks slott üldse töötab. Ehk millel põhinevad mänguautomaatide väljamaksed? Kas tegemist on täielikult juhuslikkusel põhinevate võitudega, või on tegemist hoopis tsükliliste väljamaksetega, ja kuidas see kõik üldse teoreetiliselt funktsioneerib. Tõenäoliselt väga konkreetseks selgituseks peaks minema süva-matemaatikasse, mis inimesi väga ei huvita, seega üritame asju selgitada lihtsalt ja loogiliselt.

Mängi slottidel Eestis litsentsi omavates kasiinodes:


Lihtne ja boonusevaba Eesti kasiino

€ 100 boonus ja 300 tasuta spinni.

500€ boonus
10€ live kasiino boonus

Kuigi tavakasiinodes asetsevad mänguautomaadid ja nende eellased, ühekäelised bandiidid, ning internetis mängitavad videoslotid, on arusaadavalt oma tehnilisuse poolest pisut erinevad, on põhimõte nende kõigi taga siiski väga sarnane.

Kas mänguautomaatide väljamaksed on juhuslikud?

Vastus sellele küsimusele on jah. Slotid kasutavad juhuslike numbrite generaatorit ehk RNGd (Random Number Generator) – vanad masinad kasutasid mehaanilist generaatorit, tänapäeval kasutavad aga pea kõik slotid selleks arvuti abi.

Ning iga keerutuse tulemus on mänguautomaatides täiesti juhuslik. Slotid ei tööta mingilgi määral tsükliliselt – ehk siis arvates, et kui slott pole tükk aega välja maksnud, siis nüüd kohe-kohe ta maksab, ei ole õige lähenemine. Sloti puhul on iga keerutus või spinn eelmisest ja järgmisest täiesti sõltumatu, ning midagi muud arvata või eeldada oleks siin vale. Seega järgmise spinni tulemust ei ole rohkem võimalik ette ennustada kui täpset Eesti ilma ülehomme kell seitse õhtul.

Loomulikult on igasse sloti juhuslikusse generaatorisse juba sisse ehitatud ka kasiino või maja eelis, mis varieerub olenevalt slotist. Reeglina jääb see 3-7 protsendi vahele, mõnikord võib see olla ka suurem või väiksem.

Slottide sümbolid ja nende kaalud

Igal slotimängul on mingi kindel arv erinevaid sümboleid. Erinevatel sümbolid on erinevad kaalud. Ja erineva kaaluga sümbolid maksavad välja erineva summa. Ehk siis lihtsalt öeldes – slott maksab välja erineva summa olenevalt sellest kas rullikutele tuleb kolm Q sümbolit või kolm J sümbolit.

Stopp-kohad

Vanematel mänguautomaatidel oli iga rulliku kohta tavaliselt 10 võimalikku kohta, kus see rullik pidama võis jääda ja kokku oli kolm rullikut. Tänapäevastel videoslottidel on pigem viis rullikut ning 30-50 erinevat võimalikku kohta, kus rullik pidama võib jääda. Ja kui näiteks ühe stopp-koha tõenäosus võib olla 1:50, siis teise vähem maksva sümboli stopp-kohal peatumise tõenäosus võib olla 1:5. Ehk siis näiteks tõenäosus et J rullikule jääb on 20%, samal ajal kui tõenäosus et A rullikule jääb on 5%.

Väike arvutus

Oletame, et meil on slotiautomaat kümne erineva sümboliga, aga üks neist sümbolitest jääb rullikule vaid ühel korral sajast (tõenäosus 1:100). Tõenäosus, et rullikutele tuleb kolm samasugust sümbolit on 1/100x1/100x1/100 ehk 1:1 000 000. Ehk siis teoreetiliselt võiks kasiino sellel tulemusel välja maksta miljon eurot, ja kokkuvõttes mitte midagi kaotada.

Samal ajal võib mõne teise sümboli tõenäosus olla näiteks 50%. Arvutuskäik kolme samasuguse sümboli saamiseks oleks sellisel juhul 0.5x0.5x0.5 ehk tõenäosus seda saada oleks 12.5%. Ehk siis tõenäosus on suhteliselt suur. Aga kui kasiino maksab välja selle sümboli eest näiteks 3:1, siis kuigi sulle tundub, et sa võidad piisavalt tihti ja piisavalt palju, siis ka kasiino võidab ka samal ajal selle pealt piisavalt.

