Eesti hasartmänguseadus saab uue spinni

Rahandusministeerium ja Eesti Loto AS korraldasid mängukäitumise ja kehtiva seadusandluse analüüsimiseks vastutustundliku hasartmängu foorumi.

Vastutustundlikku mängimist toetavad ka mitmed Eesti kasiinod. Optibeti brändijuht Annika Pajupuu selgitab, et online-kasiinodel nagu Optibet, on selleks erinevad tööriistad, mis aitavad kaasa vastutustundlikule mängimisele. Vajadusel võtab kasiinomeeskond ka ise mängijatega ühendust.

Ministeeriumi finants- ja maksupoliitika asekantsler Evelyn Liivamägi selgitas muudatuste vajadust sellega, et Eesti online kasiinode ja hasartmängu sektori tegevust reguleeriv seadusandlus on kehtinud juba 15 aastat ning valdkonnas on selle aja jooksul toimunud palju arenguid.

Kasiinod on suures osas kolinud internetti, kus iganädalasi mängijaid on 24% ning väljaspool seda vaid 17%. Lisandunud on ka hulgaliselt mängude arendajaid ning uusi mängutüüpe. Kasiinomänge on statistika järgi Eestis mänginud 7%, pokkerit 4% ning muid mänge 8% inimestest. Eesti Loto tegevjuht Riina Roosipuu ütleb, mängimine ei ole probleem senikaua, kuni see on täiskasvanud inimese teadlik valik.

Asekantsleri sõnul on Eestis mängimine tänu ebaseaduslikele võimalustele väga kergesti kättesaadav. Kehtiva seadusandlusega kooskõlas peavad kõik Eestis tegutsevad kasiinod omama kasiino litsentsi. Eestikasiino.com jagab mängijatele infot vaid seaduslike ja turvaliste kasiinode kohta.

Your casinos will be cleared

Are you sure?