Evolution Gaming tegi avaliku pakkumise NetEnti aktsionäridele, et need müüksid kõik oma NetEnti aktsiad Evolutionile. Makstakse selle eest aktsiatega vahetuskursiga 0.1306 Evolutioni aktsiat ühe NetEnti aktsia eest.

Iga NetEnti aktsia eest on Evolution valmis maksma SEK 79.93 (umbkaudu EUR 7.59) ehk siis kokku umbes 19.6 miljardit Rootsi Krooni (hetkekursiga 1,86 miljardit eurot).

Eilse päeva NetEnti aktsia sulgemishind oli 56 SEK ning Evolution Gaming aktsia (EVO) sulgemishind 612 SEK.

Kõik suuremad NetEnti aktsionärid on ühehäälselt otsustanud Evolutioni pakkumise vastu võtta. Ja siin ei ole midagi ka imestada, arvestades et pakutud hind on 43 protsenti kõrgem kui NetEnti aktsia 23. juuni sulgemishind, 72 protsenti kõrgem viimase 30 päeva keskmisest tasemest, ja 173 protsenti kõrgem viimase 180 päeva keskmisest tasemest.

Asja ametlikuks muutmiseni on küll veel paar kuud aega. Ametlik pakkumine avaldatakse 14. augustil 2020 ning pakkumise vastuvõtmise periood algab 17. augustil ja lõppeb 26. oktoobril.

Evolution Gamingu pakkumise eeltingimuseks on see, et nad saavad vähemalt 90% NetEnti aktsiate omanikuks.

Mängutootjate varasemad ühinemised ja ülevõtmised

Eelnevatel aastatel on mõlemad ettevõtted üle võtnud mitmeid teisi väiksemaid mängutootjaid. NetEnt ostis 2019. aastal mängutootja Red Tiger 200 millioni naela eest (umbkaudu 220 miljonit eurot). Evolution Gaming ostsis 2018. aastal live kasiino mängutootja Ezugi 18 miljoni dollari eest (~15 miljonit eurot).

Ettevõtete taust

Evolution Gaming on tänaseks päevaks kõige tuntum live kasiino mängude arendaja, tootja ja turustaja. Evolution Gaming on ettevõte, mis on lisaks tavalistele live kasiino mängudele tuntud ka innovatiivsete live kasiino mängusaadete tootjana nagu näiteks Monopoly Live, Mega Ball ja äsja välja tulnud Crazy Time. Ettevõte loodi 2006. aastal ning hetkel on Evolution Gamingu klientideks enam kui 300 kasiinooperaatorit üle kogu maailma. Hetkel töötab Evolution Gamingus enam kui 8000 inimest. Evolution Gamingu peakorter asub Riias.

NetEnt loodi juba 1996. aastal ning on tänaseks päevaks tõenäoliselt kõige tuntum mänguautomaatide tootja maailmas. Viimastel aastatel on ettevõte tuntust kogunud eelkõige mängudega nagu Starburst ja Gonzo’s Quest. Hetkel töötab NetEntis umbkaudu 1,100 inimest. 

Your casinos will be cleared

Are you sure?