Tutvu erinevate videoslottidega Eesti kasiinodes:


€ 10 läbimängimise nõudeta boonus ja 25 läbimängimise nõudeta tasuta spinni.

€ 200 boonus ja 20 läbimängimise nõudeta tasuta spinni.

€ 1 000 boonus.

Tavaliselt sul erinevate kombinatsioonide esinemise tõenäosust teada ei ole võimalik, kuna seda infot kasiinod tavaliselt ei jaga. Küll aga on sul iga mänguautomaadi peal kirjas see, kui palju ta mõne kindla kombinatsiooni eest välja maksab. Ja kombinatsiooni esinemise tõenäosus on alati väiksem kui selle kombinatsiooni pealt välja makstav summa – ja just siit kasiino maja eelis slottidel mängides välja tulebki.

Näiteks kui räägiksime kolme rullikuga slotist, millel on 20 stopp-kohta, ja iga stopp-koha esinemise tõenäosus on täpselt sama, ja oletame näiteks, et üks neist kohtadest on jackpoti sümbol, siis selle saamise tõenäosus oleks 1/20x1/20x1/20, ehk 1/8000.

Kui masinal on stopp-kohtadena näiteks 10 sümbolit ja 10 sümbolite vahet ehk mitte maksvat kohta, siis on sul võitmiseks 10 erinevat kolme sümboli kombinatsiooni, ja võimalus, et üks neist vähemalt rullikutele tuleb, on 1/800.

Ja kasiino ei maksa kunagi välja sulle sama palju, vaid pisut vähem. Näiteks kui selle sloti jaoks on paika pandud 90% väljamakse protsent, siis kõikide kombinatsioonide väljamaksete summa ei oleks mitte 8000 münti vaid 7200 münti.

Kuigi need näited baseeruvad kolme rullikuga vanadel slottidel, siis tänapäevased slotid töötavad väga sarnaselt. Välja arvatud see, et nüüd kasutatakse juhuslike numbrite generaatorit (RNG – Random Number Generator) ja see on võimeline igas sekundis läbi käima tuhandeid juhuslikke numbreid. Seetõttu on videoslottidele võimalik väga lihtsalt lisada erinevaid lisafunktsioone ja üldse mänge huvitavamaks teha.

Juhuslike numbrite generaator töötab kogu aeg, ja kui sina vajutad Spin nuppu, siis juhuslike numbrite generaator peatub sel numbril, millele ta parasjagu sellel millisekundil „mõtles”.

Ehk siis põhimõtteliselt võiks ju öelda, et sa saad sloti keerutuse tulemusele kaasa aidata lähtuvalt sellest, millal sa täpselt spinnimise nupule vajutad, aga see on on arusaadavalt ainult teoreetiline võimalus, ja praktiliselt ei saa sa sloti keerutuse võitu või kaotust ise kuidagi mõjutada.

Mänguautomaatide väljamaksed ja tsüklilisus

Maamehe lihtsast loogikast lähtudes võiks arvata, et kui masin ei ole tükk aega välja maksnud, siis ta peab seda ju kohe-kohe tegema. Või siis kui keegi on just suure võidu saanud, siis tõenäoliselt rohkem suuri võite ei tule, kuna masin peab n-ö uut raha väljamakseteks koguma.

Aga nagu juba eelnevatest näidetest näha võis, siis selleks pole mitte mingit põhjust, kuna pikas perspektiivis maksab masin iga sümbolite kombinatsiooni pealt välja vähem kui selle tõenäosus on. Mängijana mõtleme me vaid järgmiste keerutuste peale. Kasiino teeb omad arvutused aga miljonite või miljardite keerutuste pealt ja lähtuvalt juhuslike numbrite generaatorist, ning kuna maja eelis on juba kõikide väljamaksete puhul sisse arvutatud, siis võidab kasiino kokkuvõttes alati. Seda ka siis kui näiteks mõne uue videosloti esimene keerutus peaks välja andma ülisuure võidu.

Selleks, et oma teoreetiline maja eelis tegelikuks muuta või aktualiseerida, tugineb kasiino alati suurte arvude seadusele. Suurte arvude seadus ütleb, et katsete arvu suurenedes läheneb juhusliku suuruse empiiriline jaotus sinu teoreetilisele matemaatilisele eelisele.

Ja tänu sellele kasiino tegelikult tahab, et sa võidad – kasiinol pole sinu võitude vastu midagi. Mida rohkem inimesed kasiinos võidavad, seda rohkem tasuta reklaami nad endale saavad. Kuigi lühiajaliselt võib kasiino ju korraks miinuses olla, siis pikas perspektiivis ei ole kasiinol võimalik kaotada.

Eesti online kasiinodes on kõigis sadu erinevaid mänguautomaate. Ütleme lihtsalt teoreetiliselt et kasiinos X on 500 slotti. Oletame, et neist keskmiselt 50’l mängitakse kogu aeg. Tunnis mängib üks inimene ühel slotil keskmiselt 600 keerutust. Ehk siis selles näiteks mängitakse selles online kasiinos 24 tunni jooksul 720 000 keerutust (50x600x24). Ja arusaadavalt mängib online kasiinos ühel videoslotil korraga tegelikult rohkem kui üks inimene. Ehk siis edasisi arvutusi võib teha juba igaüks ise. Olenemata sellest, et paljud mängijad sessiooni võiduga lõpetavad, annab suurte arvude seadusele põhinemine kasiinole kindluse, et kokkuvõttes nad võidavad niikui nii. Mõni päev rohkem, mõni päev vähem. Aga pikema aja peale on nende eelise protsent väga kindel.

Kordame veelkord – mänguautomaatidel puudub mälu

Ei videoslottidel ega ka vanadel ühekäelistel bandiitidel ei ole mälu. Ning mängul ei ole aimugi, kas sa eelmine keerutusega võitsid või kaotasid, ning nagu juba mainitud – kasiinodel ei ole selle vastu isegi mitte huvi. Slotil pole aimugi selle kohta, kas sa võitsid just jackpoti, või siis oled hoopis eelnevad tunnid täiesti võitudeta spinninud.

RNG ehk juhuslike numbrite generaatori turvalisus

Online kasiinode poolt kasutatav juhuslike numbrite generaator on rangelt testitud ja selle manipuleerimine ei ole võimalik. Ja arvestades kõike juba öeldut – milleks peaks kasiinod seda üldse proovimagi.

Kasiinos mänguautomaatidel võitmine

Nagu me mitmeid kordi korranud oleme - kasiino võidab tänu maja eelisele alati. Aga see ei tähenda kaugeltki mitte seda, et sinul võimalk võita ei oleks. Ning tänu sellele, et mänguautomaatide väljamaksed on täiesti juhuslikud, ongi mänguautomaatidel mängimine üsna põnev. Sa ei tea kunagi, millal sulle korralik võit võib sülle kukkuda.

Pane oma õnn proovile järgmistes kasiinodes:


Uued pakkumised iga päev

€ 300 boonus.

€ 100 boonus ja 100 tasuta spinni.

 


https://www.eestikasiino.com

Korduma kippuvad küsimused

Eesti Kasiino annab sulle ülevaate Eestis tegevusluba omavatest online kasiinodest, mida oleme ise proovinud ja julgeme soovitada. Pakume sulle ülevaadet parimatest internetikasiinodest Eestis, suurimatest tasuta raha pakkumistest ja parimatest tasuta spinnide boonustest. Keeruta uutel videoslottidel ja loe lähemalt, mis toimub Eesti kasiinomaasikul.

Loe edasi...

Eestikasiino.com kasiinodes mängimine pakub põnevat meelelahutust, kuid teadvustame ka mängimisega kaasneda võivaid võimalikke hasartmängu riske. Probleemse mängurluse korral saab abi nõustamiskeskuse abiliini telefonilt 15410 või nende veebilehelt.

Loe lähemalt...